Історія бібліотеки
Первомайська міська дитяча бібліотека почала своє існування у 1947 році. Знаходилася на першому поверсі міського Будинку піонерів. У 1950 році книжковий фонд бібліотеки складав близько 5 тис. примірників. З року в рік фонд бібліотеки поповнювався новими надходженнями. Збільшувалась кількість читачів. З часом для дитячої бібліотеки було виділено приміщення більшої площі у міському Будинку Рад. Це сталося у 1970 році. Відомо, що у 60-70-х роках минулого століття дитячу бібліотеку очолювала завідуюча Шевченко Ольга Василівна, з 1979 року до 1987 року – Вацет Роза Сергіївна, з 1987 до 1997року-Стойко Регина Сергіївна, а з 1997 року-завідуюча Первомайською дитячою дитячою бібліотекою філією №2- Романчук Тетяна Володимирівна.
Статус дитячої бібліотеки-філії № 2 набула у 1986 році, коли було створено Первомайську міську ЦБС. У 1992 році бібліотека переїхала у нове, окреме приміщення, розташоване по вулиці Карла Лібкнехта, 13. У 2002 році виникла необхідність нового переїзду, бо будівля потребувала капітального ремонту. З 2003 року міська дитяча бібліотека-філія знаходиться в приміщенні міського Будинку культури по вулиці Михайла Грушевського, 1.
Структура бібліотеки : читальна зала для читачів-дошкільників та учнів 1-9 класів; відділ обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів; відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів. З 2009 року в бібліотеці розпочинається модернізація: було придбано нові, сучасні меблі, покращився інтер’єр, якісно змінився книжковий фонд. У 2012 році, завдяки участі Первомайської ЦБС у проекті «Бібліоміст» розпочалась підготовка до комп’ютеризації дитячої бібліотеки. На початку 2013 року дитяча бібліотека-філія отримала два стаціонарних комп’ютери фірми LG. Працівники дитячої книгозбірні постійно впроваджують у своїй діяльності нові, інноваційні форми роботи. Дитяча бібліотека-філія №2 сьогодні – це: культурно-освітня, виховна, інформаційна установа. Це-осередок змістовного дозвілля дітей м. Первомайська. Бібліотека обслуговує дітей всіх вікових категорій, батьків, вчителів, вихователів та задовольняє найвибагливіші індивідуальні запити читачів, постійно проводяться різноманітні масові заходи. У дитячій книгозбірні також можна вивчити уроки, поспілкуватися з ровесниками, відзначити свято, малювати, читати вголос,брати участь в майстер-класах, ремонтувати книги, переглянути мультик або відео. До послуг юних користувачів – мережа Інтернет, куточки відпочинку. В бібліотеці комфортний температурний режим, приміщення чисте, світле. Персонал бібліотеки уважний і завжди надасть потрібну інформацію, довідку, книгу.
Місія бібліотеки полягає в тому, щоб, використовуючи всі наявні власні ресурси , забезпечити рівний доступ користувачів до інформаційних носіїв, до знань, створивши середовище розвитку, культури та дозвілля дитини через читання, книгу, відповідно до її вікових, соціокультурних та індивідуальних особливостей.
Основні стратегічні завдання
- сприяти розвитку інформаційної та медійної грамотності читачів;
- продовжувати збір і накопичення традиційних бібліотечних ресурсів;
- задовольняти інформаційні потреби користувачів і одночасно максимально освоювати новітні інформаційні ресурси, щоб відповідати на запити «цифрового покоління».
Основні пріоритетні напрямки діяльності
- забезпечення конституційного права кожного користувача бібліотеки
- на вільний доступ до інформації;
- реалізація функції бібліотеки як освітнього, виховного, культурного та
- розважального закладу;
- максимальне задоволення читацьких запитів, розширення сфери бібліотечних послуг;
- використання ефективних форм і методів популяризації книги;
- впровадження інноваційних форм роботи;
- розвиток, вдосконалення та запровадження новітніх інформаційних технологій;
- виховання інформаційної культури та культури читання у дітей;
- організація змістовного дозвілля дітей у бібліотечному просторі.
