Електронні ресурси 2021

I квартал

Надання культурних послуг в онлайн-форматі в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.Лягіна за 2020 рік [Електронний ресурс]: [новини від 21.01.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87361, вільний. – Загол. з екрану.
У 2020 році Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна розширила послуги, якими користувачі бібліотеки могли скористатися дистанційно.Найбільш тісний онлайн-зв’язок з читачами бібліотека підтримувала через сайт, офіційну сторінку Фейсбук та бібліотечні блоги («Бібліотечна гавань», «Бібліомаячок», «Дитяче КнигоКОЛО», «BOOK-Net»), а також на YouTube каналі бібліотеки та сторінці в Інстаграм.

Інформаційне досьє «Соборна та єдина – моя Україна» [Електронний ресурс]: [новини від 22.01.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87366, вільний. – Загол. з екрану.
22 січня Україна відзначає день Соборності – свято втілення багатовікової мрії українців про єдність. Це один зі знакових днів українського державотворення після Дня незалежності. З нагоди Дня Соборності Обласна бібліотека для дітей ім.В.О. Лягіна організувала захід в онлайн форматі для учнів 7-А класу миколаївської гімназії №2 на платформі ZOOM

Подарунки від письменниці [Електронний ресурс]: [новини від 22.01.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87365, вільний. – Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна отримала в подарунок сім екземплярів книги «Чудеса не продаются» миколаївської письменниці Ангеліни Кріхелі.

«Бібліотечний Оскар» [Електронний ресурс]: [новини від 25.01.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87372, вільний. – Заголю з екрану.
22 січня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна отримала від Національної бібліотеки України для дітей відзнаку «10 років разом».

Святкова вечірка «Зимові витівки» [Електронний ресурс]: [новини від 04.02.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87388
Вам сумно без снігу та морозів!? А маленьким читачам Миколаївської обласної бібліотеки для дітей – ні! Тому, що побували на святковій вечірці «Зимові витівки» у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. Завітавши у зимову казку, малята ліпили сніговика, виконуючи цікаві завдання.

Готуємось до Дня Святого Валентина! [Електронний ресурс]: [новини від 10.02.2021]// Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87407, вільний. – Загол. з екрану.
Напередодні свята, працівники відділу масової роботи та естетичного виховання Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали до вихованців миколаївської спеціальної школи-інтернату №3 і провели конкурсно-розважальну програму, присвячену цій даті. А прикрасою заходу став майстер клас з виготовлення «валентинок» у техніці оригамі.

Сьогодні студентів спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” радо зустрічали бібліотекарки Миколаївської обласної бібліотеки для дітей на чолі з директоркою Жайворонок Тетяною Анатолієвною! [Електронний ресурс]: [пост від 09.02.2021 р.] /І. Стребная // Facebook. – режим доступу: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=864141794369443&id=100023208910-, вільний. – Загол. з екрану.

На Миколаївщині підбито підсумки обласного творчого конкурсу «Відкритий лист до захисника Вітчизни [Електронний ресурс]: [новини від 20.02.2021] // Armyinform.com.ua: офіційний сайт. – Режим доступу: https://armyinform.com.ua/category/news/page/2/, вільний. – Загол. з екрану.

Долучились до привітань переможців обласного конкурсу “Лист захиснику України”. Дякую за добру справу Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна. [Електронний ресурс]: [пост від 11.02.2021 р.] /О. Домбровський // Facebook. – режим доступу: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006705815709&comment_id=Y29tbWVudDoy , вільний. – Загол. з екрану.

В Николаеве подвели итоги ежегодного литературного конкурса «Открытое письмо защитнику Отечества» книг [Електронний ресурс]: [новини від 14.02.2020] // Николаевские Известия. – Режим доступу: http://izvestia.nikolaev.ua/news/, вільний. – Загол. з екрану.
По случаю 32-й годовщины вывода войск из Афганистана в Николаевской областной библиотеке для детей имени Лягина состоялся итоговый этап ежегодного литературного конкурса «Открытое письмо защитнику Отечества»

Всеукраїнська онлайн вечірка «Крижане серце» [Електронний ресурс]: [новини від 13.02.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87418, вільний. – Загол. з екрану.
12 лютого 2021 року юні читачі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна взяли участь у Всеукраїнській сутінковій вечірці за мотивами мультфільму «Крижане серце», яку організувала та провела Національна бібліотека України для дітей.

Майстер – клас «Любимо! Творимо! Читаємо!» [Електронний ресурс]: [новини від 15.02.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87420, вільний. – Загол. з екрану.
14 лютого − незвичайний день! Наші маленькі читайлики завітали до майстерні книжкових чудес «Золотий ключик» Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна у відділ обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів на майстер – клас «Любимо! Творимо! Читаємо!», присвячений Дню Св. Валентин.

«Языковой надзиратель» хочет убрать из названия детской библиотеки в Николаеве фамилию Лягина [Електронний ресурс]: [пост від 18.02.2021 р.] // Новости.N .− Режим доступу: https://novosti-n.org/news/-YAzikovoj-nadzyratel-hochet-ubrat-yz-nazvanyya-detskoj-byblyoteky, вільний. – Загол. з екрану.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь хоче перейменувати Миколаївську обласну бібліотеку для дітей імені Лягіна, а точніше – просто прибрати з її назви прізвище відомого миколаївського підпільника

Мовне знайомство «В океані рідної мови» [Електронний ресурс]: [новини від 22.02.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87443, вільний. – Загол. з екрану.
21 лютого – Міжнародний День рідної мови. З цієї нагоди працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна проводять тиждень рідної мови. Для учнів 6-их – 8 класів МЗОШ№13 та гімназії №2 вони провели ряд цікавих заходів. Особливою популярністю у дітей користується інтелектуально – лінгвістична гра «Мовні барви».

«Читай рідне – українське» [Електронний ресурс]: [новини від 23.02.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87444, вільний. – Загол. з екрану.
22 та 23 лютого бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів завітали до учнів 4-В та 4-Г класів, школи № 59 з інтерактивним оглядом книг «Читай рідне – українське».

