Науково-пізнавальна література

   Вуд, А. 

     Знайди помилки. Давня історія [Текст]  : [наук.-попул. вид. : для дітей мол. та серед. шк. віку] / А. Вуд, М. Джоллі ; пер. з англ. М. Чорновіл ; іл. Ф. Касл. – Київ : Книголав, 2018. – 48 с. : іл.

Дорослі добре знають, що історія одна з найважливіших наук. Кажуть, що на її помилках треба вчитися, щоб суспільства ставали кращими, а люди щасливішими. Якщо ви хочете прищепити своїй дитині любов до історії, або поглибити початкові знання, зверніть увагу на оригінальну, кмітливу й веселу книжку Аманди Вуд і Майка Джоллі. «Знайди помилки: давня історія» пропонує маленькому читачеві перевірити свою увагу та обізнаність, відшукуючи помилки на яскравих малюнках про життя у давнину: від кам’яної доби до піратства, від єгипетських фараонів до середньовічних лицарів. На кожній ілюстраціє є 20 речей, яких не могло бути в тій чи іншій епосі. Правитель майя з наручним годинником, римський воїн у джинсах, грецька ваза в Давньому Китаї Очевидні помилки, але далеко не всі вони будуть такими легкими. Якщо під час детективного розслідування виникнуть труднощі, треба лише перегорнути сторінку і дізнатися правильні відповіді.

 

   Ткачук, Галина Сергіївна (1985-). 

     Книжка про сміття [Текст]  : [наук.-попул. вид. : для серед. та ст. шк. віку] / Г. С. Ткачук ; худож. А. Селлешій. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 132 с. : іл. ; 22 см.

Ця книжка про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, у найкращому разі, в кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету. Простіше кажучи, ця книжка про сміття — таку дивовижну річ, яку дуже легко створити, але якої неймовірно важко позбутися.

 

   Панасов, Ігор.

     Валерій Лобановський [Текст]  : [наук.-попул. вид. : для серед. та ст. шк. віку] / І. Панасов ; худож. М. Мороз. – Київ : Агенція “ІРІО”, 2019. – 128 с. : іл. – (Видатні українці. Люди, які творили історію). – Бібліогр.: с. 126-127

Валерій Лобановський вписав Україну в історію світового футболу. Він створив одну з найсильніших європейських команд свого часу і виховав цілу плеяду футбольних зірок. Хлопчик, дитинство якого припало на війну і тяжкі повоєнні роки, здолав усі перешкоди й дійшов до вершин завдяки наполегливості, невтомності й гострому розуму. Його приклад вражає, захоплює й надихає дітей і дорослих.

 

   Перельман, Яків Ісидорович (1882-1942). 

     Захоплююча алгебра [Текст]  : [наук.-попул. вид.] / Я. І. Перельман ; пер. з рос., передм.,  заг. ред. та прим. В. О. Тадєєва. – Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2019. – 336 с. : іл. – (Класики популяризації науки) (Країна Перельманія)

«Захоплююча алгебра» Я. І. Перельмана — одна з найзахопливіших книжок про алгебру. У ній ця наука ніби відокремлюється від класної дошки, з якою вона тісно «зрослася» у свідомості більшості читачів, і переноситься у вільний простір, де знаходить найрізноманітніші застосування. Основне своє завдання автор вбачає у тому, аби прищепити читачеві інтерес до занять алгеброю та викликати у нього бажання самостійно усунути прогалини своєї математичної підготовки. Прочитавши книгу, читач знатиме незмірно більше про основні ідеї алгебри та про її застосування, ніж про це можна довідатися з десятків «шкільних» підручників та посібників. Книга перекладена багатьма мовами світу. Повний переклад українською мовою виходить уперше. Книга зацікавить усіх, хто хоче мати правдиве уявлення про математику, зокрема, — переконливі свідчення про можливості її практичного застосування.

 

   Роддам , Джордж.

     Це Ван Гог [Текст]  : [наук.-попул. вид.] / Дж. Роддам  ; з англ. пер. Т. Савчинська ; іл. С. Гарасимович. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 80 с. : іл. – Бібліогр.: с. 80.

Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. За своє трагічно коротке життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Ван Гог втілював у живописі своє емоційне сприйняття світу: чи то захоплення красою природи, чи відгук на людське горе. Ця книжка – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин.