Художня література

Нечиста сила та інші капосні історіїАндрусяк І. М. Нечиста сила та інші капосні історії: оповідання / І. М. Андрусяк; худож. М. Савко. – Київ : Наш формат, 2020. – 112 с.: іл.

Автор розповідає про нібито звичайних дітей і підлітків — таких, як ви. А виявляється, що насправді всі вони — незвичайні! З книжки ви бачите, чи був Тарас Шевченко чимось хлопчиком, – а чи може геніальним розбишаком? Чому з Григорієм Сковородою спілкуватися страшно, а з художником-партизаном Нілом Хасевичем — ні? Якими були ви, якби довелося жити не в наш час, а п’ятдесят, сто, двісті років тому?

 

 

Бальтшайт М. Догори дригом: Сельма і собаче життя : [комікси] / М. Бальтшайт ; іл. А. Бекер ; пер. з нім. М. Вачко. – Київ : ФОП Будніков ; Вид-во «Блим-Блим», 2022. – 80 с. : іл.

Це  дотепний комікс про дівчинку на ім’я Сельма, яка страждає від страху перед собаками і навіть мамі доводиться носити її в сумці. Вона так боїться, що не може вийти на вулицю, якщо бачить поруч собаку. Але все зміниться, коли вона зустріне Принцесу – милу дівчинку-пуделя. Що станеться далі – дізнаєтесь із казкової історії.  Книжка містить яскраві ілюстрації, які допоможуть краще уявити події, а гумористичний сюжет здивує і розвеселить вас. Видання наповнене чудовими картинками, талановито розказаною історією і повчальним текстом про перемогу над страхом.

Бальтшайт М. Пан Слон і пані Газель ідуть до великого міста / М. Бальтшайт ; іл. М. Фідлєр ; пер. з нім. М. Вачко. – Київ : ФОП Будніков ; Вид-во «Блим-Блим», 2022. – 68 с. : іл.

Найцікавіша історія кохання, яку ви коли-небудь читали! Після того як чергові туристи приїжджають подивитися у заповідник на екзотичних тварин, пан Слон і пані Газель знаходять дивного «жука». І той диво-жук Сірі відкриває їм захопливий, хоч і трохи лячний, світ великого міста. Чи зважаться вони ризикнути і вирушити у мандрівку? Дізнаєтесь прочитавши книжку.

 

Друзі, знайомтесь! Серія книг про маленьку відьмочку Зук. Це мила, маленька дівчинка, яка нічим не відрізняється від інших. Живе разом зі своїми батьками й двома друзями: котом Вугликом і паном Гарбузиком. І в неї звичайнісінька сім’я. Або ж… майже звичайнісінька. Тому що в цій родині всі чаклуни! Разом із Зук ви відправитесь у світ пригод з магічними заклинаннями. Вас чекають добрі, кумедні історії про маленьку Зук.

Зук. Канікули маленької відьмиБлок С. Зук. Канікули маленької відьми: казка: Кн. 3 / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колеснікова. – Дніпро: Наша ідея, 2019. – 60 с.: іл. – (Зук).

Іноді Зук, маленька відьма з характером, втомлюється від великого міста. Вона хоче відпочити на КА-НІ-КУ-ЛАХ! У таборі кажанів, у горах чи на морі з бабусею… Зук ніколи не нудьгує. Хай живуть свобода, друзі та магічні заклинання!

 

 
 
 

Зук. Відьмочка йде ло школіБлок С. Зук. Відьмочка йде до школи: казка: Кн. 4. / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колеснікова. – Дніпро: Наша ідея, 2020. – 60 с.: іл. – (Зук).

Зук, маленька відьма з характером, обожнює школу! Там вона зустрічає свою вчительку, друзів і робить чимало цікавих справ – від малювання до подорожей в доісторичні часи. Але Зук не така школярка, як усі! Коли вона чимось незадоволена, про це знає вся школа…

 

 

 

Зук. Відьмочка яка мріє бути принцесоюБлок С. Зук. Відьмочка, яка мріє бути принцесою: казка: Кн. 5 / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колеснікова. – Дніпро: Наша ідея, 2021. – 60 с.: іл. – (Зук).

Зук, маленька відьмочка з характером, має нову мрію: вона хоче стати принцесою. Вона хоче носити гарні сукні, зустрічати прекрасних принців, жити в замку… Але життя принцеси — це не лише відпочинок, навіть коли ти відьма!

 

 

 

Пригоди КрутеликаБо Татуся. Пригоди Крутелика, або Звідки прийшов перший велосипед: казка / Татуся Бо; іл. С. Балух. – Харків: Віват, 2021. – 48 с.: іл. – (Казки для маленьких чомучек).

Весела, пізнавальна мандрівка, з якою ви, діти, дізнаєтеся всі таємниці велосипедів. Звідки вони з’являються, які бувають, що за секретний механізм викликає їх рух і навіть те, що виглядають вони мали понад сто років тому. Герої казки – Мішко і велосипедик Крутелик ефективно вам запам’ятати правила руху й заходи, які потрібно дотримуватись повного часу.

 

 

 

Хаппі та її суперсилаБова І. Хаппі та її суперсила : казка / І. Бова; худож. О. А. Бардєєва. – Харків: Юнісофт: Талант, 2020. – 40 с.: іл. – (Завтра в школу).

Автор книжки знайомить вас, маленькі читачі, з актуальною темою сьогодення, це безпека в мережі Інтернет. Разом з героїнею казкової повісті черепашкою Хаппі, ви бачите надзвичайно важливі речі. Як потрібно поводитися в мережі Інтернет? Чи можна довіряти незнайомцям? Чи треба розповідати батькам, якщо хтось змушує вас робити те, чого не хочеш? Та про багато інших ситуацій, які можуть потрапити з вами в Інтернеті.

 

 

Бондаренко К. Велика мрія маленького Равлика : [казка] / К. Бондаренко ; іл. І. Рогожнікова. – Київ : Гамазин, 2022. – 32 с. : іл.

Маленька дівчинка-равлик мала велику, навіть величезну, порівняно з розмірами її самої, мрію. І настільки ж нездійсненну. Вона мріяла про небо. Відчайдушно, як здавалося їй, безглуздо, як вважали всі довкола. Чи вистачить сил маленькому равлику боротися за свою мрію? І чи справді можливо досягти того, що видається нездійсненним? Дізнаєтеся з казки.

 

 

ЧеберяйчикиВинничук Ю.П. Чеберяйчики: казка: для читання дорослими дітьми / Ю. Чеберяйчики. п. Винничук; худож. ю. І. Пилипчатіна. – Харків : Фоліо, 2019. – 96 с.: іл. – (Дитячий світ).

Український письменник Юрій Винничук розповість вам, маленькі читачі, про веселі пригоди двох чеберяйчиків — Гоплі і Піплі. Чеберяйчики давно відомі, як персонажі української міфології. А автор цих казок познайомити вас з ними ближче. Напевно, цікавлять вас історії про те, як Гопля і Піпля планують побудувати хатку. Як вони пригостили своїх гостей — водяників, гаївок, козариків — смачнючим пирогом-перекладенцем. Як Піпля привітав свого найкращого друзяку Гоплю з днем ​​народження і як вони відсвяткували його… Та багато, багато інших історій.

 

Войтенко О. Кожна грудочка землі /  О. Войтенко ; іл. С. Томіленко. – Київ : Портал, 2023. – 80 с. : іл.

Чому тато так довго спить у лікарні? Чому мама плаче? Де наш дім і чому довелося роз’їхатися з друзями? Ця зворушлива й глибока книжка – спосіб поговорити з вами, діти, про війну в Україні. Про те, що сміятися завжди краще, але коли сумно – можна і плакати. Про те, як важливо берегти кожну грудочку нашої землі й одне одного.

 

 

Войцехівська С. Марусині важливі справи : оповідання / С. Войцехівська ; іл. А. Колесніченко. – 2-ге вид. Київ : Наш Формат, 2022. 40 с. : іл.  

Ця книжечка про маленьку дівчинку Марусю, яка  живе у маминому животику. Вона пізнає світ зі слів і рухів мами, з голосу й доторків тата, з різноманітних довколишніх звуків, які іноді дивні, але дуже-дуже цікаві. А тоді станеться диво народження і диво відкриття світу! Діти, цю книжечку ми рекомендуємо читати в сімейному колі, разом із мамою і татом.

 

Гліорі Д. Що б не було: казка / Д. Гліорі; пер. з англ. Г. Осадко. – Харків: Читаріум, 2021. – 32 с.: іл.

Це казка про маленького віруна, який дуже хвилюється про те, що його ніхто не любить. Але це не так. Прочитавши книжку, ви бачите для кого він найдорожчий у світі, та хто його любить більше за все. І ця любов міцніша за будь-які життєві негаразди.

 

 

 

 

Говарт Г. Маленьке диво . Дракончик на ім’я Трісь: історії про малюків, які змінюють світ / Г. Говарт, Д. Говарт; пер. з англ. О . Ларікової . Харків : Віват , 2019. – 80 с .: іл . – ( Маленьке диво ).   

Головний герой цих історій, Дракончик Трісь, був не таким як усі. А Маленький Робот, хочу і не мав серця, але ви показалися таким добрим, що став найкращим другим для лісових мешканців. Прочитавши ці історії, ви бачите про те, що потрібно дбайливо ставитися до природи, і, хочу всі ми різні, але це не заслуговує нам дружити.

 

Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру в темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це мабуть були ви!? Тоді саме для вас ці книги! Веселі, насічені подіями історії про добре відомого вірусу Федька та його друзів. Познайомтеся з новими героями, пориньте у вір пригод РЕАЛЬНОГО світу!

Федько у віртуальному містіГрідін С.В. Федько у віртуальному місті: повість / С. Федько. В. Грідін; іл. О. Мазур. – Київ: Знання, 2021. – 152 с.: іл. – (Скарби).

Зовсім не підступний, а кумедний і дуже милий комп’ютерний вірус Федько – в небезпеці. Щоб визволити його з віртуального полону, друзям Сашкові, Петрикові та марічці Петренко доведеться блукати віртуальним містом та поквитатись із наймогутнішим комп’ютерним вірусом у світі…

 

 

 

Федько у пошуках чупакабриГрідін С. В. Федько у пошуках Чупакабри: повість / С. Федько. В. Грідін; іл. О. Мазур. – Київ: Знання, 2021. – 138 с.: іл. – (Скарби).

Кожен по-своєму уявляє ідеальні літні канікули. Та якщо ви вирішили їх провести в селі у родичів, нудьгувати точно не доведеться. Особливо, коли поруч вірні друзі, завжди готові до веселих пригод. Сашко Біленький з товаришами розробляють хитромудрий план із захоплення загадкового монстра Чупакабри та беруться за пошуки давніх козацьких скарбів. А що з цього вийшло, читайте у третій книзі Сергія Гридіна із серії про пригоди комп’ютерного віруса Федька.

 

 

Гулей-Заглинська М. Р. Історії для літування : [оповідання] / М. Р. Гулей-Заглинська ; худож. Л. Стецькович. – Харків : Віват, 2023. – 64 с. : іл. – (Мрійники). 

Ця чудесна книжечка навчить вас, друзі, бути спостережливими, уважними та допитливими. Вона перенесе вас у країну дитинства, вічного літа, пригод, та мрій. В час, коли можна безтурботно сидіти з дідусем на веранді, слухаючи оповідки про водяні листочки, Чумацький Шлях, планету Зорію та океан який зітканий зі сріблястих ниток. Адже дідусь знає так багато історій, що й канікул замало, щоб усі їх переслухати.

 

Чарлі і великий скляний ліфтДал Р. Чарлі і великий скляний ліфт: повість / Р. Дал; з англ. пер. В. Морозов за ред. І. Малковича; худож. К. Блейк. – Вид. 2. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 272 с.: іл.

Друзі, на вас чекають нові неймовірні пригоди Віллі Вонки і Чарлі, з якими ви зустрілися у першій книзі – «Чарлі і шоколадна фабрика». Герої цієї повісті відправляються у подорож на орбіту. Але мандрівка в скляному ліфті непередбачувана. Я зустрічаюсь із силою посилено нових пригод – космос, небезпечні прибульці, порятунок, повернення на шоколадну фабрику, новий винахід Вонки та щасливий кінець. Це захопливі та смішні історії, і вони варті того, щоб їх прочитали.

 

 

Дацюте Е. Щастя – це лисичка: оповідання / Е. Дацюте; пер. з лит. В. Журба; іл. А. Кюдулайте. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2020. – 48 с.: іл.

Жив собі в одному великому місті хлопчик. У нього були мама, тато й хатинка в дереві. Якось у житті Павла з’явилася лисичка. А коли у твоєму житті з’являється лисичка – жди чого завгодно. Ця ілюстрована історія для вас, дітей, вона про дружбу хлопчика та лисички, про щедрість, сум утрати й радість відкриття, про те, що важливо для кожного – великого і маленького, – про щастя.

 

Дерманський С. День народження привида : казки / С. Дерманський ; іл. Н. Гайди. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. – 48 с. : іл.

У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди: Зловісна Марта, Гарнюня Гапуня, Балухатий Блюм, Рудий Зуб, Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна… І в кожного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра і неодмінно весела! А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, із голови до ніг загорнутий у простирадло, хтось, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?.. Читайте і  дізнаєтесь!

 

Маляка і КрококовтьДерманський С. Маляка і Крококовть: казк. повість / С. Дерманський; худож. Р. Попський. – Вінниця: Теза, 2020. – 160 с.: іл. – (Маляка).

Надзвичайні пригоди, веселі подорожі, кумедні історії і, звичайно, неповторна Маляка. На вас чекають дива – рухомі статуї-велетки, водяні ящури, летючий багатоповерховий будинок та багато інших пригод Маляки та її бабусі.

 

 

 

 

Дональдсон Дж. Кузюки і Бузюки : вірші / Дж . Дональдсон ; пер . з англ . А. Хромової; худож. А. Шеффлер. – Харків: Читаріум, 2020. – 32 с.: іл.  

Неймовірна віршована історія про інопланетних істот. Не важливо як тебе звучить, який ти маєш вигляд; якщо у тебе добре серце і відкрита душа – ти завжди знайдеш собі друга.

 

 

 

Дональдсон Дж. Місце на мітлі : вірші / Дж. Дональдсон ; пер. з англ. О. Лущевської ; худож. А. Шеффлер. – Харків : Читаріум, 2021. – 32 с. : іл.     

Доброзичлива історія про доброзичливу відьмочку, яка разом зі своїм котом мирно подорожує небом на мітлі. Але одного разу вітер здуває з нею то капелюха, то бантика, то вириває чарівну паличку! На щастя, троє звірів знаходять її речі, але за це вони хочуть покататися й собі на мітлі. Чи вистачить все місце? І чи друзі врятувати від голодного дракона, дивіться з цієї книжки.

 

Дональдсон Дж. Цурпалко: вірші / Дж. Дональдсон; пер. з англ. В. Чернишенко; худож. А. Шеффлер. – Харків: Читаріум, 2020. – 32 с.: іл.