Обласний онлайн челендж «Поетична квітка України» [Електронний ресурс]: [новини від 25.02.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87461, вільний. – Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна до цієї визначної події ініціювала проведення обласного онлайн челенджу «Поетична квітка України». Він проходив з 25 січня по 25 лютого 2021 року. Його метою була популяризація творчості Лесі Українки та залучення юних читачів до участі у поетичному марафоні.

Обласний онлайн челендж «Поетична квітка України» [Електронний ресурс]: [пост від 28.02.2021 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2021/02/blog-post_28.html, вільний. – Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна до цієї визначної події ініціювала проведення обласного онлайн челенджу «Поетична квітка України». Він проходив з 25 січня по 25 лютого 2021 року.

«Вклад в сохранение культурного наследия»: в николаевской библиотеке отметили 150-летие Леси Украинки [Електронний ресурс]: [пост від 28.02.2021 р.] // 0512.ua. − Режим доступу: https://www.0512.com.ua/news/3038457/vklad-v-sohranenie-kulturnogo-nasledia-v-nikolaevskoj-b, вільний. – Загол. з екрану.
Николаевская областная библиотека для детей им. В.А. Лягина к 150-летию со дня рождения Леси Украинки инициировала проведение областного онлайн челленджа “Поэтический цветок Украины”.

Майстер – клас «Букет «Весняний настрій» [Електронний ресурс]: [новини від 01.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87463, вільний. Загол. з екрану.
Весна вже на порозі, і наші читайлики готові до нього, бо 28 лютого завітали у відділ обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна на майстер – клас «Букет «Весняний настрій».

Моя професія [Електронний ресурс]: [новини від 02.03.2021]// Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87477, вільний. Загол. з екрану.
1 березня співробітники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Сергій Ковалевський і Валентина Тарасова завітали до 6-А класу школи №13. Захід було присвячено професіям, їх різновидам, плюсам і мінусам тієї чи іншої роботи.

«Історія створення книги» [Електронний ресурс]: [новини від 04.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87480, вільний. – Загол. з екрану.
3 березня, у Всесвітній день письменника, працівники відділу обслуговування учнів 5-9 класів обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна завітали до п’ятикласників гімназії №2 і провели для них інформину «Як створюється книга».

Жінки у долі Кобзаря [Електронний ресурс]: [новини від 11.03.2021]// Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87506, вільний. – Загол. з екрану.
У дні вшанування пам’яті Кобзаря, впродовж тижня з 9 до 12 березня, працівники відділу обслуговування учнів 5-9 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В. Лягіна провели цикл заходів для учнів – старшокласників ЗОШ № 13. Бібліотекарі разом із дітьми привідкрили завісу таємниць, яка оповила ще одну маловідому сторінку життя Тараса Григоровича – кохання генія української літератури.

Урок мужності до Дня українського добровольця [Електронний ресурс]: [новини від 12.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87508, вільний. – Загол. з екрану.
11 березня 2021 р. працівники Обласної бібліотеки для дітей ім.В.Лягіна завітали до учнів 10-б класу Миколаївської гімназії №2, аби презентувати нову книгу Бориса Білика «Героями не народжуються» в рамках проєкту «Урок мужності».

Николаевские младшеклассники отпраздновали Масленицу песнями и веселыми играми [Електронний ресурс]: [новини від 13.03.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/51248, вільний. – Загол. з екрану.
В Николаевской областной библиотеке для детей им. В.А. Лягина решили вместе с учениками начальных классов школы-интерната №3 отпраздновать весну Масленицей.

В Николаеве известная детская писательница побывала на уроке у маленьких читателей [Електронний ресурс]: [новини від 13.03.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/51250, вільний. – Загол. з екрану.
Николаевские библиотекари вместе с писательницей Верой Марущак побывали в школе №59. Сотрудники отдела обслуживания детей дошкольного возраста и учащихся 1-4 классов были приглашены с автором прямо на урок.

Николаевских школьников приглашают посетить выставку об обычаях украинского народа [Електронний ресурс]: [новини від 13.03.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/51246, вільний. – Загол. з екрану.
В отделе обслуживания учащихся 5-9 классов Николаевской областной библиотеке для детей им. В.А. Лягина открылась выставка «Обычаи – сокровище украинского народа».

Творческих николаевцев приглашают на занятия в арт-кружке 6+ [Електронний ресурс]: [новини від 13.03.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/51249, вільний. – Загол. з екрану.
Николаевская областная детская библиотека приглашает детей от 6 до 10 лет на творческие занятия арт-кружка.

Інформина «Життя на продаж» [Електронний ресурс]: [новини від 15.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87523, вільний. – Загол. з екрану.
15 березня працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна провели для учнів 6 класу ЗОШ №13 інформину «Життя на продаж».

Літературне побачення «До нас у гості завітала Казка» в обласній бібліотеці для дітей ім.В.О.Лягіна [Електронний ресурс]: [новини від 16.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87530, вільний. – Загол. з екрану.
11 та 16 березня бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей разом з миколаївською письменницею Вірою Іванівною Марущак були запрошені на літературне побачення до читачів – учнів 2-х класів школи №59.

Обласний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» розпочато! [Електронний ресурс]: [новини від 17.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87533, вільний. Загол. з екрану.
З метою виховання у дітей гуманного ставлення до навколишнього середовища, розкриття у творчості їхнього прагнення до збереження і примноження природних ресурсів, Обласною бібліотекою для дітей ім. В.О. Лягіна з 1 березня по 1 травня 2021 року оголошено обласний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ».

Професійна онлайн-зустріч в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна [Електронний ресурс]: [новини від 18.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87545, вільний. – Загол. з екрану.
Тиждень дитячого читання як культурна Подія – під такою назвою 18 березня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна проводила професійну онлайн-зустріч – Обласний методичний день. Професійна зустріч відбулася на платформі Zoom з метою підвищення професійної компетентності бібліотечних фахівців, що працюють з дітьми, підвищення якості надання бібліотечних послуг дітям на місцях та обміну професійним досвідом.

