Художня література

Нечиста сила та інші капосні історіїАндрусяк І. М. Нечиста сила та інші капосні історії: оповідання / І. М. Андрусяк; худож. М. Савко. – Київ : Наш формат, 2020. – 112 с.: іл.

Автор розповідає про нібито звичайних дітей і підлітків — таких, як ви. А виявляється, що насправді всі вони — незвичайні! З книжки ви бачите, чи був Тарас Шевченко чимось хлопчиком, – а чи може геніальним розбишаком? Чому з Григорієм Сковородою спілкуватися страшно, а з художником-партизаном Нілом Хасевичем — ні? Якими були ви, якби довелося жити не в наш час, а п’ятдесят, сто, двісті років тому?

 

 

Друзі, знайомтесь! Серія книг про маленьку відьмочку Зук. Це мила, маленька дівчинка, яка нічим не відрізняється від інших. Живе разом зі своїми батьками й двома друзями: котом Вугликом і паном Гарбузиком. І в неї звичайнісінька сім’я. Або ж… майже звичайнісінька. Тому що в цій родині всі чаклуни! Разом із Зук ви відправитесь у світ пригод з магічними заклинаннями. Вас чекають добрі, кумедні історії про маленьку Зук.

Зук. Канікули маленької відьмиБлок С. Зук. Канікули маленької відьми: казка: Кн. 3 / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колеснікова. – Дніпро: Наша ідея, 2019. – 60 с.: іл. – (Зук).

Іноді Зук, маленька відьма з характером, втомлюється від великого міста. Вона хоче відпочити на КА-НІ-КУ-ЛАХ! У таборі кажанів, у горах чи на морі з бабусею… Зук ніколи не нудьгує. Хай живуть свобода, друзі та магічні заклинання!

 

 
 
 

Зук. Відьмочка йде ло школіБлок С. Зук. Відьмочка йде до школи: казка: Кн. 4. / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колеснікова. – Дніпро: Наша ідея, 2020. – 60 с.: іл. – (Зук).

Зук, маленька відьма з характером, обожнює школу! Там вона зустрічає свою вчительку, друзів і робить чимало цікавих справ – від малювання до подорожей в доісторичні часи. Але Зук не така школярка, як усі! Коли вона чимось незадоволена, про це знає вся школа…

 

 

 

Зук. Відьмочка яка мріє бути принцесоюБлок С. Зук. Відьмочка, яка мріє бути принцесою: казка: Кн. 5 / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колеснікова. – Дніпро: Наша ідея, 2021. – 60 с.: іл. – (Зук).

Зук, маленька відьмочка з характером, має нову мрію: вона хоче стати принцесою. Вона хоче носити гарні сукні, зустрічати прекрасних принців, жити в замку… Але життя принцеси — це не лише відпочинок, навіть коли ти відьма!

 

 

 

Пригоди КрутеликаБо Татуся. Пригоди Крутелика, або Звідки прийшов перший велосипед: казка / Татуся Бо; іл. С. Балух. – Харків: Віват, 2021. – 48 с.: іл. – (Казки для маленьких чомучек).

Весела, пізнавальна мандрівка, з якою ви, діти, дізнаєтеся всі таємниці велосипедів. Звідки вони з’являються, які бувають, що за секретний механізм викликає їх рух і навіть те, що виглядають вони мали понад сто років тому. Герої казки – Мішко і велосипедик Крутелик ефективно вам запам’ятати правила руху й заходи, які потрібно дотримуватись повного часу.

 

 

 

Хаппі та її суперсилаБова І. Хаппі та її суперсила : казка / І. Бова; худож. О. А. Бардєєва. – Харків: Юнісофт: Талант, 2020. – 40 с.: іл. – (Завтра в школу).

Автор книжки знайомить вас, маленькі читачі, з актуальною темою сьогодення, це безпека в мережі Інтернет. Разом з героїнею казкової повісті черепашкою Хаппі, ви бачите надзвичайно важливі речі. Як потрібно поводитися в мережі Інтернет? Чи можна довіряти незнайомцям? Чи треба розповідати батькам, якщо хтось змушує вас робити те, чого не хочеш? Та про багато інших ситуацій, які можуть потрапити з вами в Інтернеті.

 

 

ЧеберяйчикиВинничук Ю.П. Чеберяйчики: казка: для читання дорослими дітьми / Ю. Чеберяйчики. п. Винничук; худож. ю. І. Пилипчатіна. – Харків : Фоліо, 2019. – 96 с.: іл. – (Дитячий світ).

Український письменник Юрій Винничук розповість вам, маленькі читачі, про веселі пригоди двох чеберяйчиків — Гоплі і Піплі. Чеберяйчики давно відомі, як персонажі української міфології. А автор цих казок познайомити вас з ними ближче. Напевно, цікавлять вас історії про те, як Гопля і Піпля планують побудувати хатку. Як вони пригостили своїх гостей — водяників, гаївок, козариків — смачнючим пирогом-перекладенцем. Як Піпля привітав свого найкращого друзяку Гоплю з днем ​​народження і як вони відсвяткували його… Та багато, багато інших історій.

 

 

Гліорі Д. Що б не було: казка / Д. Гліорі; пер. з англ. Г. Осадко. – Харків: Читаріум, 2021. – 32 с.: іл.

Це казка про маленького віруна, який дуже хвилюється про те, що його ніхто не любить. Але це не так. Прочитавши книжку, ви бачите для кого він найдорожчий у світі, та хто його любить більше за все. І ця любов міцніша за будь-які життєві негаразди.

 

 

 

 

Говарт Г. Маленьке диво . Дракончик на ім’я Трісь: історії про малюків, які змінюють світ / Г. Говарт, Д. Говарт; пер. з англ. О . Ларікової . Харків : Віват , 2019. – 80 с .: іл . – ( Маленьке диво ).   

Головний герой цих історій, Дракончик Трісь, був не таким як усі. А Маленький Робот, хочу і не мав серця, але ви показалися таким добрим, що став найкращим другим для лісових мешканців. Прочитавши ці історії, ви бачите про те, що потрібно дбайливо ставитися до природи, і, хочу всі ми різні, але це не заслуговує нам дружити.

 

Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру в темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це мабуть були ви!? Тоді саме для вас ці книги! Веселі, насічені подіями історії про добре відомого вірусу Федька та його друзів. Познайомтеся з новими героями, пориньте у вір пригод РЕАЛЬНОГО світу!

Федько у віртуальному містіГрідін С.В. Федько у віртуальному місті: повість / С. Федько. В. Грідін; іл. О. Мазур. – Київ: Знання, 2021. – 152 с.: іл. – (Скарби).

Зовсім не підступний, а кумедний і дуже милий комп’ютерний вірус Федько – в небезпеці. Щоб визволити його з віртуального полону, друзям Сашкові, Петрикові та марічці Петренко доведеться блукати віртуальним містом та поквитатись із наймогутнішим комп’ютерним вірусом у світі…

 

 

 

Федько у пошуках чупакабриГрідін С. В. Федько у пошуках Чупакабри: повість / С. Федько. В. Грідін; іл. О. Мазур. – Київ: Знання, 2021. – 138 с.: іл. – (Скарби).

Кожен по-своєму уявляє ідеальні літні канікули. Та якщо ви вирішили їх провести в селі у родичів, нудьгувати точно не доведеться. Особливо, коли поруч вірні друзі, завжди готові до веселих пригод. Сашко Біленький з товаришами розробляють хитромудрий план із захоплення загадкового монстра Чупакабри та беруться за пошуки давніх козацьких скарбів. А що з цього вийшло, читайте у третій книзі Сергія Гридіна із серії про пригоди комп’ютерного віруса Федька.

 

 

Чарлі і великий скляний ліфтДал Р. Чарлі і великий скляний ліфт: повість / Р. Дал; з англ. пер. В. Морозов за ред. І. Малковича; худож. К. Блейк. – Вид. 2. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 272 с.: іл.

Друзі, на вас чекають нові неймовірні пригоди Віллі Вонки і Чарлі, з якими ви зустрілися у першій книзі – «Чарлі і шоколадна фабрика». Герої цієї повісті відправляються у подорож на орбіту. Але мандрівка в скляному ліфті непередбачувана. Я зустрічаюсь із силою посилено нових пригод – космос, небезпечні прибульці, порятунок, повернення на шоколадну фабрику, новий винахід Вонки та щасливий кінець. Це захопливі та смішні історії, і вони варті того, щоб їх прочитали.

 

 

Дацюте Е. Щастя – це лисичка: оповідання / Е. Дацюте; пер. з лит. В. Журба; іл. А. Кюдулайте. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2020. – 48 с.: іл.

Жив собі в одному великому місті хлопчик. У нього були мама, тато й хатинка в дереві. Якось у житті Павла з’явилася лисичка. А коли у твоєму житті з’являється лисичка – жди чого завгодно. Ця ілюстрована історія для вас, дітей, вона про дружбу хлопчика та лисички, про щедрість, сум утрати й радість відкриття, про те, що важливо для кожного – великого і маленького, – про щастя.

 

Маляка і КрококовтьДерманський С. Маляка і Крококовть: казк. повість / С. Дерманський; худож. Р. Попський. – Вінниця: Теза, 2020. – 160 с.: іл. – (Маляка).

Надзвичайні пригоди, веселі подорожі, кумедні історії і, звичайно, неповторна Маляка. На вас чекають дива – рухомі статуї-велетки, водяні ящури, летючий багатоповерховий будинок та багато інших пригод Маляки та її бабусі.

 

 

 

 

Дональдсон Дж. Кузюки і Бузюки : вірші / Дж . Дональдсон ; пер . з англ . А. Хромової; худож. А. Шеффлер. – Харків: Читаріум, 2020. – 32 с.: іл.  

Неймовірна віршована історія про інопланетних істот. Не важливо як тебе звучить, який ти маєш вигляд; якщо у тебе добре серце і відкрита душа – ти завжди знайдеш собі друга.

 

 

 

Дональдсон Дж. Місце на мітлі : вірші / Дж. Дональдсон ; пер. з англ. О. Лущевської ; худож. А. Шеффлер. – Харків : Читаріум, 2021. – 32 с. : іл.     

