Художня література

Нечиста сила та інші капосні історіїАндрусяк І. М. Нечиста сила та інші капосні історії: оповідання / І. М. Андрусяк; худож. М. Савко. – Київ: Наш формат, 2020. – 112 с.: іл.

Автор розповідає про нібито звичайних дітей і підлітків — таких, як ви. А виявляється, що насправді всі вони — незвичайні! З книжки ви дізнаєтесь, чи був Тарас Шевченко чемним хлопчиком, – а чи може геніальним розбишакою? Чому з Григорієм Сковородою спілкуватися страшно, а з художником-партизаном Нілом Хасевичем — ні? Якими були ви, якби довелося жити не в наш час, а п’ятдесят, сто, двісті років тому?

 

 

Друзі, знайомтесь! Серія книг про маленьку відьмочку Зук. Це мила, маленька дівчинка, яка нічим не відрізняється від інших. Живе разом зі своїми батьками й двома друзями: котом Вугликом і паном Гарбузиком. І в неї звичайнісінька сім’я. Або ж… майже звичайнісінька. Тому що в цій родині всі чаклуни! Разом із Зук ви відправитесь у світ пригод з магічними заклинаннями. Вас чекають добрі, кумедні історії про маленьку Зук.

Зук. Канікули маленької відьмиБлок С. Зук. Канікули маленької відьми: казка: Кн. 3 / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колесникова. – Дніпро: Nasha idea, 2019. – 60 с.: іл. – (Зук).

 

 

 

 

 

 

Зук. Відьмочка йде ло школиБлок С. Зук. Відьмочка йде до школи: казка: Кн. 4. / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колесникова. – Дніпро: Nasha idea, 2020. – 60 с.: іл. – (Зук).

 

 

 

 

 

 

Зук. Відьмочка яка мріє бути принцесоюБлок С. Зук. Відьмочка, яка мріє бути принцесою: казка: Кн. 5 / С. Блок; худож. Н. Убеш; пер. з фр. О. Колесникова. – Дніпро: Nasha idea, 2021. – 60 с.: іл. – (Зук).

 

 

 

 

 

 

Пригоди КрутеликаБо Татуся. Пригоди Крутелика, або Звідки приїхав перший велосипед: казка / Татуся Бо; іл. С. Балух. – Харків: Віват, 2021. – 48 с.: іл. – (Казки для маленьких чомучек).

Весела, пізнавальна мандрівка, з якої ви, діти, дізнаєтесь всі таємниці велосипедів. Звідки вони з’явилися, які бувають, що за секретний механізм спричинює їх рух і навіть те, який вигляд вони мали понад сто років тому. Герої казки – Мишко і велосипедик Крутелик допоможуть вам запам’ятати правила руху й заходи безпеки, яких треба дотримуватись повсякчас.

 

 

Хаппі та її суперсилаБова І. Хаппі та її суперсила : казка / І. Бова; худож. О. А. Бардєєва. – Харків: Юнісофт: Талант, 2020. – 40 с.: іл. – (Завтра в школу).

Автор книжки познайомить вас, маленькі читачі, з актуальною темою сьогодення, це безпека в мережі Інтернет. Разом з героїнею казкової повісті черепашкою Хаппі, ви дізнаєтесь надзвичайно важливі речі. Як потрібно поводитися в мережі Інтернет? Чи можна довіряти незнайомцям? Чи треба розповідати батькам, якщо хтось змушує вас робити те, чого не хочеш? Та про багато інших ситуацій, які можуть трапитися з вами в Інтернеті.

 

ЧеберяйчикиВинничук Ю.П. Чеберяйчики: казка: для читання дорослими дітям / Ю. П. Винничук; худож. Ю. І. Пилипчатіна. – Харків: Фоліо, 2019. – 96 с.: іл. – (Дитячий світ).

Український письменник Юрій Винничук розповість вам, маленькі читачі, про веселі пригоди двох чеберяйчиків — Гоплі і Піплі. Чеберяйчики давно відомі, як персонажі української міфології. А автор цих казок познайомитить вас з ними ближче. Напевно, зацікавлять вас історії про те, як Гопля і Піпля вирішили побудувати хатку. Як вони пригостили своїх гостей — водяників, гаївок, козариків — смачнючим пирогом-перекладенцем. Як Піпля привітав свого найкращого друзяку Гоплю з днем народження і як вони відсвяткували його… Та багато, багато інших історій.

 

Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру у темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це мабуть були ви!? Тоді саме для вас ці книги! Веселі, насичені подіями історії про добре відомого віруса Федька та його друзів. Познайомтеся з новими героями, пориньте у вир пригод РЕАЛЬНОГО світу!

Федько у віртуальному містіГридін С.В. Федько у віртуальному місті: повість / С. В. Гридін; іл. О. Мазур. – Київ: Знання, 2021. – 152 с.: іл. – (Скарби).

 

 

 

 

 

 

 

Федько у пошуках чупакабриГридін С. В. Федько у пошуках Чупакабри: повість / С. В. Гридін; іл. О. Мазур. – Київ: Знання, 2021. – 138 с.: іл. – (Скарби).

 

 

 

 

 

 

 

Чарлі і великий скляний ліфтДал Р. Чарлі і великий скляний ліфт: повість / Р. Дал; з англ. пер. В. Морозов за ред. І. Малковича; худож. К. Блейк. – Вид. 2. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 272 с.: іл.

Друзі, на вас чекають нові неймовірні пригоди Віллі Вонкі і Чарлі, з якими ви зустрілися у першій книзі – «Чарлі і шоколадна фабрика». Герої цієї повісті відправляються у подорож на орбіту. Але мандрівка в скляному ліфті непередбачувана. Їм на шляху зустрінеться ще сила-силенна нових пригод – космос, небезпечні прибульці, порятунок, повернення на шоколадну фабрику, новий винахід Вонки та щасливий кінець. Це захопливі та смішні історії, і вони варті того, щоб їх прочитали.

 

Маляка і КрококовтьДерманський С. Маляка і Крококовть: казк. повість / С. Дерманський; худож. Р. Попський. – Вінниця: Теза, 2020. – 160 с.: іл. – (Маляка).

Надзвичайні пригоди, веселі подорожі, кумедні історії і, звичайно, неповторна Маляка. На вас чекають дива – рухомі статуї-велетки, водяні ящури, летючий багатоповерховий будинок та багато інших пригод Маляки та її бабусі.

 

 

 

 

Муся та бабусяКирпа Г. М. Муся та бабуся: казк. повість / Г. М. Кирпа; худож. Г. Олійко. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. – 42 с.: іл.

Автор розповідає зворушливу історію дружби маленького вуличного кошенятка Мусі. Нелегко живеться на вулиці котикам-безхатькам. Нема в кого згорнутися клубочком на колінах, нема кому заспівати муркотливої колискової, чи з ким дивитися разом із вікна на дощ. А там холодно, голодно і мокрі босі лапки… І ось, одного разу, котенятко запримітило собі Бабусю, з якою захотіла прожити все життя.

 

Чарівні пригоди на сонячному півостровіКримська Н. Чарівні пригоди на Сонячному півострові: повість-казка / Н. Кримська; худож. Л. Мартинюк. – Київ: ТОВ «Гамазин», 2020. – 84 с.: іл.

А ви вірите в чудеса? Думаю, що так. А ось два брати з міста дощів і кам’яних левів не вірили, поки випадково не натрапили у своїй кімнаті на… кого б ви думали? Фею! Фея Еліша з чарівного Сонячного півострова потрапляє із казкового у реальний світ людей і, творячи добро, зустрічає нових друзів. А потім ті друзі опиняться у казці. У якій? А хоч би й про трьох поросят! І це ще не все, там ще й дракон буде, і чудернацькі овочі-фрукти, і русалоньки з єдинорогом! Казка оживає, мерщій пірнайте в неї! Знайомтеся з новими казковими героями.

 

Друзі! Пропонуємо вам познайомитися із серією книг «Готель Фламінго». Ці історії захоплюють з перших сторінок і нараз підносять настрій! Вас чекають зворушливі та дотепні історії про пригоди Ганни та її команди, які навчать доброти, дружби, хоробрості, умінню не здаватися та багато інших важливих речей.

Готель фламінгоМілвей А. Готель «Фламінго»: казк. повість. Кн. 1 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

 

 

 

 

 

 

 

Готель фламінго. Відпустка у спекуМілвей А. Готель «Фламінго». Відпустка у спеку: казк. повість. Кн. 2 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

 

 

 

 

 

 

Готель Фламінго. Карнавальна витівкаМілвей А. Готель «Фламінго». Карнавальна витівка: казк. повість. Кн. 3 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

 

 

 

 

 

 

Готель Фламінго. Приголомшивий бенкетМілвей А. Готель «Фламінго». Приголомшливий бенкет: казк. повість. Кн. 4 / А. Мілвей; пер. з англ. К. Головастикова. – Харків: Ранок, 2021. – 192 с.: іл. – (Готель «Фламинго»).

 

 

 

 

 

 

А що ти вмієш ПетсонеНордквіст С. А що ти вмієш, Петсоне?: казка / С. Нордквіст. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. – 24 с.: іл.

Кіт Фіндус вирішив позмагатися з дідусем у спритності та вмінні. Вони влаштовують змагання – лазять по деревах, бігають на швидкість, роблять цікаві акробатичні вправи… Та де там старому обігнати кота чи хоча б за ним прослідкувати! Доки розігнешся — того вже й слід прохолов. А Фіндус невгамовний все знаходить нові і нові змагання. Але є і таке заняття, в якому дідусь Петсон — неперевершений. Але, головне, що ці два друзяки не сумують.

 

РоздобудькиНортон М. Роздобудьки: повість-казка / М. Нортон; худож. В. Харченко. – Харків: ВД «Школа», 2020. – 160 с.: іл.

Чарівна, добра казка про пригоди маленьких чоловічків, які живуть у старих затишних будинках і називають себе – Роздобудьками. Ці фантастичні істоти мешкають всюди: під курантами, в норі, навіть в старому чайнику. Вони добрі, але й трохи гонорові, тому що вважають «людинів» своїми служками. Вони роз¬добувають усе, необхідне їм для життя: їжу, клаптики, голки, шпильки. Та поки одного дня їх не викривають люди… і тоді розпочинають¬ся неймовірні пригоди. А ось які пригоди з ними трапляться, дізнаєтесь з казки.

 

Різдвяні ельфиОлійник Г. Різдвяні ельфи: повість-казка / Г. І. Олійник; худож. С. І. Всеволодська. – Київ: ТОВ «Гамазин», 2021. – 88 с.: іл.

Далеко в горах, надійно сховане від людського ока, поселення різдвяних ельфів – маленьких майстрів, які щороку готують подарунки для маленьких діточок, та споряджають Санту в навколосвітню подорож. Але несподівано Різдво опиняється під загрозою! Чи вдасться його врятувати? І до чого тут кумедна такса? Нумо розгортайте сторінки цієї захоплюючої, яскравої книжки й поринайте в казкову атмосферу свята!

 

 

Нечуй НевмирущийОрлова О.В. Нечуй Невмирущий: повість / О. В. Орлова; худож. Г. Олійко. – Харків: Ранок, 2020. – 72 с.: іл.

Весела, інтригуюча повість занурить вас діти у літо, пригоди, канікули, а також нагадає про цінність дружби та примирення, любові й жертовності, милосердя і турботи про найближчих.

 

 

 

 

Пригоди в Бобровій заплавіПономаренко М. А. Пригоди в Бобровій заплаві: казк. повість / М. А. Пономаренко; худож. В. А. Дунаєва. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2020. – 36 с. : іл.

Добрі та щирі казкові оповідання про пригоди бобренят, їхніх друзів та сусідів сподобаються вам, адже багато хто в образах звірят упізнає себе.

 

 

 

Зайці стрибунціСкотт Г. Зайці-стрибунці. Чайний будиночок: казка / Г. Скотт; пер. з англ. О. Осмоловської; худож. П. Кернік. – Київ: КМ-БУКС, 2019. – 128 с.: іл.

Знайомтеся: четверо зайців-стрибунців, крихітні іграшки, що мешкають у затишному чайному будиночку. Їх подарували маленькій Стіві саме тоді, коли вона найбільше потребувала друзів. Як і водиться у казках, іграшкові зайчики мають таємницю: вони оживають, якщо Стіві кудись іде! Відкривайте «Чайний будиночок» — і зустрічайте чотирьох маленьких зайців-стрибунців з їхніми великими ідеями.

 

 

Веселі пригоди директора видавництва «Голос Гризуна» Джеронімо Стілтона не залишать байдужим нікого, хто цінує гумор і вигадку!

Четверо мишей у лісіСтілтон Дж. Четверо мишей у лісі Джунґла Нера: оповідання. Кн. 2 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

З другої книги, друзі, ви дізнаєтесь, як Джероніму Стілтону вдалося подолати свої страхи, мандруючи дрімучим лісом Джунґла Нера в товаристві чотирьох мишей і суворої інструкторки.

 

 

 

Острів примарного скаобуСтілтон Дж. Острів примарного скарбу: оповідання. Кн. 3 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

Пригоди продовжуються. Герої третьої пригоди Джеронімо Стілтон разом із Теєю, Пулапкою, Бенджаміном і новим знайомцем Хитавицею Пропхайлом відправилися поробінзонити на Піратські острови. Коли прочитаєш книжку то дізнаєшся що вони знайшли на острові.

 

 

 

Дивна пригода у вулканіСтілтон Дж. Дивна пригода у вулкані Смердувіо: оповідання. Кн. 4 / Дж. Стілтон; пер. з італ. В. Б. Чайковський. – Київ: РІДНА МОВА, 2021. – 120 с.: іл. – (Джеронімо Стілтон).

З цієї книжки ви дізнаєтесь, як Джеронімо Стілтон разом з вірним другом Пхайносом вдалося розплавити снігову машину і врятувати мишачий народ від підступного зловмисника — таємничого Немо.

 

 

 

Веселі пригоди маленького лицаря, який жив дуже давно, мав хоробре серце, любив котів, птахів і шоколадний торт. Він не боявся ані темряви, ані мишей, ані ворогів. Сьогодні ви маєте змогу познайомитися з ним та його пригодами.

Маленький лицар який боровся з дощемТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з дощем: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

 

 

 

 

 

 

Маленький лицар який боровся з дракономТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з драконом: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

 

 

 

 

 

 

Маленький лицар який боровся з монстрамиТібо Ж. Маленький лицар, який боровся з монстрами: казка / Ж. Тібо; пер. з англ. О. Ю. Григорович; худож. Ж.Деспре. – Харків: Ранок, 2020. – 32 с.: іл. – (Маленький лицар).

 

 

 

 

 

 

Космічні агенти проти Сирного монстраХромова А. Космічні агенти проти Сирного Монстра: повість-комікс / А. Хромова; худож. М. С. Шутурма. – Харків: Ранок, 2019. – 56 с.: іл.

Головний герой повісті – Вітя Мальченюк, а насправді це таємний агент Йотан Йотог. Він живе на Землі, ходить у другий клас і має підготувати плацдарм для висадки прибульців. Під час чергового сеансу зв’язку з керівництвом, Йотан отримує секретне завдання, проте не встигає його виконати. Тепер над планетою нависає страшна загроза, на Землю висадився Сирний Монстр. Чи зможе він врятувати людство й водночас захистити прибульців? Як можна досягти результату, коли ти один і допомоги, здається, чекати нізвідки? Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь з книги «Космічні агенти проти Сирного Монстра».