Сікваров Анатолій Миколайович

письменник, громадський діяч, голова Миколаївського морського зібрання, генерал-майор морської авіації.
(1935 -2010)

   Біографічна довідка
Анатолій Миколайович Сікваров народився 1935 року в с. Інзер Бєлорецького району Башкирської АРСР. Після закінчення Чкаловського авіаційного училища служив в авіації Чорноморського флоту в гарнізоні міста Саки. В 1969 році закінчив військово-повітряний факультет Військово-політичної академії ім. В.І.Леніна, потім служив в авіаційних частинах Тихоокеанського флоту, де пройшов шлях від заступника командира авіаційного полку до члена Військової Ради Військово-повітряних Сил ЧТОФ. З 1985 року служив у складі авіації Чорноморського флоту, проживаючи у місті Миколаєві. Разом з військовою службою активно займався громадською діяльністю, неодноразово обирався депутатом міської ради, членом бюро міськкому і обкому КПУ.

За зразкову службу Батьківщині А. М. Сікваров багато разів заохочувався командуванням флоту і Міністром оборони СРСР, нагороджений орденами і медалями СРСР і України, дипломами і грамотами Миколаївського обласної і міської ради.

По завершенню військової служби Анатолій Миколайович вів велику суспільно-політичну роботу, відтворив і очолив Миколаївське Морське зібрання, Союз генералів і адміралів, організовував і проводив багато цікавих і важливих для ветеранів військово-патріотичних і професійних заходів. Велику роботу Анатолій Миколайович проводив у напрямку патріотичного виховання молоді.

Анатолій Сікваров – автор книг про морську авіацію «Крылатые моряки», «Взлетающие с палуб», лауреат премії «Имперская культура» імені Едуарда Володіна за книгу «Жемчужина Башкортостана», яка присвячена малій батьківщині автора – селу Інзер. До 65-річчя Великої Перемоги і 220-річчя заснування нашого міста вийшла в світ книга «Рожденный флотом» – розповідь про історію міста корабелів, про створення і розвиток Чорноморського флоту, морської авіації і кораблів-авіаносців.

Література

  • Сикваров А. Н. Рождённый флотом : [науч. – попул. изд.] / А. Н. Сикваров. – Николаев : ВАРТ, 2009. – 504 с. : ил.

*   *   *

  • Летчик, писатель, Человек : памяти товарища: [Анатолий Николаевич Сикваров: некролог] // Южная правда. – 2010. – №131(25 нояб.). – С. 6.
  • Фуга Л. О городе флотской славы : [презентация новой книги А. Н. Сикварова “Рожденный флотом” к 65-й годовщине Победы] / Л. Фуга // Южная правда. – 2009. – №113(15 окт.). – С. 4.
  • Чайка В. Памяти товарища : [на 76-м году жизни ушел от нас А. Н. Сикваров] / В. Чайка, В. Коренюгин // Вечерний Николаев. – 2010. – №139(27 нояб.). – С. 4.