Художня література

              Андрусяк, Іван Михайлович (1968-).

                Морськосвинський детектив   : [повісті : для дітей мол. шк. віку] / І. М. Андрусяк ; худож. А. В. Майта. – Харків : Віват, 2020. – 96 с. : кольор. іл. – (Мрійники).

Коли стаються таємничі злочини, усі тварини з довколишніх будинків, ба навіть ті, що живуть на вулиці, неодмінно звертаються до морського свина — детектива Жерара. Однак він знаний ласун, тож береться за справи тільки за умови смачненького гонорару. Разом із Жераром ти дізнаєшся, хто поцупив котячий сніданок, тікатимеш від голодних хижаків, з’ясуєш геть усе про невідоме страшидло, яке лякає добрих тварин, досліджуватимеш темні закапелки й боротимешся зі страхами, а найголовніше — навчишся миттю ловити зловмисників, застосовуючи дедукцію й логіку. 

              Єгорушкіна, К. В.

                Історії хоробриків із Горішкових Плавнів  : [казки : для дітей мол. шк. віку] / К. В. Єгорушкіна ; післямова авт. ; худож. А. В. Ястремська. – Харків : Віват, 2021. – 112 с. : кольор. іл. – (Розваги для розумахи)

Горішкові Плавні — то особливе лісове містечко, в якому ростуть найсмачніші у світі горішки. Усі звірі тут живуть у мирі й злагоді. Дорослі невпинно працюють, а діти розважаються й вчаться, захищають один одного й інколи сваряться, випробовують себе на сміливість і що важливо – долають власні страхи. Саме тому їх називають хоробриками і кожна дитина впізнає у одному з героїв себе. Якщо буває так, що дитину щось лякає – темрява, висота, вогонь, лікарі або навіть школа – герої цієї книжки підкажуть, як упоратися зі страхом. Завітайте на гостину до Лісової порадні, поспілкуйтесь із Мудрою совою, попитайте у неї цілющій рецепт сміливості або магічний ліхтарик. Бо саме завдяки таким маленьким хитрощам великі страхи зменшаться або й зникнуть назавжди.

                Загоровська, Любов Михайлівна.

                Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина  : [повість : для дітей мол. шк. віку] / Л. М. Загоровська ; худож. О. В. Потьомкіна. – Харків : Віват, 2021. – 64 с. : іл. – (Мрійники).

На зимові свята повсякчас трапляються дива, але такого світ іще не бачив! Спочатку святий Миколай не приніс ані подарунків, ані різок дітям з українського містечка, а потім і Санта в Америці все переплутав. Саме час братися за розслідування: хто підлаштував такі капості та чому вони сягнули одразу двох континентів? Разом із героями цієї дотепної різдвяної казки юні читачі шукатимуть таємничого капосника, дізнаються, чому варто вивчати іноземні мови і як за допомогою дружби можна подолати будь-які перешкоди.

                Кузякін, Кузько (Кузьменко, Дмитро Вікторович ; 1984-).

                Другоасики з 2-А  : [оповідання : для дітей мол. шк. віку] / К. Кузякін ; передм. Г. Остапенко ; худож. Є. Гайдамака. – Харків : Віват, 2020. – 64 с. : кольор. іл. – (У вирі пригод).

«Другоасики з 2-А» — збірка дотепних історій про незвичайне життя звичайнісіньких другокласників. Герої цієї книжки сваряться, шукають порозуміння з однолітками, вигадують дивовижні історії і щиро вірять у драконів та домозавра, який може поцупити домашнє завдання. Разом із гуртом другоасиків та їхньою вчителькою читачі дізнаються, як правильно ділити цукерки і чому помилки теж бувають чудовезними, що робити, якщо під час екскурсії зламався автобус, а також про те, які чудовиська ховаються у книжках.

              Шеффлер, У.

                Ойко з Планети Танехай   : кумедна книжка про хорошу поведінку : [для дітей мол. шк, віку] / У. Шеффлер ; пер. з нім. В. Воронкевич ; худож. Ю. Тімм. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. : кольор. іл. – (Щось цікаве).

А ви часто бачите за своїм вікном прибульців? Лука якось просто на підвіконні помітив Ойка — монстрика з планети Танехай, який завітав на гостину до планети Земля. Хлопчик одразу ж із ним заприязнився, але дружити з Ойком непросто: він невихований нечупара і постійно потрапляє в халепи. Саме час узятися до справи й навчити маленьке чудовисько різних корисних навичок: як поводитися вдома й на вулиці, вітатися й вибачатися, коли щось накоїв; як чистити зуби й займатися спортом; як харчуватися і яку їжу обирати… Дослухаючись до цієї книжки — порадниці з етикету, діти запам’ятають правила поведінки, стануть охайнішими й слухнянішими, а ще поринуть у неймовірні кумедні пригоди.