Шевченко для нас – як сонце…

 Шевченківське слово
Лине по Вкраїні.
Миле і дорослому,
Миле і дитині.

13 квітня бібліотекарі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна завітали до вихованців Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Миколаєва та провели для них літературне свято, присвячене великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку.

Бібліотекарі зачитали неперевершені твори Тараса Шевченка: «Лілея», «Не завидуй багатому» тощо. Діти також з великим задоволенням декламували вірші великого поета, які знали напам’ять. Присутнім на заході цікаво було дізнатися, які щирі та вдячні слова присвятили Шевченкові відомі українські письменники, такі як: Іван Франко, Олесь Гончар, Ярема Гоян.

Атмосфера зустрічі була приємною та невимушеною, зворушливою та цікавою, овіяною величчю та силою шевченківського слова.

На завершення заходу пролунали слова, сказані колись народним художником України Василем Касіяном – ілюстратором «Кобзаря»:

«Шевченко для нас – як сонце. Варто йому тільки зійти – і зігріє людські серця».

«До Ювілею Т.Г. Шевченка: зустріч у ляльковому театрі»

23 березня у рамках святкування двохсотлітнього ювілею великого Кобзаря обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна провела цікаву зустріч з читачами бібліотеки і глядачами Миколаївського державного обласного театру ляльок в приміщенні театру.
Перед виставою бібліотекар Сокуренко Т.О. коротко розповіла дітям про видатного Кобзаря, зокрема про деякі епізоди з його дитинства. Дітей познайомили з творчістю Кобзаря для дітей, та продемонстровано, що ця поезія йде до серця, її співають, втілюють в живописі і скульптурі, відтворюють на екрані і на сцені та, насамперед, його читають.
Після цього присутні мали змогу послухати вірші з «Кобзаря» у виконанні постійних читачів нашої бібліотеки, за що отримали захоплені оплески глядачів та подарунки.
В фойє театру презентувалися виставки: «Маленьким про великого Тараса», на якій була представлена, література про його життя та творчість, цікавинки, а також виставка дитячих малюнків «Шевченкові твори очима дітей».
Минатимуть роки, змінюватимуться покоління алетвори великого Кобзаря завжди будуть новими і актуальними.

Струни Кобзаревого серця

Ти мусиш нам співця назвати,
Адже умів лиш він один
Рабів німих так захищати.
А хто так оспівав, як він,
Садок вишневий коло хати?

Тарас Григорович Шевченко – людина високих моральних людських якостей, що стоїть нарівні з кращими світовими творцями-мислителями.

Він залишається серед нас, українців, і далі невмирущим як поет, як геній, як поводир, що показує нам шляхи у боротьбі за наші ідеали.

Беручи всю світову літературу, тяжко знайти серед письменників другу подібну постать, що пройшла б такий же винятковий життєвий шлях; що вийшла б із самих низів і досягла б найбільшого злету творчого генія.

5 березня працівники відділу обслуговування читачів – учнів 5-9 класів запросили до себе своїх постійних друзів вихованців клубу юних моряків та учнів спеціалізованого інтернату №3 на літературно – музичну композицію «Струни Кобзаревого серця», щоб вшанувати пам’ять нашого Тараса Григоровича Шевченка, перегорнувши окремі сторінки його життєвого шляху.

Працівники відділу підготували цікаві факти з життя поета, декламували уривки з його найкращих творів, але родзинкою свята стали театралізовані моменти з біографії Кобзаря. Під звуки чаруючої музики, наче з потаємної глибини століть, виринали жіночі постаті муз Тараса Григоровича.

Одних любив він, інші любили його. Всі вони прекрасні, витончені, натхненні. Серед них – перше кохання поета – Оксана Коваленко, «славна молодичка» Ганна Закревська, актриса Катерина Піунова, княгиня Варвара Рєпніна та остання муза Кобзаря Ликера Полусмак. Всі вони відіграли важливу роль в житті поета, надихали його поезію.

Після заходу бібліотекарі ознайомили читачів з книжковою виставкою портретом «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

 

Творчість Шевченка в дитячих малюнках.

Творчий тандем нашої бібліотеки і гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Мальви» (кер. І.Г. Парфенюк), що при Міському Палаці творчості учнів, продовжується.

Представляємо роботи вихованців гуртка на тему «Творчість Шевченка в дитячих малюнках».

Ми дякуємо за надані роботи Стрелковій Кристині, Гаврилюк Катерині, Дорофеєвій Насті, Коніровському Владу, Ющенко Катерині та Солмановій Юлії.

Сподіваємось на подальшу співпрацю з гуртківцями. Натхнення і творчих успіхів вам, друзі!

Народна пісня в шевченковім житті.

Напередодні 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в рамках Тижня інформації «Шанує Тараса велика родина», до відділу мистецтв завітали учні 4-а класу школи -інтернату №4.

