Черкасенко Спиридон Феодосійович

Черкасенко, Спиридон Феодосійович (1876-1940).
Маленький горбань [Текст] : [оповідання, вірші : для мол. та серед. шк. віку] / С. Ф. Черкасенко ; упорядкув. та передм. Н. В. Комар ; іл. Т. Л. Кудиненко. – Київ : Школа, 2009. – 176 с.

   Ім’я Спиридона Черкасенка на десятки років випало з історії літературного процесу в Україні: його було зачислено, як і багатьох інших відомих письменників, до ворожого стану. Але оповідання і п’єси, вірші та романи, які вийшли з-під пера митця, сьогодні повертаються до читача і викликають інтерес. Чимало творів С. Черкасенко написав для дітей та про дітей. Добір текстів до збірки обумовлений шкільною програмою з української літератури.

 Черкасенко, Спиридон Феодосійович (1876-1940).
Пригоди молодого лицаря [Текст] : історичний роман : для ст. шк. віку / С. Ф. Черкасенко ; іл. В. М. Куща. – Київ : Національний книжковий проект, 2011. – 352 с.

   Подїї роману змальовують життя й побут запорозького козацтва ХVІ століття.
Романтичне кохання молодого лицаря Павла й козацької дочки Орисі, благородне побратимство запорожців, мудрість і військовий хист їхнього провідника Сагайдачного, морські походи і штурми фортець – все це читач побачить у романі.

Черкасенко, С. Ф.
Твори [Текст] : в 2-х т. / С.Ф. Черкасенко. – К. : Дніпро, 1991 – .
Т. 1 : Поезія. Драматичні твори / Упоряд. О. Мишанич. – К. : Дніпро, 1991. – 891 с.

   Зміст: Жах: Ескіз; Повинен: Драматичний етюд; Хуртовина: Драма на 5 дій; Казка старого млина: Драма; Про що тирса шелестіла…: Трагедія; Северин Наливайко: Історична драма; Ціна крові: Драма на 5 дій з прологом