Художня література

Дерманський, Сашко (Олександр Степанович ; 1976-).

       Нічийний хруль : [для дітей мол. шк. віку] / С. Дерманський ; худож. В. Котик. – Київ : Портал, 2020. – 36 с. : іл.

Як жили первісні люди на теренах нинішньої України? Одного льодовикового дня мамонтеня, вовченя і носороженя знайшли невідому двоногу істоту в бізонячій шкурі. Так почалася трошки ризикована, а трошки весела пригода з порятунку чудернацького хруля.

Кокотюха, Андрій Анатолійович (1970-). 

       Жабеня, ставок і море : казка : для дітей дошк. та мол. шк. віку / А. А. Кокотюха ; худож. О. Кузнєцова. – Київ : АВІАЗ, 2020. – 64 с. : іл.

Жило собі в тихому ставку маленьке, ну дуже маленьке Жабеня. І якось почуло воно про велике-велике море. “От би стрибнути в море з високого каменю!.” Так почалися пригоди Жабеняти на шляху до моря. Коли – веселі, а коли – небезпечні. Вирушай і ти у світ пригод разом із Жабеням та з цією ну дуже веселою книжкою! 

 

Марцинкявічюс, Марюс.

       Озеро загадок : [казка : для дітей дошк. віку] / М. Марцинкявічюс ; пер. з лит. Д. С. Чередниченка ; іл. Л. Дудайте. – Київ : Знання , 2020. – 40 с. : іл. ; 29 см. – (Скарбничка).

Чи може маленький Поросючок писати вірші, а корова — кататися на ковзанах? Які загадки криються в чорних глибинах озера, де живе страховисько з величезною пащею? Які небезпеки чигають на корову й Поросючка? А що, як страховисько в біді і йому потрібна допомога? Чи допоможуть йому наші герої? І що переможе – сміливість і дружба чи страх? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши нову казку литовського письменника Марюса Марцинкявічюса «Озеро загадок», яку проілюструвала художниця Ліна Дудайте. 

 

Радушинська, Оксана Петрівна (1979-). 

       Павучок без імені : казка : для дітей дошк. та мол. віку / О. П. Радушинська ; худож. О. В. Рибакова. – Харків : Юнісофт, 2020. – 64 с. : іл. ; 22 см. – (Завтра в школу)

Гадаєте, в темному закутку старого-престарого будинку нікого нема? Аж ніяк! Там живе ціла родина Павуків — мама Павучиха, тато Павук, купа їхніх діточок. І з ними найменший, дванадцятий, Павучок, в якого немає імені. А йому так хочеться мати красиве ім’я… І друзів теж. І зовсім не хочеться годити злій тітці Павучисі й ловити в тенета красивого Метелика… Добра повчальна казка з милими ілюстраціями, яку читаєш, читаєш і ніяк не можеш «начитатися», така вона гарна. Найкраща для читання теплими родинними вечорами!

 

       Сухомлинський, Василь Олександрович (1918-1970). 

            Бджолина музика  : уроки для душі : [оповідання : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / В. О. Сухомлинський ; худож. О. Смирнова. – Харків : ВД “Школа”, 2020. – 96 с. : іл.

Нова збірка творів Василя Сухомлинського спеціально укладена для дітей, які щойно почали читати. Ретельно дібрані тексти будуть цікавими й зрозумілими для малечі, а великий шрифт надасть дітям можливість читати книгу самостійно. Але, хто б не читав самі твори, вкрай важливо, аби дитина поміркувала над прочитаним разом із дорослими, дослухалася до голосу свого серця, зробила певні висновки — власні кроки до того, аби стати Справжньою Людиною!