Спортсмени-дефлімпійці

Дефлімпійські ігри – спортивні змагання найвищого рівня для людей з порушеннями слуху. Перші Дефлімпійські ігри пройшли 1924 року, в Парижі. Серед переможців Дефлімпійських ігор є наші земляки: Віра Завіновська, чемпіонка XIX Дефлімійських ігор 2001 року в Римі з настільного тенісу у складі жіночої збірної команди України, Володимир Натальчук, заслужений майстер спорту України з плавання, п’ятиразовий бронзовий призер XІX Дефлімпійських ігор 2001 року в Римі, срібний і п’ятиразовий бронзовий призер XX Дефлімпійських ігор 2005 року в Мельбурні, дворазовий срібний і триразовий бронзовий призер XXІ Дефлімпійськіх ігор 2009 року на Тайбеї, дворазовий срібний і бронзовий призер XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії, Олександр Чаленко, майстер спорту міжнародного класу з футболу і футзалу, учасник XІX Дефлімпійських ігор 2001 року в Римі, чемпіон у складі футбольної збірної України XXІ Дефлімпійськіх ігор 2009 року на Тайбеї та срібний призер у складі футбольної збірної України XXІІ
Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії, Віталій Корепанов, майстер спорту міжнародного класу з вільної і греко-римської боротьби, чемпіон в греко-римській боротьбі і бронзовий призер по вольній боротьбі XXI Дефлімпійських ігор 2009 року на Тайбеї, Карина Симирякіна – срібний призер XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії, Ігор Марченко – бронзовий призер XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії.

Література

  • Из Софии – с победами // Вечерний Николаев. – 2013. – N 94(22 авг).- С. 8.
  • Первов, Г. Николаевцы на Дефлимпиаде в Софии : в столице Болгарии Софии прошли ХХ летние дефлимпийские игры / Г. Первов // Южная правда. – 2013. – N 87(10 авг.). – С. 4.

Web-ресурси

Губернатор Николаевской области пообщался с участниками XXI Дефлимпийских игр

На Дефлимпийских играх в Тайване Николаев в составе сборной Украины будут представлять 4 спортсмена

На Дефлимпиаде в Софии выступит семеро николаевцев

 

Корепанов Віталій –

український спортсмен, борець, майстер спорту міжнародного класу з вільної і греко-римської боротьби, чемпіон з греко-римської боротьби і бронзовий призер з вільної боротьби XXI Дефлімпійських ігор 2009 року на Тайбеї.

Віталій Корепанов народився 25 вересня 1984 року в місті Миколаєві. 2001 року закінчив Миколаївську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат для дітей зі зниженим слухом. Боротьбою почав займатися з 1999 року. Працює спортсменом-інструктором в штатній збірній команді України серед спортсменів-інвалідів з недоліками слуху.
На Дефлімпіаді з Віталієм трапилася дивна штука. Срібним призером чемпіонату світу наш миколаєвець ставав у вільній боротьбі, медаль в цьому виді спорту тренери збірної України готували Віталію і в Тайбеї. А він візьми і виграй «золото» серед борців греко-римського стилю. В півфіналі Корепанов продемонстрував залізний характер в сутичці з турецьким борцем, схиливши чашу терезів в свою сторону в останньому періоді. У фінальній сутичці з росіянином Кирилом Чулковим наш земляк після двох періодів програвав 3:5, але вирішальний відрізок поєдинку провів вище за всяку похвалу, вирвавши перемогу з рахунком 7:6.
На XXІІ Дефлімпійських іграх 2013 року в Софії Віталій Корепанов брав участь у змаганнях з греко-римської боротьби та зайняв п’яте місце, у вільній – лише одинадцяте.
Спортивні досягнення Віталія Корепанова:
2003 рік – Чемпіонат Європи: 3 місце;
2007 рік – срібний призер чемпіонату Європи у ваговій категорії 60кг;
2008 рік – срібний призер Чемпіонату Світу у ваговій категорії 60 кг;
2009 рік – XXІ Дефлімпійські ігри в Тайбеї: 1 золота (греко-римська боротьба) і 1 бронзова (вільна боротьба);
2013 рік – учасник XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії.

Web-ресурси

Николаевские радости дефлимпийского Тайпея

 

Марченко Ігор –

  український спортсмен, борець, бронзовий призер XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії.

    На XXІІ Дефлімпійських іграх 2013 року в Софії Ігорь Марченко брав участь у змаганнях з вільної боротьби. Правда, почав він з поразки. У чвертьфіналі вагової категорії до 96 кг наш земляк поступився майбутньому срібному призеру. Проте у фіналі, за бронзову нагороду, Ігор зібрався і не залишив шансів супернику.

Література

  • Синявский В. Николаевский борец Игорь Марченко – бронзовый призер Дефлимпиады! / В. Синявский // Николаевские новости. Спорт. – 2013. – N 94(6 авг.). – С. 2.

Web-ресурси

Николаевский борец Игорь Марченко стал бронзовым призером Дефлимпийских игр!

 

Натальчук Володимир –

український спортсмен, плавець, заслужений майстер спорту України з плавання, багаторазовий чемпіон і призер України, Європи і світу, п’ятиразовий бронзовий призер XIX Дефлімпійських ігор 2001 року в Римі (Італія), срібний і п’ятиразовий бронзовий призер XX Дефлімпійських ігор 2005 року в Мельбурні (Австралія), дворазовий срібний і триразовий бронзовий призер XXІ Дефлімпійських ігор 2009 року в Тайбеї (Китай), дворазовий срібний і бронзовий призер XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії (Болгарія).