Доброзичлива історія про доброзичливу відьмочку, яка разом зі своїм котом мирно подорожує небом на мітлі. Але одного разу вітер здуває з нею то капелюха, то бантика, то вириває чарівну паличку! На щастя, троє звірів знаходять її речі, але за це вони хочуть покататися й собі на мітлі. Чи вистачить все місце? І чи друзі врятувати від голодного дракона, дивіться з цієї книжки.

 

Дональдсон Дж. Цурпалко: вірші / Дж. Дональдсон; пер. з англ. В. Чернишенко; худож. А. Шеффлер. – Харків: Читаріум, 2020. – 32 с.: іл.

Друзі, знайомі з новим героєм на імення Цурпалко. Це дерев’яний чоловікок, який мешкає зі своєю сім’єю в дуплі дерева. Одного ранку він вийшов із дому помилуватися чарівною природою і втрапив у зуби до пса, а той поніс його свою хазяїну, ніби жбурлялку! Героїчному Цурпалку довелося стати пірналкою, чіплялкою і навіть рукою для сніговика, але понад усе у світі він хоче повернутися додому. Але, як же тепер йому потрібно до рідної домівки в дереві? Ви бачите прочитавши цю книжечку.

 

 

Ісерн С. Велика книжка суперскарбів (тих, що справді важливо) / С. Ісерн ; пер. з ісп. А. Марховської ; худож. Р. Бонілла. – Київ : КАЛАМАР, 2020. – 36 с. : іл.   

Ця суперкнижка для батьків і дітей, які хочуть стати ближчими одне до одного та розвиватися в гармонії зі своїм внутрішнім світом. Це спроба виокремити ті речі в нашому житті, які найбільше наповнюють та окрилюють наших дітей. Для кожного вони свої: далекі подорожі, спогади, книжки, природа або навіть таємний шовок на дереві. Слід тільки зазирнути глибоко в себе і знайти власний особливий «суперскарб». Книга — інструмент у руках батьків, щоб допомогти дитині зрозуміти себе, виявити нереалізовані бажання і проблемні сфери. Якщо Ви бажаєте допомогти дитині відшукати справжні скарби, «Велика книжка Суперскарбів» готова допомогти у цьому.

 

Казенов В. Сестри. Дух родини : комікси. Т. 1 / В. Казенов ; пер. з фр. А. Поритко ; іл.автора. – Львів : Ірбіс Комікси, 2021.- 48 с.: іл.  

Комікс розповідає про сімейність ціну, любов, дружбу та ще багато цікавого. Ви знайомітесь з двома прекрасними сестричками — Марін та Венді. Обидві вони — сильні особистості з величезним почуттям незалежності та власної точки зору. І хоча сестри дуже люблять одну, часом їм дуже буває складно, через що трапляються різні казуси… Цей комікс не тільки для дівчат, а й для хлопців — адже і їм також деколи потрібно знати сестричок чи шкільних подруг та знайти до них підхід. Отож — про сім’ю, щоденні взаємини між дітьми, різноманітні положення з друзями та в школі, й усе це — з неперевершеним французьким гумором.

 

Каста С. Магічний пілок: казка / С. Каста; пер. зі швед. ю. Юрчук; іл. М. Г. Петтерсон. – Київ: «Видавництво», 2019. – 56 с.: іл.

Ця ілюстрована чарівна казка, про героїзм, екологію, лідерство і великі справи. Дія відбувається на Мигдалевій Горі, по тому біку Вовчої Скелі, в країні Сутінків з головною героїнею казки – Крутею. У магічну пору за мить до світанку, коли ліс прокидається, а гуляки ще сплять, Крутя спускається до озера. Ранок, квіти потягуються, струшуючи із собою росу. Вона знає, що стало найстрашніше: її мами, лідерки поселення, вже немає. Як тепер зупинити гуляк і хто тепер стане їхнім лідером ви побачите, прочитавши казочку.

Муся та бабусяКирпа Г. М. Муся та бабуся: казк. повість / Г. М. Кирпа; худож. Г. Олійко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. – 42 с.: іл.

Автор розповідає зворушливу історію дружби маленького вуличного кошенятка Мусі. Нелегко живеться на вулицях котикам-безхатькам. Нема в кого згорнутися клубочком на колінах, нема кому заспівати муркотливої ​​коліскової, чи з ким дивитися разом із вікна на дощ. А там холодно, голодно і мокрі босі лапки… І ось, одного разу, котенятко запримітило собі Бабусю, з якою захотіла прожити все життя.

 

 

Крижанівський Р . Викрадання короля : [повість] / Р. Крижанівський; худож. д. Волощук. – Гайсин : ФОП Крижанівський Р.П., 2020. – 64 с. : іл. – (Орден осіб). 

Таїланд — країна, що приховує в собі силу-силенну таємницю. Печера скелетів, білий і темний храми, хмарочос привидів. І що робити, коли раптом усе знову піде шкереберть? Світ знову в небезпеці! А хто здатен впоратися з усім цим краще за Орден Лицарів? Ла Крун, Савамура, Намхерн, УЗП, Вась та Рексстоун, а ще їхні духи-охоронці — як і завжди, це — єдина надія світу на порятунок.

 

 

Чарівні пригоди на сонячному півостровіКримська Н. Чарівні пригоди на Сонячному півострові: повість-казка / Н.М. Кримська; худож. Л. Мартинюк. – Київ : ТОВ «Гамазин», 2020. – 84 с.: іл.

А ви вірите в чудеса? Думаю, що так. А ось два брати з міста дощів і кам’яних левів не вірили, поки випадково не натрапили у вашій кімнаті на… кого б ви думали? Фею! Фея Єлиша з чарівного Сонячного півострова пропускає із казкового в реальний світ людей і, творячи добро, зустрічає нових друзів. А потім ті друзі опиняться у казці. У якому? А хоч би й про три поросят! І це ще не все, там ще й дракон буде, і чудернацькі овочі-фрукти, і русалоньки з єдинорогом! Казка оживає, мерщій пірнайте в її! Знайомтеся з новими казковими героями.

 

 

Лущевська О. Дитячий садок: гортай читай-шукай / О. Лущевська; іл. О. Ребдело. – Київ: СОВА, 2019. – 32 с.: іл. – (Перша книга малюка).

Що таке дитячий садок? Ви, діти, добре знаєте. Це – найкращі друзі, добра вихователька і веселі пригоди. Саме тому мавпочка Рузя обожнює сюди ходити; адже в садочку стільки цікавих зайняти! Спроєктувати літак або відвідати ляльковий театр. Ліпити з пластилину і пити смачне яко… Прочитавши цю книжечку, ви відкриєте для себе багато нового і корисного. Тож запрошуємо до пригод.

 

 

Лущевська О. Пори року: гортай-читай-шукай / О. Лущевська; іл. К. Коляджин. – Київ: СОВА, 2019. – 32 с.: іл. – (Перша книга малюка). 

Діти, запрошуємо вас до мандрівки порами року разом з Лесем, Єлів та їх котиком Ельфом. На вас чекає спекотне сонце, пікнік в парку, дощ і темні хмари, збір врожаю, морозиво на паличці та ще багато веселих пригод. Стільки всього треба зробити: змайструвати ґатівницю, поплавати в басейні, зібрати букет із осіннього листя, написати лист Святому Миколаю… Стривайте, а де ж подівся Ельф? Терміново вирушаймо на його пошуки! А допоможе нам ця чарівна книжечка.

 

 

Магоні Дж. Як мій капосний брат зруйнував казку «Попелюшка» : повість / Дж. Магоні ; пер. з англ. В. Левицька. – Київ : КНИГОЛАВ, 2019. – 208 с. : іл. – (Дитяча полиця).       

Медді Макметьюз переконана, що її новоспечений зведений брат Голден — найгірший хлопчисько, якого тільки бачив світ. Вона впевнилася в цьому, коли Голден зіпсував її виступ перед класом. Медді розповідала про свою улюблену казку «Попелюшка», а братик засипав її глумливими запитаннями і все зруйнував. Проте коли два одиницятиріччя дітлахів затягнуло в казку, вони зрозуміли: особливо навчитися діяти разом, аби відновити щасливий кінець історії, — якщо їм дійсно кортить залишитися додому.

 

Мебс Г. «Бабуню!» – гукає Фрідер : повість / Г. Мебс ; пер. з нім. Г. Гнедкової ; іл. Р. С. Бернер. – Київ : Новий Самокат, 2020. – 104 с. : іл.  

Ця кумедна і чудернацька книжка про спільне життя невгамовного п’ятіричного хлопчика Фрідера та його винахідливої ​​бабусі зацікавить і дітей, і дорослих. «Бабуню!» — гукає Фрідер на початку кожного розділу — і починається чергова пригода. Вони сміються і сваряться, вони випробовують одне одного — наприклад, міняються ролями, і бабуся будує ігрові будиночки, а Фрідер варить кашу. А найістотніше — вони вчаться слухати і чути одне одного.

 

 

Мілі казки на добраніч : збірка казок / пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 176 с. : іл.    

Вісім чудових, зворушливих та повчальних історій представлено в збірці. Всі вони ідеально підходять для сімейного читання. Милі персонажі  та чудові ілюстрації – саме те, що необхідно малюку перед сном. Події в них розгортаються саме так, щоб дитина, перш ніж поринути в сон, встигла дізнатися, чим історія закінчиться. Тож, серед героїв збірки, обов’язково знайдеться новий улюбленець усієї вашої сім’ї.

 

 

Серія «Готель Фламінго»

Друзі! Пропонуємо вам познайомитися із серією книг «Готель Фламінго». Ці історії захоплюють з перших сторінок і нараз підносять настрій! Вас чекають зворушливі та дотепні історії про пригоди Ганни та її команди, які навчать доброти, дружби, хоробрості, умінню не здаватися та багато інших важливих речей.

Готель фламінгоМілвей А. Готель «Фламінго»: казк. повість. Кн. 1 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

Серія «Готель Фламінго» захоплює із перших сторінок і нараз підносить настрій! У ній на читача чекають зворушливі та дотепні історії про пригоди Ганни та її команди, які навчать доброти, дружби, хоробрості, уміння не здаватися та інших важливих речей. А погляньте лише на ці милі та кумедні ілюстрації! Письменник Алекс Мілвей назвав цю книгу «сонячним світлом на полиці» — і це найкраще описує ті теплі емоції, які огорнуть вас після прочитання «Готелю Фламінго».

 

 

Готель фламінго. Відпустка у спекуМілвей А. Готель «Фламінго». Відпустка у спеку: казк. повість. Кн. 2 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

Відпустка у спеку – друга частина пригодницької серії про готель. Настало спекотне літо на Бульварі Тварин. А готелі «Фламінго» панує справжній хаос та хвилювання. Адже самі Король та Королева пінгвінів хочуть провести тут відпустку. А в «Фламінго» дуже давно не було таких поважних постояльців. На Ганну та її команду чекає не легка робота. Підготовка до прийому королівських гостей кипить, адже дуже не просто доглядати у таку спеку за пінгвінами. Та чи вдасться Ганні все організувати вчасно та задовольнити вимоги королівських осіб? Дізнавайтесь у другій частині готелю Фламінго.

 

Готель Фламінго. Карнавальна витівкаМілвей А. Готель «Фламінго». Карнавальна витівка: казк. повість. Кн. 3 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

Готель Фламінго Карнавальна витівка – третя частина серії, що розповідає про підготовку Ганни та її команди до фантастичного карнавалу. Цього року вперше їх готель буде приймати участь у цій визначній події. Більш того, готель Фламінго повинен підготувати власну платформу і позмагатись за приз карнавалу. Ганна збирає свою команду і проводить мозковий штурм в пошуках найкреативніших ідей. Та не все йде так гладко. Адже несподівано для Ганни в її готелі оселяться найкрутіший гурт на планеті «Нічні тварини», що планують влаштувати нічний концерт. Чи зможе Ганна з командою догодити капризним гостям і здивувати всіх на карнавалі? Чи усі їх плани підуть шкереберть? Готель Фламінго книга 3 розповість читачам про неймовірні пригоди команди готелю на Бульварі Тварин. Свято розпочинається.

 

Готель Фламінго. Приголомшивий бенкетМілвей А. Готель «Фламінго». Приголомшливий бенкет: казк. повість. Кн. 4 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

На Бульварі Тварин нарешті тане сніг після довгої, спокійної зими. Юній Ганні потрібен новий план, щоб готель знову процвітав. А що є такого в готелі “Флагмінго”, що немає в решти? Безсумнівно, це найкращий шеф-кухар міста – Мадам Ле Хрю! Час влаштувати битву шеф-кухарів і такий приголомшливий бенкет, якого у “Фламінго” ще ніколи не бачили…

 

 

 

Міська миша та сільська миша: казка / пер. з нім. Р. Матієва; худож. К. Шерер. – Тернопіль: Навч. кн. – Богдан, 2020. – 32 с.: іл.

На вас чекає чарівна пригода двох мишок – міської і сільської. Одного разу міська миша вирушила в гості до сільської миші. Та показала подрузі своє вільне сільське життя, але міській миші це не сподобалося – так багато небезпек і незручностей у селі… Пізніше сільська миша вирушає в гості до міської – і теж переживає подібний досвід. Саме так вони вчаться цінувати вибір інших та щиро любити свій спосіб життя.

 

 

А що ти вмієш ПетсонеНордквіст С. А що ти вмієш, Петсоне?: казка / С. Нордквіст. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. – 24 с.: іл.

Кіт Фіндус вирішив позмагатися з дідусем у спритності та вмінні. Вони влаштовують змагання – лазять по деревах, бігають на швидкість, роблять цікаві акробатичні вправи… Та де там старому обігнати кота чи хоча б за ним прослідкувати! Доки розігнешся — того вже й слід прохолов. А Фіндус невгамовний все знаходить нові і нові змагання. Але є і таке заняття, в якому дідусь Петсон — неперевершений. Але, головне, що ці два друзяки не сумують.

 

 

РоздобудькиНортон М. Роздобудьки: повість-казка / М. Нортон; худож. В. Харченко. – Харків: ВД «Школа», 2020. – 160 с.: іл.

Чарівна, добра казка про пригоди маленьких чоловічків, які живуть у старих затишних будинках і називають себе – Роздобудьками. Ці фантастичні істоти мешкають всюди: під курантами, в норі, навіть в старому чайнику. Вони добрі, але й трохи гонорові, тому що вважають «людинів» своїми служками. Вони роз¬добувають усе, необхідне їм для життя: їжу, клаптики, голки, шпильки. Та поки одного дня їх не викривають люди… і тоді розпочинають¬ся неймовірні пригоди. А ось які пригоди з ними трапляться, дізнаєтесь з казки.

 

 

Різдвяні ельфиОлійник Г. Різдвяні ельфи: повість-казка / Г. І. Олійник; худож. С. І. Всеволодська. – Київ: ТОВ «Гамазин», 2021. – 88 с.: іл.

Далеко в горах, надійно сховане від людського ока, поселення різдвяних ельфів – маленьких майстрів, які щороку готують подарунки для маленьких діточок, та споряджають Санту в навколосвітню подорож. Але несподівано Різдво опиняється під загрозою! Чи вдасться його врятувати? І до чого тут кумедна такса? Нумо розгортайте сторінки цієї захоплюючої, яскравої книжки й поринайте в казкову атмосферу свята!

 

 

Нечуй НевмирущийОрлова О.В. Нечуй Невмирущий: повість / О. В. Орлова; худож. Г. Олійко. – Харків: Ранок, 2020. – 72 с.: іл.

Весела, інтригуюча повість занурить вас діти у літо, пригоди, канікули, а також нагадає про цінність дружби та примирення, любові й жертовності, милосердя і турботи про найближчих.

 

 

 

Пашинська Н. Різдвяні історії під подушку: оповідання / Н. Пашинська; худож. А. Хмара. – Чернівці: Чорні вівці, 2020. – 112 с.: іл.

Різдво – це свято, на якое з нетерпінням чекають усі лісові мешканці, бо ж саме у зимові свята трапляються дива та приємні несподіванки. Не вірите? Тоді неодмінно зазирніть у гості до ведмедика Ву, бабака Тобіаса, білочки Ібі, пінгвінчика Лорі. Історії занурять вас, малята, у вир святкових приготувань і подарують відчуття справжнього різдвяного дива. Мерщій розгортайте книжечку та зустрічайте новорічні свята з новими друзями!

 

 

Погребняк Л. Еврика! Я знаю, що робити : [оповідання] / Л. Погребняк. – Київ : ТОВ «Альфа», 2021. – 64 с. : іл.

Непосидючі брат з сестрою нерідко потрапляють у халепу навіть у власній домівці – чи то через вроджену допитливість, чи то через надмірну самостійність. Інколи життєві історії мають серйозні наслідки, інколи закінчуються кумедно. А Марко і Янка на власному досвіді переконуються, чим можуть обернутися неуважність та легковажність і що робити, коли небезпека поряд. Видання адресоване дітям, їхнім батькам та усім, кому не байдужі проблеми дитячої безпеки.

 

Пригоди в Бобровій заплавіПономаренко М. А. Пригоди в Бобровій заплаві: казк. повість / М. А. Пономаренко; худож. В. А. Дунаєва. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. – 36 с. : іл.

Добрі та щирі казкові оповідання про пригоди бобренят, їхніх друзів та сусідів сподобаються вам, адже багато хто в образах звірят упізнає себе.

 

 

Ра Л. Професіонали / Лана Ра ; худож. оформ. авт. – Київ : Новаторфільм, 2019. – 135 с. : іл.

Книга розповідає про фаховий пошук двох хлопчиків – Данилка та Богдана, які намагаються знайти відповідь на питання «Ким бути?». Друзі з повною віддачею пробують себе в різних професіях – столярів, лікарів, будівельників, кухарів, художників, журналістів та інших, але щоразу змушені визнавати, що не так просто стати фахівцями. У книжці зібрано 10 їхніх професійних пошуків. Герої відкривають для себе професії, водночас дізнаючись багато цікавого та корисного. Кожна професія – окрема пригода. В пошуках їм допомагає вірний друг – песик Флешка.

 

Сім святкових бажань: підслухано та записано від Ісландії до Китаю. – Харків: Читаріум, 2021. – 128 с.: іл.

«Сім святкових бажань» входить до числа книг, які здатні стати справжнім чарівним символом зимових свят. Вона розповість вам, як відзначають зимові свята дітлахи у різних куточках світу, чого бажають та від кого отримують подарунки. Зимові пригоди й теплі родинні історії переповіли для вас українські дитячі письменники, а художники-ілюстратори втілили у найяскравіших малюнках. Ця книжечка – не простий подарунок до свят, а святкове диво, здатне віднести вашу фантазію в найдивовижніші куточки світу! Тож нумо мандрувати разом!

 
 

Зайці стрибунці

Скотт Г. Зайці-стрибунці. Чайний будиночок: казка / Г. Скотт; пер. з англ. О. Осмоловської; худож. П. Кернік. – Київ: КМ-БУКС, 2019. – 128 с.: іл.

Знайомтеся: четверо зайців-стрибунців, крихітні іграшки, що мешкають у затишному чайному будиночку. Їх подарували маленькій Стіві саме тоді, коли вона найбільше потребувала друзів. Як і водиться у казках, іграшкові зайчики мають таємницю: вони оживають, якщо Стіві кудись іде! Відкривайте «Чайний будиночок» — і зустрічайте чотирьох маленьких зайців-стрибунців з їхніми великими ідеями.

 

 

Соловінський С. Епідемія гарної поведінки: оповідання / С. Соловінський; худож. А. Андреєва. – Харків: Ранок, 2021. – 64 с.: іл. – (Сторінка за сторінкою).

