Корисні інтернет-посилання

On-line Енциклопедії, довідники, словники.

Мегаенциклопедія Кирила і Мефодія – Мегаенциклопедія, яка містить енциклопедичні дані з 10 онлайнових енциклопедій Кирила та Мефодія. Мегапошук за такими енциклопедіями: універсальною, автомобільною, озброєнь, домашніх тварин, здоров’я, кіно, кулінарії, музики тощо. 130 000 статей та 30 000 ілюстрацій.
Glossary Commander. Служба тематичних тлумачних словників – Можливість отримати тлумачення не тільки одного терміну, але й цілої предметної області. Глосарій на тему, що вас цікавить. Є алфавітний перелік глосаріїв, тематичний перелік статей та тематичний навігатор
Енциклопедія «Кругосвет» – Енциклопедія дає можливість здійснювати пошук за такими категоріями: історія, гуманітарні науки, культура та освіта, медицина, наука та техніка, науки про Землю, країни світу, спорт.
Портал українця – Відстані між містами (On-line розрахунок для обласних центрів України, обласні центри України у вигляді таблиці, Європейські столиці); Телефонні довідники; свята і роковини (Свята в Україні. Поточний рік. Релігійні свята в Україні. Святкові дні у країнах світу. Назви річниць весілля; Одиниці виміру (Переведення англійських та американських мір до метричної системи. Префікси та множники, які утворюють кратні десятичні одиниці). Час (Часові зони (пояси) світу). Харчові продукти (Кількість калорій продуктах і напоях. Класифікація харчових добавок. Заборонені й небезпечні харчові добавки ) Знаки та символи на одязі (щодо прання, прасування, чистки, тощо). Коди EAN (штрих – коди). Принцип кодування, список країн
Українська Вікіпедія – Українська „ВІКІПЕДІЯ ( Wіkіpedіa )” – це відкрита багатомовна онлайн-енциклопедія, де будь-який користувач може редагувати існуючі статті і додавати власні. Близько 100 мов та велика кількість статей різноманітної тематики (Україна, наука, культура, тощо).
Everyday: Універсальний онлайн-довідник – Довідковий пошуковий ресурс. Пошук здійснюється за такими рубриками: космос; земля та луна; біосфера; знаки; час; історія; суспільство; споживач; харчування; здоров’я; спорт; держави-члени НАТО, ООН, ЕС; дійсні та повні імена видатних людей; динаміка зміни кількості населення Землі/

Інтернет-ресурси для дітей

Кращі інтернет-ресурси від української асоціації працівників бібліотек для дітей
http://mults.spb.ru – Ресурс для перегляду дитячих мультфільмів
Веб-ландия. Страна лучших детских ресурсов

Батькам.Інтернет-ресурси

 В даному розділі ми пропонуємо перелік найцікавіших та найпопулярніших сайтів для батьків та їхніх дітей, які допоможуть вам знайти відповіді на всі питання, які Вас зацікавлять, зроблять життя цікавим та пізнавальним:
Кращі інтернет-ресурси від української асоціації працівників бібліотек для дітей
http://www.solnet.ee – Дитячий розважально-пізнавальний портал «Солнышко». Для дітей – розваги (ігри, мультфільми, казки, розмальовки) та корисні матеріали («Чомучка», поради Поварешкіна, оповідання про звірят, уроки хороших манер). Для батьків та педагогів, що шукають інформацію в Інтернеті, – маса віршиків та загадок, зібраних за темами, прислів’я, сценарії до дитячих свят.
http://www.lukoshko.net – Кошик казок. Сайт пропонує казки, вірші та оповідання для дітей. Тут можна знайти російські народні казки та казки інших народів світу, оповідання про тварин, вірші та пісні для дітей.
http://www.kindereducation.com – “Дошколёнок”. Електронний журнал для дітей та батьків, на сторінках якого опубліковані матеріали для навчання, виховання та розваги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, зібрані за тематичними розділами: розвиток мовлення, веселе рахування, образотворча студія, психологія, ігри та конкурси, будь здоров. На сайті також можна передплатити розсилання «1оо розвиваючих та навчаючих ігор для дітей».
http://www.dedushka.net – Бібліотека–путівник по дитячій літературі. Містить інформацію про дитячі книги різних авторів. На сторінках багато цікавих казок різних народів світу і відомих казкарів. У цікавому світі, де тварини поводять себе як люди, де звичайні люди здійснюють великі подвиги і одружуються на принцесах, добро і любов завжди перемагають зло.
http://www.posnayko.com – Дитячий пізнавально-розважальний журнал «Пізнайко».
Дитячий журнал «Ухтышка» — перший в Україні товстий глянцевий дитячий журнал. На сторінках журналу цікаві статті, конкурси та вікторини.

