Корисні інтернет-посилання

On-line Енциклопедії, довідники, словники.

Велика українська енциклопедія – Універсальна національна енциклопедія, що створюється державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво».
Енциклопедія історії України 
Портал українця – Відстані між містами (On-line розрахунок для обласних центрів України, обласні центри України у вигляді таблиці, Європейські столиці); Телефонні довідники; свята і роковини (Свята в Україні. Поточний рік. Релігійні свята в Україні. Святкові дні у країнах світу. Назви річниць весілля; Одиниці виміру (Переведення англійських та американських мір до метричної системи. Префікси та множники, які утворюють кратні десятичні одиниці). Час (Часові зони (пояси) світу). Харчові продукти (Кількість калорій продуктах і напоях. Класифікація харчових добавок. Заборонені й небезпечні харчові добавки ) Знаки та символи на одязі (щодо прання, прасування, чистки, тощо). Коди EAN (штрих – коди). Принцип кодування, список країн
Українська Вікіпедія – Українська „ВІКІПЕДІЯ ( Wіkіpedіa )” – це відкрита багатомовна онлайн-енциклопедія, де будь-який користувач може редагувати існуючі статті і додавати власні. Близько 100 мов та велика кількість статей різноманітної тематики (Україна, наука, культура, тощо).
1576.ua – Портал електронної Бібліотеки про духовний і культурний простір України. Тут можна завантажити різножанрові тексти (навчальні, художні, дитячі книжки), прослухати подкасти з виступами видатних людей. Також у фонотеці є сучасні й давніші музичні хіти, аудіокнижки, архівні записи голосів видатних українських митців. В пінакотеці можна переглянути українське кіно, театральні вистави й живопис.

Інтернет-ресурси для дітей

Кращі інтернет-ресурси від української асоціації працівників бібліотек для дітей
Почитайко –  Електронна аудіобібліотечка НБУ для дітей
Веб-ландия  Страна лучших детских ресурсов.
Український Ерудит – Цікаві тести й вікторини для всієї України.
Цікаві факти та відео презентації – Науково-пізнавальний канал, на якому у формі відеопрезентацій подаються цікаві факти з різних сфер людської діяльності.

Сайти періодичних видань України

Граємо в англійську (ігрове видання для дітей)
Джміль
ЗооДруг
Колобочок
Колосок
Котя
Крилаті
Куля
Однокласник
Паросток
Пізнайко
Равлик
Ромчик

Батькам. Інтернет-ресурси

 В даному розділі ми пропонуємо перелік найцікавіших та найпопулярніших сайтів для батьків та їхніх дітей, які допоможуть вам знайти відповіді на всі питання, які Вас зацікавлять, зроблять життя цікавим та пізнавальним:
Кращі інтернет-ресурси від української асоціації працівників бібліотек для дітей
Дитячий розважально-пізнавальний портал «Солнышко». Для дітей – розваги (ігри, мультфільми, казки, розмальовки) та корисні матеріали («Чомучка», поради Поварешкіна, оповідання про звірят, уроки хороших манер). Для батьків та педагогів, що шукають інформацію в Інтернеті, – маса віршиків та загадок, зібраних за темами, прислів’я, сценарії до дитячих свят.
«Пізнайко»– Дитячий пізнавально-розважальний журнал.
Живі письменники. Батькам – це посібник, розроблений у співпраці Українського інституту книги та ГО «Смарт освіта». У ньому можна знайти описи 50-ти дібраних експертами книжок сучасних українських письменників та поради щодо того, як їх читати.
365 казок на ніч – акція Українського інституту книги, яка спонукає батьків читати дітям уголос. На першому етапі з’явилися аудіозаписи 20 казок, які звучать голосами відомих українців. В описі до кожної казки є її текст, завдання до неї та поради дорослим щодо того, як читати дітям.
Слухай! – Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. Зокрема, на сайті акції можна знайти 60 аудіокнижок із творами української літератури, що входять до програми ЗНО.

