Корнійчуковська премія

Корнійчуковська премія – літературний конкурс на кращий твір для дітей, заснований Одеською обласною радою і громадською організацією «Агентство регіонального розвитку».

Конкурс присвячено пам’яті дитячого письменника Корнія Івановича Чуковського (Миколи Васильовича Корнейчукова), юність і молодість якого пов’язані з Одесою.

Історія премії

Вперше конкурс був проведений 2013 року. 2014 року конкурс став міжнародним, до учасників з України приєдналися пошукачі з Білорусі, Вірменії, Ізраїлю, Казахстану, Німеччини, Росії, Словаччини і США. Число авторських творів становило 625. За підсумками конкурсу був виданий збірник творів переможців.

Конкурс входив до числа заходів II Одеського Корнійчуковского фестивалю дитячої літератури, який проходив у рамках XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля». На конкурс приймаються твори для дітей, що не видавалися раніше.

Порядок присудження

Конкурсні роботи можуть бути представлені в наступних номінаціях:
• Проза для дітей молодшого віку;
• Проза для дітей старшого віку та юнацтва;
• Поезія для дітей;
• Сценарій дитячого фільму і Драматургія для дітей та юнацтва.

Учасники, які посіли перші місця у кожній номінації, нагороджуються дипломами, пам’ятною статуеткою та грошовою премією у розмірі 10 000 гривень.

Учасники конкурсу, що зайняли в номінаціях другі і треті місця, нагороджуються дипломами та грошовою премією: за друге місце – 5000 гривень, за третє – 3000 гривень.

В рамках конкурсу, в тих же номінаціях, також проводиться Конкурс на кращий твір для дітей серед зарубіжних авторів. Переможці нагороджуються цінними призами.

Твори переможців будуть опубліковані в спеціальній збірці, виданій організаторами Конкурсу.

Цікаві факти

• У 2015 році наймолодшому переможцю Корнійчуковської премії було 18 років – це Катерина Арнаут (м. Одеса), яка посіла третє місце в номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва». Самому дорослому переможцю 73 роки. Це Анатолій Качан, переможець у номінації «Поезія для дітей».
• У 2019 році переможцем VII міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» у номінації «Сценарій дитячого фільму / Драматургія для дітей та юнацтва / Автори з України» стала миколаївська письменниця — Віра Іванівна Марущак.

Посилання

Корнійчуковська премія.

Переможці: 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020

Корнійчуковська премія: збірка творів переможців III Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей (2015)

Корнійчуковська премія: збірка творів переможців IV Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей (2016)