Друзі, знайомі з новим героєм на імення Цурпалко. Це дерев’яний чоловікок, який мешкає зі своєю сім’єю в дуплі дерева. Одного ранку він вийшов із дому помилуватися чарівною природою і втрапив у зуби до пса, а той поніс його свою хазяїну, ніби жбурлялку! Героїчному Цурпалку довелося стати пірналкою, чіплялкою і навіть рукою для сніговика, але понад усе у світі він хоче повернутися додому. Але, як же тепер йому потрібно до рідної домівки в дереві? Ви бачите прочитавши цю книжечку.

 

 

Дорожовець О. Замріяний котик Фаго : оповідання  / О. Дорожовець ; іл. Н. Кудляк. Харків : Ранок, 2020. 160 с.

Чарівна історія про незвичайного кота Фаго, який мешкав у величному та загадковому Стамбулі. Він дуже вирізнявся з-поміж інших котів, бо мав пристрасть до майстрування. А ще понад усе він хотів дізнатися секрет руху. Якось Фаго почув, що в палац котячого султана привезли справжній літак. Ризикуючи здоров’ям, кігтями і навіть життям, він вирушив до палацу. Чи дізнався він секрет, чи зміг опанувати вітер і свій страх, а також як до цього причетні коти-розбишаки, султанська дочка та пацюки – дізнаєтесь із цієї книжечки.

 

Дуе С. Чароліна : [комікси дітям від 8 р.]. Т. 1 : Колись я стану фантастикологинею! / С. Дуе ; худ. П. Антіста ; кольори Ловнаель ; пер. із фр. В. Галичина. – Дніпро : Nasha idea, 2021. – 48 c. : іл. – (Чароліна). 

Автор запрошує вас познайомитися з Чароліною. Вона тільки почала навчатися у школі криптозоології і стільки цікавого може вам розповісти. Наприклад, що таке ця криптозоологія? Що вона вивчає? У неї є багато друзів в школі, але є й суперники, які тільки й прагнуть, щоб більше не побачити її в стінах школи. Тож, коли стається дещо непояснюване, Чароліна не знає, кого підозрювати. І головне – як виправити цю халепу?

 

Елісон Д. Бджола і Я  : [казкова історія ] / Д. Елісон – Харків : Жорж, 2022. – 36 с. – (Час із книгою).

Зворушлива історія в малюнках про справжню дружбу та любов до природи. Вона надихає на щирі почуття і добрі вчинки, нагадує нам, що ми можемо змінити цей світ на краще. Дивовижні ілюстрації дають вам, дітки, можливість простежити, як зароджується і зростає дружба між бджолою, дівчинкою та її самотнім сусідом у багатоповерхівці. Разом вони наповнюють сіре місто різнобарвними яскравими квітами. Захопливі деталі малюнків змушують вас повертатися до книги знову й знову і щоразу відкривати для себе цікаву історію. 

Івер В. Кельта і Місяць, що впав : [казка] / В. Івер ; іл. авт. – Харків : Віват , 2023. – 60 с. : іл. – (Маленьке диво). 

У будиночку біля старого маяка мешкає Кельта з двома щуриками. Щовечора дівчинка вмощується у великому кріслі та читає своїм улюбленцям казки. Але сьогодні книжку довелося відкласти, тому що на заднє подвір’я впав… Місяць! Він переконаний, що його справа марна й він нікому не потрібен. Кельта разом із Місяцем вирушає у мандрівку, аби довести, що він дуже помиляється. Ця добра й затишна історія подарує віру в себе, та розкаже вам, діти, про цінність кожного в цьому світі.

Ісерн С. Велика книжка суперскарбів (тих, що справді важливо) / С. Ісерн ; пер. з ісп. А. Марховської ; худож. Р. Бонілла. – Київ : КАЛАМАР, 2020. – 36 с. : іл.   

Ця суперкнижка для батьків і дітей, які хочуть стати ближчими одне до одного та розвиватися в гармонії зі своїм внутрішнім світом. Це спроба виокремити ті речі в нашому житті, які найбільше наповнюють та окрилюють наших дітей. Для кожного вони свої: далекі подорожі, спогади, книжки, природа або навіть таємний шовок на дереві. Слід тільки зазирнути глибоко в себе і знайти власний особливий «суперскарб». Книга — інструмент у руках батьків, щоб допомогти дитині зрозуміти себе, виявити нереалізовані бажання і проблемні сфери. Якщо Ви бажаєте допомогти дитині відшукати справжні скарби, «Велика книжка Суперскарбів» готова допомогти у цьому.

 

Казенов В. Сестри. Дух родини : комікси. Т. 1 / В. Казенов ; пер. з фр. А. Поритко ; іл.автора. – Львів : Ірбіс Комікси, 2021.- 48 с.: іл.  

Комікс розповідає про сімейність ціну, любов, дружбу та ще багато цікавого. Ви знайомітесь з двома прекрасними сестричками — Марін та Венді. Обидві вони — сильні особистості з величезним почуттям незалежності та власної точки зору. І хоча сестри дуже люблять одну, часом їм дуже буває складно, через що трапляються різні казуси… Цей комікс не тільки для дівчат, а й для хлопців — адже і їм також деколи потрібно знати сестричок чи шкільних подруг та знайти до них підхід. Отож — про сім’ю, щоденні взаємини між дітьми, різноманітні положення з друзями та в школі, й усе це — з неперевершеним французьким гумором.

 

Каста С. Магічний пілок: казка / С. Каста; пер. зі швед. ю. Юрчук; іл. М. Г. Петтерсон. – Київ: «Видавництво», 2019. – 56 с.: іл.

Ця ілюстрована чарівна казка, про героїзм, екологію, лідерство і великі справи. Дія відбувається на Мигдалевій Горі, по тому біку Вовчої Скелі, в країні Сутінків з головною героїнею казки – Крутею. У магічну пору за мить до світанку, коли ліс прокидається, а гуляки ще сплять, Крутя спускається до озера. Ранок, квіти потягуються, струшуючи із собою росу. Вона знає, що стало найстрашніше: її мами, лідерки поселення, вже немає. Як тепер зупинити гуляк і хто тепер стане їхнім лідером ви побачите, прочитавши казочку.

Кемпбелл Дж. Летюча книжкова крамниця Франкліна : [казкова історія] / Дж. Кемпбелл ; пер. з англ. В. Іванової ; іл. К.  Гарнетт. – Київ : Артвидавництво «Небо», 2021. – 32 с. іл.

Герой казкової повісті – дракон Франклін: великий, добрий, мрійливий і … залюблений у книжки. Особливо Франклін любить читати історії про лицарів, вікінгів, музику, або… про що завгодно. Одного разу він знайомиться з дівчиною на ім’я Луна, яка, замість того, щоб боятися драконів, захоплюється знайомством із Франкліном. Вони одразу стають друзями та безперервно говорять про прочитані книжки. Разом вони прагнуть поділитися любов’ю до книжок із іншими, тому відкривають книгарню… А яку? Ви дізнаєтесь прочитавши казкову повість.

Кирилюк С. Моллі та чарівна квітка / С. Кирилюк ; іл. О. Муза. – Київ : Гамазин, 2022. – 48 с. : іл.

Магія добра – хіба це не найсильніша магія у світі? У героїні повісті, Моллі, особливе ім’я та доля, але в одну мить життя дівчинки змінює одна подія: хрещена дарує їй незвичайну річ – квітку, яка вміє зцілювати й тамувати навіть душевний біль. Проте не всім доступні чари цієї рослини. Рецепт чуда не такий уже й простий: для нього просто неохідні дрібка чуйності, любові та віри в диво.

 

 

Муся та бабусяКирпа Г. М. Муся та бабуся: казк. повість / Г. М. Кирпа; худож. Г. Олійко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. – 42 с.: іл.

Автор розповідає зворушливу історію дружби маленького вуличного кошенятка Мусі. Нелегко живеться на вулицях котикам-безхатькам. Нема в кого згорнутися клубочком на колінах, нема кому заспівати муркотливої ​​коліскової, чи з ким дивитися разом із вікна на дощ. А там холодно, голодно і мокрі босі лапки… І ось, одного разу, котенятко запримітило собі Бабусю, з якою захотіла прожити все життя.

 

 

Крижанівський Р . Викрадання короля : [повість] / Р. Крижанівський; худож. д. Волощук. – Гайсин : ФОП Крижанівський Р.П., 2020. – 64 с. : іл. – (Орден осіб). 

Таїланд — країна, що приховує в собі силу-силенну таємницю. Печера скелетів, білий і темний храми, хмарочос привидів. І що робити, коли раптом усе знову піде шкереберть? Світ знову в небезпеці! А хто здатен впоратися з усім цим краще за Орден Лицарів? Ла Крун, Савамура, Намхерн, УЗП, Вась та Рексстоун, а ще їхні духи-охоронці — як і завжди, це — єдина надія світу на порятунок.

 

 

Чарівні пригоди на сонячному півостровіКримська Н. Чарівні пригоди на Сонячному півострові: повість-казка / Н.М. Кримська; худож. Л. Мартинюк. – Київ : ТОВ «Гамазин», 2020. – 84 с.: іл.

А ви вірите в чудеса? Думаю, що так. А ось два брати з міста дощів і кам’яних левів не вірили, поки випадково не натрапили у вашій кімнаті на… кого б ви думали? Фею! Фея Єлиша з чарівного Сонячного півострова пропускає із казкового в реальний світ людей і, творячи добро, зустрічає нових друзів. А потім ті друзі опиняться у казці. У якому? А хоч би й про три поросят! І це ще не все, там ще й дракон буде, і чудернацькі овочі-фрукти, і русалоньки з єдинорогом! Казка оживає, мерщій пірнайте в її! Знайомтеся з новими казковими героями.

 

Левестам К. Маленька принцеса : повість / К. Левестам ; пер. з пол. І. Веремій ; іл. авт. – Харків : Вид-во «АССА», 2023. – 103 с. : іл.

Героїня повісті Амелія, потрапивши в авіатрощу, зустрічає в пустелі дивну дівчинку, яка розповідає про своє життя на крихітному астероїді, про знайомства з дивакуватими створіннями, про примхливий тюльпан і жахливе темне «щось». Але маленька принцеса вирішує повернутися до своєї занедбаної квітки. Літак відремонтовано, але він злетить тільки з однією людиною… Чи прийме маленька принцеса рятівні сталеві крила – дізнаєтесь, прочитавши повість.

 

 

Лущевська О. Дитячий садок: гортай читай-шукай / О. Лущевська; іл. О. Ребдело. – Київ: СОВА, 2019. – 32 с.: іл. – (Перша книга малюка).

Що таке дитячий садок? Ви, діти, добре знаєте. Це – найкращі друзі, добра вихователька і веселі пригоди. Саме тому мавпочка Рузя обожнює сюди ходити; адже в садочку стільки цікавих зайняти! Спроєктувати літак або відвідати ляльковий театр. Ліпити з пластилину і пити смачне яко… Прочитавши цю книжечку, ви відкриєте для себе багато нового і корисного. Тож запрошуємо до пригод.

 

 

Лущевська О. Пори року: гортай-читай-шукай / О. Лущевська; іл. К. Коляджин. – Київ: СОВА, 2019. – 32 с.: іл. – (Перша книга малюка). 

Діти, запрошуємо вас до мандрівки порами року разом з Лесем, Єлів та їх котиком Ельфом. На вас чекає спекотне сонце, пікнік в парку, дощ і темні хмари, збір врожаю, морозиво на паличці та ще багато веселих пригод. Стільки всього треба зробити: змайструвати ґатівницю, поплавати в басейні, зібрати букет із осіннього листя, написати лист Святому Миколаю… Стривайте, а де ж подівся Ельф? Терміново вирушаймо на його пошуки! А допоможе нам ця чарівна книжечка.

 

 

Магоні Дж. Як мій капосний брат зруйнував казку «Попелюшка» : повість / Дж. Магоні ; пер. з англ. В. Левицька. – Київ : КНИГОЛАВ, 2019. – 208 с. : іл. – (Дитяча полиця).       

Медді Макметьюз переконана, що її новоспечений зведений брат Голден — найгірший хлопчисько, якого тільки бачив світ. Вона впевнилася в цьому, коли Голден зіпсував її виступ перед класом. Медді розповідала про свою улюблену казку «Попелюшка», а братик засипав її глумливими запитаннями і все зруйнував. Проте коли два одиницятиріччя дітлахів затягнуло в казку, вони зрозуміли: особливо навчитися діяти разом, аби відновити щасливий кінець історії, — якщо їм дійсно кортить залишитися додому.

 

Мажор Л. Острів пригод : [казкові історії] / Л. Мажор ; іл. К. Індер ; пер. з фр. С. Орлової. – Харків : Віват, 2023. – 112 с. : іл. – (Найкращий подарунок).

Герої казкових історій Юґо та його собака Вінчі – ліпші друзі. Одного разу, під час чергової вилазки на горище, вони знайшли приголомшливу річ – карту зловісного острова… Цікаво, як дістатися до цієї незвіданої землі? Дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

 

Мебс Г. «Бабуню!» – гукає Фрідер : повість / Г. Мебс ; пер. з нім. Г. Гнедкової ; іл. Р. С. Бернер. – Київ : Новий Самокат, 2020. – 104 с. : іл.  

Ця кумедна і чудернацька книжка про спільне життя невгамовного п’ятіричного хлопчика Фрідера та його винахідливої ​​бабусі зацікавить і дітей, і дорослих. «Бабуню!» — гукає Фрідер на початку кожного розділу — і починається чергова пригода. Вони сміються і сваряться, вони випробовують одне одного — наприклад, міняються ролями, і бабуся будує ігрові будиночки, а Фрідер варить кашу. А найістотніше — вони вчаться слухати і чути одне одного.

 

 

Мілі казки на добраніч : збірка казок / пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 176 с. : іл.    

Вісім чудових, зворушливих та повчальних історій представлено в збірці. Всі вони ідеально підходять для сімейного читання. Милі персонажі  та чудові ілюстрації – саме те, що необхідно малюку перед сном. Події в них розгортаються саме так, щоб дитина, перш ніж поринути в сон, встигла дізнатися, чим історія закінчиться. Тож, серед героїв збірки, обов’язково знайдеться новий улюбленець усієї вашої сім’ї.

 

 

Серія «Готель Фламінго»

Друзі! Пропонуємо вам познайомитися із серією книг «Готель Фламінго». Ці історії захоплюють з перших сторінок і нараз підносять настрій! Вас чекають зворушливі та дотепні історії про пригоди Ганни та її команди, які навчать доброти, дружби, хоробрості, умінню не здаватися та багато інших важливих речей.

Готель фламінгоМілвей А. Готель «Фламінго»: казк. повість. Кн. 1 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

Серія «Готель Фламінго» захоплює із перших сторінок і нараз підносить настрій! У ній на читача чекають зворушливі та дотепні історії про пригоди Ганни та її команди, які навчать доброти, дружби, хоробрості, уміння не здаватися та інших важливих речей. А погляньте лише на ці милі та кумедні ілюстрації! Письменник Алекс Мілвей назвав цю книгу «сонячним світлом на полиці» — і це найкраще описує ті теплі емоції, які огорнуть вас після прочитання «Готелю Фламінго».

