Сєров Олександр Миколайович

естрадний співак, аранжувальник, інструменталіст і композитор, народний артист Росії (2004)

(Народився 1954 р.)

Біографічна довідка 

Сєров Олександр Миколайович народився в українському селі Ковалівка Миколаївської області. Уже в підлітковому віці Олександр по-справжньому полюбив музику і зрозумів, що хоче пов’язати своє життя з цим видом мистецтва. У школі виступав в учнівському оркестрі, грав на альті. Самостійно освоїв фортепіано і навіть заробляв грою на ньому в ресторанах і кафе. Після школи Олександр вступив до музичного училища, яке закінчив по класу кларнета.

Відслуживши три роки в морському флоті, Олександр став будувати музичну кар’єру. Спочатку він виступав у Краснодарі в складі вокально-інструментального ансамблю «Іва», потім були такі колективи, як «Поющие юнги» і «Черемош». І тільки на початку 80-х років почалася сольна співоча кар’єра, яка і принесла артисту успіх. Кращі пісні Сєрова початку 80-х склали його перший альбом «Мир для влюблённых». Популярність співака набирала обертів, а після появи відеокліпів «Мадонна» і «Ты меня любишь» затребуваність Олександра була просто феноменальною. Диски «Мадонна», «Я плачу» мали шалений успіх, а артиста запрошували на гастролі не лише по всіх країнах колишнього Радянського Союзу, а й в далеке зарубіжжя. Наступні альбоми «Ностальгия по тебе» і «Сюзанна» подарували слухачам такі знамениті композиції, як «Я люблю тебя до слёз» і «Звёздопад». Потім побачили світ «Моя Богиня», за якою послідували «Бесконечная любовь», «Признание», «Сказочный Версаль» і «Любовь вернётся к тебе». Останнім студійним альбомом знаменитого співака на сьогоднішній день є диск «Рыцарские песни о легендарной любви», який був виданий 2018 року.

27 грудня 2004 року Олександр Сєров удостоєний звання «Народний артист Російської Федерації», 2011 року – звання «Народний Артист України», є володарем премій «Золотий грамофон», «Зірки дорожнього радіо», «Шансон року», «Нова хвиля».

 

Література про життя і творчість

  • Александр Серов в гостях у Аллы // Вестник Прибужья. – 2009. – №37(10 сент.). – С. 15.
  • Александр Серов : я одиночка по натуре… // Вечерний Николаев. – 2011. – №19(19 февр.). – С. 3.
  • Лаптева, Е. Александр Серов: “Это сегодня ты крутой, а завтра все может пойти под откос” / Е. Лаптева // Комсомольская правда в Украине. – 2015. – N 64. – С. 15.
  • Розумяк, С. У Александра Серова нет преемников и двойников / С. Розумяк // Имена. – 2005. – N1. – С. 24-25
  • Христова, Н. Александр Серов: без комплексов и “звездных” понтов / Н. Христова // Вечерний Николаев. – 2014. – N 32(22 марта). – С. 3 : фот. – (Мир кумиров).