Володимир Натальчук народився 6 червня 1980 року в селі Новоселиця Хмельницької області. Навчався в Університеті розвитку людини “Україна”, на факультеті “Фізична реабілітація”. Із 2003 року працює спортсменом-інструктором в штатній збірній команді України серед спортсменів-інвалідів з порушенням слуху.
Володимир Натальчук почав займатися плаванням з двадцяти років. До цього він два роки працював на заводі обмотувальником. Заслужений тренер України Микола Ільїн побачив фактурного хлопця випадково і запропонував йому спробувати свої сили в басейні. Того ж, 2000 року Натальчук став чемпіоном України, що послужило сильним стимулом для продовження спортивної кар’єри, а через рік – призером Дефлімпійськіх ігор. Всього ж на чотирьох Дефлімпіадах: в Римі, Мельбурні, Тайбеї і Софії – Володимир добув 19 нагород: 5 срібних і 14 бронзових! В цій колекції немає тільки «золота» Ігор. Проте на Чемпіонаті світу Володимир Натальчук на Тайвані завоював відразу шість нагород вищого гатунку. Володимир за вдачею – боєць, якщо він береться за справу, то у нього все виходить.
Спортивні досягнення Володимира Натальчука:
2001 рік – 5-разовий бронзовий призер XIX Дефлімпійських ігор в Римі;
2002 рік – Чемпіонат Європи (Голландія) : 4 срібних і 5 бронзових медалей;
2005 рік – XX Дефлімпійські ігри в Мельбурні : 1 срібна і 5 бронзових медалей;
2006 рік – Чемпіонат Європи (Греція) : 2 золоті і 8 срібних медалей;
2007 рік – Чемпіонат Світу (Тайвань) : 6 золотих, 3 срібні і 1 бронзова медаль;
2009 рік – XXІ Дефлімпійські ігри в Тайбеї: 2 срібні і 3 бронзові медалі;
2013 рік – XXІІ Дефлімпійські ігри в Софії: 2 срібні і 1 бронзова медаль;

Література

  • Кураса, Е. Николаевский плавець – дефлимпиец покорил Мельбурн : [победа Владимира Натальчука] / Е. Кураса // Вечерний Николаев. – 2005.– 25 янв. – С. 4.
  • Первов, Г. Николаевцы на Дефлимпиаде в Софии : в столице Болгарии Софии прошли ХХ летние дефлимпийские игры / Г. Первов // Южная правда. – 2013. – N 87(10 авг.). – С. 4
  • Синявский, В. Николаевский пловец Владимир Натальчук на Дефлимпиаде в Софии стал бронзовым призером! / В. Синявский // Николаевские новости. Спорт. – 2013. – N 91(30 июля). – С. 2
  • Синявский, В. У Владимира Натальчука на Дефлимпиадах уже 19 медалей / В. Синявский // Николаевские новости. Спорт. – 2013. – N 94(6 авг.). – С. 2.

Web-ресурси

Николаевские радости дефлимпийского Тайпея

 

Симирякіна Карина –

українська спортсменка, тенісистка, срібний призер XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії.

    Саме завдяки Карині Симирякіній українська збірна отримала перемогу в командній першості з настільного тенісу на XXII літніх Дефлімпійськіх іграх в Софії. Їй всього 15 років. Із 13 років дівчина є обласною стипендіанткою. До речі, тренер і одночасно бабуся Карини, Віра Завіновська, у минулому – теж чемпіонка XIX Дефлімійських ігор 2001 року в Римі з настільного тенісу у складі жіночої збірної команди України.

Література

  • Из Софии – с победами // Вечерний Николаев. – 2013. – N 94(22 авг).- С. 8.
  • Синявский, В. У николаевской теннисистки Карины Симирякиной есть “серебро” Дефлимпиады! / В. Синявский // Николаевские новости. Спорт. – 2013. – N 94(6 авг.). – С. 2.

Web-ресурси

На Дефлимпиаде в Софии у николаевской теннисистки Карины Симирякиной «серебро»!

 

Чаленко Олександр –

український спортсмен, футболіст, майстер спорту міжнародного класу з футболу і футзалу серед глухих спортсменів, учасник Дефлімпійських ігор 2001 року в Римі, чемпіон у складі футбольної збірної України XXІ Дефлімпійськіх ігор 2009 року на Тайбеї та срібний призер у складі футбольної збірної України XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії.

Олександр Чаленко народився 15 березня 1975 року в смт Веселинове Миколаївської області. Навчався в Харківській державній академії фізичної культури за фахом «Менеджмент фізичної культури». Працює спортсменом-інструктором в штатній збірній команді України серед спортсменів-інвалідів з недоліками слуху. Олександр Чаленко визнаний кращим бомбардиром Європи, нагороджений почесним знаком на честь 20-річчя Федерації футболу України і є незмінним капітаном збірної України з футболу. У послужному списку спортсмена – участь в найпрестижніших міжнародних турнірах.
Спортивні досягнення Олександра Чаленко:
1999 рік – учасник чемпіонату Європи: 4 місце;
2000 рік – чемпіон України з футболу серед глухих спортсменів (II група);
2001 рік – учасник XIX Дефлімпійських ігор в Римі;
2007 рік – чемпіон світу з футболу серед глухих спортсменів;
2009 рік – чемпіон у складі футбольної збірної України XXІ Дефлімпійських ігор в Тайбеї;
2013 рік – срібний призер у складі футбольної збірної України XXІІ Дефлімпійськіх ігор 2013 року в Софії.

Web-ресурси

Николаевские радости дефлимпийского Тайпея

У николаевского футболиста Александра Чаленко «серебро» Дефлимпийских игр!