Нова дитяча книга

«Нова дитяча книга» – щорічний всеросійський конкурс в галузі дитячої та юнацької літератури.

Він проводиться для залучення уваги читачів до сучасної російської літератури для дітей, з метою відкрити імена нових авторів дитячих книг і дати їм можливість опублікувати свої твори.

Номінації щороку можуть змінюватися. У V конкурсі (2013-2014 рр.) було сформовано три основні: «Дитячі казки та оповідання», «Виховання почуттів», «Non-fiction» та дві спеціальні номінації – «Оповідання та казки про тварин і природу» (за підтримки некомерційної організації «Центр «Амурський тигр») і «Чарівний ліхтар» (за підтримки продюсерського центру «Анімаккорд»).

Історія премії

Конкурс заснований 2009 року російським видавництвом дитячої літератури «РОСМЕН». У VI конкурсі (2014-2015 рр.) можуть взяти участь автори з усього світу, які пишуть російською мовою, у двох основних номінаціях:
«Дитячі вірші і казки» (художні твори для дітей від 2 до 8 років);
«Світ фентезі» (прозові твори для дітей від 10 до 16 років).
А з 2014 року введена ще й спеціальна номінація для художників-ілюстраторів:
«Нова дитяча ілюстрація» (сучасні ілюстрації до творів для дітей від 2 до 12 років).

На конкурс подаються раніше неопубліковані рукописи, які оцінює експертне журі. До нього входять письменники, художники, експерти в галузі літератури, мистецтва та медіа – індустрії, а також провідні співробітники видавництва «РОСМЕН».

Юні читачі також можуть проголосувати за вподобаний ними твір в ході відкритого інтернет-голосування. Представники російських бібліотек визначають трьох володарів спеціального призу “Вибір бібліотек”.

Правила видачі нагороди

За традицією, підсумки конкурсу щорічно підводяться на офіційній Церемонії нагородження у вересні.

Зокрема, церемонія нагородження лауреатів V щорічного конкурсу відбулася 2 вересня 2014 року в Концертному залі Російської Державної дитячої бібліотеки.

Переможці та призери конкурсу завжди нагороджуються призами. Та головним призом конкурсу «Нова дитяча книга» є контракт з видавництвом «РОСМЕН», а твори призерів і фіналістів конкурсу видаються в ілюстрованому збірнику.

Традиції вручення

У рамках конкурсу також засновані спеціальні призи:
– «Вибір компанії OZON» в номінаціях «Дитячі вірші і казки» та «Світ фентезі»;
Спеціальний приз «Вибір компанії OZON» отримує один з фіналістів в кожній номінації – «Дитячі вірші і казки» та «Світ фентезі».
– «Вибір Terra Incognita» (вибір шанувальників фентезі) в номінації «Світ фентезі»;
Приз спеціального голосування «Вибір Terra Incognita» отримує один з фіналістів номінації «Світ фентезі». Читацьке голосування проводиться в групі Terra Incognita ВКонтакте – http://vk.com/club69347777/
– «Приз читацьких симпатій» (відкрите інтернет-голосування) у номінаціях «Дитячі вірші і казки» та «Світ фентезі».
Присудження призу читацьких симпатій конкурсу проводиться у формі відкритого інтернет-голосування на сайтіhttp://newbook-awards.ru/. Читацьке голосування проводиться в номінаціях «Дитячі вірші і казки» та «Світ фентезі».

Цікаві факти

  • За попередні 5 сезонів на конкурс було подано більше 13 тисяч рукописів, укладено близько 70 контрактів з авторами та видано понад 40 книг. І це не межа. Конкурс продовжує набирати обертів!
  • 2014 року конкурс «Нова дитяча книга» проводився вп’яте. На нього було надіслано близько 4056 творів (48 з яких потрапили в шорт-лист), а за кращі твори у відкритому читацькому голосуванні віддано понад 12 000 голосів.
  • Конкурс також є лауреатом професійної премії книжкового ринку «Ревізор» у номінації «Кращий проект з просування книг і читання». Багато книг, що побачили світ завдяки конкурсу, були удостоєні нових нагород і відзначені такими авторитетними преміями, як «BabyНОС», «Книжкова премія Рунету», «Золотий Дельвіг», «РосКон», «EuroСon», «Медаль ім. М. В. Гоголя», «Премія ім. В. Крапивина» тощо.
  • Підліткова серія «Часодеї» Наталії Щерби, першої переможниці конкурсу «Нова дитяча книга», видана накладом понад 400 тисяч примірників і визнана одним з головних книжкових бестселерів останніх років.

Посилання

Новая детская книга

Новая детская книга : ежегодный литературный конкурс

Сторінка конкурсу на сайті видавництва

Новая Детская Книга : (Сторінка на Facebook)