Художня література

   Беднарек, Юстина.

Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих) [Текст]  : [казкові історії : для мол. шк. віку] / Ю. Беднарек ; пер. з пол. Божени Антоняк ; іл. Даніеля де Лятура. – Львів : Урбіно, 2018. – 160 с. : іл.

Вас ніколи не цікавило, що відбувається із загубленими шкарпетками? Тими, які невідомо-де зникають під час прання. Схоже, що загублені шкарпетки – одна з найбільших загадок на світі, яку ще нікому не пощастило розкрити! А от Юстина Беднарек знає, що вони просто тікають із пральки! Виявляється, шкарпетки обирають волю. І навіть здатні зробити кар’єру, та ще й неабияку. Є шкарпетки-кінозірки, шкарпетки-детективи і навіть… шкарпетки-політики… Словом, шкарпетки, які здатні змінити не лише своє життя, а й долю інших. Утім, читайте самі. Ви переконаєтеся, що все це – щира правда! Відтепер ви ніколи не глянете зневажливо навіть на діряву чи стару шкарпетку. Бо хтозна, яку захопливу історію вона може розповісти… 

 

   Вдовиченко, Галина Костянтинівна (1959-). 

     Сова, яка хотіла стати жайворонком [Текст]  : [казка : для дітей дошк. віку] / Г. К. Вдовиченко ; худож. Х. Лукащук. – Чернівці : Книги-XXI, 2019. – 48 с. : іл.

Нічна птаха витріщалася на денну своїми круглими очиськами, крутила головою. Отакої! Невже й справді їй поміж усього птаства дісталися найгірші години доби? Вона нічого з того, чим так тішився Жайворонок, не чула й не бачила. Її час – темрява, зірки й тиша. Нема чим похвалитися. І от Сова вирішила: досить! Досить бути нічною птахою! Почухала собі черевце лапкою – і виголосила невеличку промову: – Відтепер стану ранньою пташкою!.

 

   Калинець, Ігор Миронович (1939-). 

     Данка і Крак [Текст]  : повість про кілька незабутніх травневих днів : для дітей мол. шк. віку / І. М. Калинець ; худож. М. Кошулінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 128 с. : іл.

«Данка і Крак» — казка відомого українського поета-дисидента, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Ігоря Калинця про дивовижну дружбу дівчинки і птаха.

Одного погожого дня до Данки завітав незвичайний гість — крук на ім’я Крак, який уміє розмовляти. Скільки цікавого з історії давнього Львова він їй розповів! Але, виявляється, птах, з яким так полюбила спілкуватися дівчинка, прилітає неспроста. Він розповідає їй про загадкового козака-характерника Купер’яна, таємницю якого Данці доведеться розгадати самій…

 

   Лазуткіна, Ірина.

     Єнотик Бо і повітряна куля [Текст]  : [повість-казка : для мол. шк. віку] / І. Лазуткіна ; худож. Р. Попський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 104 с. : іл.

Ви колись малювали свою мрію? А от Єнотик Бо, який мріяв навчитися літати на повітряній кулі, її намалював! Велетенську повітряну кулю, якою він керує сам, а з його наплічника визирає кротик Ом. Чи встигнуть друзі повернутися до початку «Монгольф’єрії», чи пробачить єнотикові вчитель Ас, чи вдасться Бо подарувати рожеву хмаринку подрузі Аї? Читайте про захопливі пригоди повітроплавців і дізнаєтеся про все. 

 

   МакДоналд, Меґан.

     Джуді Муді навколо світу за 8 ½ днів [Текст]  : [повість : для мол. шк. віку] / М. МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновської ; іл. Пітера Рейнолдса. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 176 с. : іл.

Як бути, якщо в тебе з’являється новий друг – цікавий і прикольний, а давні друзі ображаються, що ти зовсім про них забула? Чи впорається Джуді? Чи помириться з Рокі й Френком вчасно, щоб підготувати разом шкільний проект? Інакше їхній клас не встигне здійснити навколосвітню мандрівку за вісім днів…