Білоущенко Сергій Олександрович

український спортсмен з академічного веслування, заслужений майстер спорту України, бронзовий призер Олімпійських ігор 2004 року з академічного веслування в четвірці парній, багаторазовий переможець і призер міжнародних регат і чемпіонатів України. Нагороджений орденом «За заслуги» IIІ ступеня (2008).

   Білоущенко Сергій Олександрович народився  16 вересня 1981 року в смт Чаплинка Херсонської області. Почав займатися веслуванням з 1996 року. Закінчив Дніпропетровський державний інститут фізкультури і спорту. Першим тренером була Раїса Безсонова. Тренувався у Віталія Раєвського і Анатолія Шишканова.

Сергій – чемпіон етапів Кубка Світу 2002 року, бронзовий призер етапів Кубка Світу 2003 року.
Сергій Білоущенко – член Миколаївської команди у складі збірної України, став бронзовим призером XXVIII Олімпійських ігор 2004 року в Афінах з академічного веслування в четвірці парній. На чемпіонаті світу 2006 року зайняв друге місце, на чемпіонаті світу 2007 року – 6 місце, на чемпіонаті Європи – 2007 року зайняв 4 місце. На ХХІХ літніх Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні Сергій Білоущенко і його екіпаж четвірки парної не потрапили у фінал, показавши лише п’ятий результат. А для попадання у вирішальний заїзд треба було зайняти місце не нижче за третє.

   За досягнення значних спортивних результатів на XXVIII літніх Олімпійських  іграх  в Афінах,  піднесення міжнародного авторитету України Сергія Білоущенко нагороджено орденом «За мужність» III ступеня.

Web-ресурси

Білоущенко Сергій Олександрович [Електронний ресурс]  // Вікіпедія : вільна енцикл. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/Білоущенко Сергій Олександрович. – Назва з екрана. – Дата останньої правки : 27.02.2018. – Дата перегляду : 07.08.2019.

Тихомирова, Л. М. Білоущенко Сергій Олександрович [Електронний ресурс]  : [біогр. довідка] / Л. М. Тихомирова // Енциклопедія сучасної України : [веб-сайт]. – Режим доступу : http://esu.com.ua/search_articles.php?id=22986, вільний. – Дата останнього доступу : 09.07.2018. – Назва з екрана.