Науково-пізнавальна література

        Ветулані, Є.

       Сон Аліси, або Як працює мозок : [наук.-попул. вид. : для дітей мол. та серед. шк. віку] / Є. Ветулані, М. Мазурек ; пер. з пол. І. Веремій ; худож. М. Вешховський. – Харків : Віват, 2020. – 72 с. : іл. 

«Сон Аліси, або Як працює мозок» — справжній подарунок юним читачам від професора Єжі Ветулані видатного науковця й талановитого оповідача, який зміг просто й цікаво пояснити складні наукові поняття. Діти дізнаються безліч цікавих фактів про мозок: з чого він складається, які життєві процеси контролює кожна його ділянка, як влаштовані клітини цього найдосконалішого органу, де міститься память та якою вона буває, як він розвивається і старіє. Розповідь професора супроводжують дотепні ілюстрації, які зроблять захопливою подорож потаємними куточками науки про мозок.      

              Гарькава, Ірина Олександрівна.

       Народні музичні інструменти : інтерактивна книга-гра / І. О. Гарькава ; післям. О. Городецької ; худож. Т. Гарькава ; М-во культури  України, Держ. метод. центр навч. закладів культури і мистецтв. – Миколаїв : Видавець Торубара В. В., 2020. – 72 с. : іл.

“Народні музичні інструменти” – це видання для дітей, яке уводить їх у світ національної музичної культури у формі гри. Головна мета книги – ознайомить юних читачів у доступній формі з народними музичними інструментами, їх різновидами, специфікою конструкції, способом гри, технологією виготовлення, сформувати уявлення про їх звучання, а також розвинути тембровий слух, музичну память. Інформацію доповнено оригінальними наочними ілюстраціями в стилі петриківського розпису, завдяки яким музичні народні традиції ніби оживають на сторінках цієї книги-гри, яка, крім того, містить ігрове поле, розмальовку та QR-коди із прикладами звучання народних інструментів. 

        Кей, К.

       Код упевненості для дівчат  : досвід реальних дівчат, які дали волю впевненості та зробили щось дивовижне : [попул. вид.] / К. Кей, К. Шипмен за участю Дж. Е. Рілі ; пер. з англ. Ю. В. Григоренко ; худож. Н. Ловсон. – Харків : Віват, 2020. – 208 с. : іл. 

 Дівчата справді можуть усе. Проте часто вони сумніваються у своїх здібностях, потребують захисту та підтримки. Ця книжка джерело натхнення, якого бракує дівчатам на шляху їхнього становлення. У ній пояснюється, як не боятися своїх прагнень і стати сильною особистістю з високою самооцінкою. У книжці містяться не лише поради про те, як розвинути впевненість у собі, а й історії реальних дівчат, яким удалося побороти страх, упоратися з невдачею і, попри негативний досвід, рухатися далі. Для закріплення нових умінь та корисних навичок у книжці подано тренувальні вправи, тести й дотепні комікси.

        Корній, Дара (Замойська, Мирослава Іванівна ; 1970-).

       Чарівні істоти українського міфу. духи-шкідники : [літер.-худож. вид.] / Д. Корній ; худож. А. Канкава. – Харків : Віват, 2020. – 336 с. : іл. 

У правіки сягає корінням віра в те, що і в небі, і не землі порядкують надприродні сили й повно всякого дива. І не завжди та сила добра й прихильна до людей. Дара Корній поведе вас у самобутній і моторошний світ, у якому уява наших пращурів пояснювала всі негаразди й болячки втручанням «нечистої сили». Ви помандруєте українськими теренами й дізнаєтесь, що це нічниці крадуть у дітей сон, злидні та хвацько однооке відбирають у родини достаток, а літавиця й перелесник душевний спокій; пересвідчитесь, що сестри-лихоманки приносять хвороби й моровиці, насилають голод, а лиха удільниця може наперекір долі позбавити людину життя. Перед вами постане величезний шар культурної спадщини давніх українців, який може видатися надто похмурим. Разом із тим він повчальний, адже покликаний не налякати, а застерегти людину від необдуманих учинків, лихих намірів, підступу та зради. Тож цікавої мандрівки примарним світом праукраїнського міфу!  

  

        Країна головоломок : 777 логічних ігор : [видання для дозвілля : для дітей мол. та серед. шк. віку] / упоряд. Т. Г. Осатюк ; худож.: О. В. Назаренко, О. О. Супрун, Д. С. Шамолина. – Харків : Юнісофт : Талант, 2020. – 224 с. : іл.

Всім відомо, що розгадувати головоломки це справжнє задоволення. А розгадувати веселі головоломки це взагалі подвійне задоволення. Саме таку книгу ми вам пропонуємо. З цією книгою можна, наприклад, влаштувати пречудову вікторину на дитячому дні народження, або ж взяти її з собою у подорож, аби зробити дозвілля вашої дитини веселим та корисним. Звісно, ви не зразу зможете відповісти на деякі питання. Але цей факт зробить процес розгадування більш захоплюючим та цікавим.