Художня література

      Блек, Голлі.

       Лихий король : роман / Г. Блек ; пер. з англ. М. Пухлій. – Харків : Віват, 2020. – 336 с. – (Книжкова полиця підлітка).

Джуд перетворила розбещеного й байдужого принца Кардана на маріонетку у своїх руках. Тепер, коли він став правителем, маніпуляторка контролює всі його вчинки і стоїть за кожним його рішенням. Одначе Джуд балансує на тонкій кризі, щомиті ризикуючи власною головою. А тим часом народ Краю Фейрі розпочав гру, яка обернулася серйозною небезпекою для Джуд і Кардана. Дівчина не має ані друзів, ані прибічників. Безжальне лезо смертоносного клинка вже нависло над її шиєю. Та найболючішим ударом для Джуд стало розчарування, яке приніс їй Кардан: жорстокий принц перетворився на лихого короля. Ніхто у Краю Фейрі, навіть сама Джуд, не здогадується, чого їм чекати від його правління.

 

      Браун, Пітер (1979-).

       Втеча дикого робота : роман / П. Браун ; пер. з англ. С. Орлової ; мал. автора. – Харків : Віват, 2020. – 288 с. : іл.

Пригоди лише починаютьсяЦя дивовижна книжка є продовженням історії про унікальну роботку на імя Роз, яка навчилася мови тварин і стала матусею для гусеняти Яснодзьобика. Щойно Роз призвичаїлася до життя на дикому острові, як опинилася в пастці на фермі, що належить родині Шерифів. На неї знов чекають карколомні випробування: битва з торнадо й напад вовчої зграї. А ще вона знаходить нових друзів. Роз мріє повернутися на рідний острів, тож вирушає в небезпечну мандрівку. Разом із Яснодзьобиком вона долає лісові хащі, високі гори й морські простори. Проте в шумному місті роботка стикається з найстрашнішою загрозою людьмиЧи досягне Роз своєї мети? Чи здобуде омріяну волю? 

Розі, яка не може відчувати, запрограмована самовдосконалюватися. І це дозволяє їй подолати неприйняття світу живих істот, завоювати їхні любов і співчуття. Роман Пітера Брауна «Дикий робот» просякнутий драматичними переживаннями машини, яка не просто стала матірю для маленького гусеняти, але й узяла під захист усіх тварин острова, нехтуючи своєю безпекою.     

 

      Корній, Дара (Замойська, Мирослава Іванівна ; 1970-).

       Пригоди Змія Багатоголового. Діти Сонцівни й молодильні яблука : [повісті : для дітей серед. шк. віку] / Д. Корній ; худож. І. В. Кипібіда. – Харків : Віват, 2021. – 240 с. : іл. 

Скелястий Світ Вічного Літа населяють мудрі змії та дракони, які подолали заздрість і живуть у гармонії та злагоді, кожен має своє призначення й шанує закон. Однак несподівано цей чарівний Світ спіткало лихо: у Райському саду захворіли жар-птиці й вертоград із молодильними яблуками занедужав. Про це дізнаються друзі юні Мотузочка й трьохголовий змій, якого всі називають Халепником за бешкетний норов. І строката компанія рушає у світ людей, щоб дізнатися правду й завадити непоправній катастрофі. Читачі не тільки зануряться у плетиво незвичайних пригод, а й навчаться цінувати дружбу й дослухатися до свого серця. І ще переконаються в істинності заповідей Скелястого Світу, особливо в тому, що любов і повага до матінки Землі понад усе.   

 

      Матолінець, Наталія Ярославівна (1990-).

       Керамічні серця : роман / Н. Я. Матолінець. – Харків : Віват, 2020. – 592 с.

Їхня зустріч випадкова. Канре служка без надзвичайних вмінь, Жаррак спадкоємець одного з наймогутніших родів чаротворців. Країною шириться смертельна хвороба, із південного кордону погрожують війною, на півночі снують змови і саме на тлі цього їхні долі переплетуться. Цей роман сповнена магії історія, яка розгортається на тлі епохи раннього модерну. Але на перше місце тут стає людяність, яка дається героям важкою ціною. Чи повстануть вони проти жорстокої соціальної нерівності, адже у Франі пригноблюють усіх, хто не володіє чаром? Ризикнуть вступити у битву з часом чи вимушені будуть йому підкоритися?

 

        Роуз Сноу (У. Майргофер, К. Шміт).

       Перша книга спогадів : [роман : для ст. шк. віку] / Роуз Сноу ; пер. з нім. Т. Рассадкіної. – Харків : ВД “Школа”, 2020. – 304 с. 

Відколи Йо себе памятає, вона мандрує зі своїм батьком з одного місця до іншого, що схоже на втечу. Йо геть не в захваті, опинившись нарешті у вогкому й холодному Гамбурзі. Та незабаром вона знайомиться у новій школі з двома симпатичними хлопцями: Адріаном, який навмисне поводиться з нею відсторонено, та з Луїсом, що прагне її товариства. Тож Йо перестає давати раду своїм почуттям і не тільки їм! Адже вона раптом виявляє у собі здатність бачити чужі спогади…