Патріотичний урок “Пам’ятаємо. Не забудемо.” в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна [Електронний ресурс]: [новини від 22.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87557, вільний. – Загол. з екрану.
28 березня виповнюється 77 років з дня звільнення нашого міста від фашистських загарбників. Напередодні цієї дати у відділі обслуговування учнів 5-9 кл. обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна було проведено патріотичний урок, на платформі Google Meet . Бібліотекарі ознайомили учасників, які долучилися до заходу онлайн, з важливими подіями окупації і визволення міста. Адже Миколаїв перебував під окупацією цілих 2 роки і 7 місяців.

Lit-студія на Спаський 66. [Електронний ресурс]: [новини від 23.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87558, вільний. – Загол. з екрану.
23 березня 2021 р. в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна запрацювала Lit-студія на Спаській 66. Започаткована бібліотекою та Миколаївською обласною організацією НСПУ, вона покликана розвивати та підтримувати літературні здібності юних талантів – читачів дитячих бібліотек Миколаївщини.

Всеукраїнська піар-акція «КОЛО читання» [Електронний ресурс]: [новини від 25.03.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87572, вільний. – Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна взяла участь у Всеукраїнській національній піар-акції «КОЛО читання», яка проходить в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 2021 «Книга єднає країну!», з 24 березня по 04 квітня 2021 р. Організатором і координатором піар-акції є Національна бібліотека України для дітей. Головна умова участі – це презентація творчості регіонального письменника та інтерактивної вікторини за його творчістю. 24 березня Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна презентувала миколаївську письменницю Тетяну Дмитрівну Свірську, членкиню Національної Спілки письменників України та провела з нею бліц-інтерв`ю.

Всеукраїнська піар-акція «КОЛО читання» [Електронний ресурс]: [пост від 25.03.2020 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua, вільний. – Загол. з екрану.
24 березня Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна , у рамках Всеукраїнської національної піар-акції «КОЛО читання», яка проходить в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 2021 «Книга єднає країну!», презентувала миколаївську письменницю Тетяну Дмитрівну Свірську, членкиню Національної Спілки письменників України та провела з нею бліц-інтерв`ю.

II квартал 

Обласний день читання «Читаємо твори Тетяни Свірської» [Електронний ресурс]: [новини від 03.04.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87593, вільний. Загол. з екрану.
2 квітня, у день народження Г. Х. Андерсена, відзначають Міжнародний день дитячої книги. У цей день Миколаївська обласна бібліотека для дітей підводила підсумки проведення обласного дня читання «Читаємо твори Тетяни Свірської».

Обласний методичний день [Електронний ресурс]: [новини від 09.04.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87603, вільний. Загол. з екрану.
8 квітня Обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна провела чергову професійну онлайн зустріч у форматі Обласного методичного дня для бібліотечних фахівців Миколаївської області, що працюють з дітьми.

Краєзнавчий урок «Писанковий обрій рідного краю» [Електронний ресурс]: [новини від 17.04.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87626, вільний. Загол. з екрану.
Напередодні святкування Великодня обласною бібліотекою для дітей ім. В.О. Лягіна було проведено краєзнавчий урок для учнів 5-а класу ЗОШ №13 на платформі Google Meet.

Інтерактивна онлайн-зустріч «Життя у стилі Еко» [Електронний ресурс]: [новини від 20.04.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87632, вільний. – Загол. з екрану.
20 квітня з нагоди відзначення Всесвітнього дня екологічних знань відділом обслуговування учнів 5-9 класів обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна, на платформі Google Meet, було проведено екологічний урок «Живи у стилі Еко» для учнів 5-а класу ЗОШ №13.

«Миколаївська книга – 2021». День дитячої книги [Електронний ресурс]: [новини від 24.04.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87646, вільний. – Загол. з екрану.
22-23 квітня в рамках XIX виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга-2021» обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна в онлайн режимі провела День дитячої книги, справжній марафон гарного настрою та нових знайомств!

До 35-річчя Чорнобильської катастрофи [Електронний ресурс]: [новини від 27.04.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87650, вільний. Загол. з екрану.
26 квітня проголошено Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу. Адже саме в цей день 1986 року сталася одна з наймасштабніших трагедій – вибух на ЧАЕС. В пам’ять про цей день працівниками Обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна проведено онлайн зустріч з письменницею Катериною Міхаліциною, авторкою двох книжок про чорнобильську аварію та її наслідки.

Підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячого еко малюнка «Книга і діти, екологія і світ» [Електронний ресурс]: [новини від 01.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87673, вільний. Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна з 1 березня по 30 квітня 2021 р. організувала і провела обласний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого еко малюнка «Книга і діти, екологія і світ».

Альманах пам’яті «Уклін живим – загиблим слава» [Електронний ресурс]: [новини від 07.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87677, вільний. Загол. з екрана.
7 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом працівники Обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна завітали до учнів ЗОШ №13, щоб вшанувати подвиг наших дідів-прадідів – захисників рідної землі.

Обласна творча лабораторія «Екологічна просвіта дітей» [Електронний ресурс]: [пост від 12.05.2021 р.] // Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Шевченка // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/odbShevchenka, вільний. Загол. з екрану.
Успішні екопросвітницькі проєкти бібліотек та шляхи виховання екологоосвіченої дитини обговорювали онлайн на платформі ZOOM, працівники бібліотек для дітей Миколаївщини, Кіровоградщини, Львівщини в рамках творчої лабораторії «Екологічна просвіта дітей».

Екологічна просвіта дітей. Грані і потенціал бібліотек Миколаївщини [Електронний ресурс]: [новини від 13.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87684, вільний. – Загол. з екрану.
Під такою назвою 12 травня 2021 року відбулася обласна творча лабораторія для фахівців бібліотечних закладів, що обслуговують дітей в онлайн форматі на платформі Zoom. Її організатор – Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна.Основним завданням заходу був професійний обмін локальними бібліотечними ініціативами щодо формування екосвідомості дитини, поширення знань про екокнижки і використання їх у бібліотечній роботі, надання практичних порад щодо підвищення рівня просвітницьких дій у цьому напрямку.

100 років разом з дітьми! [Електронний ресурс]: [новини від 14.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87701, вільний. – Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека ім. В.О. Лягіна #БібліотекаНаСпаській66 в цьому, 2021 році святкує свій 100-річний ювілей. З метою ознайомлення читачів бібліотеки та її численних шанувальників з історією книгозбірні і її сьогоденням, книжковими багатствами, які зберігаються в її фондах, визначними історичними куточками міста Миколаєва, бібліотека розгорнула широку Промоакцію в соціальних мережах на сторінках Facebook, Instagram та на сайті бібліотеки.

Обласний методичний день «День Європи в Україні: відзначаємо у бібліотеках»! [Електронний ресурс]: [новини від 19.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87720, вільний. – Загол. з екрану.
19 травня 2021 р. Миколаївська обласна бібліотека організувала та провела обласний методичний день за темою ««День Європи в Україні: відзначаємо у бібліотеках».

Николаевские школьники поучаствовали в «Книжном Евровидении» [Електронний ресурс]: [новини від 22.05.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: http://svidok.info/ru/evidence/5348, вільний. – Загол. з екрану.
В школа №13 стартувало «Книжкове Євровобачення по-дитячему», організоване працівниками обласної бібліотеки для дітей ім.. В.О. Лягіна.

Николаевские школьники познакомились с детской писательницей [Електронний ресурс]: [новини від 22.05.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/uk/evidence/53484, вільний. – Загол. з екрану.
20 і 21 травня учні 1 і 2-х класів школи №59 познайомилися з творчістю молодої талановитої миколаївської письменниці Анни Софіної

Літературний круїз «Книжкове євробачення по-дитячому» [Електронний ресурс]: [новини від 22.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87742, вільний. – Загол. з екрану.
Бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна запропонували учням 2, 3 та 4 – х класів різних шкіл Миколаєва бути в журі, голосуючи за найкращого сучасного європейського автора та його книжку.

Зустріч з письменницею та знайомство з книгою «Дивозбірка для допитливих [Електронний ресурс]: [новини від 22.05.2021]// Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87741, вільний. – Загол. з екрану.
20 та 21 травня фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна не тільки святкували День Вишиванки, а ще й знайомилися з дуже класною, молодою і талановитою миколаївською письменницею Анною Софіною.

Профінформина «Формула професійного успіху» [Електронний ресурс]: [новини від 24.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87750, вільний. – Загол. з екрану.
Протягом травня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна провела цикл профорієнтаційних заходів для старшокласників ЗОШ №13. 24 травня працівники відділу обслуговування учнів-читачів 5-9 класів Сергій Ковалевський і Ольга Дорохова провели профінформину для учнів 9 класу.

Обласний методичний день «Драйвове літо з бібліотекою» [Електронний ресурс]: [новини від 26.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87769, вільний. – Загол. з екрану.
З метою методичного забезпечення роботи по організації літніх читань 26 травня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей організувала і провела черговий обласний методичний день «Драйвове літо з бібліотекою».

Lit-студія на Спаській 66 запрошує! [Електронний ресурс]: [новини від 30.05.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87787, вільний. Загол. з екрану.
В передостанній весняний день Lit-студія на Спаській радо зустріла своїх вихованців та гостей. Затишна читальна зала Обласної бібліотеки для дітей стала місцем натхнення юних талантів. Адже так легко й цікаво творити, коли поряд мудра наставниця – письменниця Ольга Славна.

Краєзнавчий гайдашник «Мико Люди» [Електронний ресурс]: [новини від 01.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87788, вільний. Загол. з екрану.
Наші читачі, учні середніх класів школи №13, 31 травня взяли участь у краєзнавчому гайдашнику «Мико Люди».

Міжнародний день захисту дітей [Електронний ресурс]: [новини від 02.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87798, вільний. Загол. з екрану.
З нагоди святкування Дня захисту дітей бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна влаштували справжнє свято для читачів – учнів школи № 13 та школи № 59.

Літературні викрутаси «Літні пригоди в казковому світі» [Електронний ресурс]: [новини від 03.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87807, режим доступу. Загол. з екрану.
3 червня 2021 року пролунав останній дзвінок для учнів МЗОШ № 13. Працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей завітали до учнів, аби розділити із ними радість від цієї події.

100 років разом з дітьми! [Електронний ресурс]: [пост від 03.06.2021 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2021/06/100.html, режим доступу. Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека ім. В.О. Лягіна #БібліотекаНаСпаській66 в цьому, 2021 році святкує свій 100-річний ювілей. З метою ознайомлення читачів бібліотеки та її численних шанувальників з історією книгозбірні і її сьогоденням, книжковими багатствами, які зберігаються в її фондах, визначними історичними куточками міста Миколаєва, бібліотека розгорнула широку Промоакцію в соціальних мережах на сторінках Facebook, Instagram та на сайті бібліотек

День дитячих посмішок та обнімашок [Електронний ресурс]: [новини від 09.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87818, вільний. Загол. з екрану.
8 червня був справжній День дитячих посмішок та обнімашок! Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О.Лягіна з великим задоволенням відгукнулася на запрошення небайдужих сердець Миколаєва (волонтерського братства) подарувати дітям Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації радість та веселощі!

Ігрова програма «Врятувати казку» [Електронний ресурс]: [новини від 09.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87820, вільний. Загол. з екрану.
9 червня відчинила свої двері «Каштанова бібліотека». Працівники відділу обслуговування учнів 5-9 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна підготували для маленьких читачів веселу ігрову програму «Врятувати казку».

«Медіаграмотний фахівець: ресурси для зростання» [Електронний ресурс]: [новини від 11.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87822, вільний. – Загол. з екрану.
10 червня 2021 р. Обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна запросила бібліотечних фахівців Миколаївської області, що працюють з дітьми, на чергову професійну онлайн зустріч у форматі Обласного методичного дня. Тема спілкування – «Медіаграмотний фахівець: ресурси для зростання».

Вода – джерело життя [Електронний ресурс]: [новини від 14.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87825, вільний. Загол. з екрану.
11 червня до Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали маленькі читачі з дитячого центру “О-ЛЯ-ЛЯ” на екскурсію, тож користуючись нагодо, вони не тільки знайомилися з бібліотекою, а й в ігровій формі дізнавалися про Цілі сталого розвитку.

