Сатін Олександр Володимирович

 український спортсмен, батутист, майстер спорту міжнародного класу зі стрибків на  батуті, чемпіон Європи серед юніорів (2008), чемпіон світу серед юніорів (2009), у квітні 2010 року на чемпіонаті Європи зі стрибків на батуті завоював три юніорські медалі: «золото» – в синхронних стрибках, «срібло»  – в індивідуальних, і «бронзу» – в командному заліку, отже він – олімпійський чемпіон Перших літніх Юнацьких Олімпійських ігор в Сінгапурі.

  Сатін Олександр Володимирович народився 1993 року в Миколаєві. Коли йому виповнилося шість років, помер батько. Тато дуже хотів, щоб він став спортсменом. І ось влітку 2000 року мама відвела його в Миколаївський спорткомплекс «Зоря», де був вибір: батут, футбол або плавання. У футбол грав його дядько, і він теж хотів стати футболістом. А ось батутів, правда, надувних, боявся страшно. Так і заявив мамі: «Тільки не батут!». Але мама повела Сашу в зал. Тетяна Шуйська, його перший тренер, узяла за руки, перевірила на гнучкість, поставила на батут…. і почалися тренування! Вже через місяць Сашко одержав третій юнацький розряд. 2008 року став чемпіоном Європи, 2009 року виграв «золото» світової проби в Санкт-Петербурзі, а в 2010 – зібрав весь комплект нагород на Європейській першості.

   Олександр Сатін – вихованець знаменитої Миколаївської школи стрибків на батуті Людмили і Володимира Горжіїв. На Олімпійських іграх в Сінгапурі (2010 року) він настроювався тільки на перемогу. Готував Сашка до змагань тренер Володимир Максимович Горжій, в самому Сінгапурі його тренувала Наталія Володимирівна Боровська. Після кваліфікаційних стрибків Саша йшов другим, поступаючись китайцю Хе Юйсяну. Але у фіналі, як відомо, ці бали в залік не йшли. І в найвідповідальніший момент Олександр стрибав майже бездоганно. До батута він виходив сьомим і показав кращий результат. Залишалося дочекатися лише останнього і головного претендента на «золото» – китайського стрибуна. Він стрибав здорово, але не краще за Сатіна. Ось такий вердикт суддів. У результаті наш миколаївський спортсмен на три десятих бали обійшов спортсмена з Піднебесної, а це для змагань такого рівня дуже багато.

   Як говорять його тренери, у Сашкові зібрані воєдино спокій, витримка, цілеспрямованість. Він вже в сім років знав, до чого йде. Уміє добиватися поставлених цілей, але за його перемогами – щоденна важка праця. Багато кого потрібно примушувати, переконувати, умовляти. Сашу – ні. І ще одна цінна якість – Сатин уміє слухати тренера і дуже точно виконувати його настанови. Він дружелюбний і вміє підтримати своїх товаришів. Прикладом для наслідування в спорті для Сашка з дитинства був наш земляк – Юрій Нікітін.

Вільного часу у Сашка замало. Вранці і увечері – двогодинні тренування. Вдень – навчання у Вищому училищі фізичної культури.

  Юний миколаївський олімпієць побував на прийомі у Президента України Віктора Януковича, на зустрічі з переможцями і призерами перших Юнацьких Олімпійських ігор, а також їх тренерами. Президент України подарував Олександру годинника, а в Миколаєві мер Володимир Чайка вручив грошову премію і грамоту.

За підсумками Миколаївського міського конкурсу «Людина року» удостоєний звання «Городянин року – 2009» в номінації «Надія року» та «Городянин року – 2010» в номінації «Фізкультура і спорт».

Література

Сатін Олександр Володимирович : [біогр. довідка] // Людина року. Городянин року (1996-2019) : загальноміська програма : біобібліографічний довідник / Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького, ЦБС для дорослих м. Миколаєва, ЦВГД “Наваль-Експерт”. – Дев’ятнадцяте вид.,  доп. – Миколаїв : Іліон, 2020. – С. 182.

*  *  *

Золото из Сингапура// Южная правда. – 2010. – 31 авг. – С. 4.

Кураса, Е. Александр Сатин в детстве очень боялся… батутов : [николаевский батутист Александр Сатин – “Горожанин года-2010” в номинации “Физкультура и спорт”] / Е. Кураса // Вечерний Николаев. – 2011. – №22-23(26 февр.). – С. 4.

Наточа, Е. Все выше и выше… : [Александр Сатин – “Горожанин года-2009” в номинации “Надежда года”] / Е. Наточа // Вечерний Николаев. – 2010. – №24-25(27 февр.). – С. 9.

Синявский, В. “Когда-то думал: только не батут!”: [беседа с николаевским батутистом Александром Сатиным] / В. Синявский // Олімпійська арена. – 2010. – N8. – С. 22-23.

Web-ресурси

Юнацькі Олімпійські ігри [Електронний ресурс] // Вікіпедія : вільна енцикл. – Електрон. дані. – Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/Юнацькі Олімпійські ігри. – Назва з екрана. – Дата останньої правки : 26.07.2019. – Дата перегляду : 07.08.2019.

Юнацькі Олімпійські ігри [Електронний ресурс] // Національний олімпійський комітет України : офіційний сайт. – Режим доступу : http://noc-ukr.org/olympic/youth-games/, вільний. – Дата останнього доступу : 07.08.2019. – Назва з екрана.