Електронні ресурси 2020

I квартал

 • В областной детской библиотеке Николаева прошла зимняя вечеринка” [Електронний ресурс] : [новини від 23.01.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/37227, вільний. – Загол. з екрану.

Не так давно отдел обслуживания детей дошкольного возраста и учащихся 1-4 классов Николаевской областной библиотеки посетили хорошие друзья – детвора из детского сада № 115.

 • «Відкритий лист до захисника Вітчизни» від юних читачів» [Електронний ресурс] : [новини від 23.01.2020 р.] // «Вечерний Николаев» . – Режим доступу:
  https://vn.mk.ua/vidkritij-list-do-zahisnika-vitchizni-vid-yunih-chitachiv/ , вільний. –Загол. з екрану.

Підбиття підсумків обласного конкурсу «Відкритий лист до захисника вітчизни» та урочисте нагородження переможців пройшло 22 січня 2020 р. у День Соборності України в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна

 • Патріотичний урок “В єдності наша сила” [Електронний ресурс] : [новини від 22.01.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=74174, вільний. –Загол. з екрану.

Напередодні Дня Соборності України до обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали учні 5 класу ЗОШ № 13 на патріотичний урок «В єдності наша сила».

 • Відкритий лист до захисника Вітчизни [Електронний ресурс] : [новини від 23.01.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=74218, вільний. – Загол. з екрану.

22 січня 2020 р. у День Соборності України в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбулося урочисте підведення підсумків обласного конкурсу Відкритий лист до захисника Вітчизни, ініційованого громадською організацію «Миколаївська обласна асоціація ветеранів Афганістану та АТО» (керівник Віктор Білик) за участі Василя Павлова і Віктора Чулкова.

 • 22 січня 2020 р. в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.Лягіна відбулося урочисте підведення підсумків обласного конкурсу Відкритий лист до захисника Вітчизни [Електронний ресурс] : [пост від 24.01.2020 р.] // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=531285651067090&id=302607763934881, вільний. – Загол. з екрану.
 • Відкритий лист до захисника Вітчизни [Електронний ресурс] : [пост від 23.01.2020 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2020/01/blog-post_50.html, вільний. – Загол. з екрану.

День Соборності України в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбулося урочисте підбивання підсумків обласного конкурсу “Відкритий лист до захисника Вітчизни”, ініційованого громадською організацією «Миколаївська обласна асоціація ветеранів Афганістану та АТО» (керівник Віктор Білик) за участі Василя Павлова і Віктора.

 • «Відкритий лист до захисника Вітчизни»: в Николаеве подвели итоги детского литературного конкурса [Електронний ресурс] : [новини від 24.01.2020] // Inshe.TV. – Режим доступу: https://inshe.tv/society/2020-01-24/502337/, вільний. Загол. з екрану.
 • В Николаеве юную поэтессу, победившую в творческом конкурсе «Відкритий лист до захисника Вітчизни», наградили бесплатным отдыхом на море [Електронний ресурс] : [пост від 23.01.2020 р.] // Родной причал. – Режим доступу: https://rp-mk.com.ua/society/congratulate/v-nikolaeve-yunuyu-poetessu-pobedivshuyu-v-tvorcheskom-konkurse-vidkritij-list-do-zakhisnika-vitchizni-nagradili-besplatnym-otdykhom-na-more, вільний. – Загол. з екрану.
 • Николаевская молодежь писала письма защитникам отечества [Електронний ресурс] : [пост від 24.01.2020 р.] // Николаевские новости. – Режим доступу: http://www.niknews.mk.ua/2020/01/24/nikolaevskaja-molodezh-pisala-pisma-zaschitnikam-otechestva/, вільний. Загол. з екрану.
 • Всесвітний День читання вголос Вітчизни [Електронний ресурс] : [новини від 06.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=74745, вільний. Загол. з екрану.

5 лютого – Всесвітній день читання вголос. Вже 11 років у різних країнах світу відзначається це свято. Учасники акцій обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн. Бібліотекарі та відвідувачі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна також приєдналися до цієї чудової акції.

 • Казкове чаювання «Пригоди веселих героїв Всеволода Нестайка» Вітчизни [Електронний ресурс] : [новини від 06.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації : офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=74746, вільний. Загол. з екрану.

Працівники відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна підготували цілу низку заходів до ювілею улюбленого письменника. Зокрема, 5 лютого, учні 2 В класу школи № 59 мали змогу здійснити подорож в чудову казкову країну книжок В. Нестайка.

 • Міжнародная акція «Ніч Гаррі Поттера» [Електронний ресурс] : [новини від 07.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=74780, вільний. Загол. з екрану.

6 лютого 2020 року юні читачі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна брали активну участь у щорічній міжнародний акції «Наггу Роtter Book Night» (Ніч Гаррі Поттера), організованій британським видавництвом «Bloomsbury», яке видало усі книги про Гаррі Поттера і влаштовує в цей день для читачів справжнє костюмоване свято.

 • Час пригод»! [Електронний ресурс] : [новини від 08.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації : офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=74840, вільний. Загол. з екрану.

Сьогодні, 7 лютого, у відділі обслуговування учнів 5-9 класів було надзвичайно гамірно та весело, а головне, захоплююче. Адже юні читачі поринули у світ літературних пригод під час Book-квесту.

 • Звіт перед громадськістю – 2019 «Закохані в читання. Назавжди!» [Електронний ресурс] : [новини від 15.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації : офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=75109, вільний. – Загол. з екрану.

14 лютого, в день Святого Валентина – свята усіх закоханих, Обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна провела традиційний щорічний звіт перед громадськістю міста і області. Гасло свята – «Закохайся в читання. Назавжди!» красномовно свідчить про любов до Книги і Читання юних читачів і працівників бібліотеки.

 • В Николаеве «влюбленные» детские библиотекари похвастались успехами за год [Електронний ресурс] : [пост від 15.02.2020 р.] // Новости N. – Режим доступу: https://novosti-n.org/news/read/184882.html, вільний. – Загол. з екрану.

В пятницу, 14 февраля, в день Святого Валентина в Областной библиотеке для детей имени Лягина прошел ежегодный отчет «Влюбляйся в чтение. Навсегда».

 • У 2019 році 19 значних справ у Миколаївській обласній дитячій бібліотеці ім. В. Лягіна. Широка співпраця з різними партнерами. Серед яких і обласна організація НСПУ. Це фестиваль, який дав змогу відвідати кілька районів, та незабутні зустрічі з читачами. Колектив бібліотеки високо оцінив нашу діяльність щодо залучення української дітвори до книги, читання та бібліотек. Щиро вдячна за Почесну відзнак» [Електронний ресурс] : [пост від 14.02.2020 р.] / В. Марущак // Facebook. – режим доступу: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001414835168&__tn__=lC-y?, вільний. – Загол. з екрану.
 • «Начитані та щасливі» [Електронний ресурс] : [новини від 21.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації : офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=75299, вільний. – Загол. з екрану.

21 лютого в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім.В.О.Лягіна сталася справжня Book-пригода. А трапилася вона з вихованцями гуртка англійської мови Клубу юних моряків з флотилією, які завітали до відділу обслуговування учнів 5-9 класів.

 • Мовне знайомство «В океані рідної мови» [Електронний ресурс] : [новини від 21.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=75301, вільний. – Загол. з екрану.

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Саме з цієї нагоди, 21 лютого, працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна завітали до учнів 8-х та 9-х класів та провели мовне знайомство «В океані рідної мови”. Діти дізналися про передумови та історію виникнення Дня рідної мови.

 • Презентація книги Ю.Чернієнко «Помста». Презентаційний день у м. Миколаєві чудовий. Дякую Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека за запрошення. Вражень та емоцій багато, але про них відзвітую пізніше. [Електронний ресурс] : [пост від 25.02.2020 р.] / Ю. Чернієнко // Facebook. – режим доступу : https://www.facebook.com/julia.chernienko?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDdDN5YGDfDsBHGS_yM3DmepijYSyjjqlV1M9IXT7sT6NOJxlwhcqEiNrfmm6qWUvdAAoObkcEqH5, вільний. – Загол. з екрану.
 • Читай, дивись та слухай українське [Електронний ресурс] : [новини від 27.02.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=75530, вільний. – Загол. з екрану.

27 лютого у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна пройшов інтерактивний огляд книг «Читай, дивись та слухай українське».

 • Свято весни в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна українське [Електронний ресурс] : [новини від 03.03.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=75728, вільний. Загол. з екрану.

З 3 березня в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна розпочинається святковий бум! А чому? Все просто – наближається перше весняне свято. То ж, працівники відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів зробили сюрприз для малечі і влаштували родинне свято «Весела, мила, чарівна зі святом йде до нас Весна».

 • Всеукраїнський марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря» стартував 9 березня в усіх дитячих бібліотеках України. [Електронний ресурс] : [пост від 10.03.2020] // UA:Миколаїв : Facebook. Режим доступу: https://www.facebook.com/suspilne.mykolaiv/posts/2265835010391163, вільний. – Загол. з екрану.

Про це в ефірі програми #Новий_день розповіла завідувачка відділу обслуговування Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна Ганна Чмельова.

 • Творча зустріч «Казковий дивокрай Тетяни Свірської» Управление культури [Електронний ресурс] : [новини від 12.03.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадминистрації: офіціальний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=76034, вільний. – Загол. з екрану.

11 березня на базі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна пройшла зустріч відомої миколаївської письменниці Тетяни Свірської з учнями 9 класу ЗОШ №13.

 • Весна іде, свята несе! 11 березня 2020 року в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна було по весняному тепло, сонячно і затишно. Адже на зустріч с першокласниками ЗОШ №13 завітала Весна, і не з порожніми руками, а з дарунками [Електронний ресурс] : [новини від 12.03.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=76023, вільний. – Загол. з екрану.

II квартал

 • #Дитяча_Миколаївська_книга_2020 – новий формат літературної виставки «Миколаївська книга» [Електронний ресурс] : [новини від 29.04.2020 р.] // Миколаївська обласна державна адміністрація: офіційний сайт. – Режим доступу: http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=81192, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені В.О. Лягіна долучилася до цієї події і запросила маленьких та дорослих миколаївців на презентацію книг у незвичайному форматі – дистанційному режимі #Дитяча_Миколаївська_книга_2020.

 • У Миколаєві відбулася онлайн презентація дитячих книг [Електронний ресурс] : [новини від 28.04.2020] //Николаевские Известия. – Режим доступу: http://izvestia.nikolaev.ua/news, вільний. – Загол. з екрану.

У рамках щорічної виставки Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені В.О. Лягіна долучилася до цієї події і запросила маленьких та дорослих миколаївців на презентацію книг у незвичайному форматі – дистанційному режимі #Дитяча_Миколаївська_книга_2020». Источник: izvestia.nikolaev.ua

 • #Дитяча_Миколаївська_книга_2020 [Електронний ресурс] : [новини від 28.04.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=81116, вільний. – Загол. з екрану.

У рамках щорічної виставки Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені В.О. Лягіна долучилася до цієї події і запросила маленьких та дорослих миколаївців на презентацію книг у незвичайному форматі – дистанційному режимі #Дитяча_Миколаївська_книга_2020» Бібліотека на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook віртуально презентувала книги «Живлюща сила Ємигії»: Літературна антологія Миколаївщини у трьох частинах: для дошкільників, початкової школи та старшокласників.

 • Екологічний марафон #30днівЕКОкниги [Електронний ресурс] : [новини від 28.04.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=81198, вільний . – Загол. з екрану.

Однією з найбільших проблем сучасного людства є екологічний стан довкілля. Тому, з 1 по 30 квітня 2020 р. Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна ініціювала і провела інформаційний екологічний марафон #30днівЕКОкниги. На сторінках бібліотеки в соціальних мережах Facеbook і Instagram було розміщено понад 100 постів на тему екології.

 • Онлайн-сервіси Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.В.О.Лягіна, якими можна скористатися [Електронний ресурс] : [новини від 30.04.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=81325, вільний. Загол. з екрану.

МОБД у період карантину продовжує працювати в дистанційному режимі, розширюючи діапазон послуг та ресурсів, які можна отримати онлайн. Поки користувачі перебувають вдома, бібліотекарі постійно наповнюють корисною для відвідувачів інформацією сайт бібліотеки (http://www.laginlib.org.ua/), сторінку бібліотеки у фейсбук (https://www.facebook.com/lagina.mk/).

 • Екологічний марафон #30днівЕКОкниги [Електронний ресурс] : [пост від 30.04.2020 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua, вільний. – Загол. з екрану.

З 1 по 30 квітня 2020 р. Миколаївська бібліотека для дітей ім.. В.О. Лягіна ініцювала і провела інформаційний екологічний марафон #30 днів ЕКОкниги.

 • В Николаеве проходит онлайн презентация детских книг [Електронний ресурс] : [новини від 03.05.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/40888, вільний. – Загол. з екрану.

Ежегодно в апреле в Николаеве происходит литературное событие – Выставка местных издательств «Николаевская книга». Этот год также не стал исключением. Николаевская областная библиотека для детей имени В.А.Лягина присоединилась к этому событию и пригласила маленьких и взрослых горожан на презентацию книг в необычном формате – в дистанционном режиме под названием #Дитяча_Миколаївська_книга_2020.

 • Николаевская библиотека для детей им. Лягина приглашает воспользоваться онлайн-сервисами [Електронний ресурс] : [новини від 04.05.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/uk/evidence/40932, вільний. – Загол. з екрану.

Николаевская областная библиотека для детей им. В. А. Лягина в условиях карантина продолжает работать в дистанционном режиме, расширяя спектр услуг и ресурсов, которые можно получить онлайн. Пока пользователи находятся дома, библиотекари постоянно наполняют полезной информацией сайт библиотеки и страницу библиотеки в фейсбук.

 • День Європи в Україні відзначаємо онлайн [Електронний ресурс] : [новини від 15.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=82250, вільний. – Загол. з екрану.

2020 рік оголошений роком Європи в Україні. Цьогоріч День Європи припадає на 16 травня. У зв’язку з карантином, заходи до Дня Європи проходять онлайн. Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна розпочала інформаційний марафон з 5 травня. В соціальних мережах Facebook та Instagram за хештегами #тиждень інформації, #день Європи в Україні, #евроінформина, #сусіди України було опубліковано понад 30 постів. Наші фахівці розповіли читачам про історію створення Євросоюзу, про культурну спадщину наших сусідів, ознайомили з творчістю європейських письменників, таким чином заохочуючи читачів вивчати європейську літературу та історію Європи.

 • День Європи святкуємо онлайн! [Електронний ресурс] : [пост від 16.05.2020 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2020/05/blog-post_16.html, вільний. – Загол. з екрану.
 • #Дитяча_ Миколаївська _книга_ 2020 [Електронний ресурс] : [пост від 27.04.2020 р.] //Губернаская неделя. – Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2020/05/blog-post_16.html, вільний. – Загол. з екрану.

У рамках щорічної виставки Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені В.О. Лягіна долучилася до цієї події і запросила маленьких та дорослих миколаївців на презентацію книг у незвичайному форматі – дистанційному режимі #Дитяча_Миколаївська_книга_2020».
Бібліотека на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook віртуально презентувала книги «Живлюща сила Ємигії»: Літературна антологія Миколаївщини у трьох частинах: для дошкільників, початкової школи та старшокласників.

 • Маленьких николаевцев познакомили с удивительными музеями Европы [Електронний ресурс] : [новини від 16.05.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/41326, вільний. – Загол. з екрану.

Сегодня, 16 мая, Украина празднует День Европы. Накануне этого праздника Николаевская областная библиотека для детей познакомила своих читателей с удивительными европейскими музеями.

 • День літнього Святого Миколая миколаївців єднає! [Електронний ресурс] : [новини від 22.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=82738, вільний. – Загол з екрану.

Місяць травень – чудова нагода об’єднатися та гуртом розповісти про своє рідне місто. Тому що 22 травня святкується День літнього Святого Миколая. В умовах карантину, Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна провела до цієї дати низку заходів в рамках онлайн-фестивалю Єдності.

 • День літнього Святого Миколая миколаївців єднає! [Електронний ресурс] : [пост від 22.05.2020 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2020/05/blog-post_22.html, вільний. – Загол. з екрану.
 • Онлайн-фестиваль Единства прошел в Николаеве [Електронний ресурс] : [новини від 22.05.2020 р.] // Николаевские известия. – Режим доступу: http://izvestia.nikolaev.ua/news, вільний. – Загол. з екрану.

Николаевская областная библиотека для детей им. В.А. Лягина провела ряд мероприятий в рамках онлайн-фестиваля Единства ко Дню Святого Николая. Источник: izvestia.nikolaev.ua

 • Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна підготувала корисні та цікаві онлайн-ресурси [Електронний ресурс] : [новини від 28.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83044, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна протягом дії карантину підготувала для своїх читачів корисні та цікаві онлайн-ресурси.

 • Всеукраїнський онлайн конкурс фотомалюнка «Мрійник року» [Електронний ресурс] : [новини від 29.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83140, вільний. – Загол з екрану.

З 18 по 31 травня 2020 року Національна бібліотека України для дітей проводить Всеукраїнський конкурс фотомалюнка «Мрійник року». Діти – учасники від Миколаївської області малювали свою мрію, фотографували та повідомленням відправляли на сторінку Facebook.

 • Віртуальна хода під парасолями [Електронний ресурс] : [новини від 01.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83295, вільний. Загол. з екрану.

1 червня 2020 року, в Міжнародний День захисту дітей, Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна приєдналась до Всеукраїнської віртуальної ходи “Під парасолями”, ініційованої Центральною міською бібліотекою для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва і підтриманої Національною бібліотекою України для дітей. Різнокольорова парасолька символізує захист прав дитини.

 • Підведено підсумки Всеукраїнського онлайн конкурсу фотомалюнка «Мрійник року» [Електронний ресурс] : [новини від 01.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83296, вільний. Загол. з екрану.

З 18 по 31 травня 2020 року Національна бібліотека України для дітей проводила Всеукраїнський конкурс фотомалюнка «Мрійник року». Діти – учасники від Миколаївської області малювали свою мрію, фотографували та повідомленням відправляли на сторінку Facebook Національної бібліотеки України для дітей.

 • Продовжується оголошення переможців Всеукраїнського конкурсу фотомалюнка «Мрійник року»! [Електронний ресурс] : [новини від 03.05.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83433, вільний. Загол. з екрану.
 • Парасолька об’єднала Україну! »! [Електронний ресурс] : [новини від 05.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83540, вільний. Загол. з екрану.

Віртуальна хода «Під парасолями» набула широкого розголосу! Протягом тижня юні читачі районних бібліотек для дітей Миколаївської області Парасолька об’єднала Захід та Схід. В віртуальній ході взяли участь діти з міст: Львів, Слов`янськ та Харківської області.

 • 15 червня – 15 липня 2020 року обласний краєзнавчий еко-challenge «Станьмо разом на варті нашого довкілля!» [Електронний ресурс] : [новини від 06.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/announce/?id=5352, вільний. – Загол. з екрану.
 • Ми працюєм на УРА!!! (обласна бібліотека для дітей ім.В.О.Лягіна відновила обслуговування користувачів) [Електронний ресурс] : [новини від 10.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83731, вільний. Загол. з екрану.
 • Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули» стартував! [Електронний ресурс] : [новини від 12.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт.- Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=83863, вільний. Загол. з екрану.
 • Миколаївська обласна бібліотека для дітей оголошує літню акцію для маленьких читачів [Електронний ресурс] : [пост від 14.06.2020 р.] / Департамент позитива міста Миколаєва // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/groups/707197999699157/permalink/1001740853578202/, вільний. – Загол. з екрану.
 • Каникулы с пользой: в детской библиотеке устроили читательский нон-стоп [Електронний ресурс] : [новини від 13.06.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/42252, вільний. – Загол. з екрану.

В Николаевской областной библиотеке для детей им. Лягина решили разнообразить летние каникулы и устроить полезную акцию для ребят. Об этом сообщается на официальной странице библиотеки в facebook.

 • Маленьких николаевцев приглашают поучаствовать в литературном конкурсе [Електронний ресурс] : [новини від 13.06.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/42240, вільний. – Загол. з екрану.

Юные жители Николаева, от 11 до 18 лет, могут поучаствовать со своими литературными шедеврами в конкурсе «Творческие каникулы». Об этом сообщается на официальной странице областной библиотеки для детей в сети facebook.