Це історія про дітлахів однієї групи дитячого садка, які раптом починають робити добрі справи. Вдома, в садочку або надворі – щодня по доброму вчинку. А якщо не виходить, не придумується, – вони нервують, ледь не панікують, чим дуже дивують своїх батьків. У чому ж причина епідемії гарної поведінки? Дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

 
 
 

Серія книжечок “Джеронімо Стілтон”

Веселі пригоди директора видавництва «Голос Гризуна» Джеронімо Стілтона не залишать байдужим нікого, хто цінує гумор і вигадку!

Четверо мишей у лісіСтілтон Дж. Четверо мишей у лісі Джунґла Нера: оповідання. Кн. 2 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

З другої книги, друзі, ви дізнаєтесь, як Джероніму Стілтону вдалося подолати свої страхи, мандруючи дрімучим лісом Джунґла Нера в товаристві чотирьох мишей і суворої інструкторки.

 
 

 

 

Острів примарного скаобуСтілтон Дж. Острів примарного скарбу: оповідання. Кн. 3 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

Пригоди продовжуються. Герої третьої пригоди Джеронімо Стілтон разом із Теєю, Пулапкою, Бенджаміном і новим знайомцем Хитавицею Пропхайлом відправилися поробінзонити на Піратські острови. Коли прочитаєш книжку то дізнаєшся що вони знайшли на острові.

 

 

 

Дивна пригода у вулканіСтілтон Дж. Дивна пригода у вулкані Смердувіо: оповідання. Кн. 4 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

З цієї книжки ви дізнаєтесь, як Джеронімо Стілтон разом з вірним другом Пхайносом вдалося розплавити снігову машину і врятувати мишачий народ від підступного зловмисника — таємничого Немо.

 

 

 

Стрід Я. М. Неймовірна історія про велет-грушку : пригодницька казка / Я. М. Стрід ; пер. з дан. Н. Іваничук. – Харків : Читаріум, 2021. – 112 с. : іл.

Друзі Мітчо та Себастіан одного сонячного дня  отримують зовсім неочікуваний лист від зниклого бургомістра їх містечка. Разом із листом друзі знаходять загадкове зернятко, яке вирішують посадити. Та, трапилося диво, за ніч із зернятка проростає велетенська груша. Саме на ній вони вирішують відправитись на пошуки свого правителя. І саме з цього моменту починаються справжні пригоди. Що чекає друзів під час подорожі, та які знайомства здивують їх? Дізнаєтесь із казки.

 

 

Стуцмен Дж. Малюк Санта / Дж. Стуцмен; худож. Г. Фокс; пер. з англ. О. Ренн. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 42 с.: іл.

Всі дітки нетерпляче чекають свята, дива, казкових героїв і подарунків. А Санта Клаус, напередодні свят, почувається, як ніколи, – старим та виснаженим. Тому він вирішив загадати заповітне бажання – знову помолодшати, а на допомогу закликав усю магію Різдва. Але, не так сталося, як гадалося, і Санта отримує трохи більше, аніж забажав. До свята залишилося усього три дні, а Різдво потрапило в халепу. Чи встигне малюк Санта з ельфами врятувати свято? Отож, друзі, відкривайте цю чудову книгу. Час дізнатися, було врятовано свято, чи ні?

 

 

Серія книжечок “Маленький лицар”

Веселі пригоди маленького лицаря, який жив дуже давно, мав хоробре серце, любив котів, птахів і шоколадний торт. Він не боявся ані темряви, ані мишей, ані ворогів. Сьогодні ви маєте змогу познайомитися з ним та його пригодами.

Маленький лицар який боровся з дощемТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з дощем: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

Королівство Височінь розкинулося на верхівці лісу. І щоб спускатися на землю, його мешканці користуються драбинами. Але одного дня розпочалася сильна буря, що не вщухала 39 днів!
Усі драбини зламало вітром, і нещасні люди, у яких уже зовсім не залишилося припасів, не могли вийти зі своїх домівок. На щастя, за королівством наглядав хоробрий маленький лицар. Він вигадав, як урятувати мешканців, навіть попри те, що дуже боявся дощу.

 

 

Маленький лицар який боровся з дракономТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з драконом: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

Коли селищу загрожує напад дракона, потрібно кликати лицаря. У мешканців села, про яке йдеться в книзі, лицар був дуже маленький. А ще у нього не було нічого, окрім дерев’яного коня та зовсім не вогнетривких обладунків. Проте у маленького лицаря було головне — хоробре серце. А тому селяни швидко відшукали необхідні речі й відрядили героя на битву із чудовиськом.

 

 

Маленький лицар який боровся з монстрамиТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з монстрами: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

Одного ранку в двері фортеці маленького лицаря постукали. На порозі стояли перелякані містер та місіс Сінгл: монстри викрали їхніх трійнят-синів. Маленький лицар миттєво збирається та вирушає в похід, щоб зустрітися віч-на-віч з трьома злодіями: людоїдом, відьмою та привидом.

 

 

 

Фернлі Дж. Червона одежина для маленької пташини: казка / Дж. Фернлі; пер. з англ. А. Марховської. – Київ: КАЛАМАР, 2020. – 32 с.: іл.

