Шенкевич Сергій Іванович

український спортсмен, фехтувальник (шпага, шабля), заслужений майстер спорту України міжнародного класу з фехтування на візках (2003 рік), неодноразовий чемпіон України з фехтування (шпага, рапіра), призер різних чемпіонатів Європи і світу, переможець Кубку світу 2003 року (шпага), багаторазовий призер Кубку світу 2007 року, учасник ХІІ Паралімпійських ігор 2004 року в Афінах (6 місце шпага, 8 місце рапіра), дворазовий бронзовий призер ХІІІ Паралімпійських ігор 2008 року в Пекіні (шпага, шабля) на візках (ураження опорно-рухового апарату). Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (2008) та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2008).

   Шенкевич Сергій Іванович народився 16 серпня 1972 року в Миколаєві. Батьки Сергія Шенкевича і Андрія Комара завжди приятелювали, і діти дружили з дитинства. Першим травму отримав Андрій. Не пройшло і півроку, Андрій тільки виписався з лікарні і знаходився в санаторії, коли впав з дерева Сергій. Впав так невдало, що потрапив на штир огорожі. Йому повністю пробило хребет. Так склалася доля, що обидва опинилися в інвалідних візках. Сергій Шенкевич – інвалід ІІ групи.

Сергій Шенкевич закінчив Миколаївський державний університет ім. В. Сухомлинського. Пробував себе скрізь, навіть в перегонах на візках, у великому тенісі, навіть їздив на зимові збори. Тенісом займався і Андрій Комар. А  потім обидва прийшли на фехтування. З тих пір хлопці практично завжди разом. У готелі завжди в одному номері, в одній команді…

   Займається Сергій Шенкевич фехтуванням на візках з 1999 року в Миколаївському обласному центрі «Інваспорт», а у збірній України – з 2002 року. Тренують Сергія Шенкевича Г.Е.Яновський, В.В.Христик. Сергій дуже працездатний, а це найголовніше. Один з тих, кому можна дати завдання і піти із залу, а він все виконає. Самодисциплінований, самовідданий. Справедливий у житті і серед хлопців користується великим авторитетом. Сергій Шенкевич – учасник ХІІ Паралімпійських ігор 2004 року в Афінах, де здобув: 6 місце – шпага, 8 – місце рапіра. А ось на ХІІІ Паралімпійських іграх 2008 року в Пекіні став дворазовим бронзовим призером (шпага, шабля) на візках серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Сергій Шенкевич 2008 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. 2008 року його ім’я занесене в Книгу пошани міста Миколаєва.

Через травму ліктя Сергію довелося залишити збірну, на жаль травма виявилася тяжкою.

Web-ресурси

Шенкевич Сергій Іванович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : вільна енцикл. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/Шенкевич Сергій Іванович, – Назва з екрана. – Дата останньої правки : 01.08.2019. – Дата перегляду : 23.08.2019.

Шенкевич Сергій Іванович [Електронний ресурс] // Національний комітет спорту інвалідів України : офіційний сайт. – Режим доступу :  http://www.2014.paralympic.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=30, вільний. – Дата останнього доступу : 23.08.2019. – Назва з екрана.