 •  День подарунків![Електронний ресурс] : [новини від 20.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=84297, вільний. – Загол. з екрану.

19 червня у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей супер-мега-класний день – ДЕНЬ ПОДАРУНКІВ!!! До нас завітали переможці нашого #ВеселогоКарантину за подарунками. Артем, Тимофій, Аня, Даша, Вадим, Софія – активні віртуальні відвідувачі і поціновувачі бібліотеки під час карантину.

 • «Рідна колисанка» в кожну дитячу бібліотеку [Електронний ресурс] : [новини від 20.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=84298, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна та спеціалізовані бібліотеки області отримали в подарунок збірку «Рідна колисанка». Крім цього, обласна бібліотека отримала цю книгу із шрифтом Брайля. Це Інклюзивний проект “Рідна колисанка”, який започаткувала ГО “Вулик ідей” та видавництво “Веселка” за підтримки Українського культурного фонду.

 • Квестманія повертається!!! [Електронний ресурс] : [новини від 26.06.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=84533, вільний. – Загол. з екрану.

25 червня у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей знову розпочала свою веселу і цікаву роботу квест-кімната.

III квартал

 • “Квіткові фантазії” [Електронний ресурс] : [новини від 03.07.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=84891, вільний. – Загол. з екрану.

А чи знаєте ви, що є таке свято, як День прогулянки парками?!? А ми знаємо, і творчі читачі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.В.О. Лягіна також знають. А все тому, що вони прийшли на інтерактивний майстер-клас “Квіткові фантазії”.

 • Весела змійка” [Електронний ресурс] : [новини від 07.07.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=85436, вільний. – Загол. з екрану.

7 липня у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбувся майстер-клас по виготовленню поробок за темою до Дня змій.

 • #КаштановаБібліотека працює тепер і для дітей ” [Електронний ресурс] : [новини від 08.07.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=85076, вільний. – Загол. з екрану.

Влітку 2020 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна долучилась до соціального проекту «Каштанова бібліотека», ініціатором якої є Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.

 • Ягідно-фруктовий день ” [Електронний ресурс] : [новини від 10.07.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=85168, вільний. – Загол. з екрану.

10 липня активні читайлики Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали до відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів на ягідний майстер-клас.

 • Каштанова бібліотека працює тепер для дітей [Електронний ресурс] : [новини від 10.07.2020] //Миколаївська обласна рада: офіційний сайт. Режим доступу: https://www.mk-oblrada.gov.ua/news.php?news=2325&group=20, вільний. – Загол. з екрану.

Влітку 2020 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна долучилась до соціального проекту «Каштанова бібліотека», ініціатором якої є Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.

 • Еко- challenge «Станьмо разом на варті нашого довкілля!» [Електронний ресурс] : [новини від 16.07.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=85383, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна з 01 по 15 липня 2020 року проводила Обласний краєзнавчий еко- challenge відео презентацій «Станьмо разом на варті нашого довкілля!». Основною метою заходу є привернення уваги українців до непоправної шкоди, завданої довкіллю України, екологічних проблем, підвищення рівня екологічної свідомості і еко-патріотизму та посилення активних спільних дій бібліотек Миколаївської області в залученні Інтернет-спільноти до вирішення екологічних проблем.

 • Николаевцев зовут посмотреть на необыкновенное творчество талантливых библиотекарей [Електронний ресурс] : [новини від 01.08.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/uk/evidence/43765, вільний. – Загол. з екрану.

В областной библиотеке для детей ім. В.О. Лягіна, на ул.Спасской, 66, проходит экспозиция творческих работ сотрудников учреждения.

 • В Николаевской области развивается партнерство в сфере общественного здоровья [Електронний ресурс] : [новини від 13.08.2020 р.] // Izvestia.nikolaev.ua. Режим доступу: https://izvestia.nikolaev.ua/news, вільний. – Загол. з екрану.

Партнерство в сфере общественного здоровья развивается в Николаевской области, сообщает Миколаївський обласний центр громадського здоров’я. Сегодня мы собрали наших постоянных и новых партнеров — единомышленников (директор Регионального центра по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи в Николаевской области Наталья Гнатуша, директор Николаевского местного центра по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи Олег Матвиенко, руководитель Николаевской областной организации Общества Красного Креста Андрей Скороход, директор Центральной городской библиотеки им. М.Л. Кропивницкого Татьяна Твердая, директор Николаевской областной библиотеки для детей им. В.А. Лягина Татьяна Жаворонок) и в непринужденной атмосфере обсудили важные вопросы.

 • Хай в серці кожної дитини живе любов до України! ” [Електронний ресурс] : [новини від 20.08.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу:
  http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86769, вільний. – Загол. з екрану.

День Незалежності – найважливіше свято для будь-якої країни. І кожен українець є частинкою незалежності нашої країни, кожен розбудовує її становлення та міцність. 24 серпня – свято для кожного, в кого Україна в серці, в думках і мріях. 20 серпня 2020 р., напередодні українських загальнодержавних свят Дня Прапора і Дня Незалежності України, фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей для дітей ім. В.О. Лягіна провели в «Каштановій бібліотеці» святковий захід «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».