Зустріч з миколаївською письменницею Анною Софіною [Електронний ресурс]: [новини від 17.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87840, вільний. Загол. з екрану.
16 червня 2021 року у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна, у форматі Обласного методичного дня, відбулась онлайн-зустріч молодої талановитої миколаївської письменниці Анни Софіної з бібліотечними фахівцями миколаївської області. Модератором цього заходу була Оксана Голосна – завідувачка відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей.

Професійне спілкування на території Веселинівської селищної ради [Електронний ресурс]: [новини від 17.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87837, вільний. Загол. з екрану.
7 червня 2021 р. фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна взяли участь у Методичному дні Комунального закладу «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради на тему «Залучаємо дитину до бібліотеки: секрети новотворчості в умовах карантину та виходу з нього». Професійне спілкування відбулося онлайн на платформі Zoom.

Патріотична гра-квест «В серці маю Україну» Веселинівської селищної ради [Електронний ресурс]: [новини від 24.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87851, вільний. Загол. з екрану.
23 червня 2021 року відбулося відкриття патріотичного фестивалю «Я гордий тим, що українець зроду», присвяченого 25-річчю Конституції України та 30-річчю Незалежності України. Фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали до маленьких вихованців дитячого спеціалізованого оздоровчого центру “Орлятко” в селі Рибаківка та провели з ними захоплюючу патріотичну гру-квест «В серці маю Україну»

Зустріч з Заступником Голови Представництва ЄС в Україні [Електронний ресурс]: [новини від 29.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87882, вільний. Загол. з екрану.
29 червня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна була запрошена на зустріч з Заступником Голови Представництва ЄС в Україні паном Ремі Дюфло. Зустріч проходила у мобільному павільйоні House of Europe у Миколаєві з учасниками Мереж ЄС в м. Миколаєві.

«БІБЛІОКРЕ@ТИВ – 2021». Ярмарок бібліотечних інновацій стартував! [Електронний ресурс]: [новини від 30.06.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87876, вільний. Загол. з екрану.
29 червня відкрився ХІ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій на базі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна. Захід проходить в режимі дистанційного професійного спілкування у форматі онлайн-конференції на платформі ZOOM.

III квартал

«Ярмарок ідей-2021». Другий день роботи [Електронний ресурс]: [новини від 01.07.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87880, вільний. Загол. з екрану.
30 червня Ярмарок ідей-2021 на базі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна продовжив свою роботу Пітч-сесією – представленням бібліотеками-учасницями своїх власних авторських ідей, їх «продаж» і «купівля» для реалізації в своїх бібліотеках.

Майстер – клас «Все буде в шоколаді» [Електронний ресурс]: [новини від 01.07.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87902, вільний. Загол. з екрану.
Шоколадний настрій буває не кожного дня, але 9 липня, напередодні Всесвітнього дня Шоколаду, такий настрій просто необхідний. Учасники майстерні «Золотий ключик» Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна відсвяткували це чудове свято разом з бібліотекарками відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1- 4 класів.

Вода – это жизнь: николаевским малышам рассказали о путешествиях маленькой капельки [Електронний ресурс]: [новини від 03.07.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/54924, вільний. Загол. з екрану.

«В серці маю Україну»: патріотична гра-квест для дітей стартувала у Рибаківці [Електронний ресурс]: [пост від 07.07.2021 р.] // Губернская неделя. − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/2021/07/blog-post_7.html#more, вільний. Загол. з екрану.
Фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна завітали до маленьких вихованців дитячого спеціалізованого оздоровчого центру «Орлятко» в селі Рибаківка та провели з ними захоплюючу патріотичну гру-квест «В серці маю Україну». Захід відбувся у рамках патріотичного фестивалю «Я гордий тим, що українець зроду», присвяченого 25-річчю Конституції України та 30-річчю Незалежності України.

Николаевские малыши мастер-классом и загадками отпраздновали Всемирный день шоколада [Електронний ресурс]: [новини від 12.07.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/55178, вільний. Загол. з екрану.
Шоколадний настрій буває не кожного дня, але 9 липня, напередодні Всесвітнього дня Шоколаду, такий настрій просто необхідний. Учасники майстерні «Золотий ключик» Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна відсвяткували це чудове свято разом з бібліотекарками відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1- 4 класів.

Підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Незалежна і єдина – моя Україна!» [Електронний ресурс]: [новини від 11.07.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87906, вільний. Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна з 01 червня по 10 липня 2021 р. організувала і провела обласний тур Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Незалежна і єдина – моя Україна!» до 30-річчя Незалежності України.

Квест – розвідка «Зелений Миколаїв» [Електронний ресурс]: [новини від 11.07.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87910, вільний. Загол. з екрану.
15 липня співробітники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна Сергій Ковалевський та Ганна Головченко провели для дітей квест-розвідку «Зелений Миколаїв». Захід проводився в рамках «Каштанової бібліотеки», розміщеної в Кашатановому сквері в центрі Миколаєва. Діти відгадували загадки про рослини, які характерні саме для нашої місцевості.

Biblio-рибалка “Спіймай літературного героя на гачок”[Електронний ресурс] : [новини від 29.07.2021]// Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87928, вівльний. Загол. з екрану.
29 липня на маленьких відвідувачів Каштанової Бібліотеки (за участі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна) чекала найсправжнісінька риболовля, але не проста – чарівна. Яскраві казкові рибки принесли дітлахам загадки про улюблених літературних героїв, які юні розумники і розумниці вмить відгадали, а потім ще і відшукали розмальовки із зображенням відгаданого персонажу і розфарбували їх.

Онлайн-зустріч «Нас єднає стяг держави”[Електронний ресурс]: [новини від 14.08.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87939, вільний. Загол. з екрану.
13 серпня Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім.В.Лягіна взяла участь в онлайн-зустрічі, яка об’єднала майже всю Україну.Учасниками заходу стали такі міста: Київ, Хмельницький, Вугледар, Херсон, Олешки, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Рівне, Львів, Полтава, Феодосія та, звичайно, Миколаїв. Працівники бібліотеки достойно представили свій край за допомогою авторських загадок про найцікавіші місця – Городище «Дикий Сад», миколаївський зоопарк, дитяче містечко «Казка», яхт-клуб та миколаївську астрономічну обсерваторію, яка, до речі, цьогоріч відзначає свій 200-річний ювілей.

