Рекомендаційна бесіда-огляд для читачів – учнів 5 -9 класів. Вип. 4


Юні читачі!

Пропонуємо вашій увазі черговий випуск рекомендаційного огляду книг українських та зарубіжних авторів, з якими ви можете ознайомитися у нашій бібліотеці.
У рекомендованих вам творах ви зустрінетесь з різними героями, які змушені боротися за власні мрії, життя, але завжди їх чекає успіх, тому що світ не без добрих людей і впевненість у собі та друзях допоможе гідно вийти з будь-яких неприємностей.
А якщо на героїв чекають ще й захопливі пригоди, то читання буде ще цікавішим, отож не баріться – відкривайте книжки і насолоджуйтесь читанням і незвичайними пригодами героїв!

Генрі О.
Вождь червоношкірих
) : [оповідання] / О. Генрі; пер. з англ. О. Федорченко; іл. О. В. Чичик. – Київ: Країна Мрій: Компанія ОСМА, 2015. – 400 с.: іл. – (Улюблені книжки) (Читаємо разом із Всеволодом Нестайком).
Американець Вільям Сидні Портер працював простим бухгалтером, аж поки його не звинуватили в розтраті й не посадили до в’язниці на три довгі роки.
І саме в тюрмі народився блискучий письменник О. Генрі, чия слава не меркне вже понад століття. У пропонованій читацькій увазі збірці, куди увійшли знамениті оповідання “Вождь червоношкірих”, “Останній листок” і цикл “Серце Заходу”, якнайкраще виявляється літературний стиль, який зробив автора знаменитим: несподівані сюжетні повороти, яскраві характери і незрівнянний гумор.
Двоє авантюристів – оповідач Сем і Білл Дрісколл – вже де-не-що заробили, і тепер їм треба ще трохи, щоб пуститися в спекуляції земельними ділянками. Вони вирішують викрасти сина одного з найзаможніших жителів маленького містечка в штаті Алабама полковника Ебенезера Дорсетта. Герої не сумніваються, що тато спокійнісінько викладе за улюблене чадо дві тисячі доларів. Вибравши момент, друзі нападають на хлопця і, хоча той «бився, як бурий ведмідь середньої ваги», відвезли його на возі в гори, де ховають у печері. Втім, хлопчисько із захватом ставиться до свого нового становища і зовсім не хоче додому. Себе він оголошує вождем червоношкірих, Білла – старим мисливцем Хенком, в’язнем грізного індіанця, а Сем отримує прізвисько Зміїне Око. А що ж трапилося далі? Які пригоди спіткали невгамовних шукачів гострих відчуттів? Про це ви дізнаєтеся з цієї книги.
Зануртесь у неперевершену атмосферу старої Америки, відчуйте себе у вирі шаленого життя Дикого Заходу.

Грін О. С.
Пурпурові вітрила
/ О. С. Грін; пер. з рос. та післям. І. В. Андрущенко; худож. О. В. Чичик. – Київ: Країна Мрій, 2014. – 352 с.: іл. – (Улюблені книжки) (Всеволод Нестайко радить прочитати).
До книжки увійшли найвідоміші твори видатного російського письменника-романтика, чудового пейзажиста, мрійника й тонкого психолога Олександра Гріна.
Повість-феєрія “Пурпурові вітрила” — це зворушлива і романтична казка, що підносить силу любові й людського духу, справжня поема про диво, яке творить людина своїми руками.
Ця повість розповідає історію про життя дівчинки Ассоль, яка втратила свою матір, коли їй було лише вісім місяців. Ассоль жила зі своїм батьком моряком. Після відставки батько став робити іграшки, щоб заробити собі і маленькій Ассоль на життя. Одного разу Ассоль в лісі зустріла старого на ім’я Егль, який розповів їй, що коли вона стане дорослою, до неї припливе принц на кораблі з червоними вітрилами. Ассоль повірила старому і стала чекати принца. А одного дня її мрія здійснилася.
В основу роману “Та, що біжить по хвилях” покладено романтику моря, загадкові історії кораблів, таємничі матроські легенди. Головний герой твору шукає свій ідеал і свою мрію і віднаходить справжні скарби духовного життя.
Олександр Грін створив у своїх творах незвичайний особливий світ. У ньому віє вітер далеких мандрівок, його населяють добрі, сміливі, веселі люди. А Залиті сонцем гавані мають романтичні нази – Лісс, Зурбаган, Гель. У цей світ – трохи піднесений над нашим, одночасно фантастичний і реальний, ми і запрошуємо вас, читачі.