 • В обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відтепер є велопарківка [Електронний ресурс] : [новини від 21.08.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86840 , вільний. – Загол. з екрану.

У нас чудова новина! Любі наші читачі, відтепер ви можете приїжджати до нашої бібліотеки на велосипедах. Завдяки нашим друзям – команді платформи «МрійДій» відтепер у нас є велопарківка!

 • Хай в серце кожної дитини живе любов до України! [Електронний ресурс] : [новини від 21.08.2020 р.] //Губернская неделя. Режим доступу: http://www.gweek.com.ua, вільний. – Загол. з екрану.

День Незалежності – найважливіше свято для будь-якої країни. І кожен українець є частинкою незалежності нашої країни, кожен розбудовує її становлення та міцність. 24 серпня – свято для кожного, в кого Україна в серці, в думках і мріях. 20 серпня 2020 р., напередодні українських загальнодержавних свят Дня Прапора і Дня Незалежності України, фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей для дітей ім. В.О. Лягіна провели в «Каштановій бібліотеці» святковий захід «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».

 • Пригода у Каштановому сквері [Електронний ресурс] : [новини від 26.08.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86933, вільний. – Загол. з екрану.

26 серпня Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна запросила юних миколаївців до справжньої пригоди у Каштановому сквері. Ведуча заходу Чмельова Ганна запропонувала дітям взяти участь у квесті «Пласт – Велика Гра». Метою заходу було ознайомлення присутніх з Національною скаутською організацією України «Пласт», якій цього року виповнюється 108 років, а також з її устроєм, традиціями та історією.

Підведено підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу «ЛІДЕР ЧИТАННЯ – 2020» [Електронний ресурс] : [новини від 31.08.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації:офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86944, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна спільно з управлінням культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації протягом липня – серпня ц.р. проводила обласний тур Всеукраїнського конкурсу для читачів-дітей «ЛІДЕР ЧИТАННЯ – 2020».

 • «День Знань – день нових очікувань» [Електронний ресурс] : [новини від 01.09.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86948, вільний. – Загол. з екрану.

Не став винятком і нинішній рік. Хоча адаптивний карантин вніс свої корективи у День знань. 1 вересня 2020 р. відділ обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1- 4 класів, дотримуючись умов карантину, запросив юних читачів, учнів 2А кл. ЗОШ №59 на ігрову програму «День Знань – день нових очікувань». Діти були у захваті від почутого і побаченого.

Днями Миколаївська обласна бібліотека для дітей і.. В.О. Лягіна спільно з Національною скаутською організацією «Пласт» провели низку ознайомчих заходів для школярів миколаївських шкіл

 • Літературний пікнік з Вірою Іванівною Марущак [Електронний ресурс] : [новини від 10.09.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86973, вільний. – Загол. з екрану.

10 вересня вихователі та малеча ДНЗ № 115 люб’язно запросили Миколаївську обласну бібліотеку для дітей ім. В. О. Лягіна разом з письменницею до себе в гості, щоб познайомитися з творчістю Віри Іванівни.

 • Хочеш знати рідний край – у бібліотеку завітай! (відзначення Дня міста в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна) [Електронний ресурс] : [новини від 16.09.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86987, вільний. – Загол. з екрану.

У вересні місяці ми святкуємо День нашого міста Миколаєва та Миколаївської області. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна була розроблена та впроваджена з 7 по 13 вересня 2020 р. низка заходів, присвячених цим свята.

 • Підсумки обласного туру Підсумки обласного туру Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2020» Електронний ресурс] : [новини від 17.09.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=86996, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна підвела підсумки обласного туру Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2020, який проходив з 03 червня по 15 вересня 2020 р.

 • Наукоивй пікник у «Каштановій бібліотеці» [Електронний ресурс] : [новини від 24.09.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/home/, вільний. – Загол. з екрану.

24 вересня 2020 р. у «Каштановій бібліотеці», за допомогою фахівців Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна, малеча відривалась по-повній! Надували кульки за допомогою загадкової хімічної реакції, робили справжній вулкан із виверженням і чарівну суміш, як справжні алхіміки. Всі були у захваті! Науковий пікнік сподобався як дітям, так і дорослим.

 • Вітаємо переможців обласного туру Міжнародного дитячого конкурсу-огляду «На одній хвилі» [Електронний ресурс] : [новини від 30.09.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87055, вільний. – Загол. з екрану.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна з 16 травня по 30 вересня 2020 р. організувала і провела обласний тур Міжнародного дитячого конкурсу-огляду «На одній хвилі».

VI квартал

Бібліотечний майданчик в Миколаєві Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна організувала бібліотечний майданчик «Територія книги».

 • Миколаївська обласна бібліотечна асоціація [Електронний ресурс] : [пост від 02.10.2020 р.] / Департамент позитива міста Миколаєва // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/moba.net.ua/?__tn__=kCH-R&eid=ARBL4g3bhF-e-, вільний. – Загол. з екрану.

У номінації «Краща соціальна реклама з популяризації книги та читання» рейтингові позиції посіли: 1 місце − Чмельова Ганна Леонідівна, завідувачка відділом обслуговування учнів 5-9 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна. У номінації «Кращий буктрейлер на книгу» перемогу здобули: 1 місце − Щука Наталя Володимирівна, провідний бібліограф Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна.

