“БібліоКре@тив”-2021

29-30 червня на базі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна відбувся ХІ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій. Захід проходив в режимі дистанційного професійного спілкування у форматі онлайн-конференції на платформі ZOOM.

Його учасники – понад 100 бібліотечних фахівців дитячих бібліотек України. Ярмарок відкрила модератор заходу Жайворонок Тетяна Анатоліївна, директор Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна, заслужений працівник культури України. З вітальним словом до учасників звернулися Полікарпова Людмила Петрівна, заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, і Бойченко Віталій Борисович, заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Вервечку відеопривітань продовжили учасники ярмарку – фахівці дитячих бібліотек- співорганізаторів Ярмарку з Херсонської, Полтавської, Одеської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської областей та м. Миколаєва.

Фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна підготували для учасників багату і різноманітну онлайн програму.
Так, під час професійного спілкування на актуальні питання сьогодення перед присутніми з фаховими консультаціями виступили Тетяна Василівна Шамаріна, заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей і Галина Миколаївна Гич, завідувачка кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Блок «Успіх року» відкрила Алла Іванівна Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України. Бібліотеки презентували найбільш вдалі онлайн форми роботи, які набули великого успіху у читачів під час їх реалізації і визначені як «Успіх року».

Найбільшою частиною професійного заходу була Пітч – сесія, під час якої було представлено 39 авторських ідей від бібліотек-співорганізаторів.
В онлайн-форматі проходили і «торги» ідеями. Кожен учасник зазначав свій вибір у Чаті, а організатори фіксували це у традиційному документі Ярмарку – Протоколі обміну бібліотечними інноваційними ідеями між учасниками із зобов`язанням реалізувати «придбані» ідеї на наступному ярмарку «Бібліокре@тив – 2022».

Великим успіхом у учасників зібрання користувався Бібліотечний Перфоманс – творче неформальне спілкування між учасниками Ярмарку через представлення креативного колориту від бібліотеки-учасниці в музичному або літературному форматі.

Всі ідеї, а також відеоматеріали Ярмарку будуть розміщені на блозі «Бібліокреатив» КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради https://biblio-yarmarok.blogspot.com/p/blog-page_2387.html та на сайті Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна.

Ярмарок вже безперечно став важливою професійною подією, залишаючи по собі масу позитивних вражень, нових знайомств та ідей.
Інформація про проведення Ярмарку 2021 представлена на офіційній сторінці ФБ Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека з хештегами #БібліотекаНаСпаській66, #ярмарокідей2021, #бібліокреатив2021.

Базу проведення Ярмарку у 2022 року визначено. Це КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.
Тож, Ярмарок-2021, прощавай і до зустрічі у 2022 році!

Рейтингове голосування «Вибір року -2021»

1 липня 2021 року – протягом дня з 10.00 до 16.00 бібліотеки-співорганізатори обирали найкращі ідеї Ярмарку – «Вибір року 2021».Онлайн-голосування проходило за допомогою Google форми – опитувального листа з переліком усіх представлених ідей. Кожна з 11 бібліотек-учасниць заповнила 1 опитувальний лист, де обрала 3, на її думку, найкращі з 39 ідей ЯРМАРКУ.

Вітаємо ідеї:
1 місце:
• віртуальна гра «Україна надзвичайна» Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна

2 місце:
• інтерактивний фрістайл «Подорож під хмарами» Центральної бібліотеки для дітей Херсонської міської ЦБС

3 місце:
«Арт-кураж» Національної бібліотеки України для дітей
• краєзнавча фото-мозаїка «В об’єктиві – Ізмаїл» Центральної дитячої бібліотеки КУ Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області «Централізована бібліотечна система для дітей»
• інтерактивна літературна вежа «Дженга BOOK» Комунального закладу культури «Донецька обласна бібліотека для дітей» м. Маріуполь

Бібліотекам-переможцям буде надіслано Диплом «Вибір року 2021».
Вітаємо авторів ідей, а «Бібліокреативу» бажаємо – процвітання, розширення кордонів, багатогранності і нових ідей!

Матеріали XI Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій