Науково-пізнавальна література

            Кешеля-ісак, Олеся.

            Непосидючка, який любив бігати : [для дітей мол. шк. віку] / О. Кешеля-ісак ; худож. О. Дегтярьова. – Київ : Yakaboo Publishing, 2020. – 64 с. : іл.

Це весела і зворушлива історія для дітей про біг, любов, дружбу, підтримку, про пізнання себе та навколишнього світу. Головний герой Тео не вміє сидіти на місці і найдужче любить бігати. Точнісінько, як його мама, для якої біг – невід’ємна частина життя. Тео знає багато про бігунів, та все ж, коли він готується взяти участь у дитячому забігу, в його голові зринає безліч запитань. Що потрібно для того, аби стати чемпіоном? Як навчитися завжди бути першим? А головне – як і коли відкрити мамі свою таємницю, яка пояснить, чому ж він такий «непосидючка»?. Окрім художньої оповіді у книжці є пізнавальна інформація: як харчуватись юним бігунам, як вибрати зручні кросівки, що таке пульс і чому важливо його вимірювати, що таке марафони, півмарафони й дитячі забіги та як узяти у них участь. А ще кожен юний читач, який прочитає книжку до кінця, гарантовано отримає медаль.

            Панаріна, І.

            ПтахАбетка. Українські пернаті : [наук.-попул. вид. : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / І. Панаріна ; передм. Н. Атамась. – Харків : Ранок, 2019. – 72 с. : іл.

В Україні можна зустріти 436 видів птахів. Багато з них—рідкісні, занесені до Червоної книги України, захищені європейським законодавством з охорони природи. Художниця Ірена Панаріна обрала 33 пташки, які проживають чи залітають в Україну, та створила унікальну пташину абетку. За нею можна не тільки вчити літери, а й познайомитися з пернатими, дізнатися цікаві історії про пташаче життя, що покращить запам’ятовування абетки. Книжка ілюстрована в оригінальній авторській техніці ниткових зображень.

      Про культуру та етикет : [збірка поезії : для дітей дошк. та мол. шк. віку] / упоряд. С. Крупчан ; вірші Лесі Антонової та Світлани Крупчан ; худож. А. Джанік’ян. – Київ : РІДНА МОВА, 2020. – 48 с. : іл.  – (Чемним діточкам).

У математиці — правила, у граматиці — правила, для безпеки дорожнього руху — правила. «Навіщо ж правила ще й на дозвіллі?» — запитаєш ти. Правила етикету — не якась там забаганка, а зрозуміла всім мова взаємоповаги. Щоб вирости культурною людиною, гарні манери потрібно засвоювати з дитинства. А допоможуть тобі в цьому дотепні віршики з яскравими малюнками про різних звірят, що весь час потрапляють у халепи, бо ще не навчилися культурної поведінки. Як правильно поводитися за столом, на вулиці, у транспорті та в інших громадських місцях? Як зробити життя комфортним, нікому не заважати й нікого не ображати? Читай і запам’ятовуй ці та ще багато корисних правил з книжкою «Про культуру та етикет».

            Смаль, Юлія.

            Я і Він. Про хлопчаче без секретів : [літер.-худож. вид. : для дітей дошк. та мол. шк. віку : для читання дорослими з дітьми] / Ю. Смаль ; худож. А. Ола. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 100 с. : іл. – (Круті знання для пізнання).

Настає час, коли дитина починає цікавитися своїм тілом і ставити «незручні» для батьків запитання. У цій книзі маленькі й дорослі читачі, разом із допитливим шибеником Максом, у доступній формі дізнаються про те, як все влаштовано в хлопчиків та як ставитися до своєї інтимності; а також про гігієну і захист; про хвороби та причини надмірної уваги до свого тіла і, що найголовніше, про культуру і повагу. Це були б не ми, якби книга не вийшла веселою. Кожен хлопчик впізнає себе в образі Макса і проживе з ним всі важливі та інтимні моменти свого дослідження.

          Фішу, Б.

            Ненудна наука  : для тих, кому від 7 до 107 років : [наук.-попул. вид. : для дітей мол. та серед. шк. віку] / Б. Фішу, М. Бейні ; пер. з фр. О. Ларікової ; худож. П. Леметр. – Харків : Віват, 2021. – 86 с. : іл. – (Енциклопедії).

Чому зникли динозаври? Як народжується вулкан? Чому ми позіхаємо? Чи можемо ми ходити поверхнею Юпітера? Коли народився перший комп’ютер? Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії… Відповіді й роз’яснення, створені журналістами-науковцями, подано простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дадуть занудьгувати. «Ненудна наука» — найкращий подарунок усім, хто хоче дізнатися якомога більше про світ навколо!