 • В Николаеве наградили победителей видео-конкурса «Книга. Новый формат» [Електронний ресурс] : [новини від 24.10.2020] // Svidok.info – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/46563, вільний. Загол. З екрану.

В Николаевской областной библиотеке для детей вручили дипломы и подарки участникам конкурса видео «Книга. Новый формат».

 • В детской библиотеке Николаева появилась сказочная книга о добре и зле [Електронний ресурс] : [новини від 24.10.2020] // СВІДОК.info – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/46565, вільний. – Загол. з екрану.

Фонд Николаевской областной библиотеки для детей пополнился прекрасной книгой Татьяны Свирской, которую презентовал сам автор.

 • Виступ Голосної Оксани під час Всеукраїнського науково-практичного семінару «Сучасна дитяча книга і читання в епоху цифрової культури» [Електронний ресурс] : [новини від 28.11.2020] // Національна бібліотека України для дітей: офіційний сайт. – Режим доступу: http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=9336, вільний. – Загол. з екрану.
 • VІ Міжнародна науково-практична конференції «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки» Виступ Голосної Оксани «Чим підкорити сучасних читачів. Event платформа дитячої бібліотеки» [Електронний ресурс] : [новини від 29..10.2020] //МФКНУКІМ:офіційний сайт. – Режим доступу: https://mfknukim.mk.ua/images/konferentsii/2020, вільний. – Загол. з екрану.
 • До Дня української писемності та мови [Електронний ресурс] : [новини від 07.11.2020] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87207, вільний. – Загол. з екрану.

6 та 9 листопада бібліотекарі відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна завітали до читачів-учнів третіх і четвертих класів загальноосвітніх шкіл міста Миколаєва, де провели огляд книг сучасних українських письменників, який було приурочено до Дня української писемності та мови.

 • «Бібліотеки для дітей на ринку сучасних культурних послуг» [Електронний ресурс] : [новини від 11.11.2020] // Національна бібліотека України для дітей: офіційний сайт. – Режим доступу: http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=9340, вільний. – Загол. з екрану.

10-11 листопада 2020 року відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція директорів обласних бібліотек для дітей.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека для дітей на ринку сучасних культурних послуг» [Електронний ресурс] : [новини від 11.11.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87223, вільний. – Загол. з екрану.

10-11 листопада 2020 року фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції директорів обласних бібліотек для дітей «Бібліотека для дітей на ринку сучасних культурних послуг», яка пройшла у форматі онлайн.

 • В Николаеве маленькие школьники поучаствовали в празднике украинской песни [Електронний ресурс] : [новини від 14.11.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/47260, вільний. – Загол. з екрану.

В рамках Недели информации сотрудники областной библиотеки для детей провели праздник украинской песни для учеников второго класса СОШ 13.

 • Все люди разные: детская библиотека Николаева пополнилась инклюзивной книгой финской писательницы [Електронний ресурс] : [новини від 14.11.2020 р.] // СВІДОК.info.– Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/47264, вільний. Загол. з екрану.

Николаевская областная детская библиотека для детей им. В.А. Лягина получила в подарок книгу для детей финской писательницы Туулы Пере «Перлинка, наш метелик».

 • «Бібліотека і діти: сучасне бачення якісного обслуговування» [Електронний ресурс] : [новини від 26.11.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/1537785602/ , вільний. – Загол. з екрану.

24-25 листопада 2020 року відбулась обласна Творча лабораторія за темою «Бібліотека і діти: сучасне бачення якісного обслуговування». Захід пройшов онлайн на платформі ZOOM. Організатором цієї події виступила Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна. ЇЇ учасниками стали фахівці спеціалізованих бібліотек для дітей і бібліотек ОТГ.

Про перейменування Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.. В.О. Лягіна [Електронний ресурс] : [новини від 21.11.2020 р. ] // Миколаївська обласна державна адміністрація офіційний сайт. – Режим доступу: https://www.mk.gov.ua/ua/announce/?id=5458, вільний. – Загол. з екрану.

Про перейменування Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна в Миколаївську обласну бібліотеку для дітей імені Миколи Вінграновського! Долучайтесь до громадського обговорення питання перейменування Миколаївської обласної бібліотеки імені Віктора Лягіна в бібліотеку імені Миколи Вінграновського!

 • Бібліотека і діти: сучасне бачення якісного обслуговування [Електронний ресурс] : [новини від 25.11.2020 р. ] // Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки: офіційний сайт. – Режим доступу: https://www.library.kherson.ua/lw/2020/11/tvorcha-laboratoriia/, вільний. – Загол. з екрану.

24 листопада заступник директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки взяла участь у творчій лабораторії «Бібліотека і діти: сучасне бачення якісного обслуговування», організованій Миколаївською обласною бібліотекою для дітей імені В.О.Лягіна із запрошенням до участі колег із бібліотек для дітей України.

 • Єланецька районна бібліотека для дітей [Електронний ресурс] : [новини від 25.11.2020 р.] //Facebook . Режим доступу: https://www.facebook.-149476269014213, вільний. – Загол. з екрану.

