Художня література

Дорожовець, Олександра

      Старий будинок [Текст] : повість : [для дітей серед. шк. віку] / О. Дорожовець ; [гол. ред. І. Андрусяк] ; худож. Н. Дойчева-Бут. – Київ : Наш формат, 2021. – 192 с.

Старий будинок – це неодмінно таємниця, іноді навіть містична… Але ті таємниці й та містика, з якою зіткнулася дванадцятирічна Софійка у старому будинку на Тихій вулиці, перевершать усі ваші сподівання! Навдивовижу світла і зворушлива історія про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов’ю, у що вкладена часточка душі.
Дебютна повість Олександри Дорожовець «Старий будинок» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Хан, Дженні

       Усім хлопцям, яких я кохала… [Текст] : роман : для дітей ст. шк. віку / Дж. Хан ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Харків : Ранок, 2021. – 384 с.

Кохати — не завжди радісно, особливо якщо ваш обранець — колишній вашої сестри. Та Лара Джинн знає, як із цим упоратися. Єдиний спосіб залишитися родиною — забути про кохання. Написати прощального листа, покласти його до бірюзової коробки для капелюшків, сказавши собі: «Мене більше не поглинає всеохопне кохання». А коли хлопець усе ж таки про все дізнається, що робити? Тоді удавай, що кохаєш іншого, попри те, що всі вважають його поганим хлопцем. Але не така легка справа — удавати кохання…

Валентайн, Ніколь

       Теорія ймовірностей для подорожнього в часі [Текст] : роман : для серед. та ст. шк. віку / Н. Валентайн ; пер. з англ. І. Ю. Вовченко ; худож. В. Печеник. – Київ : РІДНА МОВА, 2021. – 288 с.

Фінн уже майже звик, що його родичі зникають безвісти… Його сестра-близнючка потонула, коли їм було три роки. А кілька тижнів тому мама пішла від нього й батька без жодних пояснень. Фінн знаходить розраду в книжках про космос та в товаристві найкращої подруги Ґабі. Аж ось напередодні тринадцятиріччя Фінна бабуся розкриває внуку таємницю: жінки в їхній родині здатні подорожувати крізь час. Але Фінн — хлопчик, тому в нього немає цієї здібності. Однак він таки мусить знайти маму, яка потрапила в часову пастку. А може… Є ще й шанс повернутися в минуле і врятувати сестру? Фінн переконаний, що наука здатна пояснити все — навіть найзагадковіші явища. Втім часом, щоб усе вдалося, замало покладатися лише на логіку. Чи зможе Фінн повірити в незбагненне, а чи лишиться вірним собі?

Дима, Павло

       Бенедьо Птах, козак Куць і неслухняна лісова царівна [Текст] : роман : для дітей серед. та ст. шк. віку / П. Дима. – Київ : Ліра-К, 2021. – 456 с.

Бенедьо Птах – мрійник, що любить ліс – змушений полишити рідний хутір, аби здобути Силу, перемогти перевертнів, стати характерником і згодом захистити свого вчителя, козака Куця, від непереможного Майстра Смерті.

 

Рубан, Тетяна

    #фізик [Текст] : повість : для дітей серед. та ст. шк. віку / Т. Рубан ; худож. Л. Барді. – Харків : Юнісофт : Талант, 2021. – 112 с.

Життя п’ятнадцятирічної студентки коледжу Діни вирує подіями. Якось до неї по допомогу звертається одногрупниця Валя, яка досі ніколи з Діною і не розмовляла. Валя має таємницю: викладач фізики з коледжу наполегливо вимагає її уваги. «#ФІЗИК» — це психологічна пригодницька історія, яка написана, щоб допомогти тим, хто став жертвою харасменту і опинився сам на сам із цією проблемою.

 

Заґґ, Зої

      Дівчина Онлайн: соло [Текст] : [роман : для ст. шк. віку] / З. Заґґ ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 392 с.

«Дівчина Онлайн: соло» — завершальний роман популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. У новому навчальному році Пенні задумує таємничий проєкт, про який не розповідає навіть найближчим друзям. Ноа покидає світове турне до його закінчення, і ніхто, навіть Пенні, не знає, де він. А ще в житті дівчини з’являється чарівний фотограф Каллум і нові друзі. Та чи зможе Пенні по-справжньому почати нове життя, якщо здається, що за кожним рогом на неї чатує привид Ноа? Читайте у третій частині.

Сайко, Оксана (1976-)

       Птахи завжди повертаються [Текст] : повість : для дітей ст. шк. віку / О. В. Сайко. – Київ : ВЦ “Академія”, 2021. – 128 с.

В останньому класі школи її життя розкололося на “до” і “після”. Щоб збагнути себе, Олена мусить усе згадати. А правда схована в подіях, яких не пам’ятає. Їй не просто витримати нові обставити. Пережити втрати. Зрозуміти, де справжній дім. Перетерпіти жорстокість людей. І все-таки вихід знаходить. Бо вона – сильна.