Інтернет-ресурси для бібліотекарів

http://www.nbuv.gov.ua – Національна бібліотека ім. Вернадського
http://zakon.rada.gov.ua – Законодавство України

Електронні бібліотеки

Электронная библиотека Пупсика
Либрусек
КГБ
Електронна бібліотека української літератури
Українська бібліотечна асоціація
Bookland
Чтиво
«Відкрита книга» – це електронна бібліотека класики української, російської та світової літератури в різних форматах, які читаються практично кожним пристроєм та програмами для читання. Наразі прочитати та скачати можна лише книги з української літератури, решта сторінок – на стадії розробки. Розробники обіцяють, що російські книжки з’являться в них уже в березні 2012 року, а світові шедеври – у вересні.

Миколаїв в інтернеті

Віртуальне місто
Литературно-художественный интернет-журнал “Николаев Литературный”
Миколаївська державна адміністрація
Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв
Офіційний сайт Миколаївської міської ради
Веб-камери Миколаєва
 

Дитячі бібліотеки України

Дитячі бібліотеки в інтернеті

Національна біблиотека України для дітей
Миколаївська ОДБ ім. В. Лягіна
Миколаївська центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера
Вінницька обласна бібліотека для дітей ім.І.Я.Франка
Дніпропетровська ОДБ
Донецька ОДБ
Житомирська ОДБ
Закарпатська ОДБ
Луганська Молодіжна біліотека
Львівська ОДБ
Сумська ОДБ ім. М. Островського
Тернопільська ОДБ
Харківська ОДБ
Херсонська ОДБ
Хмельницька ОДБ
Черкаська ОДБ
Чернігівська ОДБ
Кримська республіканська дитяча бібліотека
Київська центральна міська бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка
Краматорська центральна міська бібліотека для дітей ім. О. С. Пушкіна

Твори

И. Андрианова “Мой сумасшедший папа”
Іван Багмут “Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим”
І. Багряний “Скелька”
Джек Венс “Дар болтунов”
І. Герасименко «Партизанська іскра»
Ю. Коротков “Виллиса”
Марія Матіос “Життя коротке”
Марія Матіос “Майже ніколи не навпаки”
Марія Матіос “Щоденник страченої”
Дзвінка Матіяш “Реквієм для листопаду”
Дзвінка Матіяш “Роман про батьківщину”
В. Нестайко “Дивовижні події в шостому «Б»”
В. Нестайко “Загадка старого клоуна”
В. Нестайко “Космонавти з нашого будинку. Оповідання”
В. Нестайко “Пригоди Грицька Половинки”
В. Нестайко “Таємниця Віті Зайчика”
В. Нестайко “Таємничий голос за спиною”
Всеволод Нестайко “Чарівні окуляри”
В. Нестайко “Шура и Шурка. Рассказы”
С. Носань “Мудра книга”
М. Стельмах “Біда навчить”
Д. Пучков “Санитары подземелий”
Диана Сеттерфилд “Тринадцатая сказка”
Н. Соломко “Горбунок”
Джон Стейнбек “О мышах и людях”
Микола Трублаїні “Оповідання про Далеку Північ “
И. Чудовская “Из жизни Кондрашек”