Музика – це ще одна сторінка його багатогранної особистості. Тарас Григорович був натурою музикальною, мав гарний голос, чудову пам’ять і неабиякий музичний слух. Свої вірші Тарас Шевченко часто уявляв як пісні і співав їх на народні наспіви, а з проханням покласти вірші на музику звертався до знавців фольклору, композиторів. Тому так легко відбувся перехід творів Тараса Григоровича з літературного в пісенний жанр.

«Шевченко і музика» – саме про це йшлося на мистецькій годині, присвяченій великому Кобзареві. Діти мали змогу не тільки прослухати пісні на слова Тараса Григоровича, але й самі проспівати пісні, які по праву вже стали народними («Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати» та ін.)

Не секрет, що багато сучасних українських співаків виконують пісні на слова Т.Г.Шевченка. І в цьому змогли переконатися наші гості, прослухавши пісню «Бандуристе, орле сизий» у виконанні сучасної співачки Ірини Білик.

Крім цього, з великим задоволенням діти продемонстрували свої знання творчості Шевченка, прийнявши участь в іграх «Склади прислів’я» та «Перемішані слова». Свої ораторські здібності діти продемонстрували у конкурсі на краще прочитання вірша Тараса Григоровича.

Взагалі, знайомство з його творчістю ще можна продовжувати і продовжувати, тому що спадщина Кобзаря невичерпна. Читайте вірші Шевченка, цікавтеся його творчістю. Адже читати Шевченка завжди сучасно!

«Дзвінко лунає Тарасове слово»

У рамках відзначення 200-річчя від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

4 березня у відділі обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів пройшло літературно-музичне свято «Дзвінко лунає Тарасове слово», присвячене пам’яті Великого Кобзаря. На свято завітали учні 3-б класу школи №59.

Діти проникливо і душевно читали рядки з віршів до малюнків, які були намальовані дітьми з любов’ю до поета, Великого Кобзаря, до нашої рідної України. Це такі вірші : «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Тече вода з-під явора», « Встала весна, чорну землю сонну розбудила», «Тополя».

З великим інтересом учні переглянули відео «Образ Шевченка в скульптурі», прослухали пісні в сучасній обробці на вірші Т.Г.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Вітер з гаєм розмовляє».

Діти почули багато нової цікавої інформації про Тараса Шевченка, відкрили для себе цікаві сторінки з життя Тараса, прониклися його долею, познайомилися з його творчим надбанням.

Минуло 200 років від народження Великого Кобзаря, а його творчість є актуальною і сьогодні. Ювілей Тараса Шевченка, без перебільшення, є світовою подією. Він є в календарі ЮНЕСКО, його відзначають і в Казахстані, і в Канаді, а в Україні 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка. Приємно бачити, що школярі знають, поважають творчість Кобзаря і той внесок, який він зробив в українську та світову літературу.

«Шанує Тараса велика родина».

2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка в Україні, також 9 березня відзначається 200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Саме з цієї нагоди з 3 по 7 березня ОДБ ім. В. Лягіна проходить Тиждень інформації під назвою «Шанує Тараса велика родина». З цієї нагоди працівники відділів підготоували низку заходів, які будуть проходити упродовж всього тижня.

До вашої уваги:

Відділ обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів
• Виставка-кросворд «Добре і щире Тарасове слово» 3-7 березня (2-3 класи)
• Тематична поличка «Маленьким про Великого Тараса» 3-7 березня (1-4 класи)
• Літературно-мистецьке свято «Дзвінко лунає слово Кобзаря» 4 березня (3 клас)

Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів
• Літературно-музична композиція «Струни Кобзаревого серця» 5 березня (7-9 класи)
• Літературна зустріч «Велич України – наш Тарас» 3 березня (5-6 класи)

Відділ мистецтв
• Виставка-елегія «Кобзар» – джерело натхнення» 3-7 березня (1-9 класи)
• Огляд літератури «М. Лисенко – видатний інтерпретатор «Кобзаря» 3 березня (6-9 класи)
• Бесіда-відкриття «Народна пісня в Шевченковім житті» 3 березня (5-6 класи)

Тиждень інформації розпочався з запланованих заходів. Працівники бібліотеки зустрілися зі своїми постійними друзями зі Спеціалізованої школи-інтернату І – ІІІ ступенів №3 та провели для них літературну зустріч «Велич України – наш Тарас», під час якої учні дізналися про незвичайні сторінки та факти з життя Великого Кобзаря, намагалися віднайти картини Тараса Григоровича з-поміж картин інших художників, розгадували літературний кросворд та переглянули відео, де висвітлювалась творчість поета.

Запрошуємо усіх бажаючих до нашої бібліотеки. Не запізніться!

«Добре і щире Тарасове слово»

2014 рік у нашій країні оголошено роком Тараса Григоровича Шевченка. Його знають, шанують і просто люблять не тільки ми, українці, а і люди усього світу.

