Художня література

Валентайн Н. Теорія ймовірностей для подорожнього в часі : роман : для серед. та ст. шк. віку / Н. Валентайн ; пер. з англ. І. Ю. Вовченко ; худож. В. Печеник. – Київ : РІДНА МОВА, 2021. – 288 с.

Фінн уже майже звик, що його родичі зникають безвісти… Його сестра-близнючка потонула, коли їм було три роки. А кілька тижнів тому мама пішла від нього й батька без жодних пояснень. Фінн знаходить розраду в книжках про космос та в товаристві найкращої подруги Ґабі. Аж ось напередодні тринадцятиріччя Фінна бабуся розкриває внуку таємницю: жінки в їхній родині здатні подорожувати крізь час. Але Фінн — хлопчик, тому в нього немає цієї здібності. Однак він таки мусить знайти маму, яка потрапила в часову пастку. А може… Є ще й шанс повернутися в минуле і врятувати сестру? Фінн переконаний, що наука здатна пояснити все — навіть найзагадковіші явища. Втім часом, щоб усе вдалося, замало покладатися лише на логіку. Чи зможе Фінн повірити в незбагненне, а чи лишиться вірним собі?

 

Вдовиченко Г. Тамдевін. Вовчі історії замку Гербуртів : повість / Г. Вдовиченко ; передм. Г. Пагутяк.  Харків : Клуб Сімейного Дозвілля,  2015. 224 с.

Прониклива історія яка відбувається в далекому карпатському селі. Тут переплелися кохання, мистецтво, наука та… вовча зграя. Герой повісті – науковець Юрко, вивчає поведінку вовків у природньому середовищі. Його опікуванці – троє вовченят, які втратили батьків. У дикому гірському урочищі він намагається жити за законами вовчої зграї. Саме з вовками авторка книги порівнює людей, проте часто буває, що люди  більш жорстокі, ніж хижі тварини. Але несподівана зустріч із художницею Анною, яка приїхала у село відпочити від марноти міського життя, назавжди змінює їхні долі… Невеличке карпатське село не тільки розкрило їм таємницю старовинного замку неподалік, а й подарувало справжнє кохання.

 

Вімпі С. Їздимо верхи! Кн. 2 / С. Вімпі ; пер з англ. Ю. Садоха. – Харків : Ранок, 2022. – 80 с. – (Вімпі Стів).

Головний герой повісті – Вімпі Стів, гортаючи «Довідник про коней» опиняється у зовсім іншому світі Майнкрафт. Йому потрібно знайти новий прихисток і з’ясувати, навіщо тут трек для перегонів, адже довкола немає жодного коня. Він має добре почуття гумору та оптимізм, за допомоги яких намагається здолати всі перешкоди, вижити та ще й отримати різні приємні штуки. У книзі міститься багато елементів гри Майнкрафт, які стануть цікавими її шанувальникам. Також вона допоможе розвинути уяву та логічне мислення, адже головний герой повинен знайти шлях до нового прихистку та знайти відповідь на питання: навіщо тут трек для перегонів? Автор зумів створити добре продуманий світ, який привертає увагу читача та залишає його в захваті до самого кінця повісті.

 

19 різдвяних історій : коротка проза / упоряд. і літ. ред. О. Ренн ; обкл. Р. Романишин, А. Лесів. Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. 211 с. 

 Друзі, ми з вами вже знаємо, що див забагато не буває, правда? І коли ж на них чекати, як не на Різдво? Адже це час безцінних подарунків, фантасмагорії та химерних пригод, час, який повертає нас у дитинство та відкриває нові сенси дорослішання. Це пора пошуку умиротворення та батьківського тепла, пора, коли самотність переживаєш особливо гостро. І саме в цей час повсякденність можуть наповнювати чудеса, а іскри любові запалюють життя з новою силою. В цій збірці представлено 19 історій сучасних українських письменників про те, яким різним і чарівним буває Різдво, про рідних і близьких, про маленьке диво, яке ми творимо своїми силами. Дуже тепла, справжня і домашня історія. А вам цікаво, які історії сподобаються вам? Тож не гайте часу – читайте!

 

Джемісон С. Приймак чорної Туанетти / С. Джемісон ; пер. Л.І. Дубовик ; іл. Е.Є. Флерової. – Харків : Ранок, 2020. – 288 с. : іл. (Класичні романи).   

Історія відбувається в Америці ХІХ сторіччя і розповідає про долі двох дітей — Філіпа і Деї. Філіп живе в покинутій садибі разом зі своєю прийомною матір’ю – чорною Туанеттою. Хто його справжні батьки, він ніколи навіть не цікавився, адже, скільки себе пам’ятає – був під опікою матусі Туанетти. А матуся Деї померла, і вона живе з батьком, якого щодня долає хвороба.  На долю бідолашних дітей випало чимало випробувань, тому їм залишається тільки черпати сили в дружбі та світлих мріях. А ще вони разом працюють: Філіп продає квіти, а Дея — статуетки, які створює її батько. Одного разу, в звичайний торговий день, друзі зустрічають заможного художника, який повністю змінить їхнє життя. А що станеться – ви дізнаєтесь після того, як прочитаєте цю історію.

Джонс Д.В. Дев‘ять життів Крістофера Чанта : роман / Д.В. Джонс; пер. з англ. О. Самара. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 360 с. – (Дивовижні світи).

Спершу Крістофер думав, що він – звичайнісінький хлопчик, якому сняться незвичайні сни. Щойно він заплющував очі, починалися дивовижні мандри в інші світи. Там у нього з’явилися справжні друзі: добродушний Такрой і дивна дівчинка, яка називає себе богинею Ашет, а ще дикий кіт Трогмортен. Що чекає на Крістофера в наступному сні, окрім цікавих та небезпечних пригод ціною в наступне життя? І що пов’язує його насправді з тими дивними снами та Крестомансі, якого називають найсильнішим чародієм усіх паралельних світів? Дізнаєтесь прочитавши про фантастичну пригоду Крістофера.

 

Дима, П. Бенедьо Птах, козак Куць і неслухняна лісова царівна : роман : для дітей серед. та ст. шк. віку / П. Дима. – Київ : Ліра-К, 2021. – 456 с.

Бенедьо Птах – мрійник, що любить ліс – змушений полишити рідний хутір, аби здобути Силу, перемогти перевертнів, стати характерником і згодом захистити свого вчителя, козака Куця, від непереможного Майстра Смерті.

 

 

 

 

Дорожовець О. Старий будинок : повість : [для дітей серед. шк. віку] / О. Дорожовець ;[гол. ред. І. Андрусяк] ; худож. Н. Дойчева-Бут. – Київ : Наш формат, 2021. – 192 с.

Старий будинок – це неодмінно таємниця, іноді навіть містична… Але ті таємниці й та містика, з якою зіткнулася дванадцятирічна Софійка у старому будинку на Тихій вулиці, перевершать усі ваші сподівання! Навдивовижу світла і зворушлива історія про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов’ю, у що вкладена часточка душі.
Дебютна повість Олександри Дорожовець «Старий будинок» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

 

Едмондс Д. Робот під прикриттям. Мій перший рік серед людей : роман / Д. Едмондс, Б. Фрейзер ; пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 296 с. 

У книжці з теплотою й гумором досліджуються стосунки дитини-робота та звичайних дітей. Якщо супертехнологічна андроїдка Дотті зможе провести цілий рік серед людей, маскуючись під 12-річну школярку, то вона здобуде для своїх творців багатомільйонну винагороду. Дотті відчайдушно намагається влитися в соціальне життя 7-го класу, але постійно втрапляє в кумедні халепи, які розсмішать читачів, а філософський підтекст, уплетений авторами в цю історію, розширить їхній світогляд. Щоб не дати себе викрити, Дотті застосовує на практиці все, чого навчилася від людей. Для читачів середнього шкільного віку.

 

Заґґ З. Дівчина Онлайн : роман. Кн.1 / З. Заґґ ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 424 с.

Пенні — шістнадцять, як і в багатьох підлітків, її життя не таке просте, як видається. Вона захоплюється фотографією, має найкращого друга Елліота, та не може порозумітися з однолітками. Про свої розчарування, конфузи, стосунки з хлопцями та панічні атаки вона чесно й відверто розповідає у своєму блозі під ніком Дівчина Онлайн. Чарівні пригоди, інтриги, кохання, найромантичніше Різдво чекають вас, друзі, на сторінках цієї повісті.

 

 

Заґґ З. Дівчина Онлайн у турне : роман. Кн. 2 / З. Заґґ ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 416 с. ; 20 см.

Після того, що сталося минулого навчального року, Пенні більше не виходить в онлайн. ­Разом зі своїм хлопцем-музикантом Ноа вона, у передчутті нових вражень, відправляється в турне Європою. Але виявляється, що гастрольне життя не таке захопливе, як вона собі уявляла: Ноа надто заклопотаний і не має на неї часу, а хтось надсилає дівчині листи з погрозами. Чи впорається Пенні з новими викликами і чи вдовольниться статусом «дівчина рок-зірки», забувши про власну мрію?… Дізнаєтесь прочитавши книжку.

 

Заґґ З. Дівчина Онлайн: соло : роман. Кн. 3 / З. Заґґ ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 392 с.

Авторка завершує цим романом трилогію про Дівчинку Онлайн. У новому навчальному році Пенні задумує новий таємничий проєкт, про який не розповідає навіть найближчим друзям. Її хлопець Ноа покидає світове турне до його закінчення, і ніхто, навіть вона, не знає, де він. А ще в її житті з’являється чарівний фотограф Каллум і нові друзі. Чи зможе Пенні по-справжньому почати нове життя, якщо здається, що скрізь на неї чатує привид Ноа? Читайте і дізнавайтесь щось новеньке про героїв роману.

 

Квіглі Е. Банк : повість / Е. Квіглі ; пер. з англ. М.Сахно.- Львів: Вид-во Старого Лева, 2020.- 336 с.

