Рекомендаційна бесіда-огляд для читачів – учнів 3 – 4 класів. Вип. 3

Юні друзі!

Пропонуємо вашій увазі черговий випуск рекомендаційної бесіди-огляду «Давайте читати разом», яка охоплює видання нової дитячої літератури. Серед представлених в огляді книг є твори як українських, так і зарубіжних авторів. Погортайте сторінки рекомендованих вам книжок, сповнених незвичайних і неймовірних пригод. Вирушайте разом з літературними героями у цікаві захоплюючі подорожі. Приємного вам читання і нових знайомств!

Вайброу І.
Капосна книжка Малого Вовчика
): [повість] / І. Вайброу; пер. з англ. О. Стадника; іл. Т. Росс. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2014. – 144 с.: іл.
У порядній вовчій сім’ї лихо – Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком!
Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки.
Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.

Матюшкіна К.
Ги-ги, смішно!
: повість-казка / К. Матюшкіна, К. Оковитая; вірші пер. М. Савка; мал. авторів і Соні Каталової. – Київ: РІДНА МОВА, 2014. – 192 с.: іл. – (Прикольный детектив).
Увага! Увага! Розслідування ведуть Фу-фу та Киць-Киць. Не перше і не єдине розслідування знаменитих детективів Фу-Фу і Киць-Киця! Таємничі викриття, секретні перевтілення і тріумфальне закриття справи про зниклі цукерки! Хто допоможе загадковій незнайомці? Хто в черговий раз позбавить Паскудний ліс від грабіжника? Хто врятує цілий пароплав і розгадає таємницю дивного голосу в кронах дерев?
«Ці двоє з’явилися так непомітно, що якби не Кролик (якого так і звуть – Кролик), то, можливо, і не трапилось би цієї заплутаної історії… Та поки що Кролик, ні про що не здогадуючись, весело гуляв у своїй найліпшій шкарпетці і з здивуванням спостерігав за перемінами, що сталися в лісі». А що ж далі?
Усі відповіді є на сторінках книжки «Ги-ги, смішно!».

Носов І. П.
Нові пригоди Незнайка
: [оповідання і казкова повість] / І. П. Носов; пер. А. Камінчук; худож. О. Зобніна. – Київ: Махаон-Україна, 2012. – 320 с.: іл. – (Пригоди Незнайка).
Де мешкають вигадливі маленькі друзі з цікавими іменами? У незвичайному місті з гарною назвою.
У цій книзі ви прочитаєте оповідання і повість про нові пригоди веселого гурту малюків-коротульок із Квіткового міста. Як відомо, Незнайко і його друзі найбільше любили мандрувати.
Ось і знову вони вирушають у плавання на плотах по Огірковій річці. На них чекають надзвичайні пригоди, адже капітаном у цьому плаванні став, звичайно ж, Незнайко. А це, безперечно, означає, що сумувати з маленькими друзями не доведеться. Тому швиденько беріть цю книгу і перегортайте сторінки у пошуках незвичайних пригод.

Почепцов Г. Г.
Ключ від Міста Чаклунів
: [казкова повість] / Г. Г. Почепцов; пер. з рос. О. І. Донічевої; іл. Ю. А. Радіч-Демидьонок. – Київ: Країна Мрій, 2014. – 352 с.: іл. – (Улюблені книжки).
Чого тільки не трапляється в казковій Країні Міст: злі чаклуни зачаровують жителів країни, королі з доброго дива опановують ремесла, а стривожені феї намагаються відшукати зниклу картину. Аж голова йде обертом від бурхливих подій!
Дитячий письменник Георгій Почепцов, на чиїх книжках виросли мільйони маленьких читачів, є автором захопливих пригодницьких повістей і романів та лауреатом літературної премії ім. Миколи Трублаїні. Його твори перекладені англійською, угорською, іспанською, італійською, німецькою і французькою мовами.

 

Прохасько Т. Б.
Хто зробить сніг
: [казка] / Т. Б. Прохасько, М. Прохасько; [худож. оформ. М. Прохасько; ред. М. О. Савка]. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 72 с.: іл.
Ця книжка унікальна, з якого боку не поглянь. Перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора.
Казка «Хто зробить сніг» розповідає про родину кротів і їх тринадцятьох кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг.
У родині кротів: тата-журналіста та мами-домогосподарки навесні народжуються близнюки-кротенята, яких називають Муравкою та Повзиком. Адже у родині існує традиція називати своїх діток іменами, які відповідають якостям, що проявляються у перші години їхнього життя. Цікаві та непосидючі малята-кротенята починають свою захопливу подорож у дитинство, яке проходить в забавах та іграх. І кожна пора року сприяє гарному часопроведенню.

