Грунська Ірина Іванівна

дитяча письменниця, художниця 
(Народилася 1961 р.)
 

 Біографічна довідка 
      Грунська Ірина Іванівна народилася в місті Мелітополі 23 листопада 1961 року. Закінчила художнє училище. Викладала уроки образотворчого мистецтва в дитячій недільній школі при храмі Серафима Саровського в м. Мелітополі. За участь в обласному конкурсі методичних розробок уроків для недільних шкіл нагороджена дипломом другого ступеня від Запорізької єпархії. 
      До Миколаєва Ірина Іванівна приїхала вслід за своїм чоловіком – художником, дизайнером Олексієм Грунськім. Працюючи художником-оформлювачем в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко, створила дитячу літературно-художню студію, де на уроках-казках вчила дітей образотворчого мистецтва, розповідаючи їм про творчість знаменитих художників і знайомлячи їх з новинками дитячої літератури. Роботи її вихованців брали участь в міжнародних виставках дитячої творчості Biennial World Children’s. На 7-й і 8-й виставках роботи дітей були відзначені вдячними листами, а роботу Юлії Носової включили в підручник з малювання для японських шкіл. 
      Брала участь у фестивалях авторської пісні. 
      Свою першу казку для дітей «Тимоня», в якій розповідається про новорічні пригоди хом’яка, Ірина Грунська написала 2008 року. Доповненням до видання стали ілюстрації самого автора. Ця книга стала переможцем третього обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга 2008 року» в номінації «Краще видання для дітей і юнацтва». 2012 року в рамках Миколаївської обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження і популяризації української книги в Миколаївській області була випущена ще одна книга автора «Казки літнього саду» – збірка веселих і повчальних казок для дітей. Ця книга також проілюстрована автором. Тираж книги був розповсюджений по бібліотеках і дитячих будинках Миколаївської області. 

Основні твори

  • Сказки летнего сада : [сказки : для детей дошк. и мл. шк. возраста] / И. И. Грунская ; рис. автора. – Николаев : Илион, 2012. – 72 с. : цв.ил. – (Південна бібліотека).
  • Тимоня : городская сказка для не самых маленьких : [для мл. шк. возраста] / И. И. Грунская ; рис. автора. – Николаев : Илион, 2015. – 230 с. : цв. ил.

Web-ресурси

  • Детский писатель Ирина Грунская [Електронний ресурс] // [веб-сайт]. – Режим доступу: http://irina-grunskaya-books.com/, вільний. – Загол. з екрана.