Коли ти підліток, власні гроші сприймаються як ознака справжньої дорослості. Бо ж так не хочеться залежати від кишенькових, які дають батьки. Можна, звісно, підробляти на мийці чи деінде, але в компанії ірландських старшокласників виникла ідея, на перший погляд, значно краща. Друзі вирішили заснувати банк, щоб позичати ровесникам гроші під відсотки. Адже комусь із них терміново потрібно заплатити за квитки на концерт улюбленого співака, комусь хочеться купити стильний одяг, та багато чого іншого. А шкільні вундеркідки-близнючки взагалі вирішили вкласти капітал у власну розробку модного мобільного додатку. Та чи виявиться бізнес-ідея друзів насправді такою блискучою, як видавалося спочатку? Читайте в романі ірландської письменниці, в якому не обійдеться без крадіжок, поліції, адреналіну, зламаної бази даних сусіднього коледжу та інших карколомних пригод і кумедних ситуацій. Для читачів середнього шкільного віку.

Кулідж С. Що Кейті робила : роман / С. Кулідж ; пер. з англ. Л. І. Дубовик ; іл. Н. В. Анікіної ; обкл. Н. В. Болдирєвої. Харків : Ранок, 2020. – 238 с. : іл. – (Класичні романи). 

Роман американської письменниці С’юзен Кулідж полюбився читачам із усього світу і став класикою дитячої літератури. Дивовижна історія про дівчинку, яка завдяки терпінню, стійкості та душевній чуйності змогла подолати всі негаразди та стати по-справжньому щасливою. Головних героїв повісті письменниця змальовувала з себе та своїх чотирьох молодших братів і сестер. І це відчутно: з якою любов’ю прописані персонажі, які переконливі їхні проблеми та радощі. Ця історія, навчає найважливішим цінностям: любові, розумінню, прощенню та вмінню насолоджуватися життям.

Купріян О. Мирослава та інші з нашого двору : повість / О. Купріян; іл. та обкл. А. Колесніченко. Львів : Вид-во Старого Лева, 2022. – 128 с. : іл. 

Кумедна і щира дитяча повість про всі дива і перипетії, які трапляються тільки в дитинстві. Про найкраще літо у житті Микити і Мирослави – літо, коли тобі десять років, попереду канікули, друзі в дворі, та великий літак «Мрія» у небі. У цьому виданні є все, що повинна містити ідеальна книга для канікул і не тільки: яскраві ілюстрації, добрий гумор та дитячі пригоди, дворовий футбол і непосидючий песик Джонік. Як розповідає сама авторка, майже все у новій книзі – взяте зі справжнього життя.

 

Лелик М. 24 віконця. Історії з ароматом Різдва : збірка оповідань / М. Лелик. Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2023. 72 с.

Це історії про життя різних людей. У кожній історії є несподівана розв’язка, яка розкриває свої таємниці. Кожний герой тут реальний, ніби це хтось, кого ти знаєш: твої друзі, знайомі, інколи – ти сам. І навіть дива, які трапляються з героями, теж реальні й осяжні. Такі історії надихають, вони потрібні як ковток живої води в пустелі, щоб зміцнити віру, оновити почуття і подарувати надію…

 

 

Марченко М. Майка Паливода обирає професію : повість / М. Марченко ; худож. О. Болотова. – Харків : Читаріум, 2021. – 144 с. : іл.

Весела історія з «живими» персонажами та курйозними подіями. Головна героїня звичайна дівчинка Майя, яку всі просто називають Майка. Вона має галасливу родину та двох темпераментних котів, вірних неподібних один на одного друзів і безліч вподобань. Та одного разу Майці задають домашнє завдання написати доповідь про те, яку професію вона хоче мати у майбутньому. Таке питання складне для Майки, адже вона б і танцювала, і плавала, і фотографувала, і підіймалася на високі гори, і була б детективом, і ще багато іншого… Що ж обере дівчинка? Дізнаєтесь з цієї історії. Для читачів середнього шкільного віку.

 

Містер Т. Крута Адель. Це добром не скінчиться : [комікси]. Т. 1 / М. Тан; пер. з франц. А.Лісовська; Є.Джасте; худож. М.Пріклі. – Дніпро : Наша Ідеа, 2020. – 96 с. : іл. – (Крута Адель).

Містер Т. Крута Адель.  Жах – це інші : [комікси]. Т. 2 / М. Тан; пер. з франц. О. Колесникова; худож. М. Пріклі. – Дніпро : Наша Ідеа, 2021. – 96 с. : іл. – (Крута Адель).

Ураган пронісся над містом: це вона – крута Адель! Адель – маленька дівчинка, але зовсім не схожа на звичайну дитину. Вона не те, щоб і погана, просто тримається подалі від інших, а також від того способу життя, до якого ми звикли. У неї свій, особливий погляд на світ. Повз її колючий і безжалісний погляд не пройде жодне непорозуміння, Адель не минає нагоди подратувати своїх батьків, познущатися над котом чи розбити серце свого друга Джеффрі. У неї безліч геніальних ідей! Вона – порушник спокою! Егоцентрична, прямолінійна, неординарна й злопам’ятна. Адель – це маленький монстр, але настільки милий і кумедний, що ви захопитесь нею. Це комікс, з якого ви не перестанете сміятися! Добра доза чорного гумору з крапелькою ніжності, – такий рецепт героїні нової книги. Для читачів середнього шкільного віку.

