Науково-пізнавальна література

   Гутніченко, А.

     Незвичайні професії [Текст]  : [літер.-худож. вид. : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / А. Гутніченко ; худож. Ю. Коломоєць ; ред. М. О. Савка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 88 с. : іл.

У хлопчика Андрія – незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвикла, але важлива й цікава професія. Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. Є в родині також склодув і повітроплавець, архітектор та піцайоло і кінолог, а сам хлопчик ще не знає, ким стане, коли виросте. У цій книжці-віммельбуху кожній професії присвячено по три розвороти: на одному розповідається про її особливості та зображено сферу діяльності, на другому йдеться про знаряддя, потрібні для роботи фахівцеві, а третя є зазвичай інтерактивною та інформативною. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.

 

   Іваненко, Катерина.

     Твій вірний друг поліція. Нові пригоди [Текст]  : [попул. вид. : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / К. Іваненко ; худож. Н. Загоскіна. – Київ : Балтія-Друк, 2019. – 24 с. : іл.

  На сторінках цієї книжки ти зустрінешся з вірним охоронцем – патрульним Будилом, який стоїть на захисті твого здоров’я та життя. Прислухайся, будь ласка, до його порад.  Пес Будило вірно служитиме тобі, як колись служив  нашим предкам – славним козакам.  Він з радістю допоможе уникнути небезпечних зустрічей і прикрих несподіванок! А ти хочеш зустрічей з вірним другом?

 

   Каста, С. 

     Експедиція з мурахою Софі [Текст]  : досліджуємо природу навколо нас : [для дітей мол. та серед. шк. віку] / С. Каста, Б. Моссберґ ; пер. зі швед. Г. А. Мамчур. – Київ : Час Майстрів, 2019. – 224 с. : іл. – (Відкривай).

Ти ступаєш на газон і приминаєш траву, та чи знаєш, яку саме? Як називається дерево поруч із тобою? Які в нього плоди? Що це за блакитна квітка і жовтий метелик на ній? Оці червоні ягоди їстівні чи отруйні? Який гриб смачніший — лисичка чи сироїжка? Поглянь уважніше під ноги! Бачиш мурашку? Вона крихітна, тому знає про природу все до крихти. Хочеш дізнатися про те, що тебе оточує, — не гай часу, вирушай в експедицію з мурахою Софі! Ґаджети монополізують увагу сучасних людей. Вони надають інформацію, розвивають логічне мислення, та лише природа вчить творити. Виявити любов до дітей — значить дати їм силу стати творцями. Тому ми прагнемо долучити дітей до пізнання природи.

 

  Лущевська, Оксана Василівна (1982-). 

     Тигрик-оригамі [Текст]  : [вірш : для дітей дошк. віку] / О. В. Лущевська ; худож. А. Шматок. – Київ : ВД “Маміно”, 2019. – 24 с. : іл.

Рики-рики, гами-гами, ходить тигрик-оригамі! Ходить і всіх лякає, доки не втрапляє в халепу. Що з ним сталося далі та чим закінчилися пригоди паперового Тигрика, маленькі читачі можуть дізнатися з віршованої книжки Оксани Лущевської. А ще в книжці є схеми оригамі та відрізні аркуші, щоби кожен охочий міг скласти власного Тигрика та бавитися з ним досхочу.

 

   Сарразен, Орелі.

     Футбол [Текст]  : [попул. вид. : для дітей мол. шк. віку] / О. Сарразен ; пер. з фр. Д. Бібікова ; іл. Т. Америко та ін. – Київ : Книголав, 2019. – 96 с. – (Дитяча полиця)

Гра мільйонів, популярна у всьому світі, ‒ футбол об’єднує, допомагає долати кордони власних можливостей й знаходити нових друзів. Всі подробиці про цей захопливий вид спорту зібрано в одній книжці для дітей, які мріють побити рекорди Ліонеля Мессі чи Ліке Мартенс. «Футбол» французького автора Орелі Сарразена ‒ чудово ілюстрований довідник для найменших читачів, в якому докладно пояснюється, чим же є вид спорту, що інколи змушує дорослих поводитися як діти, а малечу ‒ прагнути перемоги з усією серйозністю та відповідальністю. Книжка містить розділи, присвячені різним аспектам футболу: тренуванням, змаганням, амуніції, правилам, видатним гравцям. Видання орієнтоване на хлопчиків і дівчат. Читаючи й переглядаючи сторінки книжки, майбутні зірки національних чемпіонатів дізнаються, як влаштовані бутси, які вправи слід виконувати, щоб бути сильними та верткими, на яких позиціях на полі знаходяться захисники, воротар та представники інших ігрових амплуа, які фінти принесуть команді перемогу тощо. Орелі Сарразен вчить, як розумітися на жеребкуваннях та перебігу найважливіших футбольних змагань, розповідає про роботу рефері, пояснює різницю між поняттями «клуб» і «команда».