Пустовіт-Димова Антоніна Миколаївна

українська спортсменка з академічного веслування, майстер спорту міжнародного класу, срібний призер Олімпіади 1980 року з академічного веслування в четвірці парній, чемпіонка і призерка Чемпіонатів УРСР і СРСР,  переможець і призер міжнародних регат і чемпіонатів світу.

   Пустовіт-Димова Антоніна Миколаївна народилася 16 жовтня 1955 року в селі Корбомиколаївка Новгородського району Кіровоградської області. До Миколаєва вона приїхала вчитися до ПТУ № 1. Заслужений тренер Г. І. Четвертак, обходячи ПТУ і школи міста, з метою відбору спортсменів для академічного веслування до ДЮСШ, звернула увагу на Тоню і запросила займатися у неї. Та охоче згодилася. Вона була високою, стрункою і фізично добре розвиненою. Тоня стала регулярно відвідувати навчально-тренувальні заняття. Виявилася здібною і працелюбною,   тренувалася наполегливо,   завзято у заслужених тренерів Н. І. Чечуй і Г. І. Четвертак і незабаром заявила тренерам: «Мрію стати чемпіонкою світу». За сучасними поняттями, у спорт вона прийшла пізно, на той час їй виповнилося 19 років. Через рік перемогла на чемпіонаті України в Херсоні на марафонській дистанції. Ще за рік виборола звання чемпіонки УРСР з академічного веслування серед одинаків у жінок (1975). Того ж року ввійшла до збірної команди СРСР. 1977 року Антоніна зайняла третє місце серед одинаків на чемпіонаті СРСР. 1978 року, на такому ж чемпіонаті – друге місце. Срібний призер у двійці парній і в четвірці на чемпіонаті світу в Югославії (1978). У складі збірної команди України вона виступає в четвірці, яка займає перше місце на чемпіонаті СРСР. В подальші роки була призером на чемпіонатах Союзу серед одинаків, у двійці і четвірці.   Двічі вигравала Кубок країни. У складі двійки і четвірки перемогла на чемпіонаті СРСР 1979 року. На XXII літніх Олімпійських іграх 1980 року, що проходили в Москві, Антоніна виступала у складі четвірки парної, та завоювала срібні медалі. Вона згадувала: «Найяскравіші, пам’ятні хвилини в олімпійській Москві – це, звичайно, фініш, вручення медалей, коли перед тобою трибуни з тисячами глядачів з багатьох країн світу». Успіх наших миколаївських олімпійців, Антоніни Пустовіт і Віктора Погановського наш земляк, поет Марк Лисянський оцінив по-своєму:

   На олимпийском фоне
Успех – то наш какой?
Серебряная Тоня
И Виктор золотой.

А Борис Аров вставив ці рядки в свій репортаж з Москви.

Наступного року Тоня втретє виграла кубок Союзу, а незабаром Антоніна Пустовіт з’єднала свою долю з відомим академістом Віктором Димовим, володарем кубка країни і чемпіоном світу серед юніорів. 1982 року у неї народився син, і Антоніна Миколаївна завершила активні виступи в спорті. Закінчила факультет фізичного виховання МДПІ. Працювала вихователем в дитячому садку, а потім повернулася до рідної Школи вищої спортивної майстерності в Миколаєві – методистом. 1999 року її запросили викладати до нинішнього Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили (нині Чорноморський національний університет імені Петра Могили). Потім стала завідувачкою кафедри фізичного виховання і спорту цього вузу, суміщуючи з роботою інструктора-методиста в ШВСМ.

Антоніна Миколаївна була депутатом Миколаївської міської ради, входила до постійної комісії з питань освіти, культури, у справах сім’ї, молоді і спорту. У вільний час любить дивитися спортивні програми: біатлон, фігурне катання, гімнастику. Проте, як і раніше, сідає в човен, бере участь у ветеранських змаганнях. 

Література

Аров, Б. Л.  «Арии» Антонины : [Антонина Пустовит]  Аров, Б. Л.  / Б. Л. Аров // Аров, Б. Л. Дорогие мои земляки : очерки, интервью, встречи / Б. Л. Аров. – Херсон : Наддніпрянська правда, 1994. – С. 114-115.

Аров, Б. Л. Серебряная Тоня : [Антонина Пустовит] / Б. Л. Аров // Аров, Б. Л. Акварели родного города : о Николаеве и никболаевцах : очерки, интервью, встречи / Б. Л. Аров. – Николаев : Атолл, 2002. – С. 226-228.

Аров, Б. Л. Пустовит /Дымова/ Антонина Николаевна / Б. Л. Аров // Николаевцы: энцикл. словарь. – Николаев,  1999.  С. 277.

 Web-ресурси

Антоніна Миколаївна Пустовіт [Електронний ресурс]  // Факультет фізичної культури та спорту : офіційний сайт. – Режим доступу : http://sport.mdu.edu.ua/?page_id=1037, вільний. – Дата останнього доступу : 17.10.2019. – Назва з екрана.

Дымова (Пустовит) Антонина Николаевна [Електронний ресурс]  // Академическая гребля Украины : офіційний сайт. – Режим доступу : http://www.ukrrowing.com.ua/users/profile/dymova-pustovit–antonina. – Назва з екрана. – Дата останньої правки : 01.06.2019. – Дата перегляду : 17.10.2019.

Пустовіт Антоніна Миколаївна [Електронний ресурс]  // Вікіпедія : вільна енцикл. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/Пустовіт Антоніна Миколаївна . – Назва з екрана. – Дата останньої правки : 15.08.2020. – Дата перегляду : 08.10.2020.