У Миколаєві презентували унікальне видання «Героїні нашого часу» [Електронний ресурс]: [новини від 19.08.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/56486, вільнимй. Загол. з екрану.
18 серпня, у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація видання про жінок Миколаївщини, нагороджених орденом княгині Ольги у період з 1998 по 2021 роки «Героїні нашого часу». Серед них директорка Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Тетяна Анатоліївна Жайворонок.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві» [Електронний ресурс]: [новини від 20.08.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87958, вільний. Загол. з екрану.
19 та 20 серпня 2021 р. фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», що відбулась на базі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва та Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти під егідою Миколаївської обласної бібліотечної асоціації. Заступник директора обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Олена Леонідівна Романченко виступила з доповіддю за темою «Реновація процесів взаємодії дитячих і шкільних бібліотек».

Трансформація обласних бібліотек за 30 років незалежності України [Електронний ресурс]: [новини від 20.08.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87961, вільний. Загол. з екрану.
Інформація про Миколаївську обласну бібліотеку для дітей ім. В.О. Лягіна

Миколаївська обласна бібліотека ім. В.О. Лягіна святкує 30-річчя Незалежності України! [Електронний ресурс]: [новини від 24.08.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87967, вільний. Загол. з екрану.
24 серпня 2021 року наша країна відзначила 30 років своєї Незалежності. В цей знаменний день Миколаївська обласна бібліотека для дітей святкувала разом зі своїми читачами та мешканцями міста на вулиці Соборній.

Реновація процесів взаємодії дитячих і шкільних бібліотек. Виступ Романченко Олена Леонідівна, заступник директора Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна. Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві» [Электроний ресурс] / Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва // YouTube. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=xIRYfGZ8KJg, вільний.− Загол. з екрана. – Дата публікації: 25.08.2021.

Вітаємо переможницю Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Незалежна і єдина – моя Україна»! [Електронний ресурс]: [новини від 26.08.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87977, вільний. Загол. з екрану.
Завершився Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина — моя Україна!», присвячений 30-й річниці незалежності України. Серед переможців і робота маленької читачки Єланецької бібліотеки для дітей КЗ «Публічна бібліотека Єланецької селищної ради» Настенко Поліни в номінації «Аплікація. Квілінг», вікова категорія 1-4 класи.

Свято 1 вересня у Каштановій бібліотеці [Електронний ресурс]: [новини від 01.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87989, вільний. Загол. з екрану.
1 вересня фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна організували та провели для маленьких відвідувачів Каштанової бібліотеки святковий пізнавально-розважальний захід «Україна прекрасна і незалежна!».

Люба й мила моя Україна, ти для нас, українців єдина! (День знань в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна) [Електронний ресурс]: [новини від 01.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=87988, вільний. Загол. з екрану.
Сьогодні 1 вересня – День Знань і перший урок, присвячений 30-річчю Незалежності України. Бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна провели для учнів 3-х класів школи №59 гру – квест «Люба й мила моя Україна, ти для нас, українців, єдина!».

Николаевские школьники окунулись в историю Украины [Електронний ресурс]: [новини від 04.09.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/57011, вільний. Загол. з екрану.

Маленьких николаевцев приглашают присоединиться к творческому кружку [Електронний ресурс]: [новини від 04.09.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/57009, вільний. Загол. з екрану.
У Миколаївській обласній бібліотеці для дітей стартує набір у арт-гурток.

С викториной и танцами: малыши Николаева весело встретили День знаний [Електронний ресурс]: [новини від 04.09.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/57008, вільний. Загол. з екрану.
Бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна провели для учнів 3-х класів школи №59 гру – квест «Люба й мила моя Україна, ти для нас, українців єдина!»

Мотивуюча зустріч «Знання UA на захист України» в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна [Електронний ресурс]: [новини від 06.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88001, вільний. Загол. з екрану.
5 вересня в Обласній бібліотеці для дітей ім.В.О.Лягіна відбулася мотивуюча зустріч «Знання UA на захист України», приурочена початку навчального року. Спікер заходу – випускник Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, магістр Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського, заступник командира ремонтно-відновлювального полку з морально-психологічного забезпечення підполковник Домбровський Олег Віталійович.

Обласний методичний день «Відзначаємо День Незалежності України» в бібліотеках, що обслуговують дітей Миколаївської області» Лягіна [Електронний ресурс]: [новини від 07.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88004, вільний. Загол. з екрану.
7 вересня 2021 р. відбувся черговий методичний день за темою «Відзначаємо День Незалежності України» в бібліотеках, що обслуговують дітей Миколаївської області»

Квест-екскурсія «І Старий Миколаїв ожива…» [Електронний ресурс]: [новини від 10.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88018, вільний. Загол. з екрану.
9 вересня, напередодні святкування дня міста юні миколаївці – учні миколаївського муніципального колегіуму взяли участь у квест-екскурсії, під час якої діти ознайомилися з архітектурою, видатними особистостями та історією міста Миколаєва.

Турнір знавців-краєзнавців «Таємниця міста М…» [Електронний ресурс]: [новини від 12.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88022, вільний. Загол. з екрану.
11 вересня усі миколаївці святкуватимуть День народження рідного міста, тому протягом тижня бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей зустрічалися з четверокласниками школи № 59, аби поговорити про Миколаїв. Діти з азартом «включилися» в гру турнір знавців-краєзнавців «Таємниці міста М…»

Патріотична гра-квест «В серці маю Україну» продовжується! [Електронний ресурс]: [новини від 14.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88025, вільний. Загол. з екрану.
13 вересня 2021 року, в рамках патріотичного фестивалю «Я гордий тим, що українець зроду», присвяченого 25-річчю Конституції України і 30-річчю Незалежності України, фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали до вихованців Широколанівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

Підсумки обласного туру Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2021» [Електронний ресурс]: [новини від 16.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88042, вільний. Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна з 02 червня по 15 вересня 2021 р. організувала і провела обласний тур Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2020». Підсумки обласного туру.

