Дитяче містечко «Казка»

У районі вулиць Декабристів і Соборної знаходиться одна з визначних пам’яток Миколаєва – дитяче містечко «Казка». Урочисте відкриття «Казки» відбулося 19 травня 1982 року. Тут є і середньовічна фортеця, яку охороняють рицарі в латах,і дерев’яні рублені хати, і скульптурні групи «Лукомор’я» і «Коник-горбоконик». «Казка» – це улюблене містечко відпочинку не тільки дітей і підлітків, але і їх батьків.

Скульптурна група «Коник-горбоконик»

   Привертає до себе увагу скульптурна група «Коник-горбоконик». На казковій конячці сидить босий Іванко-дурник, схопивши за ноги величезну бронзову Жар-птицю. Ще мить – і вона злетить увись, залишивши чарівне перо. Коник-горбоконик встановлений так, що діти легко можуть залізти на нього, «покататися» з добродушним Іванком.
Автор пам’ятника – Інна Макушина.

Література:

    Демченко, Ю. Городок «Сказка» : фотоочерк / Ю.  Демченко. – Одесса, 1985. – С. 12.

Карусель «Лукомор’я»

   Відносно скульптурної групи «Лукомор’я» слово «покататися» вживається без лапок. Таємниче «Лукомор’я» розташувалося на колі, що обертається. У фантастичній манері виготовлені з червоної міді Дуб зелений, вчений Кіт на ланцюгу, крилаті човни. Архітектори і художники з’єднали в одному об’єкті оригінальний твір і захоплюючий атракціон.
«Лукомор’я» неабияк пошарпане часом і вандалами, так що від славнозвісної каруселі залишився тільки остов, і її вирішили відновити до 25-річчя «Казки». Карусель «Лукомор’я-2» відновлювали працівники ПП «Жайворонок». Урочисте відкриття відбулося 12 травня 2007 року. Тепер будь-які з частин каруселі, будь то «човник», чи гілка дуба, Русалка або сам Кіт, відламати і вкрасти неможливо – вони добре укріплені. Більше того: карусель нині не представляє інтересу для «металозлодіїв»: вона не з міді, а із сталі. До того ж, деякі її деталі – «човники», котяча спина – забарвлені в приємно-зелений колір.
Первинний проект каруселі готував миколаївський художник В. Пахомов. Він же разом з Ф. Пронюком підготував і нинішній проект її реконструкції.

Література:

  • Демченко, Ю. Городок «Сказка» : фотоочерк / Ю. Демченко. – Одесса, 1985. – С. 12.
    * * *
  • У «Лукоморья» снова кружит кот учёный : в детском городке «Сказка» произошло знаменательное событие: в субботу там вновь открылась любимая детворой карусель «Лукоморье» // Южная правда. – 2007. – 17 мая. – С. 4.