Рекомендаційна бесіда-огляд для читачів – учнів 1 – 4 класів. Вип. 1

Юні друзі!

Пропонуємо вам познайомитися з колом найкращих книг для сучасних школяриків. Ці книги написані відомими сучасними українськими дитячими письменниками. В книгах ви зустрінетесь з незвичайними пригодами, чарівними перетвореннями, казковими подіями. А ще дізнаєтесь, яким буває шкільне життя ваших ровесників, порівняєте його з власним, навчитеся, як краще налагоджувати стосунки з оточуючими, виправите власні помилки у спілкуванні з людьми. Бажаємо вам цікавого прочитання кожної із запропонованих книг. Знайомтеся з цими книжками та обмінюйтеся враженнями з вашими друзями!

Чумарна М. І.
Казки для друга
) / М. І. Чумарна; худож. Л. Бейгер. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2011. – 108 с.: іл.
Тема дружби не залишить вас байдужими, адже у кожного з нас є хоча б один друг, і як налагоджувати з ним стосунки, можна дізнатись саме з таких книг, як ця.
Це — не просто казки!
Це пригоди з життя, які ми дуже часто не помічаємо. А їх так цікаво читати!
Виявляється, своя історія є і в дощової калюжі, і у жабки, що плигає по городі, і у білої ромашки, і в щебетливого горобчика. І в кожній з них ви можете відкрити ще й казкову таємницю. Таємницю про незвичайні магічні сили природи і про наймогутнішого її володаря — людину.
Тож відпустіть свою уяву і читайте з насолодою! І не забудьте про друзів!

Дерманський, Сашко (Олександр Степанович ; 1976-).
Чудове Чудовисько
: повість : [для мол. шк. віку] / С. Дерманський ; худож. М. Паленко. – 6-те вид. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 272 с. : іл.
У захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива…

 

 

 

Дерманський С.
Царство Яблукарство
: [повість] / С. Дерманський; худож. А. П. Василенко. – 2-ге вид. – Вінниця: Теза, 2012. – 192 с.: іл. – (Пригодницька бібліотека).
Натан – звичайний семикласник з типового українського міста, який, проте, любить проводити літо в селі у бабусі. Біля бабусиного будинку росте стара яблуня, чиї яблука надзвичайні на смак. Згодом виявиться, що вони ще й чарівні.
Натан мріє про мобільний телефон, на який збирає гроші. Цей хлопчик – єдиний у класі, хто ще не має такого необхідного у житті мобільника.
Через цю мрію все й стається, бо, прагнучи віддати решту з великої купюри, Натан женеться за дивним чоловіком, який купив у них з бабусею яблука. Гонитва приводить хлопчика до метро, де він бачить, як дивний чоловік сідає у не менш дивний вагон у вигляді яблука і їде до станції «Царство Черв’якарство» (зрозуміло, що це Яблукарство, з яким щось сталося).

Нестайко В. З.
В Країні Сонячних Зайчиків
: [казкова повість] / В. З. Нестайко; худож. О. Воронкова. – Київ: Країна Мрій, 2014. – 96 с.: іл.
Уявіть собі казкові країни з чудернацькими назвами та невгамовними мешканцями…
Щасливу країну Ластовинію загарбали лихі мешканці Хуліганії.
Усі діти Ластовинії змушені переховуватися у дрімучому тропічному лісі.
Сміливий дев’ятирічний хлопчик Веснянка раптом потрапляє у дивну країну Сонячних Зайчиків.
А от що з ним сталося, дізнаєтеся з книги.

 

 Нестайко В. З.
Пригоди журавлика
: [казкова повість] / В. З. Нестайко; худож. О. В. Чичик. – Київ: Країна Мрій, 2014. – 96 с.: іл.
Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися?
А казка ця про маленького журавлика, який сміливо вирушив до міста на пошуки свого друга чижика. Там на нього чекають міські небезпеки і підступний кіт Мордан, а ще — нові благородні друзі і помічники.
Одним словом, усе, як у звичайних казках: боротьба добра зі злом, тільки з різними сюжетними викрутасами для дівчаток і хлопчиків від 5 до 9 років.
Але якщо вам менше чи більше років, то все одно читати книгу вам можна, а може, навіть потрібно.

