Науково-пізнавальна література

Турбаніст, Дмитро Станіславович

      Світ навколо нас. Танки та бойові броньовані машини [Текст] : змістові статті, яскраві ілюстрації, цікаві факти : наук.-попул. вид. : для дітей серед. та ст. шк. віку / Д. С. Турбаніст. – Київ : КРИСТАЛ БУК, 2021. – 48 с.

Ця книжка стане справжньою знахідкою для тих, хто цікавиться бронетанковою технікою — як сучасною, так і тією, що випускалася у ХХ ст. Тут представлено численні моделі танків і бойових броньованих машин, які вироблялися в різних країнах світу, указано їхні основні технічні характеристики й особливості конструкції. Доступні тексти проілюстровано яскравими фотографіями, на яких можна побачити описані зразки бойової техніки.

Янішевський, Б.

     Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі [Текст] : [наук.-попул. вид. : для дітей серед. шк. віку] / Б. Янішевський ; пер. з пол. К. Москалець ; іл. М. Скорвідер. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 152 с. : іл.

Про мозок важко розповідати, бо він дуже складний. Окрім того, щоб зрозуміти, як працює мозок, мусимо скористатися… мозком. Тобто мозок повинен зрозуміти сам себе. Мозок – це твій персональний суперкомп’ютер, найдосконаліша модель, яка не припиняє розвиватися. Погодься, що тобі знадобиться інструкція з використання цієї дивомашини, аби не мозок керував тобою, а тим ним. Отже, цю книгу ти сміливо можеш вважати найцікавішим та найдотепнішим довідником з мозковедення. Читай уважно та поступово, аби твій мозок був готовий увібрати в себе силу силенну важливої інформації.

Гатчінсон, С.

Наука [Текст] : книжка-активіті : [наук.-попул. вид. : для дітей мол. та серед. шк. віку] / С. Гатчінсон ; пер. з англ. О. С. Любченко ; іл. В. Баркер. – Харків : Ранок, 2020. – 32 с. : іл.

STEM — це напрям в освіті, який навчає дітей природничим наукам, технологіям, математиці та інженерії. Виконуючи завдання з цієї книжки, дитина засвоїть необхідні базові знання з природничих наук і застосує їх на практиці. Вона дізнається, як утворюється блискавка, що таке ланцюгова реакція та як ми чуємо звуки.