Знамениті українці

Загребельний, М. П.
Павло Загребельний
[Текст] : [наук.-попул. вид.] / М. П. Загребельний ; худож.-оформ. О. М. Іванова. – Харків : Фоліо, 2013. – 122 с. ; 17 см. – (Знамениті українці).
Павла Загребельного ще за життя називали класиком – і заслужено. Він працював в українській літературі понад сорок років, створивши більше 30 романів, гостросюжетних повістей і кіносценаріїв. Життя Загребельного завжди було непростим – на його долю випали війна, полон, утиски з боку влади. Людина виняткової освіченості та енциклопедичних знань, він був одним з найпопулярніших українських письменників і залишається таким й понині. Цю книгу написав син Загребельного, який краще за всіх знав Павла Архиповича.

Коляда, Ігор Анатолійович.
Богдан Хмельницький
[Текст] : [наук.-попул. вид.] / І. А. Коляда, В, І. Милько. – К. : Укрвидавполіграфія, 2013. – 128 с.
Богдан Хмельницький був не першим, хто розпочав боротьбу за свободу України. Але саме йому вдалося створити боєздатну армію, сформувати систему гетьманської влади і почати розбудовувати державу. Завдяки діяльності Хмельницького майже все українство, незважаючи на станові інтереси, виступило єдиною як ніколи силою в боротьбі за національне визволення. І хоча Великому Гетьманові не все вдалося зробити для збереження державності, його діяльність не тільки визначила долю самої України, а й відчутно вплинула на тогочасне європейське політичне життя.

Панасенко, Т. М.
Іван Франко
[Текст] : [наук.-попул. вид.] / Т. М. Панасенко. – Харків : Фоліо, 2013. – 122 с.
Великий український письменник, поет, публіцист, перекладач… Цей перелік можна продовжувати практично до нескінченності, бо Франко став справжнім втіленням непоборного духу і безмежних талантів українського народу, виразником його волелюбних сподівань і прагнень.

 

 

 

Панасенко, Т. М.
Леся Українка
[Текст] : [наук.-попул. вид.] / Т. М. Панасенко. – Харків : Фоліо, 2013.
Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу. Невиліковно хвора і під кінець життя майже позбавлена можливості пересування, Леся навіть з-поміж здорових людей вирізнялась своєю активною життєвою позицією і енергійністю, її творчість і донині вражає широтою тематики і безмежним драматизмом.

 

 

Ушкалов, Л. В.
Григорий Сковорода
[Текст] : [науч.-попул. изд. : пер. с укр.] / Л. В. Ушкалов ; худож.-оформ. Е. В. Вдовиченко. – Харьков : Фолио, 2013. – 123 с.