Діккенс Ч.
Пригоди Олівера Твіста
: [роман] / Ч. Діккенс; [пер. з англ. Л. Борсук]; іл. Наталії Клочкової. – Київ: Країна Мрій, 2015. – 496 с.: іл. – (Улюблені книжки) (Всеволод Нестайко радить прочитати).      Твір класика англійської літератури розповідає про злигодні та поневіряння маленького сироти Олівера Твіста, який виріс у притулку для бідних (так званому робітницькому домі). Втікши звідти, Олівер потрапляє в лондонські нетрі, де його, як і інших безпритульних, навчають злодійського ремесла.
Але не все так погано. В романі є щаслива розв’язка: Олівера рятує джентльмен, містер Браунлоу. І цим автор твору розкриває оптимістичну впевненість в торжестві людяності над злом і несправедливістю.
В кінці своїх поневірянь головний герой здобуває родину і щасливе життя. Це приклад того, що за будь-яких обставин треба вірити у найкраще.

Дорожовець О.
Старий будинок
: повість / О. Дорожовець; [гол. ред. І. Андрусяк]; худож. Н. Дойчева-Бут. – Київ: Фонтан казок, 2015. – 192 с.: іл. – (Книжка про мене).
Старий будинок – це неодмінно таємниця, іноді навіть містична… Але ті таємниці й та містика, з якою зіткнулася дванадцятирічна Софійка у старому будинку на Тихій вулиці, перевершать усі ваші сподівання!
Навдивовижу світла і зворушлива історія про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов’ю, у що вкладена часточка душі.
Дебютна повість Олександри Дорожовець «Старий будинок» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою стимулювання українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

 Есаулов О. Ю.
Канікули для Інформи
: [фантастичний роман] / О. Ю. Есаулов. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013. – 236 с.
У принцеси Інформи канікули, і вона бажає їх провести в нашому, фізичному, світі. Випадково про це дізнається хакер Костя. Зі своїми дружками він вирішує викрасти принцесу. І це їм вдається! Але невже принцеса нічого не зможе зробити заради власного звільнення? І невже Сергійко та його друзі нічого не вдіють, щоб допогти принцесі?
Чи зможуть друзі протистояти злому вірусу Макровіру, який підключається до цієї справи? І взагалі, чим закінчаться ці дивовижні канікули принцеси Інформи?
Але, любі читачі, не забувайте, що віртуальний світ не зовсім такий, як реальний, тому відкривайте двері у мережу Інтернет з обережністю. Нехай у вашому реальному житті трапляються найкращі, найвеселіші та найцікавіші пригоди.

Кобзар В. Ф.
Як у раю
: новели, оповідання / В. Ф. Кобзар; худож. Ф. Ф. Лагно. – Київ: Веселка, 2014. – 48 с.: іл.
Оповідання і новели про часом драматичні події в житті дітей, які вступають у цей великий прекрасний і водночас такий складний дорослий світ.
«Як у раю», безумовно, демонструє майстерне володіння словом та образом. Коротенькі новели надзвичайно натхненні, вони відтворюють і конструюють враження, змушуючи читача на власній шкірі відчути те, що й маленькі герої. Приміром, страх дівчинки перед грозою, моторошні враження хлопчика від «викачування переляку» і його ж нічні жахіття…
Титульна новелка присвячена темі Голодомору й описує, як двоє дітей копали могилку своїй ровесниці… Тут кожне слово на своєму місці, описи природи тісно взаємопов’язані з оповіддю й покликані формувати настрій. Однак…

Кокотюха А. А.
Подвійний капкан
: повісті / А. А. Кокотюха; худож. Ю. А. Радіч. – Київ: Країна Мрій, 2015. – 240 с.: іл. – (Улюблені книжки) (Всеволод Нестайко радить прочитати).
Чи знайомі ви з таким автором, як Андрій Кокотюха? Радимо відкрити сторінки його творів.
У книзі «Подвійний капкан» вірні друзі Денис Черненко й Максим Білан, уже восьмикласники, черговий раз потрапляють у вир несподіваних пригод.
Ви дізнаєтеся про подорож Максима одеськими катакомбами, про те, як друзі знову допомогли Денисові виплутатися зі складної ситуації, про непрості стосунки з директором школи у світлі нових обставин, про зустріч зі справжніми озброєними злочинцями й багато інших захопливих подій.