Інтернет-ресурси для бібліотекарів
Українська бібліотечна асоціація
http://www.nbuv.gov.ua – Національна бібліотека ім. Вернадського
http://zakon.rada.gov.ua – Законодавство України

Електронні бібліотеки

КГБ
Електронна бібліотека української літератури
Bookland
Чтиво
Відкрита книга – Електронна бібліотека класики української, російської та світової літератури в різних форматах, які читаються практично кожним пристроєм та програмами для читання. Наразі прочитати та скачати можна лише книги з української літератури, решта сторінок – на стадії розробки. Розробники обіцяють, що російські книжки з’являться в них уже в березні 2012 року, а світові шедеври – у вересні.
Повне нецензуроване академічне  зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане  з нагоди  Її  150-річного ювілею
1576.ua – постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу. 1576 – рік заснування Острозької академії, першого вищого навчального закладу Східної Європи, що на багато років випередив духовні пошуки богословів та вчених, філософів та письменників. Бібліотеку засновано як свідчення єдиного духовного й культурного простору, в якому є і своя наука, і мистецтво, і історія, і традиції.
Хрестоматія сучасної української літератури для читання в 1-4 класах
«Окуляри і кролик-гном» – книжка оповідань від 12-ти українських письменниць для читачів і читачок 10-12 років. Це добра нагода поміркувати про нашу подібність і відмінність, побачити, що світ кожного з нас цікавий, неповторний і водночас часто впізнаваний.
«Лілі, яка потоваришувала з вірусами та здійснила їхню найбільшу мрію» – дитяча книжка про вакцинацію. У книжці є цікаві ігри та корисна інформація про те, як захиститися від інфекцій та бактерій. А за цим посиланням ви знайдете цілу добірку дитячих книжок про коронавірус, частину з яких також можна безкоштовно завантажити.
«Глина» – серія воркбуків, які залюблюють в Україну. Створені насамперед для дітей у діаспорі, для використання як у школах вихідного дня, так і вдома.
«Як не заблукати в Павутині» – книжка Тетяни Стус (Щербаченко) про безпечне користування інтернетом. «Оскільки нового накладу “Як не заблукати в Павутині” поки що не передбачається, видавництво БараБука разом з “Видавництвом Старого Лева” вирішили викласти цю важливу книжку у відкритий доступ. Адже ази користування й основні корисності цього інструменту, описані в книжці, досі актуальні, попри те, що якась інформація через карколомні швидкості діджитал-простору знецінилася, – переконана авторка книжки Тетяна Стус. 

Відеоресурси

#ЖивіПисьменники – це два десятки коротких розважально-пізнавальних інтерв’ю з сучасними українськими дитячими письменниками, серед яких – Сашко Дерманський, Володимир Рутківський, Леся Воронина, Зірка Мензатюк, Іван Андрусяк та інші відомі творці дитячої літератури. Всі ці відео в будь-який момент можна проглянути на сторінці Українського інституту книги (УІК).
Перший сезон акції #ЖивіПисьменники
Методичні матеріали до першого сезону
Другий сезон акції #ЖивіПисьменники
Методичні матеріали до другого сезону

Миколаїв в Інтернеті
Литературно-художественный интернет-журнал “Николаев Литературный”
Миколаївська обласна державна адміністрація
Офіційний сайт Миколаївської міської ради
Веб-камери Миколаєва
 

Дитячі бібліотеки України

Дитячі бібліотеки в Інтернеті

Національна біблиотека України для дітей
Миколаївська ОДБ ім. В. Лягіна
Миколаївська центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера
Вінницька обласна бібліотека для дітей ім.І.Я.Франка
Дніпропетровська ОДБ
Житомирська ОДБ
Закарпатська ОДБ
Львівська ОДБ
Сумська ОДБ ім. М. Островського
Тернопільська ОДБ
Харківська ОДБ
Херсонська ОДБ
Хмельницька ОДБ
Черкаська ОДБ
Чернігівська ОДБ
Київська центральна міська бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка