Науково-пізнавальна література

Воллімен, Д.

       Професор Астрокіт і світ атомів. Подорож фізикою : [наук.-попул. вид. : для дітей мол. шк. віку] / Д. Воллімен ; пер. з англ. М. Сахно ; худож. Б. Ньюмен. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 72 с. : іл.

Чому небо блакитне? Як ми бачимо кольори? Звідки береться електрика? Як літаки тримаються в повітрі? Фізика є невід’ємною частиною повсякденного життя кожного з нас. Досить просто вийти на прогулянку й на кожному кроці можемо спостерігати фізичні явища: сонце світить, вітерець віє, машини везуть пасажирів та багато іншого! Нумо разом вивчати закони Всесвіту та основні правила, які описують природу нашого світу і всього, що існує поза його межами. Професор Астрокіт – найрозумніший кіт у галактиці – відкриє вам загадки фізики та дасть прості відповіді на складні питання.

 

       Маленькі дослідники. Комахи  : зазирай у віконця, щоб дослідити світ крихітних істот : понад 30 віконець : [наук.-попул. вид. : для дітей дошк. віку] / пер. з англ. Т. Кузьменко ; [літер. ред. К. Перконос ; наук. ред. С. Корнєєв]. – Київ : Книголав, 2019. – 18 с. : іл. ; 22 см. – (Дитяча полиця).

У книзі «Комашки» є понад тридцять віконець, які на кожній сторінці видання приховують свої цікавинки і розповідають про світ крихітних істот. Завдяки виданню, ви довідаєтесь, як малі створіння об’єднуються задля великої праці, і яких комах можна знайти неподалік, а також які переваги є у того чи іншого виду та чому дзижчання комах не вщухає ні вдень, ні вночі.

 

       Маленькі дослідники. Погода і природа  : зазирай у віконця та досліджуй таємниці природи : понад 50 віконець : [наук.-попул. вид. : для дітей дошк. віку] / пер. з англ. Т. Кузьменко ; [іл. Л. Ларіної, А. Дружинінської ; літер. ред. О. Ломакіна ; наук. ред. Ю. Куцоконь]. – Київ : Книголав, 2019. – 18 с. : іл.

Книжка має понад 50 віконечок, які на кожній сторінці видання матимуть цікавинки про природні дива планети.

 

 

Міхаліцина, Катерина Василівна (1982-). 

       Говерла  : [наук.-попул. вид. : для дітей мол. шк. віку] / К. В. Міхаліцина ; худож. С. Я. Балух. – Харків : Крокус, 2019. – 24 с. : іл. ; 23 см. – (Цікава Україна).

Говерла — найвища гора України. На її вершину щороку піднімається сила-силенна людей. Але що ще ми про неї знаємо? Звідки походить її назва, куди біжить Прутський водоспад, чому так важливо не витоптувати гірських схилів? Історія, розказана від імені гори, цікаві факти й дивовижні ілюстрації занурять читачів у розмаїтий світ говерлянських мешканців і нагадають, що все довкола має свій неповторний голос. Навіть каміння.     

 

Чорна, Мирослава Михайлівна.

       Пташині історії  : наукові казки : [для дітей дошк. та мол. шк. віку] / М. М. Чорна ; худож.: О. Дученчук, Л. Рейко. – Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2019. – 48 с. : іл.                                                 

Ця книга допоможе Тобі відкрити для себе неповторний світ природи, навчить помічати незвичайне у звичайнісінькому, дивуватись і захоплюватись.

В кожній казковій історії ти знайдеш детальні описи головних героїв — пташок — та цікаві факти з їхнього життя, доведені наукою.