 

 

Готель фламінго. Відпустка у спекуМілвей А. Готель «Фламінго». Відпустка у спеку: казк. повість. Кн. 2 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

Відпустка у спеку – друга частина пригодницької серії про готель. Настало спекотне літо на Бульварі Тварин. А готелі «Фламінго» панує справжній хаос та хвилювання. Адже самі Король та Королева пінгвінів хочуть провести тут відпустку. А в «Фламінго» дуже давно не було таких поважних постояльців. На Ганну та її команду чекає не легка робота. Підготовка до прийому королівських гостей кипить, адже дуже не просто доглядати у таку спеку за пінгвінами. Та чи вдасться Ганні все організувати вчасно та задовольнити вимоги королівських осіб? Дізнавайтесь у другій частині готелю Фламінго.

 

Готель Фламінго. Карнавальна витівкаМілвей А. Готель «Фламінго». Карнавальна витівка: казк. повість. Кн. 3 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

Готель Фламінго Карнавальна витівка – третя частина серії, що розповідає про підготовку Ганни та її команди до фантастичного карнавалу. Цього року вперше їх готель буде приймати участь у цій визначній події. Більш того, готель Фламінго повинен підготувати власну платформу і позмагатись за приз карнавалу. Ганна збирає свою команду і проводить мозковий штурм в пошуках найкреативніших ідей. Та не все йде так гладко. Адже несподівано для Ганни в її готелі оселяться найкрутіший гурт на планеті «Нічні тварини», що планують влаштувати нічний концерт. Чи зможе Ганна з командою догодити капризним гостям і здивувати всіх на карнавалі? Чи усі їх плани підуть шкереберть? Готель Фламінго книга 3 розповість читачам про неймовірні пригоди команди готелю на Бульварі Тварин. Свято розпочинається.

 

Готель Фламінго. Приголомшивий бенкетМілвей А. Готель «Фламінго». Приголомшливий бенкет: казк. повість. Кн. 4 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

На Бульварі Тварин нарешті тане сніг після довгої, спокійної зими. Юній Ганні потрібен новий план, щоб готель знову процвітав. А що є такого в готелі “Флагмінго”, що немає в решти? Безсумнівно, це найкращий шеф-кухар міста – Мадам Ле Хрю! Час влаштувати битву шеф-кухарів і такий приголомшливий бенкет, якого у “Фламінго” ще ніколи не бачили…

 

 

 

Міська миша та сільська миша: казка / пер. з нім. Р. Матієва; худож. К. Шерер. – Тернопіль: Навч. кн. – Богдан, 2020. – 32 с.: іл.

На вас чекає чарівна пригода двох мишок – міської і сільської. Одного разу міська миша вирушила в гості до сільської миші. Та показала подрузі своє вільне сільське життя, але міській миші це не сподобалося – так багато небезпек і незручностей у селі… Пізніше сільська миша вирушає в гості до міської – і теж переживає подібний досвід. Саме так вони вчаться цінувати вибір інших та щиро любити свій спосіб життя.

 

 

Мовчун Л. Космічні пухнастики вчать українську : повість / Л. Мовчун ; іл. Н. Кудляк. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. – 116 с. : іл.

Автор розповідає про мову так захопливо, що вам неодмінно захочеться дочитати книжку до кінця! Завдяки цій книжці, написаній у формі коротких пригодницьких історій про кумедних друзів-іншопланетян, ваші батьки, вчителі зуміють дохідливо роз’яснити вам складні мовні питання: у чому відмінність між звуком і літерою? Якими бувають звуки? Що таке апостроф? Які бувають члени речення?… Читайте! Навчайтесь! Любіть українську мову!

 

Нільсен С. Принцеса Пухколапка… та Деріл : [казка] / С. Нільсен ; іл. О.Ч. Мюллер. – Харків : Жорж, 2022. – 36 с. : іл. – (Час із книгою).

У Принцеси Пухколапки майже королівське життя: дбайливі піддані носять її на руках, доглядають, пестять, годують смачненьким. Та одного дня спокій королівства порушує новий мешканець – жахливе цуценя Деріл, яке зовсім не знає гарних манер. Оголосивши прибульцю війну за територію, її мурличність і сама не помічає, як ворожнеча поступово переростає в дружбу…

 

 

А що ти вмієш ПетсонеНордквіст С. А що ти вмієш, Петсоне?: казка / С. Нордквіст. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. – 24 с.: іл.

Кіт Фіндус вирішив позмагатися з дідусем у спритності та вмінні. Вони влаштовують змагання – лазять по деревах, бігають на швидкість, роблять цікаві акробатичні вправи… Та де там старому обігнати кота чи хоча б за ним прослідкувати! Доки розігнешся — того вже й слід прохолов. А Фіндус невгамовний все знаходить нові і нові змагання. Але є і таке заняття, в якому дідусь Петсон — неперевершений. Але, головне, що ці два друзяки не сумують.

 

 

РоздобудькиНортон М. Роздобудьки: повість-казка / М. Нортон; худож. В. Харченко. – Харків: ВД «Школа», 2020. – 160 с.: іл.

Чарівна, добра казка про пригоди маленьких чоловічків, які живуть у старих затишних будинках і називають себе – Роздобудьками. Ці фантастичні істоти мешкають всюди: під курантами, в норі, навіть в старому чайнику. Вони добрі, але й трохи гонорові, тому що вважають «людинів» своїми служками. Вони роз¬добувають усе, необхідне їм для життя: їжу, клаптики, голки, шпильки. Та поки одного дня їх не викривають люди… і тоді розпочинають¬ся неймовірні пригоди. А ось які пригоди з ними трапляться, дізнаєтесь з казки.

 

 

Різдвяні ельфиОлійник Г. Різдвяні ельфи: повість-казка / Г. І. Олійник; худож. С. І. Всеволодська. – Київ: ТОВ «Гамазин», 2021. – 88 с.: іл.

Далеко в горах, надійно сховане від людського ока, поселення різдвяних ельфів – маленьких майстрів, які щороку готують подарунки для маленьких діточок, та споряджають Санту в навколосвітню подорож. Але несподівано Різдво опиняється під загрозою! Чи вдасться його врятувати? І до чого тут кумедна такса? Нумо розгортайте сторінки цієї захоплюючої, яскравої книжки й поринайте в казкову атмосферу свята!

 

 

Нечуй НевмирущийОрлова О.В. Нечуй Невмирущий: повість / О. В. Орлова; худож. Г. Олійко. – Харків: Ранок, 2020. – 72 с.: іл.

Весела, інтригуюча повість занурить вас діти у літо, пригоди, канікули, а також нагадає про цінність дружби та примирення, любові й жертовності, милосердя і турботи про найближчих.

 

 

 

 

Орлова О. Чотири князівни : [оповідання] / О. Орлова ; іл. А. Сурган. – Київ : Портал, 2022. – 64 с. : іл. – (Історія про історію).

Захоплива подорож у добу Київської Русі, занурення у побут та дитячі роки київських принцес: Агати, Олісави, Насті та Анни. Авторка цієї книжки уявила, як могло минати дитинство київських принцес. Вони кмітливі, задерикуваті, грайливі дівчиська, але водночас – майбутні правительки, які вчаться князівських чеснот і шанують книжки. Цікаві пригоди-історії перенесуть вас у давню епоху, а неймовірні ілюстрації допоможуть відчути її дух і колорит. Про забавки та курйозні ситуації майбутніх європейських правительок буде цікаво почитати не тільки вам, діти, а й вашим батькам.

Пашинська Н. Різдвяні історії під подушку: оповідання / Н. Пашинська; худож. А. Хмара. – Чернівці: Чорні вівці, 2020. – 112 с.: іл.

Різдво – це свято, на якое з нетерпінням чекають усі лісові мешканці, бо ж саме у зимові свята трапляються дива та приємні несподіванки. Не вірите? Тоді неодмінно зазирніть у гості до ведмедика Ву, бабака Тобіаса, білочки Ібі, пінгвінчика Лорі. Історії занурять вас, малята, у вир святкових приготувань і подарують відчуття справжнього різдвяного дива. Мерщій розгортайте книжечку та зустрічайте новорічні свята з новими друзями!

 

 

Погребняк Л. Еврика! Я знаю, що робити : [оповідання] / Л. Погребняк. – Київ : ТОВ «Альфа», 2021. – 64 с. : іл.

Непосидючі брат з сестрою нерідко потрапляють у халепу навіть у власній домівці – чи то через вроджену допитливість, чи то через надмірну самостійність. Інколи життєві історії мають серйозні наслідки, інколи закінчуються кумедно. А Марко і Янка на власному досвіді переконуються, чим можуть обернутися неуважність та легковажність і що робити, коли небезпека поряд. Видання адресоване дітям, їхнім батькам та усім, кому не байдужі проблеми дитячої безпеки.

 

Пригоди в Бобровій заплавіПономаренко М. А. Пригоди в Бобровій заплаві: казк. повість / М. А. Пономаренко; худож. В. А. Дунаєва. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. – 36 с. : іл.

Добрі та щирі казкові оповідання про пригоди бобренят, їхніх друзів та сусідів сподобаються вам, адже багато хто в образах звірят упізнає себе.

 

 

Ра Л. Професіонали / Лана Ра ; худож. оформ. авт. – Київ : Новаторфільм, 2019. – 135 с. : іл.

Книга розповідає про фаховий пошук двох хлопчиків – Данилка та Богдана, які намагаються знайти відповідь на питання «Ким бути?». Друзі з повною віддачею пробують себе в різних професіях – столярів, лікарів, будівельників, кухарів, художників, журналістів та інших, але щоразу змушені визнавати, що не так просто стати фахівцями. У книжці зібрано 10 їхніх професійних пошуків. Герої відкривають для себе професії, водночас дізнаючись багато цікавого та корисного. Кожна професія – окрема пригода. В пошуках їм допомагає вірний друг – песик Флешка.

 

Ран Ю. Пес Патрон і Шкарпетковий Монстр : [комікс] / Ю. Ран ; худож. К. В. Підлісна. – Харків : Ранок, 2023. – 32. – (Пес Патрон).

Усі ви, мабуть, чули про собаку-сапера Патрона – героя війни та національного кумира. Всі знають, як він рятує тисячі життів, знаходячи міни та вибухівку. Але чи знаєте ви, що Патрон ще й врятував Землю від здоровезного Шкарпеткового Монстра, який прилетів із далекої галактики? Ні? Тоді розгортайте цей фантастичний комікс і ви довідаєтесь про те, що сталося, коли Патрон натрапив на Монстра, чим небезпечні шкарпетки і як Патрон та його друзі – Святе Каченя й Робот Григорій, перемогли прибульців-агресорів. Такі пригоди – це справжня фантастика! Але у Патрона всі пригоди неймовірно фантастичні!

 

Рейнджлі А. Пінгвін Айнштайн : повість / А. Рейнджлі ; худож. Д. Теззімен ; пер. з англ. О. Ренн. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2022. – 224 с. : іл.

Одного похмурого передріздвяного дня родина Стюартів вирушає до Лондонського зоопарку. Дітям, Артурові та Імоджен, так сподобався один дружелюбний пінгвін, що вони захотіли забрати його додому. Та хто ж забирає тварин із зоопарків? Але буває диво – іноді тварини приходять самі! Того ж вечора пінгвін із рюкзачком за спиною з’являється у Стюартів на порозі й перевертає їхнє розмірене життя з ніг на голову! Діти, розгортайте цю дивовижно дотепну книжку й будьте готові зустріти найнезвичайнішого пінгвіна у власному домі!

 

Руе А. Максі фон Фліп : [захопливі історії]. Т. 1 : Обережно, фея бажань! / А. Руе ; іл. М. Майнцольда ; пер з нім. І. Савок. – Дніпро : Nasha idea, 2023. – 108 с. : іл. – (Максі фон Фліп).

Знайомтеся, Максімеральда Феодора Ділара Німа фон Фліп – справжня фея бажань, в арсеналі якої блискучий магічний пилок та неабияка сила. Адже фея Максі у відставці і не може чаклувати на повну. Цікаво, чому так сталося? Що вона такого зробила, що її сили вирішили обмежити? Звичайно, щось не надто хороше. Але Максі може повернути силу, роблячи добрі справи. Що трапиться далі – дізнаєтесь прочитавши цю історію.

 

Рутківський В. Г. Злюще цапище : [повість] / В.Г. Рутківський ; іл. Н. Кудляк. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2022. – 48 с. : іл. 

Весела і дотепна повість про дивовижну дружбу хлопчика Северинка та велетенського цапа, якого, може і несправедливо, назвали Злюще Цапище. Разом із Северинком, ви, маленькі читачі, крок за кроком, будете пізнавати таємниці світу, який відкривається перед вами, якщо не побоятися вперше вийти за бабусині ворота. А завдяки чудовим ілюстраціям Наталі Кудляк ці пригоди будуть веселими і дуже-дуже динамічними – як і мріяв автор.

 

 

Світова С. Зараз щось як розкажу! Весела книжка чудес та історій : збірка казок / С. Світова ; іл. О. Шатохіна. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. – 200 с. : іл.

Збірка зворушливих і смішних казок на сучасний лад. У ній дівчатка хочуть бути пожежницями, а не принцесами, справжні лицарі не бояться бути вразливими й проявляти емоції. Привиди не завжди страшні та лихі, а й самі можуть усього боятися. А феї не завжди милі і тендітні, часом дуже навіть грізні й геть не в гуморі.  Автор запрошує пірнути у казку з головою не лише вас, діти, але й дорослих також. На вас чекає величезна й весела пригода, на сторінках якої казкові герої шукають себе та свою половинку, знаходять друзів і кохання, вчаться дослухатися до власних бажань.

 

Сім святкових бажань: підслухано та записано від Ісландії до Китаю. – Харків: Читаріум, 2021. – 128 с.: іл.

«Сім святкових бажань» входить до числа книг, які здатні стати справжнім чарівним символом зимових свят. Вона розповість вам, як відзначають зимові свята дітлахи у різних куточках світу, чого бажають та від кого отримують подарунки. Зимові пригоди й теплі родинні історії переповіли для вас українські дитячі письменники, а художники-ілюстратори втілили у найяскравіших малюнках. Ця книжечка – не простий подарунок до свят, а святкове диво, здатне віднести вашу фантазію в найдивовижніші куточки світу! Тож нумо мандрувати разом!

 
 

Зайці стрибунці

Скотт Г. Зайці-стрибунці. Чайний будиночок: казка / Г. Скотт; пер. з англ. О. Осмоловської; худож. П. Кернік. – Київ: КМ-БУКС, 2019. – 128 с.: іл.

Знайомтеся: четверо зайців-стрибунців, крихітні іграшки, що мешкають у затишному чайному будиночку. Їх подарували маленькій Стіві саме тоді, коли вона найбільше потребувала друзів. Як і водиться у казках, іграшкові зайчики мають таємницю: вони оживають, якщо Стіві кудись іде! Відкривайте «Чайний будиночок» — і зустрічайте чотирьох маленьких зайців-стрибунців з їхніми великими ідеями.