Фестиваль «Я гордий тим, що українець зроду» у Мішково-Погоріловому [Електронний ресурс]: [новини від 16.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88033, вільний. Загол. з екрану.
Патріотичний фестиваль «Я гордий тим, що українець зроду», присвячений 25-річчю Конституції України і 30-річчю Незалежності України продовжується! 15 вересня 2021 року бібліотекарі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали до вихованців Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-III ступенів.

Патріотичний фестиваль «Я гордий тим, що українець зроду» завітав до Очакова! [Електронний ресурс]: [новини від 22.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88057, вільний. Загол. з екрану.
21 вересня 2021 р. фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна провели для читачів бібліотеки, учнів 5-х класів ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені П.П. Шмідта патріотичну гру-квест «В серці маю Україну».

Літературне побачення «До нас у гості завітала Казка» [Електронний ресурс]: [новини від 22.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88062, вільний. Загол. з екрану.
22 вересня бібліотекарі відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей разом з миколаївською письменницею Вірою Іванівною Марущак були запрошені на літературне побачення до вихованців ДНЗ № 51.

Обласний методичний день «Бібліотека як інформаційний центр з краєзнавчої бібліографії[Електронний ресурс]: [новини від 22.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88063, вільний. Загол. з екрану.
22 вересня 2021 року фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна організували та провели чергову професійну онлайн зустріч у форматі Обласного методичного дня для працівників бібліотек, що працюють з дітьми, за темою «Бібліотека як інформаційний центр з краєзнавчої бібліографії».

Николаевские школьники поучаствовали в увлекательной краеведческой игре [Електронний ресурс]: [новини від 25.09.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим https://svidok.info/ru/evidence/57739, вільний. Загол. з екрану.
24 вересня в Обласній бібліотеці для дітей ім.В.О. Лягіна відбулася цікава краєзнавча гра, в якій узяли участь старшокласники Миколаївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №4

Urban-гра «Ми миколаївці» [Електронний ресурс]: [новини від 25.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88084, вільний. Загол. з екрану.
24 вересня в Обласній бібліотеці для дітей ім.В.О.Лягіна відбулася цікава краєзнавча гра, в якій узяли участь старшокласники Миколаївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №4.

Свято книги у Березанській бібліотеці для дітей [Електронний ресурс]: [новини від 30.09.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88105, вільний. Загол. з екрану.
29 вересня 2021 року фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.В.О. Лягіна завітали до маленьких читачів Бібліотеки для дітей Березанської публічної бібліотеки Березанської селищної ради з ігровою програмою «День народження бібліотеки». Цей день об’єднав два великих свята: завершення Патріотичного фестивалю «Я гордий тим, що українець зроду» та Всеукраїнський День бібліотек, який ми святкуємо 30 вересня.

IV квартал

Квест–пригода «Козацькі скарби» [Електронний ресурс]: [новини від 06.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88121, вільний. Загол. з екрану.
5 жовтня, напередодні відзначення Дня українського козацтва, працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна Сергій Ковалевський та Ганна Чмельова завітали на класну годину до учнів 6 класу місцевої школи №13. В ігровій формі бібліотекарі познайомили учнів з історією виникнення козацького руху, звичаями й традиціями козаків.

Історична розвідка «Славетні миколаївці» [Електронний ресурс]: [новини від 07.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88128, вільний. Загол. з екрану.
7 жовтня у працівників відділу обслуговування учнів 5-9 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна видався дуже насичений день, адже вони мали нагоду зустрітися із учнями 6, 7, 8-а та 8-б класів загальноосвітньої школи №28.

Клуб допитливих читачів [Електронний ресурс]: [новини від 08.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88134, вільний. Загол. з екрану.
7 жовтня в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна відбулося перше засідання «Клубу Допитливих UA».

Патріотична година «Козацькі скарби» [ Електронний ресурс]: [новини від 12.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88143, вільний. Загол. з екрану.
На 14 жовтня припадає одразу три величних свята День Козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.Напередодні цих свят 11 жовтня працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна завітали до учнів 5-А класу МЗОШ №13 та провели патріотичну годину «Козацькі скарби».

Хай живе козацька слава! [Електронний ресурс]: [новини від 13.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88154, вільний. Загол. з екрану.
8 та 12 жовтня фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей провели для учнів 3-х та 4-х класів гру-квест «Хай живе козацька слава»

Гра-знайомство: «Найкращий в Україні…» [Електронний ресурс]: [новини від 21.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88179, вільний. Загол. з екрану.
Місячник краєзнавства триває, тому сьогодні, 21 жовтня, працівники Відділу обслуговування учнів 5-9 класів МОБД ім. В. Лягіна зустрілися з учнями Миколаївської Академії дитячої творчості й розповіли історію Миколаївського зоопарку.

100 років разом з дітьми! [Електронний ресурс]: [пост від 20.10.2021 р.] // «Губернская неделя». − Режим доступу: http://www.gweek.com.ua/search?updated-max=2021-10-20T16:18:00%2B03:00&max-results=5&start=10&by-date=false, вільний. Загол. з екрану.

«100 років під знаком дитинства». Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна святкує 100-річний ювілей! [Електронний ресурс]: [новини від 21.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88176, вільний. Загол. з екрану.
20 жовтня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна святкує свій 100-річний ювілей! На урочистості з нагоди ювілею бібліотеки завітали поважні гості – представники облдержадміністрації, обласної Ради, культурологічних установ, письменники, книговидавці та представники громадських організацій, освітяни та місцеві ЗМІ. Серед них: заступник голови облдержадміністрації з питань культури Гранатуров Ю. І., Голова постійної комісії з питань науки і освіти, інновації, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності обласної ради Горбуров Є. Г., начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Буберенко О.О., заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів Шамаріна Т.В.

Будь у тренді – читай! [Електронний ресурс]: [новини від 21.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88180, вільний. Загол. з екрану.
21 жовтня до Миколаївської обласної бібліотеки для дітей на зум-спілкування з дітьми завітала миколаївська письменниця Інеса Завялова. Вона із задоволенням познайомила дітей зі своїми книгами і презентувала книжкову новинку «Скарби зі стародавньої амфори», розкрила деякі свої авторські секретики, відповідала на запитання і показала малюнки-ілюстрації, створені власноруч.

