Премія імені Платона Воронька

Історія

Премію засновано у 2018 році Національною спілкою письменників України. Вона має назву на честь українського поета Платона Воронька – уродженця Сумщини, за його внесок у дитячу літературу.

 

 

 

Правила видачі премії

Премія присуджується в таких номінаціях:

  • краща поетична книжка для дітей українською мовою;
  • краща прозова книжка для дітей українською мовою.

На здобуття премії висуваються авторські книжки для дітей, що вийшли друком упродовж 2-х попередніх календарних років, але не пізніше, ніж за три місяці до їх висунення на премію. Премія не присуджується за книги, відзначені іншими літературними всеукраїнськими преміями. Вік учасників – необмежений.

Висунення – від 1 листопада до 1 грудня (книга в 3-х примірниках). Подання на премію приймаються від творчих спілок, літературно-мистецьких об’єднань, культурно-просвітницьких та видавничих організацій.

Присудження – 19 грудня, в день проведення традиційного свята Творчого об’єднання дитячих письменників «Літературна резиденція святого Миколая» в Національному музеї літератури України.

Лауреату премії вручається диплом і грошова винагорода. Фундатор (фундаторами) премії можуть бути фізичні особи – шанувальники творчості Платона Воронька. Сума винагороди та імена доброчинців оголошуються під час вручення премії. Посмертно премія не присуджується.

Лауреати

У 2018 році диплом єдиної відзнаки НСПУ за прозову книжку для дітей «Перша доріжка в небо» отримав письменник Анатолій Григорук. Книжка вийшла минулого року у видавництві «Час майстрів».

«Перша доріжка в небо» – це збірка оповідань, до якої увійшли 23 повчальні історії, «які могли статися з будь-якою дитиною у будь-який час та у будь-якій країні».

«Їхні герої зробили для себе висновки і стали добрішими, співчутливішими, хоробрішими, наполегливішими, а тепер готові навчити цього ж і маленьких читачів», – сказано в анотації.

 

 

 

Посилання

Премія імені Платона Воронька

Став відомий перший лауреат премії ім. Платона Воронька