 

Мюррей Т. Інструкція до запасного серця : роман / Т. Мюррей ; пер. з англ. С. Стець. – Київ : Артбукс, 2020. – 376 с. – (Читати-класно!).

Приголомшливий та зворушливий роман про втрати, провину та непередбачуваність кохання. Доля зводить двох абсолютно різних підлітків: Джонні, який не знає, що таке жити по-справжньому, та Нів, яка втратила брата та ненавидить себе через це. Чи мають вони право на почуття, коли світ навколо тріщить по швах? Дізнаєтесь прочитавши цю книжку. Для читачів середнього та старшого шкільного віку.

 

 

Пригодницька серія «Гонитва у часі»

Пригодницька серія «Гонитва у часі» від авторки бестселерів Саллі Ніколлз про подорожі у часі захопить вас, друзі, не лише веселою історією про пошуки коштовних речей та злодіїв – книги ненав’язливо та з гумором розкажуть про життя людей на початку XVIII-ХХ століття в Англії. За допомогою пригод автор дуже багато розповідає про історію, побут, природу: у що вдягались, які страви готували, що їли, як відзначали свята та багато іншого.

Ніколлз С. Гонитва у часі : повість. Кн. 1 / С. Ніколлз ; іл. Р. Дін ; пер. з англ. Ю. Садоха. Харків : Ранок, 2021. 208 с. – (Гонитва у часі).

 Головні герої – Алекс та його сестра Рубі крізь дзеркало потрапляють у минуле. Переміщуються вони не просто так, що вже саме по-собі досить цікаво, а з певною, досі невідомою метою. Лише досягнувши цієї мети вони зможуть повернутися назад. Діти на це сподіваються – на них очікує карколомне полювання на дорогоцінності та інші пригоди. Друзі, ви будете у захваті від цікавого сюжету та захопливої оповіді. А чим усе скінчиться – дізнаєтеся з повісті.

 

Ніколлз С. Втеча у часі : повість. Кн. 3 / С. Ніколлз ; іл. Р. Дін ; пер. з англ. Ю. Садоха. Харків : Ранок, 2022. 208 с. – (Гонитва у часі).         

Пригоди  Алекса і Рубі продовжуються. Цього разу крізь дзеркало вони пройшли не за власним бажанням. У маєтку Георгіанської епохи Еплкот, куди вони потрапили, на них чекає знайомство з далеким родичем, який має побратися з найнеприємнішою жінкою. Але, так сталося, що портал відчинився ще і для французьких аристократів, які дивом уникли кари під час Французької революції. Сюжет більш заплутаний, пригоди – небезпечніші, загострення – сильніші. Цікаво що буде далі? Ця повість дасть відповіді на багато питань: звідки взялося чарівне дзеркало, чия магія його зачарувала та що то була за срібляста пляшечка у першій книзі, яка запустила усю вервицю пригод героїв?

 

Нільсен С. Усі ми з молекул : роман / С. Нільсен ; пер. з англ. К. Сокульської. – Харків : Жорж, 2020. – 316 с.

 Тринадцятирічний Стюарт – обдарований підліток із мегарозвиненими розумовими здібностями, але в нього не все гаразд із соціальними навичками. Чотирнадцятирічна Ешлі – зірка шкільної тусовки з блискучою зовнішністю і геть не блискучими оцінками. Їхні світи ось-ось зіткнуться, адже Стюартів батько та мама Ешлі вирішують жити разом. Стюарт намагається бути на 89,9 відсотків щасливим, а Ешлі на 110 відсотків у шоці. Зведений брат-ботан може загрожувати її статусу в школі, а вона, до того ж, мусить приховувати від однокласників справжню причину розлучення батьків. Ешлі та Стюарт – цілковиті протилежності, але все-таки в них є одна спільна риса: вони, як і всі, складаються з молекул. Для читачів старшого шкільного віку.

Пригоди Ельфа

Собака — вірний друг, об’єкт нашої любові, волохатий незвичайний звір, що нищить взуття, документи, гризе ніжки стільців та інколи бачить кошмарні сни, пускає слину на підлогу в своєму куточку та робить безліч інших капостей. Ви хотіли б коли-небудь прочитати думки свого чотирилапого вихованця? Марцін Палаш — сучасний польський письменник, автор серії книг про вівчарку Ельфика дарує вам таку можливість.

Палаш М. Ключик до Ельфа : повість / М. Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; худож. К. Колодзєй. Харків : ВД «Школа», 2019. 160 с. : іл. (Кудлаті історії).  

Перша книжка автора «Ключик до Ельфа»  знайомить вас, друзі, з Ельфом. Це не простий собака, а ЕЛЬФ, від англійського Extraordinary Life Form, тобто Дуже Незвичайна Форма Життя. Після знайомства собаки та його нової родини життя всіх стало прекрасним і насиченим різними подіями: прогулянки, забавки, розв’язання проблем із сусідами, допомога поліцейським у затриманні злодіїв та багато інших пригод, із якими ви маєте змогу познайомитися.

