Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо

Юні друзі !

4 квітня 2019 року наша область святкуватиме 75-річчя визволення Миколаївщини від нацистських окупантів. До цієї дати Обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна підготувала бібліографічний покажчик «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо».

32 місяці – з 1 серпня 1941 року по 31 березня 1944 року йшла на території Миколаївщини Німецько-радянська війна. Лилася кров, нищилися матеріальні і культурні цінності, духовні надбання народу. На бій ішли мобілізовані і добровольці, чоловіки і жінки, робітники і селяни, комуністи і безпартійні, атеїсти і віруючі, люди різних поколінь, національностей, професій.

У справу розгрому ненависного ворога внесли свій вклад і жителі Миколаївщини. Понад 79 тисяч жителів області загинули на фронтах війни. 106 наших земляків удостоєні звання Героя Радянського Союзу, з них 36 – посмертно. За мужність і героїзм у боротьбі з німецько-румунськими окупантами на території Миколаївщини звання Героя Радянського Союзу посмертно були удостоєні 4 підпільники: В. О. Лягін, П. К. Гречаний, В. С. Моргуненко, Д. Г. Дяченко. 1091 підпільник і партизан області нагороджені орденами і медалями.

Не слід забувати про те, що за роки окупації на території області нацистські окупанти убили і замучили понад 105 тисяч мирних громадян, з них 74660 мирних жителів області, серед яких діти, старики, жінки, громадяни єврейської національності, понад 30 тисяч – військовополонені. 25 тисяч чоловік насильно вивезено до Німеччини. Спалено сотні населених пунктів, зруйновано багато заводів, підприємств, житлових будинків, історичних пам’ятників.

Події тих грізних днів ніколи не згаснуть  в пам’яті народній. Про них нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники, вулиці, названі іменами героїв, обеліски і кургани слави.

Минає 75 років з часу звільнення Миколаївщини від нацистських окупантів. За цей час піднялося ціле покоління, для якого війна – сторінка історії. Все більше стає людей, які її не пам’ятають. І як же потрібно, як важливо, щоб усі знали, чим виявилася для світу битва з нацизмом, яких зусиль, мужності і жертв коштувала вона нашому народу. Це священний обов’язок перед тими, кого вже немає серед нас і перед тими, чиє життя лише починається.

Бібліографічний покажчик «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо» складається з таких розділів:

У межах розділу матеріали розташовані в алфавіті авторів або назв.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією нашого краю.