Від різдва до маланки звучать щедрівки та колядки


Богачьова, Н. В. Перед Різдвом [Ноти] : репертуарно-методичний навчальний посібник : (комплект: книжка + 2 ілюстративні аудіо CD диски) : для дітей молодшого та середнього шкільного віку / Н. В. Богачьова, П. П. Дудар [та ін.]. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. – 136 с.

  Репертуарно-методичний навчальний посібник із коментарями та звуконосієм адресується керівникам гуртків художньої самодіяльності клубних закладів, дитячо-юнацьким колективам, дошкільним установам для використання у позашкільній виховній роботі в закладах культури та освіти, керівникам церковних недільних шкіл, викладачам християнської етики, просвітянам, батькам, усім тим, кого цікавлять народні звичаї, свята та обряди, хто намагається долучати до власного життя кращі національні традиції. У посібнику йдеться про те, коли, як і з якими сподіваннями зустрічали наші прадіди головні свята передріздвяного циклу.
 
 

Дудар, П. П. Перлини дитячого різдвяного фольклору [Ноти] : караоке : збірка піснеспівів для концертного та побутового виконання / П. П. Дудар, Н. В. Богачьова. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2011. – 32 с.
 
До цієї невеличкої книжечки увійшли найпопулярніші в Україні і найулюбленіші серед дітвори твори, якими навчалися прославляти Бога діти п’ятьох поколінь
 
 

Іде звізда чудна [Ноти] : раритетні українські колядки : [пісенний збірник] / упоряд., муз. ред. М. І. Приходько. – Луцьк : ПВД “Твердиня”, 2007. – 36 с.

    До збірки увійшли як відомі, так і рідкісні колядки, обробки яких здійснені такими українськими композиторами, як Кирило Стеценко, Арсен Ричинський, Дмитро Січинський та ін.

 

 

 

Колядуймо разом! [Ноти] : колядки для мішаного хору / в обробці Володимира Семчишина. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2011. – 42 с.

    До збірника увійшли 30 колядок з репертуару хору «Глорія» церкви св. Петра м.Тернополя в опрацюванні регента хору Володимира Семчишина. Всі гармонізації доступні для швидкого вивчення та виконання церковними хорами різних рівнів. Для всіх, хто цікавиться церковним хоровим співом.

 

 

  Українські колядки та щедрівки [Ноти] : для мішаного, чоловічого та жіночого хору / [передм. В. Шпак] ; упоряд. І. О. Кір’янчук. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2010. – 496 с.

     У цьому ґрунтовному виданні – понад 300 українських народних колядок та щедрівок в оригінальних обробках українських композиторів і священнослужителів, котрі зібрав та впорядкував регент архієрейського хору Свято-Преображенського собору м. Кременець Тернопільської області Кір’янчук Ігор Олександрович. Збірник неодмінно знадобиться керівникам хорових та мистецьких колективів, студентам, учням та викладачам навчальних закладів, усім, хто цікавиться українською народною творчістю.

Барська, З. М. Барви української народної пісні [Ноти] : хрестоматія : [навч. вид.] / З. М. Барська. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2004. – 180 с.

    До збірки увійшли календарно-обрядові, родинно-звичаєві, родинно-побутові, соціально-побутові пісні, а також народні пісні та романси літературного походження.

 

 

 

Українські народні пісні [Ноти] : з нотами : [збірник] / підібрала і впоряд. М. І. Преварська. – Київ : Велес, 2008. – 192 с.

     До пропонованої збірки увійшли патріотичні, козацькі, ліричні, жартівливі пісні та колядки. В них розкривається поетична душа українців і найкращі людські якості: патріотизм і вірність у коханні й дружбі, чесність і справедливість, мужність і доброта, дотепність. А головне, що це шедеври, довершені мистецькі твори, позначені геніальністю народу.

 

Українські народні пісні : колядки, щедрівки, пісні про кохання, козацькі пісні, романси : [збірка] / худож.-оформ. І. В. Осипов. – Харків : Фоліо, 2003. – 249 с.

     До збірки ввійшли кращі зразки традиційних жанрів української народної творчості – обрядові пісні, лірична поезія, а також авторські пісні – романси.

 

 

 

 

Щедрик-ведрик [Ноти] : дитячі колядки та щедрівки / [упоряд. В. Г. Кукловська ; худож. оформ. С. І. Іванов]. – Київ : Музична Україна, 1993. – 64 с.

 

 

 

 

 

  Закувала зозуленька : антологія української народної поетичної творчості : для старшого шкільного віку / ред. кол.: В. Ф. Василашко та ін. ; вступ. ст., упорядкув. та прим. Н. Шумади ; худож. оформ. А. О. Лівня. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Київ : Веселка, 1998. – 510 с.

     Антологію складають кращі зразки традиційних жанрів української народної поетичної творчості — обрядова поезія, епічні і ліричні пісні, коломийки, а також фольклоризовані авторські пісні, стрілецькі, пісні-гімни. У передмові та коротких статтях перед розділами подано найважливіші поняття науки про фольклор, розповідається про історичну долю певного жанру чи виду, про його особливості.

 

Олєйнікова, А. О. Зимонька [Ноти] : пісні для дітей / музика А. О. Олєйнікової. – Миколаїв : Іліон, 2014. – 20 с.

    Нотна збірка «Зимонька» вміщує пісні, що увійшли до одноіменного CD-диска миколаївського композитора Анни Олєйнікової, учителя музики вищої категорії, лауреата премії ім..М.Аркаса. Пропоновані пісні сприяють вихованню у дітей любові до природи, рідного краю, розвивають образну уяву та естетичний смак виконавців і слухачів.

 

 

Левченко, Л. Л. Музичне джерельце [Ноти] : збірка музичних творів : у 4 вип. Вип. 3. Ч. 1 / Л. Л. Левченко ; [ред. Г. Ю. Рогінська]. – Харків : Веста : Ранок, 2004. – 136 с.

    Основу цієї збірки становить матеріал для виховання і навчання дітей дошкільного віку за програмою «Дитина». Книга містить народні пісні, а також пісенні твори українських композиторів-класиків та сучасних композиторів. Вона призначена для роботи з дітьми середньої групи.

 

 

Лепешко, В. Ф. Шкільний пісенний календар [Ноти] : хрестоматійний пісенник на шість томів : (для вчителів молодших класів). Т. 2. Другокласники. Ч. 2. Зима / В. Ф. Лепешко. – Первомайське : [б. и.], 2005. – 32 с.

    Пісні для співу, слухання, інсценування, музичних ігор, танців, хороводів у молодших класах загальноосвітніх та дитячих музичних шкіл з вокальним відділенням.