 

Палаш М. Ельф Всемогутній : повість / М. Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; худож. К. Колодзєй. Харків : ВД «Школа», 2019. 176 с. : іл. (Кудлаті історії).

Продовження пригодницької історії, про те як песик, разом із своєю сім’єю, їде на море, де з першого дня починаються пригоди. Поруч з’являється підозріле товариство, а в музеї бурштину виявляють зникнення. Ельф та його люди полюбляють кримінальні загадки, тому одразу розпочинають слідство, яке вилилося у захопливу й небезпечну пригоду.

 

 

Палаш М. Ельфе, де ти? : повість / М. Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; худож. К. Колодзєй. Харків : ВД “Школа”, 2019. 160 с. : іл. (Кудлаті історії).

Нова історія з життя Ельфа. Він загубився, та це лише одна проблема. Його спіймали лихі люди та кинули до тісної клітки. Господарі Ельфа у розпачі, але вони не сидять склавши руки – а вирушають на пошуки улюбленця. Що доведеться пережити героям – дізнаєтеся з продовження серії про Ельфа.

 

 

Паттерсон Дж. Середня школа: заберіть мене звідси : роман / Дж.Паттерсон, К.Теббстс ; іл. Л.Парк. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 272 с.: іл.

Рейфові Хачадоряну довелося переїхати до великого міста, однак життя там зовсім не мед. Хлопця зарахували до школи його мрії, але всі учні в ній – суперрозумні сноби. Перше завдання Рейфа в школі – намалювати щось дивовижне з його життя, однак у нашого героя, здається, творча криза. А ще в Рейфа з’явилася нова місія, божевільніша за попередню: він збирається відчути життя сповна – найцікавіше життя, яке тільки може мати школяр. Отож усіх чекає надзвичайна пригода! Для читачів середнього шкільного віку.

 

 

Рубан Т. #фізик : повість : для дітей серед. та ст. шк. віку / Т. Рубан ; худож. Л. Барді. – Харків : Юнісофт : Талант, 2021. – 112 с.

Життя п’ятнадцятирічної студентки коледжу Діни вирує подіями. Якось до неї по допомогу звертається одногрупниця Валя, яка досі ніколи з Діною і не розмовляла. Валя має таємницю: викладач фізики з коледжу наполегливо вимагає її уваги. «#ФІЗИК» — це психологічна пригодницька історія, яка написана, щоб допомогти тим, хто став жертвою харасменту і опинився сам на сам із цією проблемою.

 

 

Сайко О. Птахи завжди повертаються : повість : для дітей ст. шк. віку / О. В. Сайко. – Київ : ВЦ “Академія”, 2021. – 128 с.

В останньому класі школи її життя розкололося на “до” і “після”. Щоб збагнути себе, Олена мусить усе згадати. А правда схована в подіях, яких не пам’ятає. Їй не просто витримати нові обставити. Пережити втрати. Зрозуміти, де справжній дім. Перетерпіти жорстокість людей. І все-таки вихід знаходить. Бо вона – сильна.

 

 

 

Світ Я. Троє проти зла : комікс. Ч. 1 / Я. Світ. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. – 160 с. : іл.
Світ Я. Троє проти зла : комікси. Ч. 2 / Я. Світ. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. – 176 с. : іл. 

Антон та Орест – двоє друзів-підлітків – надивилися мультиків, у яких їхні однолітки потрапляють у казкові світи. Якогось дня вони й самі через телепорт змушені поринути в паралельний світ, щоб урятувати свого друга Романа. Там із ними трапиться кілька сяких-таких пригод. А ще там будуть казкові королівства, злі монстри, нові друзі й недруги. Що ще? Пригоди, магічні істоти, та ще багато чого може статися на їхньому шляху! Для читачів середнього шкільного віку.

 

Тимченко О. Загадка Гімалаїв : повість / О. Тимченко ; дизайн обкл. та іл. К. Стець. Київ : ЛіраК, 2022. 193 с. (Пісня Планети). 

Це продовження фантастичних пригод Майї та Сергійка. Цього разу, друзі, на вас чекають захопливі пригоди в Індії! Ви дізнаєтесь таємницю Середнього світу – світу людей, у якому сіре військо створило потужну мережу та готує жорстокий напад на людство. Разом із героями повісті ви вирушите на пошуки короля мавп, потрапите до Гімалаїв, Лондона, Південної Індії та, навіть, до інших вимірів. Що зможуть протиставити діти цілій армії і хто допоможе їм в цьому – дізнаєтеся, прочитавши цю повість.

 

Тимченко О. Таємниця Підкарпаття : повість / О. Тимченко. Київ : ЛіраК, 2022. 224 с. (Пісня Планети).

Перша частина трилогії «Пісня планети» сповнена гумористичними та карколомними пригодами одинадцятирічних брата й сестри, на яких чекають мандрівки іншими світами, складні випробування, неочікувані загадки, великі битви, нові друзі. Чи зможуть вони подолати бридкого Угра, чи ні – це стане лише початком великої історії, яка буде вирішувати долю всієї планети. У повісті порушуються питання екологічного співіснування всіх живих істот, трансформації страхів, питання штучного інтелекту, любові до читання і до сучасної української культури.

