Комар Андрій Анатолійович

український спортсмен, фехтувальник на візках, (шпага, рапіра), заслужений майстер спорту України з фехтування, фіналіст XI Паралімпійських ігор 2000 року в Сіднеї, чемпіон і бронзовий призер ХІІ Паралімпійських ігор 2004 року в Афінах (1 місце – шпага і 3 місце – рапіра) на візках (ураження опорно-рухового апарату), учасник ХІІІ Паралімпійськіх ігор 2008 року в Пекіні. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2004). 

   Комар Андрій Анатолійович народився 10 лютого 1976 року в Миколаєві. Батьки Андрія Комара і Сергія Шенкевича завжди дружили, і діти дружили з дитинства. Першим травму одержав Андрій. Коли він закінчував кулінарний технікум, на останньому курсі йому потрапили в спину ножем, в хребет. Увечері він повертався з дискотеки, а тут пробігав мимо якийсь  натовп, і хтось на бігу стукнув його ножем в спину. Не пройшло і півроку, Андрій тільки виписався з лікарні і знаходився в санаторії, коли впав з дерева Сергій Шенкевич. Так склалася доля, що кожен з них опинився в інвалідному візку.

Андрій вчився на кухаря третього розряду, хотів коком стати. До травми ходив на дзюдо, грав у футбол. Зараз інвалід I групи. Після травми спочатку займався настільним тенісом, навіть був у трійці призерів на чемпіонаті України з настільного тенісу. Та захотілося спробувати себе в новому виді спорту – у фехтуванні. Тенісом займався і Сергій Шенкевич. Отже, обидва прийшли на фехтування. З тих пір хлопці практично завжди разом. У готелі завжди в одному номері, в одній команді…

2005 року Андрій Комар закінчив Миколаївський державний університет ім. В. О. Сухомлинського, може працювати тренером і вчителем фізкультури.

З 1999 до 2008 року Андрій Комар виступав за Миколаївський обласний центр «Інваспорт». Тренувався під керівництвом заслужених трененрів України Олександра Дорошина та Геннадія Яновського. Член Паралімпійської збірної команди України з 2000 до 2008 року.

На XI Паралімпійських іграх 2000 року в Сіднеї Андрій дійшов до фіналу, оцінив свої сили і побачив, що можна добитися перемоги. Поставив мету і всі роки наполегливо йшов до неї. І ось Афіни. На ХІІ Паралімпійських іграх 2004 року в Афінах Андрій Комар здобув перемогу: 1 місце – шпага і 3 місце – рапіра (серед спортсменів на візках з ураженням опорно-рухового апарату) і став володарем першої паралімпійської золотої медалі у фехтуванні.  Андрій не тільки брав участь в ХІІІ Паралімпійських іграх 2008 року в Пекіні, але й був капітаном українських паралімпійців. На інвалідній колясці віз прапор України, очоливши ходу української делегації на церемонії відкриття ігор.

 Відразу після повернення з Пекіна Андрій Комар заявив про вихід зі збірної.

Андрій Комар був призером чемпіонату світу, чемпіоном і призером чемпіонаів Європи, багаторазовим переможцем і призер Кубків світу та чемпіонатів України, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2004).

Хобі Андрія – комп’ютер, Інтернет. Колекціонує тарілочки на стіну, які привозить з різних міст і країн. Любить поїздити на машині. Любить природу, риболовлю і тишу.

Література

Жуковська, Т. К. Комар Андрій Анатолійович [Електронний ресурс] : [біогр. довідка] / Т. К. Жуковська // Енциклопедія сучасної України. – Київ, 2014. – Т. 14 : Кол-Кос. – С. 150.

Web-ресурси

Комар Андрій Анатолійович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : вільна енцикл. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/Комар Андрій Анатолійович. – Назва з екрана. – Дата останньої правки : 08.07.2019. – Дата перегляду : 09.08.2019.

Жуковська, Т. К. Комар Андрій Анатолійович [Електронний ресурс] : [біогр. довідка] / Т. К. Жуковська // Енциклопедія сучасної України : [веб-сайт]. – Режим доступу : http://esu.com.ua/search_articles.php?id=4563, вільний. – Дата останнього доступу : 09.08.2018. – Назва з екрана.

Комар Андрій Анатолійович [Електронний ресурс]  // Факультет фізичної культури та спорту : офіційний сайт. – Режим доступу : http://sport.mdu.edu.ua/?page_id=1083,  вільний. – Дата останнього доступу : 09.08.2018. – Назва з екрана.