 

 

Соловінський С. Епідемія гарної поведінки: оповідання / С. Соловінський; худож. А. Андреєва. – Харків: Ранок, 2021. – 64 с.: іл. – (Сторінка за сторінкою).

Це історія про дітлахів однієї групи дитячого садка, які раптом починають робити добрі справи. Вдома, в садочку або надворі – щодня по доброму вчинку. А якщо не виходить, не придумується, – вони нервують, ледь не панікують, чим дуже дивують своїх батьків. У чому ж причина епідемії гарної поведінки? Дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

 
 

 

Солтис-Доан В. Коти і кішки й маленька мишка / В. Солтис-Доан ;  іл. авт. Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. 40 с. : іл.  – (Книги-розглядалки. Вімельбухи).

Друзі, перед вами чудова й кумедна історія з життя котів у картинках. Усі вони живуть у Котобудинку, і кожен має власний характер, звички і цілісіньку купу своїх котячих справ. Вони такі заклопотані, що навіть не помітили, коли в їхньому будинку оселилася маленька мишка. Допоможіть котам відшукати малу бешкетницю! А ще в будинку оселилася курочка Дора, яка вже звиклася зі своїми пухнастими сусідами. Тож спецзавдання від Дори: знайти й порахувати всі яйця.

 

 

Серія книжечок “Джеронімо Стілтон”

Веселі пригоди директора видавництва «Голос Гризуна» Джеронімо Стілтона не залишать байдужим нікого, хто цінує гумор і вигадку!

Четверо мишей у лісіСтілтон Дж. Четверо мишей у лісі Джунґла Нера: оповідання. Кн. 2 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

З другої книги, друзі, ви дізнаєтесь, як Джероніму Стілтону вдалося подолати свої страхи, мандруючи дрімучим лісом Джунґла Нера в товаристві чотирьох мишей і суворої інструкторки.

 
 

 

 

Острів примарного скаобуСтілтон Дж. Острів примарного скарбу: оповідання. Кн. 3 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

Пригоди продовжуються. Герої третьої пригоди Джеронімо Стілтон разом із Теєю, Пулапкою, Бенджаміном і новим знайомцем Хитавицею Пропхайлом відправилися поробінзонити на Піратські острови. Коли прочитаєш книжку то дізнаєшся що вони знайшли на острові.

 

 

 

Дивна пригода у вулканіСтілтон Дж. Дивна пригода у вулкані Смердувіо: оповідання. Кн. 4 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

З цієї книжки ви дізнаєтесь, як Джеронімо Стілтон разом з вірним другом Пхайносом вдалося розплавити снігову машину і врятувати мишачий народ від підступного зловмисника — таємничого Немо.

 

 

 

Стрід Я. М. Неймовірна історія про велет-грушку : пригодницька казка / Я. М. Стрід ; пер. з дан. Н. Іваничук. – Харків : Читаріум, 2021. – 112 с. : іл.

Друзі Мітчо та Себастіан одного сонячного дня  отримують зовсім неочікуваний лист від зниклого бургомістра їх містечка. Разом із листом друзі знаходять загадкове зернятко, яке вирішують посадити. Та, трапилося диво, за ніч із зернятка проростає велетенська груша. Саме на ній вони вирішують відправитись на пошуки свого правителя. І саме з цього моменту починаються справжні пригоди. Що чекає друзів під час подорожі, та які знайомства здивують їх? Дізнаєтесь із казки.

 

 

Стуцмен Дж. Малюк Санта / Дж. Стуцмен; худож. Г. Фокс; пер. з англ. О. Ренн. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2020. – 42 с.: іл.

Всі дітки нетерпляче чекають свята, дива, казкових героїв і подарунків. А Санта Клаус, напередодні свят, почувається, як ніколи, – старим та виснаженим. Тому він вирішив загадати заповітне бажання – знову помолодшати, а на допомогу закликав усю магію Різдва. Але, не так сталося, як гадалося, і Санта отримує трохи більше, аніж забажав. До свята залишилося усього три дні, а Різдво потрапило в халепу. Чи встигне малюк Санта з ельфами врятувати свято? Отож, друзі, відкривайте цю чудову книгу. Час дізнатися, було врятовано свято, чи ні?

 

Супель Б. Шептаночка про гномів, які на Ярила повиходили зі своїх нірок, а по обжинках до них повернулися : [оповідання] / Б. Супель ; іл. А.Созанська ; пер з пол. Ю. Ран. – Харків : Ранок, 2022. – 40 с. : іл. – (Сторінка за сторінкою).

Ця чарівна книжка перенесе вас, діти, до світу фантастичних істот та веселого дитинства. Ви познайомитеся з невеличкими гномами, які живуть під землею і стежать за змінами природи в різні пори року. Приєднавшись до них ви зможете спостерігати за цими змінами, а також – довідатися про слов’янські обряди, які дійшли до наших днів. Кожна історія про гномів відображає сезонний цикл змін природи і наукові факти, що з цим пов’язані.

 

Серія книжечок “Маленький лицар”

Веселі пригоди маленького лицаря, який жив дуже давно, мав хоробре серце, любив котів, птахів і шоколадний торт. Він не боявся ані темряви, ані мишей, ані ворогів. Сьогодні ви маєте змогу познайомитися з ним та його пригодами.

Маленький лицар який боровся з дощемТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з дощем: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

Королівство Височінь розкинулося на верхівці лісу. І щоб спускатися на землю, його мешканці користуються драбинами. Але одного дня розпочалася сильна буря, що не вщухала 39 днів!
Усі драбини зламало вітром, і нещасні люди, у яких уже зовсім не залишилося припасів, не могли вийти зі своїх домівок. На щастя, за королівством наглядав хоробрий маленький лицар. Він вигадав, як урятувати мешканців, навіть попри те, що дуже боявся дощу.

 

 

Маленький лицар який боровся з дракономТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з драконом: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

Коли селищу загрожує напад дракона, потрібно кликати лицаря. У мешканців села, про яке йдеться в книзі, лицар був дуже маленький. А ще у нього не було нічого, окрім дерев’яного коня та зовсім не вогнетривких обладунків. Проте у маленького лицаря було головне — хоробре серце. А тому селяни швидко відшукали необхідні речі й відрядили героя на битву із чудовиськом.

 

 

Маленький лицар який боровся з монстрамиТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з монстрами: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

Одного ранку в двері фортеці маленького лицаря постукали. На порозі стояли перелякані містер та місіс Сінгл: монстри викрали їхніх трійнят-синів. Маленький лицар миттєво збирається та вирушає в похід, щоб зустрітися віч-на-віч з трьома злодіями: людоїдом, відьмою та привидом.

 

 

 

Фернлі Дж. Червона одежина для маленької пташини: казка / Дж. Фернлі; пер. з англ. А. Марховської. – Київ: КАЛАМАР, 2020. – 32 с.: іл.

Головна героїня казки – маленька пташечка Вільшанка, напередодні Різдва, допомогла друзям не змерзнути, віддавши їм усі свої одежини-безрукавки. У неї було добре серце і вона не змогла залишити лісових жителів у біді, але сама стала замерзати. Але сталося диво, вона потрапила до Санти, який подарував їй червону одежинку. Тепер пташка стала по-справжньому щасливою. Ця історія, яка трапилася з Вільшанкою, навчить усіх нас, малята, бути щирими, сердечними та небайдужими до чужого горя, цінувати дружбу й допомагати нужденним у скруті.

 

Космічні агенти проти Сирного монстраХромова А. Космічні агенти проти Сирного Монстра: повість-комікс / А. Хромова; худож. М. С. Шутурма. – Харків: Ранок, 2019. – 56 с.: іл.