 

Трошанов М. Робот Чапек на планеті з трьома сонцями : Кн. 1 / М. Трошанов ; пер. з болг. О. Райкової ; худож. П. Станіміров. – Чернівці : Книги ХХI , 2021. – 56 с. : іл. – (Про пригоди робота). 

Робот Чапек покаже вам дивну планету з трьома сонцями. Разом з ним ви будете ловити триногих ворон і трубодзьобого хвостатого індикодактиля. Тарабанити на барабані, виготовленому зі шкіри тупоголового броненосця з ряботинням. Відкриєте позаземну бібліотеку. Боротиметися із триголовою. Химерою і будите шукати джина у пустелі. Для читачів середнього шкільного віку.

 

Форнасьєр К. Усе, про що я мовчала : роман / К. Форнасьєр ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Харків : Ранок, 2020. – 320 с.

 Роман про нiжне та сповнене сумнiвiв перше кохання, про непростий пошук себе у свiтi, про цiннiсть родинного тепла та затишку i про те, як важливо залишатися вiрним собі. Пайпер Родс – дівчина-підліток із селективною німотою. Вона не може говорити, коли захоче. Після сварки з найкращою подругою Пайпер вирішує почати все спочатку та змінити не лише школу, але й себе. У новій школі в неї закохується зірковий хлопець на ім’я Вест. Це історія кохання сповнена сумнівів Пайпер, відданості Веста, та надзвичайної романтики серед пишної австралійської природи. Для читачів старшого шкільного віку.

 

Хан, Д. Усім хлопцям, яких я кохала…: роман : для дітей ст. шк. віку / Дж. Хан ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Харків : Ранок, 2021. – 384 с.

Кохати — не завжди радісно, особливо якщо ваш обранець — колишній вашої сестри. Та Лара Джинн знає, як із цим упоратися. Єдиний спосіб залишитися родиною — забути про кохання. Написати прощального листа, покласти його до бірюзової коробки для капелюшків, сказавши собі: «Мене більше не поглинає всеохопне кохання». А коли хлопець усе ж таки про все дізнається, що робити? Тоді удавай, що кохаєш іншого, попри те, що всі вважають його поганим хлопцем. Але не така легка справа — удавати кохання…

 

 

Хоткевич Г. М. Камінна душа / Г. Хоткевич ; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2023. – 303 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).

Основою сюжету повісті стала народна пісня «Павло Марусяк і попадя» про нещасливе кохання молодої красуні – дружини сільського попа – і ватажка опришків Марусяка. Автор талановито переплів в одному творі фольклор Гуцульщини, й історичні факти, і власне поетичне бачення. Він показує життя без прикрас: із кров’ю, із болем, зі страхом, але й із вірою, чудесами та цілком різними людьми.

 

Чернінька Ю. Лицар Смарагдієвого ордену. Люмберн : казкова повість. Кн. 1 / Ю. Чернінька ; худож. О. В. Чичик. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 304 с. : іл.
Світ чародіїв обрав своїм Лицарем хлопчика Ярослава й покликав його в далеку мультисферну подорож до міста Люмберн. Попереду на героя чекатиме багато пригод, де будуть летючі птеродактилі й запальні нурсики, стародавні фортеці й привиди-святики, чарівники-добродії, а ще лиходій Магістр, його бездушні слуги алебарди, кривавий Кат… Місія Лицаря велична. Він має врятувати місто від злого правителя та повернути безрадісним дітям Життєдайне Мерехтіння. Чи вдасться звичайному київському хлопчикові повернути в Люмберн радість? Часи відважних героїв не минули – все можливо, коли є підтримка друзів, відвага та непереборне прагнення допомогти Добру здолати Зло. Для читачів середнього шкільного віку.

 
 

Чернінька Ю. Лицар Смарагдієвого ордену. Інквізитор : казкова повість. Кн. 2 / Ю. Чернінька ; худож. О. В. Чичик. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 240 с. : іл.
Ярослав знову вирушає до Люмберна. Цього разу він повинен відвернути страшну небезпеку від жителів міста. Інквізитор Люмберна порушив відьомське правило і підпалив дубобаб Варени ХIII. Відтоді над містом нависла смертельна загроза. Пошесть чуми нещадно косить звичайних люмбернців. Містом нишпорять потворні гаргульї, а з кожного багаття, на якому згоріла відьма, викристалізувався в просторі живий смолоскип. Живі вогняні кулі котяться вулицями міста, і боронь Боже натрапити на той смолоскип. Він оживає, починає махати руками й ногами та плюватися вогнем. Чи вдасться Ярославові відгадати піктограми схимників і врятувати місто від навали розгніваних темних сил? На хлопчика чекають великі пригоди, багато таємниць та нові друзі. А разом зі справжніми друзями можна подолати будь-які перешкоди! Для читачів середнього шкільного віку.

