Серія «Карта світу»

 Ґарі, Ромен (1914-1980).
Коріння небес
[Текст] : роман / Р. Ґарі ; пер. з фр. Л. Г. Кононовича ; худож.-оформ. О. Г. Жуков. – Харків : Фоліо, 2013. – 604 с. ; 17 см. – (Карта світу).
Роман «Коріння небес» французького письменника Ромена Ґарі (1914–1980) вважається одним з перших «екологічних» романів у світовій літературі. Його дія розгортається в самому серці «чорного континенту» — місті Форт-Лямі, у Французькій Екваторіальній Африці. Головний герой — ідеаліст Морель, якого навколишні вважають диваком. Він захоплений ідеєю порятунку популяції африканських слонів. Він вірить у те, що й слони, і люди — незалежно від кольору шкіри — гідні поваги.

Манкелль, Геннінґ (1948).
Італійські черевики
[Текст] : скандинавський гостросюжетний роман / Г. Манкелль ; пер. зі швед. Г. А. Мамчур ; худож.-оформ. О. Г. Жуков. – Харків : Фоліо, 2013. – 314 с. ; 17 см. – (Карта світу).
Зима на початку XXI століття. Старий чоловік вибирається з ополонки й бачить на кризі жінку з ходунцями. Хто вона? Як вона сюди потрапила? Так починається історія про Фредріка та Гаррієт. Вони вирушають у спільну, подекуди приголомшливу подорож, у якій їм судилося зустріти чимало загадкових людей, які ховаються під поверхнею спокійної шведської реальності. У романі «Італійські черевики» Геннінґа Манкелля смерть і біль тісно переплітаються з радістю й любов’ю до життя.

Уельбек, Мішель (1958-).
Карта і територія
[Текст] : роман / М. Уельбек ; пер. з фр. Л. Г. Кононовича ; худож.-оформ. Д. О. Самойленко. – Харків : Фоліо, 2013. – 348 с. ; 17 см. – (Карта світу).
Мішель Уельбек — один із найбільш непередбачуваних авторів сучасної французької прози. Його тексти інтригують, приваблюють і відштовхують водночас; вони завжди «на вістрі». «Карта і територія» (2010) — роман, за який письменник уперше вдостоївся Гонкурівської премії — найпрестижнішої з літературних премій Франції. Митець і суспільство, покликання і гроші, самотність як свідомий вибір, самогубство як боягузтво – про все це говорить письменник у своєму романі. Говорить сміливо і чесно.

Улицька, Людмила Євгеніївна (1943-).
Даніель Штайн, перекладач
[Текст] : роман / Л. Є. Улицька ; пер. з рос. Н. Т. Чорпіти ; худож.-оформ. Д. О. Самойленко. – Харків : Фоліо, 2013. – 638 с. ; 17 см. – (Карта світу).
Напівдокументальний роман Людмили Улицької «Даніель Штайн, перекладач» про долю реального історичного персонажа Даніеля Руфайзена, перейменованого Людмилою Улицької в “Даніеля Штайна” – історія єврея, який працював у гестапо, прийняв християнство і опікувався долею арабів.

 

Хьоґ, Петер (1957-).
Смілла та її відчуття снігу
[Текст] : роман / П. Хьоґ ; пер. укр. В. М. Верховня ; худож.-оформ. Д. О. Самойленко. – Харків : Фоліо, 2013. – 576 с. ; 17 см. – (Карта світу).
«Смілла та її відчуття снігу» (1992) — найвідоміший твір письменника, який одразу після публікації став бестселером. За його сюжетом було створено художній фільм. Початок 90-х, Копенгаген. 37-річна Смілла — напівдатчанка, напівескімоска, яка читає заради розваги Евклідові «Начала», знає 70 тлумачень слова «сніг» і завжди перемагає у рукопашному бою з професіоналами-чоловіками, — розпочинає власне розслідування дивної загибелі сусідського хлопчика-ескімоса, що зірвався з даху будинку. У Смілли особливе відчуття снігу, вона вміє читати сліди.