Відокремлений підрозділ Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного «Миколаївське професійно-технічне училище «Морехідна школа»

 м. Миколаїв вул. Морехідна, 2

      «Миколаївська Морехіна школа» – найстаріший навчальний заклад на території сучасної Миколаївщини. Рік народження «Морехідної школи» – 1789-й – співпадає із роком народження міста Миколаєва. 1873 року в Миколаєві був відкритий морський клас, в якому навчався кадровий склад для торгового флоту, а у липні 1903 року його реорганізували в двокласну морехідну школу, яка готувала штурманів торгівельного мореплавання. Школа знаходилась в підпорядкуванні Міністерства торгівлі та промисловості. 
     1909 року морехідна школа тимчасово припинила своє існування. До 1944 року підготовка кадрів для морського флоту проводилась в інститутах, технікумах і школах фабрично-заводського навчання. І тільки після визволення м. Миколаєва від німецько-нацистських загарбників Міністерством трудових резервів СРСР була організована Школа фабрично-заводського навчання, яка готувала рядових фахівців для флоту, а ще через рік ця школа знов була реорганізована в Морехідну школу. До 1991 року Морехідна школа була навчальним закладом закритого типу. Курсанти школи були на повному державному утриманні, проживали в екіпажі при школі, носили встановлену для них форму одягу. 
     27 серпня 1991 року наказом начальника Чорноморського морського пароплавства Миколаївська морехідна школа була передана на баланс Миколаївського морського торгового порту і стала його структурним підрозділом. 12 грудня 2004 року згідно наказу Міністерства освіти і науки України на базі морехідної школи був створений Відокремлений підрозділ Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного «Миколаївське професійно-технічне училище «Морехідна школа» із збереженням штатного складу і контингенту учнів, який і сьогодні продовжує навчання і підготовку майбутніх кваліфікованих фахівців водного транспорту. 
     Прийом до «Морехідної школи» здійснюється без вступних іспитів та без урахування результатів ЗНО. З вступниками проводиться співбесіда, зараховуються учні – на основі конкурсного відбору за результатами середнього балу атестату. 
     Сьогодні морехідна школа відповідно до державних стандартів Міністерства освіти і науки України та за програмами, узгодженими з Міністерством інфраструктури України, готує фахівців водного транспорту: мотористів-матросів; мотористів-стернових; мотористів-рибалок прибережного лову; матросів, матросів-рятівників, матросів-водолазів; мотористів-машиністів рефрижераторних установок; електриків суднових; стюардів-офіціантів суднових; бортпровідників суднових. 
     Теоретичне навчання доповнюється цікавими та змістовними практичними заняттями в навчально-виробничих і такелажних майстернях. Тут курсанти опановують основи професійної майстерності, які потім закріплюють на плавальній та судноремонтній практиках на суднах Академії «НТС-313» і «Свята Ольга» та суднах багатьох судноплавних компаній.

Література

  • Островская, М. Нашей мореходке уже 130 лет / М. Островская // Южная правда. – 2003. – 11 дек. – С. 4.

Web-ресурси

  • Миколаївська Морехідна школа: офіційний веб-сайт [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://marineschool.info/2014-05-21-08-08-09/morekhidna-shkola, вільний. – Дата останнього доступу : 20.09.2016. – Назва з екрану.