 

Чернінька Ю. Лицар Смарагдієвого ордену. Дніпроленд : казкова повість. Кн. 3 / Ю. Чернінька ; худож. О. В. Чичик. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 224 с. : іл.
Пригоди Ярослава продовжуються, на цей раз невідомий Дніпроленд. Стався серйозний збій у міжсвітовій системі координат який спричинив утворення на перетині славетних рік – Дніпра й Тисорії загадкового Порталу, в якому мимоволі почали зникати жителі Києва й Люмберна. Щоб усунути причину збою, треба проникнути в загадковий світ невідомого Дніпроленду й поновити порядок між світами. Зробити це до снаги тільки Лицареві Смарагдієвого ордену. Нова історія не обійдеться без улюбленця всіх читачів котика Вовка-Славка. А ще з`явиться нова птахогероїня. Отож, пригоди продовжуються! Для читачів середнього шкільного віку.

 
 
 

Шамблен Ж. Щоденники Вишеньки. Завмерлий зоопарк. Т. 1 / Ж. Шамблен ; пер. з фр. Д. Тимошенко ; худож. О. Нейре. – Дніпро : Nasha idea, 2020. – 80 с. : іл. – (Щоденники Вишеньки).
Вишенька – одинадцятирічна дівчинка, яка живе разом зі своєю мамою і мріє стати письменницею. Її улюблене заняття – спостерігати за людьми, уявляти їхнє життя та розгадувати таємниці. Однією з таких є Мік… Щонеділі цей літній чоловік іде у ліс, узявши із собою великі відра з фарбою. Що він робить там увесь день? І чому такий сумний, коли повертається увечері? Тож як справжній детектив, Вишенька має намір розкрити цю таємницю й починає своє перше розслідування… Чарівна героїня, захоплива пригода, неперевершені ілюстрації… Це комікс для істинних поціновувачів пригод, ви просто повинні його прочитати, адже це справжній витвір мистецтва! Для читачів середнього шкільного віку.

 
 

Шамблен Ж. Щоденники Вишеньки. Таємнича книга. Т. 2 / Ж.Шамблен ; пер. з фр. Г.Кирієнко ; худож. О.Нейре. – Дніпро : Nasha idea, 2019. – 80 с. : іл. – (Щоденники Вишеньки).

Вишенька — допитлива й кмітлива дівчинка, яка не уявляє свого життя без різноманітних розслідувань, щоденних нотаток та нових пригод. Вона не полишає свого захоплення й далі проводить розслідування. Цього разу під її пильне око потрапляє одна жінка: щовівторка, рівно о третій годині, вона сідає на один і той самий автобус — і завжди з тією самою книгою в руках… Звичайно, допитлива Вишенька не встоїть перед новим розслідуванням. Хто вона? І чому вона щоразу прямує тим самим маршрутом? Відповіді приведуть вас до міської бібліотеки, де наша дослідниця розкриє таємницю загадкової книги, а разом із нею — й історію життя цієї жінки… Неймовірно чуттєва і зворушлива історія кохання, яка розчулить серця читачів! І як завжди — неперевершені акварельні ілюстрації. Для читачів середнього шкільного віку.

 

Шамблен Ж. Щоденники Вишеньки. Останній із п’яти скарбів Т. 3 / Ж. Шамблен ; пер. з фр. Г. Кирієнко ; худож. О. Нейре. – Дніпро : Nasha idea, 2020. – 86 с. : іл. – (Щоденники Вишеньки).

Детектив Вишенька розпочинає своє третє розслідування! Прийшла зима. Дівчатка готуються до свят. У пошуках дарунка для своєї матусі Вишенька потрапляє до майстерні реставрації книг та знайомиться з її власницею. Якось одного затишного зимового дня в старій скриньці, що стояла в комірчині майстерні, дівчата знаходять пакунок із написом «Перший із п’яти скарбів». Що це за скарби, чому стільки років про них ніхто нічого не знав? І яку ж таємницю приховує реставраторка книг? Дізнаєтесь з нової детективної історії. Для читачів середнього шкільного віку.
 

 

Шмідт А. М. Г. Віплала : казка / А. М. Г. Шмідт ; пер. з нідерл. С. Святенко ; іл. Ф. Гопмана. – Харків : Крокус, 2021. – 112 с. : іл.

Казка про неймовірні пригоди маленького чоловічка Віплали та звичайної голландської сім’ї. Віплала вміє чудувати – це щось схоже на чаклування, але він постійно забуває, як розчудовувати предмети, які він зачудував. Після того, як Віплала зменшив сімейство Бломів, усі вони поринають у пригоду, та чи повернуться вони коли-небудь до своїх справжніх розмірів? Дізнаєтесь з книжки.
Для читачів середнього шкільного віку.

 

 

Шмідт Г. Секрети вітру / Г. Шмідт, Г. Манів ; худож. А. Джанік’ян. – Київ : Рідна мова, 2021.- 72 с. : іл. – (Діти за чисту планету).

Макс зі своїми друзями – професором, Аліною та розумним електромобілем Мобі-Елом – досліджує секрети вітру, знайомиться з вітроенергетикою та привчається дбати про довкілля. У книжці багато цікавих наукових фактів та інструкцій, за якими можна побудувати повітряного змія, флюгер, а також розу вітрів. І до всього – захопливий сюжет із зловмисниками, переміщеннями в просторі та кумедними витівками роботизованого Мобі-Ела! Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

 

Штевнер Т. Алея – дівчина води. Поклик глибин : роман / Т. Штевнер ; пер. з нім. У. Материнська-Чабан. – Харків : ВД «Школа», 2021. – 288 с. – (Алея – дівчина води).