До дня народження нашого славетного поета у відділі читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів представлено книжкову виставку «Добре і щире Тарасове слово», присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Представлені книги познайомлять вас з життєвим та творчим шляхом Т.Шевченка, з його мистецькою спадщиною, з значенням творчості поета в розвитку світової культури.

Прийдіть, відкрийте для себе нові сторінки творчості Шевченка.

Запрошуємо всіх вшанувати пам’ять великого Кобзаря!

Т. Г. Шевченко. Життя в мистецтві.

Більшість із нас знають Тараса Григоровича Шевченка як поета, прозаїка, драматурга і менше – як прекрасного художника, графіка, живописця. Саме про Шевченка-художника йшлося 15 лютого на мистецькій годині, присвяченій 200-річчю від дня народження великого Кобзаря. На свято до відділу мистецтв завітали учні 6-Г та 7-А ЗОШ №51. Діти почули багато нової цікавої інформації про Тараса Шевченка, складали прислів’я про великого митця, познайомилися з його художніми роботами, навчилися розрізняти різні техніки малювання, прослухали пісні в сучасній обробці на вірші Т.Г.Шевченка.

Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі. Сьогодні монументи Великому Кобзареві є на території 35 країн на різних континентах. І налічується їх майже 1400 .

Цікаво, що перший пам’ятник поетові відкрили у 1881 році на території сучасного Казахстану, там, де Шевченко відбував своє заслання.

Кожна країна бачила Шевченка по своєму . Відео-огляд “Образ Шевченка в скульптурі ”, який ми запропонували дітям, став тому підтвердженням.

Відкрийте і ви для себе нового невідомого Шевченка. Наша бібліотека вам в цьому допоможе!

Шановні читачі!

2014 рік проголошено роком Тараса Григоровича Шевченка. Увесь світ від щирого серця вшановує пам’ять Великого Кобзаря. 

У відділі обслуговування читачів – учнів 5-9 класів діє медіа – виставка портрет «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», на її полицях ви знайдете кращі твори Тараса Григоровича Шевченка, спогади відомих людей про його життя та творчість. У вас є чудова нагода доторкнутися до творчої спадщини видатного генія українського народу, прослухавши аудіо твори та переглянувши відео фрагменти з його життя.

З дитинства йдемо до Шевченка

2014 рік в Україні оголошено роком Т. Г. Шевченка. Люди усього світу знають, люблять і шанують Великого Кобзаря України. Бібліотекарі відділу обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів вирішили познайомити своїх читачів – учнів 4-А, 4-Б та 4-В класів школи № 59 не тільки з біографією та творчістю поета, а і відвідати ті місця, де жив і творив Тарас Шевченко.

29-30 січня відбулися літературні екскурси «З дитинства йдемо до Шевченка». Заходи пройшли у класах школи, адже погодні умови не сприяли для походів у бібліотеку. Та це не завадило дітям віртуально познайомитися з тим тернистим шляхом, яким колись пройшов Т.Г. Шевченко. Діти дізналися про дитинство майбутнього поета та художника у селах Моринці та Кирилівці (нині Шевченкове) Черкаської області, про юність та молодість у місті, де здійснилися усі мрії Тараса Григоровича – Петербурзі, побували у Казахстані, Орській фортеці, де поет перебував у засланні і, звичайно, повернулися на Україну у місто Канів, де завітали на Тарасову гору, щоб віддати шану Кобзарю України. Діти дізналися і віртуально відвідали усі музеї у тих місцях, де довгий час жив і працював поет .

Подорож Шевченківськими місцями була цікавою, насиченою фактами і подіями з життя Т.Г.Шевченка, а інформація, яку діти отримали, поглибить їх знання за шкільною програмою.

Аркас і Шевченко: музика і слово.

«Аркас і Шевченко: музика і слово» – під такою назвою 15 січня пройшов захід, який провели для учнів 7-х класів 1-ої української гімназії ім. М. Аркаса бібліотекарі відділу мистецтв. Саме цією літературно-музичною композицією розпочався «аркасівський тиждень» в гімназії. Звісно, юні гімназисти володіють певною інформацією про життя та творчість людини, ім’я якої з гордістю носить їх навчальний заклад. Та все ж таки, бібліотекарі змогли здивувати присутніх цікавими новими фактами із життя М.М. Аркаса. Учні теж активно брали участь у заході: відповідали на запитання, порівнювали зміст поеми «Катерина» Т.Г. Шевченка та лібрето до однойменної опери Миколи Аркаса, мали можливість прослухати уривки з цієї опери. Зауважимо, що цього року виповнюється 115 років від дня прем’єри оперного спектаклю «Катерина» у московському театрі «Акваріум». І якщо ви, наші любі читачі, вже прочитали поему Т. Г. Шевченка «Катерина» – неодмінно завітайте до Миколаївського академічного театру драми та музичної комедії і перегляньте опернний варіант поеми. Можливо, що саме після цього у вас прокинеться любов до опери, любов до справжнього мистецтва.