Ресурсна база
- Фонд дитячої бібліотеки-філії №2 налічує 40076 примірників книг;
- 7 назв газет та 5 назв журналів;
Каталоги і картотеки бібліотеки
- Алфавітний каталог;
- Систематичний каталог;
- Краєзнавчий каталог;
- Систематична картотека статей;
- Реєстраційна картотека періодичних видань
Комплексні програми
Бібліотека впроваджує комплексну програму на підтримку книги та читання «Літо з книгою». Під час літніх канікул працівники дитячої бібліотеки обслуговують користувачів-учнів шкіл м. Первомайська в пришкільних та оздоровчих таборах відпочинку. Для дітей проводяться різноманітні розважальні та пізнавальні заходи.
Нові форми роботи
Бібліо-кафе; книжковий десант; акції; флешмоби; флешбуки; бібліофреш; літературний диліжанс; бібліотечний уікенд, сімейні вечірки та інші.
Творчі обєднання за інтересами
У бібліотеці діє Дитячий творчий клуб за інтересами «Смайлики».
Інтернет-центр у бібліотеці
З грудня 2013 року в бібліотеці працює Інтернет-центр. У результаті підключення бібліотеки до Всесвітньої комп’ютерної мережі Інтернет для дітей відкрився вільний доступ до великої кількості інформаційних джерел. Доступ до мережі безкоштовний. Безкоштовний доступ до Інтернету дав можливість користувачам здійснювати пошук необхідної інформації в світовій мережі, задовольняти потреби у сфері комунікацій (онлайнове спілкування через Skype, спілкування у соціальних мережах, створення власної електронної пошти). Робота центру спрямована на те, щоб всебічно показати дітям можливості Інтернету для дозвілля. навчання, спілкування та направлена на:
- забезпечення безкоштовного доступу до світових електронних інформаційних ресурсів Інтернет;
- формування інформаційної культури користувачів (уроки, консультації з інформаційної та комп`ютерної грамотності, правил Інтернет – безпеки);
- організація консультаційної допомоги з пошуку різнопланової інформації, допомога в підготовці рефератів;
- організація змістовного дозвілля дітей;
- організація масових заходів з використанням можливостей Інтернет.
Бібліотечні проекти
Проект «Ігровий простір» передбачає створення інформаційно-розважального центру на базі дитячої бібліотеки. У центрі будуть використовуватися різноманітні розвиваючі ігри для дітей, що сприятимуть розвитку логіки, фантазії та пам’яті. Звичайно, будуть проводитися і рухливі дитячі ігри. До співпраці залучатимуться батьки, вихователі дошкільних закладів та вчителі початкових класів.
Рекламна діяльність
Активною є позиція Первомайської міської дитячої бібліотеки щодо популяризації своєї діяльності. Бібліотекарі активно працюють над покращенням іміджу бібліотеки та поширенням інформації щодо діяльності бібліотеки та послуг. В дитячій бібліотеці є соціальна сторінка у Фейсбуці.
Бібліотека тісно співпрацює із засобами масової інформації. Публікації про культурно-масові заходи та й в цілому про діяльність бібліотеки протягом року були розташовані на шпальтах газет «ТВ Всесвіт», «Вісник Первомайська».
Партнери бібліотеки
- дитячі садочки та загальноосвітні школи міста;
- міський Будинок культури ім. Є. Зарницької;
- Будинок дитячої творчості;
- музичні школи міста;
- художня школа;
- редакція міської газети «Всесвіт» та «Вісник Первомайська»;
Підвищення кваліфікації
У червні 2018 року завідуюча дитячою бібліотекою Романчук Тетяна Володимирівна отримала від Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки сертифікат про підвищення кваліфікації за дистанційне навчання за курсом «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці». Також працівники бібліотеки систематично підвищують свій фаховий рівень шляхом вивчення передового досвіду дитячих бібліотек України та впроваджують його в практику роботи. Велике значення для професійного розвитку фахівців мають щорічні обласні семінари-практикуми, конференції, наради, які організовує Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна.
Нагороди бібліотеки та працівників
У 2018 році завідуюча дитячою-бібліотекою-філією №2 – Романчук Тетяна Володимирівна була нагороджена Грамотою управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міської ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок в естетичне виховання дітей та молоді, та з нагоди святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Плани на майбутнє
Майбутнє бібліотеки у багатогранній діяльності, розрахованій на задоволення інтересів користувачів. Продовжити роботу з організації бібліотечного простору: зонування, дизайн інтер’єру, створення комфортного середовища.
Фотогалерея