 

Мензатюк З. З.
Зварю тобі борщику
: [казки] / З. З. Мензатюк; іл. Олесі Магеровської; літер. ред. М. Савка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 60 с.: іл.
У цій книзі ви дізнаєтесь , що борщ є гарним лікарем; каша надає такої сили, що можна перемогти змія; картопля – завзята мандрівниця, з якою побачиш «золоті гори», «шовкову державу» і «кришталевий палац»; вареники здатні перевиховати відьму і врятувати молодшого братика; яєчня добре смакує козачатам і майбутнім гетьманам; голубці можуть перетворитися на голубів, якщо вередувати; десь на світі є хатка з млинців; полуничка – справжня принцеса, якій треба стелити постіль зі сметани; ковбаска – найкращий гостинець для вовка; узвар може закохатися у пампушку; а калачі допоможуть перемогти і найлютішого ворога – голод.

Малик Г. М.
Вуйко Йой і Страшна Велика Кука
: повість / Г. М. Малик; худож. Л. Корж-Радько. – 2-ге вид., без змін. – Київ: Грані-Т, 2013. – 136 с.: іл. – (Сучасна дитяча проза).
Персонажі книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? Де живе? Що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадників», зарадити ніхто не може.
Яким буде уявний друг для кожного читача, залежить тільки від нього самого.
Велика Кука насправді виявилася зовсім не страшною і не такою вже й великою. До того ж, її дуже потребує гамірлива компанійка вуйка Йойя. А Кука й сама розуміє, як добре знайти себе і бути собою.

Савка М. О.
Казка про Старого Лева
: [казка] / М. О. Савка; іл. В. Штанка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2012. – 40 с.: іл.
На кожній сторінці казка про Лева починається словами «У місті, що зветься по-княжому Львів…». Авторка розповідає про пригоди короля Лева, який вирішив назавжди оселитися в місті пращурів.
У своїй історії Мар’яна Савка розповідає і про львівські цукерні, і про кав’ярні, і про трамваї, про Ратушу і площу Ринок, про львівські трамваї і дощі.
А наостанок запрошення:
«Скажіть, ви ще й досі не чули про Львів?
Мерщій замовляйте із сотню квитків,
Запрошуйте друзів, знайомих, родину,
І Разом до Львова гайда на гостину!…
Там Лев у мансарді живе залюбки
І люлечку курить, і чай попиває,
І дітям друкує чудові книжки!»
І недаремно — після цієї книги і справді виникає величезне бажання відвідати Львів.

Рутківський В. Г.
Ганнуся:
весела пригодницька повість/ В. Г. Рутківський; іл. І. Клочковської. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2014. – 254 с.: іл.
Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер, але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.
Ви про таке не чули? Тоді перегорніть сторінки цієї книги. Веселої вам подорожі!

 

 

Воронина, Леся.
Слон Ґудзик і Вогняна Квітка
: [казка] / Л. Воронина; худож. К. В. Штанко; [ред. М. О. Савка]. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 36 с.: іл.
Слон на ім’я Ґудзик не звичайний.
По-перше, він такий крихітний, завбільшки з ґудзик. Уявляєте?
По-друге, він уміє розмовляти.
А найголовніше – він знає, як потрапити з холодної зими в казкове літо.
Треба лише написати на пелюстках каштанового цвіту: «Весна повертає на літо». А там – Кам’яна Галявина, її справедливий Володар, Співочий Струмок, веселі звірята і Вогняна Квітка, що розсіює по всьому світу свої чарівні насінини, які зігрівають землю і не дають змерзнути весняному цвіту…