 

Майн Рід, Т.
Морське вовченя, або Подорож у темряві
: повість / Т. Майн Рід; пер. з англ. М. А. Дмитренка; іл. О. Полоскіної. – Київ: Країна Мрій, 2015. – 288 с.: іл. – (Улюблені книжки) (Всеволод Нестайко радить прочитати).
Дванадцятирічний хлопчик, який дуже любив море і мріяв про морські подорожі, вирушає у жахливу подорож у трюмі корабля — без води, без їжі, з величезними корабельними щурами. Щоб урятуватися, йому доведеться докласти надлюдських зусиль, застосувавши усі свої знання та вміння.
Захоплива розповідь про те, як важливо зберегти волю і самовладання навіть у безвихідному становищі.
Лише неймовірна сила волі та жага до життя дозволила Філіппу Форстеру вийти переможцем в боротьбі зі смертю, тож пам’ятайте все в цьому житті залежить від нас самих.

Рутківський В. Г.
Джури і підводний човен
: [роман]: заключна частина трилогії “Джури” / В. Г. Рутківський; худож. М. Паленко. – 3-ге вид. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 400 с.: іл.
“Джури і підводний човен” – заключна книга захоплюючої історичної трилогії “Джури”.
У цьому романі Володимир Рутківський знову постає блискучим оповідачем і чарівником слова.
На вас, читачі, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ви оборонятимете Київ, перепливете неприступні дніпровські пороги, розвідаєте таємниці підземної Хортиці, штурмуватимете Очаківську фортецю.
Ви також дізнаєтеся, як Санько допоміг Грицькові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море.
А небезпеки… На те вони й небезпеки, аби їх долати.

 Сайко О.
Новенька та інші історії
: [оповідання] / О. Сайко; іл. Н. Гайди. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2014. – 186 с.: іл.
Книжка української письменниці Оксани Сайко “Новенька та інші історії” увійшла до довгого списку “Книги року ВВС-2012”
За словами автора: «Книжка про підлітків. Про їхні проблеми, пригоди, шкільне життя, про дружбу й перше кохання. Про серйозні випробування, з якими вони стикаються, і з якими їм потрібно впоратися, розчарування, важкі ситуації, в які вони іноді потрапляють, і з яких їм необхідно знайти правильний вихід та зробити іноді нелегкий вибір на користь добра».
13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться – може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях – зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе.
Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді – бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві – осудом, а чи співчуттям?…

 Терен В. В.
Хлопчик з планети “Ч” та Вогняні Пси
: повісті та оповідання: / В. В. Терен; [передм. М. Б. Славинського]; худож. К. Лавро. – Київ: Веселка; Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2012. – 286 с.: іл.
А ви вже знайомі з новою книжкою відомого письменника Віктора Терена? Вона містить три повісті – «Хлопчик з планети «Ч», «Найд» і «Костюмчик до осені», а також два оповідання – «Артист» і «Горобчик».
Цікаві сюжети, вдало виписані образи героїв – людей і тварин, дотепність, фантастичні та казкові елементи, високий гуманізм – ознаки «фірмового» стилю Віктора Терена – мають одне надзавдання: заторкнути в душі читача струни доброзичливості, любові до всього на світі сущого – до природи, дітей, старих, тварин, дати імпульс до взаємодопомоги і співчуття…
Повість «Хлопчик з планети «Ч» про українського хлопчика Потворка, який живе теж на українській планеті «Ч», яка почорніла від вибуху ( тут асоціації з Чорнобилем очевидні).
Наш маленький Потворко збирав порожні пляшки, щоб їх поздавати і на виручені гроші купити собі хліба, а цуценятам – молока. При всьому цьому він шляхетний і внутрішньо совісний.
Чудові ілюстрації визначного художника дитячої книжки Костя Лавра створені в тій же тональності зачудування світом.