Миколаївський професійний ліцей

 м. Миколаїв, вул. Рекордна, 69

     Миколаївський професійний ліцей веде свою історію від як ФЗУ № 2, яке було засновано 2 жовтня 1940 року наказом Президії Верховної Ради СРСР. Заклад знаходився в селищі Темвод та готував робочу зміну лише будівельних спеціальностей. З 25 червня 1946 року до 1966 року навчальний заклад знаходився в смт Жовтневе. А 1966 року ФЗУ № 2 було переміщено за адресою: м. Миколаїв, вул. Рекордна, 69 ( де знаходиться до теперішнього часу) та перейменовано у професійно-технічне училище №13. 1970 року навчальний заклад було перейменовано в ГПТУ-13, а в СПТУ-13. В листопаді 2002 року одним з перших в області ПТУ-13 було реорганізоване в Миколаївський професійний ліцей. 
     Миколаївський професійний ліцей – це державний професійно-технічний навчальний заклад другого атестаційного рівня, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, який забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Ліцей здійснює підготовку робітників відповідного рівня кваліфікації з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової загальної середньої освіти чи повної загальної середньої освіти, а також підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та курсове професійно-технічне навчання робітників та незайнятого населення. 
     Миколаївський професійний ліцей пропонує здобути здобути такі професії: 

     – на базі 9 класів (термін навчання – 3 роки): 
     Слюсар з ремонту автомобілів. Електрозварник ручного зварювання; 
     Маляр. Штукатур. Муляр; 
     Живописець; 
     Машиніст холодильних установок; 
     Машиніст бурових установок. 

     – на базі 11 класів (термін навчання – 1 рік): 
     Слюсар з ремонту автомобілів; 
     Машиніст холодильних установок; 
     Художник розпису по дереву. 

     Без одержання середньої освіти (термін навчання – 2 роки): 
     Маляр, штукатур. 

     Ліцей здійснює платну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації за індивідуальною та вечірньою формою навчання з професій: 
     Водій транспортних засобів категорії “В” та “С” – 4 місяці; 
     Електрогазозварник; 
     Машиніст холодильних установок; 
     Художник розпису по дереву; 
     Машиніст бурової установки; 
     Слюсар з ремонту автомобілів; 
     Живописець; 
     Маляр. Штукатур. Муляр; 
     Оформлювач вітрин, приміщень і будівель

Література

  • Кураса, Е. Кто в художники пойдёт? Здесь его научат!: [Николаевский профессиональный лицей] / Е. Кураса // Вечерний Николаев. – 2007. – №146(6 дек.). – С. 5.
  • Ліновський Ю. Академія різних професій : [Миколіївський професійний ліцей] / Ю. Ліновський // Відкритий урок. – 2015. – N 25/26. – С. 6.
  • Миколіївський професійний ліцей // Родной причал. – 2015. – N 22(3 июня). – С. 4
  • Сайковский, А. Профессиональному лицею – 75 лет / А. Сайковский // Вечерний Николаев. – 2015. – 24 окт. – С. 5.

Web-ресурси

  • Миколаївський професійний ліцей : офіційний веб-сайт [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://mpl.mk.ua/index.php?id=1, вільний. – Дата останнього доступу : 19.09.2016. – Назва з екрану.
  • Миколаївський професійний ліцей [Електронний ресурс] // Професійно-технічна освіта в Україні : [веб-сайт]. – Режим доступу : http://proftekhosvita.org.ua/uk/establishment/detail/mykolajivskyj-profesijnyj-litsej-7R2w/, вільний. – Дата останнього доступу : 19.09.2016. – Назва з екрану.