Престижні літературні премії

Друзі! Як ви гадаєте: що треба для того, аби стати відомим письменником?    Перш за все, слід написати літературний твір.

Потім треба його надрукувати і презентувати його читачам. Але це зовсім не означає, що відтепер письменник одразу стане дуже знаменитим. Зовсім ні!

Досягнути певного визнання можна лише з часом: талантом, кропіткою працею. Одним із шляхів наближення до титулу «відомий письменник» може стати отримання якоїсь літературної премії або перемога у літературному конкурсі.

На жаль, сьогодні в нашому світі діє таке неписане правило: чим більше титулів та нагород отримує літератор, тим більш охоче його книжки друкують, читають та розкуповують.

Але преміями не нагороджують абикого. Премії – це визнання письменницького таланту. Та й самі літературні премії бувають різні: міжнародні, державні, обласні, районні тощо. І досягти вищої літературної сходинки – мрія кожного письменника.

В Україні щорічно вручається близько двох десятків премій, так чи інакше пов’язаних з літературною та письменницькою діяльністю.

Більшість із них носять імена найвідоміших українських письменників: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Миколи Гоголя, Володимира Сосюри, Василя Стефаника.

Тож давайте познайомимося з деякими найпрестижнішими літературними преміями України і світу, які відкрили, відкривають, і надалі будуть відкривати нам нові імена письменників, які згодом стануть відомими і славетними.

Літературні премії