Головний герой повісті – Вітя Мальченюк, а насправді це таємний агент Йотан Йотог. Він живе на Землі, ходить у другий клас і має підготувати плацдарм для висадки прибульців. Під час чергового сеансу зв’язку з керівництвом, Йотан отримує секретне завдання, проте не встигає його виконати. Тепер над планетою нависає страшна загроза, на Землю висадився Сирний Монстр. Чи зможе він врятувати людство й водночас захистити прибульців? Як можна досягти результату, коли ти один і допомоги, здається, чекати нізвідки? Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь з книги «Космічні агенти проти Сирного Монстра».

 

Чуб Н. В. Ще один єдиноріг : казки / Н.В. Чуб ; іл. М. Шевченко-Корженецької. – Харків : Віват, 2023. – 110 с. : іл.

Друзі, коли ви розгорнете цю чудову книжку то поринете в чарівну, дивовижну казку. Вас чекає зустріч із прекрасними принцесами – сором’язливими, безстрашними, мрійливими та відважними. Кожна з них має свого єдинорога, який допомагає принцесам долати різні перешкоди. Разом із ними принцеси стають сміливими, спритними та чуйними. Дівчатка ще зовсім маленькі, але серця в них великі й добрі. Адже це так важливо – не тільки плекати любов і доброту, а й щедро ділитися з тими, хто поряд.

 

Серія книжечок «Шусть і Шуня»

Серія «Шусть і Шуня» присвячена важливим проблемам, з якими зіштовхуються всі дітлахи молодшого дошкільного віку.  Шусть і Шуня — два миленьких звірятка і найкращі друзі, яких дуже полюбляють маленькі читачі. Разом з ними дітки вчаться ділитися, не битися, не ображатися, прощати, миритися і легко засинати. А весела гра в пошук зображень, допоможе малюкові більше дізнатися про навколишній світ. Ці книжечки випромінюють добро, дружбу та важливі цінності для кожної дитини! Головні герої цієї серії стануть найкращими книжковими друзями вашої дитини.

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Велетенська кулька / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Засинальна жабка / А. Шеффлер ; пер. з англ. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2020. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Новий друг / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2018. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Приязний равлик / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Різдвіна ялинка / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2020. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А. Шусть і Шуня. Спритний самокат / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2018. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер А.  Шусть і Шуня. Шукай і називай / А. Шеффлер ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 32 с. : іл. – (Читати-класно!).

Шеффлер У. Ойко з планети Танехай : кумедна книжка про хорошу поведінку / У. Шеффлер ; пер. нім. В. Воронкевич ; худож. Ю. Тімм. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. : іл. – (Щось цікаве).

Друзі, а ви часто бачите за своїм вікном прибульців? Головний герой книжки Лука, якось, просто на підвіконні, помітив Ойка — монстрика з планети Танехай, який завітав на гостину до планети Земля. Хлопчик одразу ж почав із ним товаришувати, але дружити з Ойком непросто: він невихований, постійно потрапляє в халепи. Саме час Луці узятися до справи й навчити маленьке чудовисько різних корисних навичок: як поводитися вдома й на вулиці, вітатися й вибачатися, коли щось накоїв; як чистити зуби й займатися спортом; як харчуватися та яку їжу обирати… 

Шишко К. Віра в серці / К. Шишко ; худож. В. Івер. Дрогобич : Коло, 2022. 55 с. : іл. На титулі: Little beetle pres.

Це історія про щасливе життя в прекрасному світі, який раптово огорнула темрява, про цінність родини, теплі, близькі та душевні стосунки, про добро та «закони радості». Про те, як віра, любов та турбота один про одного можуть лікувати поранені серця і пом’якшити стрес від таких складних періодів, як війна. Книжка, сповнена яскравих ілюстрацій, чуттєво і правдиво написана письменницею. Цікавою книжечка буде і для батьків, аде допоможе проговорити спільну біду з дітьми й знайти підказки, як не втратити надію, продовжувати радіти й мріяти, як, зрештою, зберігати ту саму «віру в серці». А ще, ця книга є реальністю сьогодення.

Штефан А. Лу-ветеринарка : повість / А. Штефан ; іл. Ж. Васильєвої. – Київ : Книголав, 2021. – 144 c. : іл. – (Полиця джуніор).

В цій книзі розповідається про життя одинадцятирічної дівчинки Луїзи, яка полюбляє тварин і цікавиться ними. Вона мріє зібрати свій власний зоопарк та писати книги про тварин. Разом із своїм другом вона волонтерить у ветеринарній клініці, де вчиться допомагати та доглядати за тваринами і ділиться своїми знаннями та досвідом через свій блог. З пригод та розповідей Луїзи ви, діти, зможете не лише отримати нову інформацію про тварин, але й розширити свій світогляд, навчитися важливим аспектам ветеринарної медицини.

 

Щербина М. Пригоди веселої сімейки. Піратські історії / М. Щербина ; іл. Л. Мартинюк. – Київ : Гамазин, 2023. – 116 с. : іл.

Коли твоя мама – вчителька української мови, тато – інженер за професією, але художник в душі, а молодші сестра з братом – неймовірні розбишаки, – відпустка на морі аж ніяк не може видатись нудною. Що й казати, коли вся Оліна сімейка випадково зустрічає на пляжі піратів? І неабияких, а справжнісіньких, які навіть корабель власний мають. Отак звичайний відпочинок перетворюється на захопливу пригоду у відкритому морі. Хто з нас, діти, не хотів би вирушити на пошуки скарбів чи зустрітися з піратами на безлюдному острові, який, як виявилося, не такий вже й безлюдний…

 

Янссен М. Острів: оповідання / М.Янссен; пер. О.Ольховська; іл. М. Янссена. – Харків: Ранок, 2019. – 26 с.: іл.

Софійка, її тато та їхній собака потрапили у корабельну аварію. Вони опинилися на маленькому острові, посеред безкрайнього океану. Цей острів захищав їх від вітру, холоду, хвиль та всіляких небезпек; занурював у дивовижні світи – зі звуками, яких вони ніколи не чули, ароматами й кольорами, про існування яких вони навіть не здогадувались… Так було, допоки їх не врятували, саме тоді з’ясувалося, що це не острів… А що це? Ви дізнаєтесь, коли прочитаєте цю історію.

 

 

Серія книжок “Мулле Мек і Буффа – майстри відчайдухи”

Ця серія для допитливих маленьких читачів, які починають досліджувати світ навколо себе. Кожна історія – це короткий майстер-клас щодо зведення будинку, автомобіля, літака… І не випадково, адже вони розвивають логічне та просторове мислення, допомагають вам, діти, зрозуміти будову техніки, вчать бути наполегливими, не відступати від задуманого і впевнено йти до мети. Крім того, ці історії виховують терпляче ставлення і любов до тварин. А головний герой Мулле-Мек, разом із Буффою, допоможуть вам пізнати інженерні секрети.

Юганссон Г. Мулле Мек зводить будинок: оповідання / Г. Юганссон; пер. зі швед. С. Соловей; іл. Є. Альбума. – Харків: Моноліт, 2021. – 36 с.: іл. – (Творимо й витворяємо).

Юганссон Г. Мулле Мек будує літак: оповідання / Г. Юганссон ; пер. зі швед. С. Соловей; іл. Є. Альбума. – Харків: Моноліт, 2021. – 36 с.: іл. – (Творимо й витворяємо).

Юганссон Г. Мулле Мек будує човен: оповідання / Г. Мулле Мек. Юганссон; пер. зі швед. С. Соловей; іл. Є. Альбума. – Харків: Моноліт, 2021. – 36 с.: іл. – (Творимо й витворяємо).