Рутківський В. Г.
Бухтик з Тихого затону
: казкова повість / В. Г. Рутківський; худож. Р. Попський. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. – 240 с.: іл.
Сергійко з друзями, які відпочивають у лісовому санаторії, придумали для захворілої дівчинки Олі казку. Проте вони й не підозрюють, що вигадані ними водяники, лісовики й русалки живуть насправді…
Захоплива казкова повість лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського про зворушливу дружбу школярів Сергійка й Олі з дивовижним підводним створінням Бухтиком. Цей незвичайний герой, блискуче вигаданий Володимиром Рутківським і чудово зображений Ростиславом Попським, просто приречений на вашу любов і успіх.
Це перша частина казкової трилогії.
Відкрийте книгу, і її герої зустрінуть вас привітливо, довірливо, як друзів.

Стронґ Д.
Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах
: [роман] / Дж. Стронґ; пер. з англ. В. Морозов; худож. М. Паленко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2014. – 220 с.: іл. – (Читання для реготання).
Що це? Комета, болід чи реактивний літак? Як гадаєте? Ні, це всього лише собака Стрілка – справжня ракета на чотирьох лапах, мікс вихору, хорта і спортивного «Феррарі».
А правда, ви вже скучили за невгамовною Ракетою на чотирьох лапах? Тож зустрічайте: ось вона, Стрілка, і ось троє її кумедних цуценяток, з якими нерозлучні друзі Тревор та Тіна збираються зустрічати найкраще у світі свято – Різдво. І ще вони мають намір допомогти відомому спортсменові бігати швидше та перемогти на Тваринячих іграх поганця Чарлі Смага і трьох його ельзаських вівчарок. Чи пощастить їм? Розгортайте книжку і читайте хутчіш.

 Чеповецький Ю. П.
Веселі пригоди Мицика і Кицика
: [повість] / Ю. П. Чеповецький; пер. Н. Л. Забіли; іл. Валерія Харченка. – Харків: ВД “Школа”, 2014. – 160 с.: іл. – (Дитячий бестселер).
Веселі історії про пригоди мишенятка Мицика та його вірного товариша – кота Кицика – навчать вас дивитися на все з оптимізмом та знаходити вихід із будь-яких несподіваних ситуацій. Особливістю книжки є подані після кожного оповідання вірші, завдання на кмітливість, схеми саморобок, рецепти, фокуси та інші цікавинки.
Перед вами відкриваються чудові перспективи самому прочитати про захопливі пригоди Мицика і Кицика, отримати від веселуна Мицика прекрасні уроки того, як можна перетворити всі негаразди на радість.
Отож, читайте книжку, набирайтеся всіляких знань і умінь, радійте самі та радуйте своїх близьких

Чеповецький Ю. П.
Пригоди шахового солдата Пєшкіна
: [повість] / Ю. П. Чеповецький; [пер. Т. Вакуленко; передм. В. Федієнко; мал. Валерія Харченка]. – Харків: ВД “Школа”, 2013. – 192 с.: іл. – (Дитячий бестселер).
Про Юхима Петровича Чеповецького друзі кажуть: мало хто вміє так життєрадісно жити, писати й жартувати! Його надзвичайна особливість у тому, що для дітей він пише, наче для дорослих, а для дорослих – як для дітей. І тим, і іншим він пише як рівним собі.

 

 

 

Федієнко В.А.

Твоя шахова абетка, або Посібник для майбутніх гросмейстерів, укладений шахової гвардії рядовим – славетним солдатом Пешкіним. – Харків: Школа, 2012. — 32 с.

Вітаю тебе, юний читачу!
Основні правила і норми гри.
Шахівниця, її розташування під час гри.
Шахові фігури, їх назви, форми і значущість.
Шах, мат, нічия, пат. Узяття фігур.
Король і ферзь на чолі всього королівського війська.
Рокіровка.
Слон. Тура. Кінь.
Пішак та його п’ять відмінностей.
Розташування фігур на початку гри. Перші ходи.
Основи стратегії гри.
Взаємодія фігур. Зв’язки, вилки, жертви, пастки.
Перші тренувальні вправи.
Напутня порада.