Головна героїня казки – маленька пташечка Вільшанка, напередодні Різдва, допомогла друзям не змерзнути, віддавши їм усі свої одежини-безрукавки. У неї було добре серце і вона не змогла залишити лісових жителів у біді, але сама стала замерзати. Але сталося диво, вона потрапила до Санти, який подарував їй червону одежинку. Тепер пташка стала по-справжньому щасливою. Ця історія, яка трапилася з Вільшанкою, навчить усіх нас, малята, бути щирими, сердечними та небайдужими до чужого горя, цінувати дружбу й допомагати нужденним у скруті.

 

Космічні агенти проти Сирного монстраХромова А. Космічні агенти проти Сирного Монстра: повість-комікс / А. Хромова; худож. М. С. Шутурма. – Харків: Ранок, 2019. – 56 с.: іл.

Головний герой повісті – Вітя Мальченюк, а насправді це таємний агент Йотан Йотог. Він живе на Землі, ходить у другий клас і має підготувати плацдарм для висадки прибульців. Під час чергового сеансу зв’язку з керівництвом, Йотан отримує секретне завдання, проте не встигає його виконати. Тепер над планетою нависає страшна загроза, на Землю висадився Сирний Монстр. Чи зможе він врятувати людство й водночас захистити прибульців? Як можна досягти результату, коли ти один і допомоги, здається, чекати нізвідки? Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь з книги «Космічні агенти проти Сирного Монстра».

 

Серія книжечок «Шусть і Шуня»

Серія «Шусть і Шуня» присвячена важливим проблемам, з якими зіштовхуються всі дітлахи молодшого дошкільного віку.  Шусть і Шуня — два миленьких звірятка і найкращі друзі, яких дуже полюбляють маленькі читачі. Разом з ними дітки вчаться ділитися, не битися, не ображатися, прощати, миритися і легко засинати. А весела гра в пошук зображень, допоможе малюкові більше дізнатися про навколишній світ. Ці книжечки випромінюють добро, дружбу та важливі цінності для кожної дитини! Головні герої цієї серії стануть найкращими книжковими друзями вашої дитини.

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Велетенська кулька / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Засинальна жабка / А. Шеффлер ; пер. з англ. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2020. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Новий друг / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2018. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Приязний равлик / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Різдвіна ялинка / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2020. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Спритний самокат / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2018. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А.  Шусть і Шуня. Шукай і називай / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер У. Ойко з планети Танехай : кумедна книжка про хорошу поведінку / У. Шеффлер ; пер. нім. В. Воронкевич ; худож. Ю. Тімм. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. : іл. – (Щось цікаве).

Друзі, а ви часто бачите за своїм вікном прибульців? Головний герой книжки Лука, якось, просто на підвіконні, помітив Ойка — монстрика з планети Танехай, який завітав на гостину до планети Земля. Хлопчик одразу ж почав із ним товаришувати, але дружити з Ойком непросто: він невихований, постійно потрапляє в халепи. Саме час Луці узятися до справи й навчити маленьке чудовисько різних корисних навичок: як поводитися вдома й на вулиці, вітатися й вибачатися, коли щось накоїв; як чистити зуби й займатися спортом; як харчуватися та яку їжу обирати… 

Янссен М. Острів: оповідання / М.Янссен; пер. О.Ольховська; іл. М. Янссена. – Харків: Ранок, 2019. – 26 с.: іл.

Софійка, її тато та їхній собака потрапили у корабельну аварію. Вони опинилися на маленькому острові, посеред безкрайнього океану. Цей острів захищав їх від вітру, холоду, хвиль та всіляких небезпек; занурював у дивовижні світи – зі звуками, яких вони ніколи не чули, ароматами й кольорами, про існування яких вони навіть не здогадувались… Так було, допоки їх не врятували, саме тоді з’ясувалося, що це не острів… А що це? Ви дізнаєтесь, коли прочитаєте цю історію.

 

 

Серія книжок “Мулле Мек і Буффа – майстри відчайдухи”

Ця серія для допитливих маленьких читачів, які починають досліджувати світ навколо себе. Кожна історія – це короткий майстер-клас щодо зведення будинку, автомобіля, літака… І не випадково, адже вони розвивають логічне та просторове мислення, допомагають вам, діти, зрозуміти будову техніки, вчать бути наполегливими, не відступати від задуманого і впевнено йти до мети. Крім того, ці історії виховують терпляче ставлення і любов до тварин. А головний герой Мулле-Мек, разом із Буффою, допоможуть вам пізнати інженерні секрети.

Юганссон Г. Мулле Мек зводить будинок: оповідання / Г. Юганссон; пер. зі швед. С. Соловей; іл. Є. Альбума. – Харків: Моноліт, 2021. – 36 с.: іл. – (Творимо й витворяємо).

Юганссон Г. Мулле Мек будує літак: оповідання / Г. Юганссон ; пер. зі швед. С. Соловей; іл. Є. Альбума. – Харків: Моноліт, 2021. – 36 с.: іл. – (Творимо й витворяємо).

Юганссон Г. Мулле Мек будує човен: оповідання / Г. Мулле Мек. Юганссон; пер. зі швед. С. Соловей; іл. Є. Альбума. – Харків: Моноліт, 2021. – 36 с.: іл. – (Творимо й витворяємо).