Головна героїня, Алея, починає відчувати поклик води. І водночас боїться цього потягу, бо контакт із водою може бути для неї згубним. Принаймні про це застерегла дівчину її мати перед своїм зникненням. Та одного разу, коли Алея перебувала на яхті з друзями, на морі здійнявся шторм і потужна хвиля щосили штовхнула дівчину за борт. Відтак почалася карколомна круговерть подій, таємниць і почуттів. Що буде далі, дізнаєтесь з роману. Для читачів середнього та старшого шкільного віку.

 

 

Шультер З. Темна епоха. Загроза: Кн. 1 / З. Шультер ; пер. з нім. М. Пухлій. – Харків : Ранок, 2021. – 255 с. – (Темна епоха).

Світ, де живуть люди, змінився. Коли один науковець відчинив портал до іншого виміру, на Землю пробралося чимало Темних. Але водночас у людях прокинувся дар, який наділив обраних силою, здатною боротися з Тінями. Хвилюючись за власне життя, Ліз переїжджає до найнебезпечнішого району міста, куди Тіні бояться потикатися. Тепер для дівчини важливо розпочати життя спочатку: інша робота, інша квартира, інші люди. Але перша зустріч із новим сусідом Ніком все перевертає догори дриґом. Хто знав, що просто поверхом нижче мешкає один із Воїнів, який бореться за мир! Та чи не несе це нову небезпеку для Ліз? Дізнаєтесь з книжки. Для читачів старшого шкільного віку.

 

Шультер З. Темна епоха. Надія : Кн. 2 / З. Шультер ; пер. з нім. М. Пухлій. – Харків : Ранок, 2021. – 351 с. – (Темна епоха).

Після того, як Ліз відновлює свої спогади, їй важко відкинути минуле й залишити Семюеля позаду. Її почуття провини перед ним не дозволяє їй і Ніку знову зблизитися. Нік, натомість, упевнений, що його почуття глибокі, і готовий чекати на рішення Ліз. Проте підступність Темних не дає двом закоханим можливості відпочити від пережитого та все обміркувати. Ситуація погіршується щодня, Темних стає дедалі більше, Воїни не витримують нападів, а Ліз, наймогутніше Джерело Академії, досі вважається зрадницею.
Для читачів старшого шкільного віку.

 

Ще не в курсі, але…: прозобукет : [оповідання] / ред. Г. Т. Сенькович. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 176 с.

Прозобукет «Ще не в курсі, але…» поєднує оповідання, різні за настроєм. Їхні герої ні до кого не подібні, та є між ними і спільне: вони відкривають життя по-справжньому. Зірки олімпіад, акселератки з ефектом змінності та просто хороші дівчата, ботани, круті пацани та звичайні хлопці опиняються в ситуаціях, які й дорослих «глючать». Бо дуже складно бути завжди в курсі: відчути в собі іншого й не сказати про це; наважитися сказати й боятися слів у відповідь; зробити перший крок і наразитися на фальш чи непорозуміння. Різні ситуації та емоції переживають вони й відкривають те, заради чого ростуть.
Для читачів старшого шкільного віку.

 

Щербаков С.Бізнесмаги. Батл на мільйон для майбутніх підприємців: [повість] / С.А. Щербаков, Н.І. Щербакова.- Харків : Віват, 2019.- 288 с.: іл. – (Книжкова полиця підлітка).

Максим Дерев’янко, головний герой повісті, який ще рік тому мріяв про чарівну паличку, а тепер заснував школу комп’ютерної грамотності для бабусь і дідусів, раптом опиняється в центрі уваги всієї школи. Запустити вірус у комп’ютер вчительки історії? Без проблем! Але, виявляється, проблеми тільки починаються: краща подружка підтримує запеклого ворога, до юного бізнесмага з’являється податкова, а прибуток від уроків із бабусями доводиться витрачати на організацію батла на мільйон! І як одночасно виконувати уроки, вести акаунт в Instagram канал на Youtube? Швидше розгортайте книжку, щоб дізнатися, чому шкільний семестр закінчується так видовищно, що заздрять навіть студенти, а також що запише Максим у свій щоденник підприємця.
Для читачів старшого шкільного віку.

 

Ясіновська Н. Любов, дідусь і помідори : повість / Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 240 с.

Тринадцятирічна Олеся мешкає з дідусем і бабусею та живе звичайним життям підлітка: ходить до школи, проводить час зі своїми найкращими подругами, поглядає на хлопців… Аж поки в один момент усе не змінюється. На заміну її улюбленому вчителеві літератури приходить молодий студент, а дідусь дівчинки раптово захворів. Олеся лишається наодинці зі своїми переживаннями, аж поки новий учитель не пропонує учням вести шкільний блог, куди дівчина виливає свої почуття. Так, крок за кроком, її життя набуває нових і зовсім неочікуваних барв.
Для читачів старшого шкільного віку.