З метою підвищення кваліфікації працівники Єланецької РДБ 24-25 листопада 2020 року брали участь в обласній творчій лабораторії «БІБЛІОТЕКА І ДІТИ: СУЧАСНЕ БАЧЕННЯ ЯКІСНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ», яку організувала Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна.

 • Маленькие николаевцы побывали на необычной выставке «спасенных кукол» [Електронний ресурс] : [новини від 28.11.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/47769, вільний. – Загол. з екрану.

В областной библиотеке для детей состоялась презентация кукольно-книжной выставки «Спасенные куклы расскажут вам сказки».

 • Зустріч з миколаївською письменницею [Електронний ресурс] : [новини від 03.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87267, вільний. – Загол. з екрану.

02.12.2020 працівники відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів обласної бібліотеки для дітей провели онлайн зустріч з миколаївською письменницею Інесою Завяловою.

 • Дякую директору Обласної дитячої бiблioтеки iм. О.В. Лягiна Тетянi Анатолiївнi за чудову органiзацiю спiлкуваня через Zoom, не дивлячись на технiчнi неполадки з енергопостачанням [Електронний ресурс] : [пост від 02.12.2020 р.] І. Завялова // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2793740974232249&id=10000789121, вільний. – Загол. з екрану.
 • Приємна новина! Електронний ресурс] : [новини від 04.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87273, вільний. – Загол. з екрану.
 • І ось приємна новина з Польщі – публікація у польському дитячому журналі «Світанок» статті Петра Табаки про нашу співпрацю в рамках еко проєкту зі словами вдячності. Це надихає нас на нову плідну творчу дружбу з українцями Польщі.Літературний діалог на ZOOM-платформі [Електронний ресурс] : [новини від 09.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87277, вільний. – Загол. з екрану.

9 грудня 2020 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна організувала і провела творчу онлайн-зустріч з відомими миколаївськими письменницями Вірою Марущак, Тетяною Свірською та Ольгою Славною.

 • Єланецька районна бібліотека для дітей [Електронний ресурс] : [новини від 10.12.2020 р.] //Facebook: https://www.facebook.com/-149476269014213, вільний. – Загол. з екрану.

09 грудня 2020 року юні читачі Єланецької районної бібліотеки для дітей долучилися до творчої онлайн-зустрічі з письменницями Миколаївщини – Вірою Марущак, Тетяною Свірською та Ольгою Славною, яку організувала Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна. В зустрічі взяли участь творчі діти – Валентина Білотіл, Софія Коваленко, Юлія Параскун, учениці 3(7) класу Єланецької гуманітарної гімназії та Вікторія Страшнова, учениця 7-А кл. Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст.

 • В Николаеве Дед Мороз будет ждать маленьких горожан в своей «книжной» резиденци» [Електронний ресурс] : [новини від 28.12.2020 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/48220, вільний. – Загол. з екрану.

21-24 декабря, с 11.00 до 14.00 на базе областной детской библиотеки им.Лягина будет действовать «Резиденция Деда Мороза».

С 21 по 24 декабря с 11:00 до 14:00 на базе библиотеке откроется резиденция с Дедом Морозом и Снегурочкой, будет также фотозона и различные игры. А кто расскажет ещё и стихотворение – получит подарок.

 • Світковий калейдоскоп «У Миколая в торбинці [Електронний ресурс] : [новини від 14.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87295, вільний. – Загол. з екрану.
 • Вітаємо переможницю Всеукраїнського літературного конкурсу «Творчі канікули -2020» [Електронний ресурс] : [новини від 14.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87290, вільний. – Загол. ї екрану.
 • Новини від 15.12.2020 Управління культури Вітаємо Яну Вишневу, ученицю 7-го класу Киселівської ЗОШ, читачку Киселівської бібліотеки-філії Снігурівської ЦБС з перемогою у Всеукраїнському літературному конкурсі «Творчі канікули – 2020» у номінації «Безмежний світ моєї уяви».Миколая щедре свято подарунками багате!!! (свято Миколая в обласній бібліотеці для дітей ім.В.О.Лягіна) [Електронний ресурс] : [новини від 17.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87299, вільний. – Загол. ї екрану.

Ось – ось, зовсім скоро прийде чудове свято – День Святого Миколая. Як завжди, напередодні бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна запросили малечу на ігрову програму.

 • Методичний день у ZOOM-форматі » [Електронний ресурс] : [новини від 17.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87302, вільний. – Загол. з екрану.

17 грудня 2020 року Обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна провела Методичний день для фахівців спеціалізованих бібліотек для дітей на платформі ZOOM.

 • Вітаємо переможців огляду-конкурсу районних(міських) бібліотек для дітей – 2020! » [Електронний ресурс] : [новини від 17.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87303, вільний. – Загол. з екрану.

Цього року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна проводила черговий обласний огляд-конкурс районних (міських) бібліотек. Відповідно до Положення, він проводиться один раз на три роки.

 • Книжкова Резиденція Діда Мороза в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна [Електронний ресурс] : [новини від 21.12.2020 р. ] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87317, вільний. – Загол. з екрану.

Щороку Обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна проводить для маленьких миколаївців яскраві новорічні ранки. Цього року у зв’язку з пандемією ми дещо змінили формат новорічних заходів, і на базі бібліотеки організували «Книжкову Резиденцію Діда Мороза».