Николаевская библиотека имени Лягина отметила свой 100-летний юбилей [Електронний ресурс]: [новини від 20.10.2021] // Новости N. – Режим доступа: https://novosti-n.org/news/Nykolaevskaya-byblyoteka-ymeny-Lyagyna-otmetyla-svoj-100letnyj, вільний. Загол. з екрану.

Миколаївська дитяча обласна бібліотека відзначила 100 ювілей ! Електронний ресурс]: [новини від 21.10.2021] // Миколаївська обласна рада: офіційний сайт. – Режим доступу: https://www.mk-oblrada.gov.ua/news.php?news=3043&group=20, вільний. Загол. з екрану.
20 жовтня Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені В.О.Лягіна відсвяткувала 100-річний ювілей закладу. Почесною відзнакою Миколаївської обласної ради ІІ ступеню за заслуги перед Миколаївщиною нагородили Жайворонок Тетяну Анатоліївну, директора Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В.О.Лягіна. Також, колектив бібліотеки нагородили подяками за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, популяризацію у світі культурно-мистецької спадщини України, високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 100-річчя від дня заснування бібліотеки.

Привітали із 100-річним ювілеєм Миколаївську обласну дитячу бібліотеку… [Електронний ресурс]: [пост від 20.10.2021 р.] / Сергей Мицик // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/mitsik.sergey/posts/4572994936119255, вільний. Загол. з екрану.
Привітали із 100-річним ювілеєм Миколаївську обласну дитячу бібліотеку та зробили творчі подарунки від студентів Миколаївський коледж культури і мистецтв Миколаївської обласної ради а взамін отримали відзнаку від бібліотеки за багаторічну творчу співпрацю!

Розпочалася низка заходів присвячених 100- літньому ювілею Обласної дитячої бібліотеки… [Електронний ресурс]: [пост від 20.10.2021 р.] / Віра Марущак // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/groups/800307130667261/posts/835473073817333/, вільний. Загол. з екрану.
Розпочалася низка заходів, присвячених 100- літньому ювілею Обласної дитячої бібліотеки.

Щойно наші казкові герої привітали Миколаївську обласну бібліотеку для дітей ім.В. Лягіна зі сторіччям!!! Щиро вітаємо, яскравих сучасних плідних наступних 100 років бажаємо!!!
[Електронний ресурс] : [пост від 22.10.2021 р.] / Елена Буберенко-Суворова // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013764127634, вільний. Загол. з екрану.

[Електронний ресурс] : [пост від 21.10.2021 р.] / Василь Шуляр // Facebook. – Режим доступу: https://www.facebook.com/vshuliar, вільний. Загол. з екрану.
Миколаївська обласна дитяча бібліотека зустріла свій столітній ювілей. МОІППО визнано як творчий ініціативний партнер за спільні кроки на користь читання, книги, бібліотеки. Дякуємо колегам за оцінку нашої співпраці. Тримаймося: разом ми сила.

[Електронний ресурс] : [пост від 30.10.2021 р.] / Старый Николаев // Facebook. – https://www.facebook.com/groups/oldNikolaev/permalink/994918211113527/,
Писатель Валентин Дмитриевич Берестов в гостях у читателей Николаевской областной детской библиотеки, 1975 год. Фотоархив.

В очікуванні Хелловіну в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна [Електронний ресурс]: [новини від 24.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88195, вільний. Загол. з екрану.
24 жовтня в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О.Лягіна відбулося засідання «Клубу Допитливих UA». Фахівці відділу обслуговування учнів 5-9 класів запропонували дітям самотужки підготуватись до святкування Хелловіну.

«PRO100 років разом з дітьми. Думки. Дії. Досягнення» [Електронний ресурс]: [новини від 27.10.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88204, вільний. Загол. з екрану.
В рамках святкування 100-річного ювілею Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна 27 жовтня 2021 року відбулася науково-практична конференція «PRO100 років разом з дітьми. Думки. Дії. Досягнення». Захід пройшов онлайн на платформі ZOOM. У ньому взяло участь 46 осіб.

Креативный коллектив и объемный фонд: Николаевская областная библиотека для детей отметила 100 лет [Електронний ресурс]: [новини від 24.10.2021 р.] // СВІДОК.info. – Режим доступу: https://svidok.info/en/news/58592, вільний. Загол. з екрану.
Миколаївська обласна бібліотека для дітей відзначає свій 100-річний ювілей.

Науково-практична конференція «PRO100 років разом з дітьми. Думки. Дії. Досягнення» [Електронний ресурс]: [новини від 29.10.2021] // Баштанська територіальна громада: офіційний сайт. – Режим доступу: https://bashtanskaotg.gov.ua/news/pro100-rokiv-razom-z-ditmi-dumki-dii-dosyagnennya–2021-10-29?fbclid=IwAR1572Oijl30jI, вільний. Загол. з екрану.
27 жовтня працівники відділу обслуговування користувачів-дітей Баштанської публічної бібліотеки взяли участь у роботі науково-практичної конференції «PRO100 років разом з дітьми. Думки. Дії. Досягнення», присвяченої 100-річчю утворення Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна.

Миколаївській обласній універсальній науковій – 140 років [Електронний ресурс]: [новини від 12.11.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88262, вільний. Загол. з екрану.
Директорка Миколаївської бібліотека для дітей ім..В.О. Лягіна Жайворонок Т.А. взяла участь у науково-практичній конференції «Сучасна бібліотека: інноваційні стратегії, професійні орієнтири, просторові рішення» (до 140-річного ювілею Миколаївської обласної універсальної бібліотеки).

Обласна онлайн нарада «Ідеї на майбутнє: творчий підхід до планування-2022» [Електронний ресурс]: [новини від 17.11.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88280, вільний. Загол. з екрану.
17 листопада 2021 р. фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім.В.О. Лягіна підготували та провели обласну онлайн нараду за темою «Ідеї на майбутнє: творчий підхід до планування-2022». Учасниками заходу стали 48 бібліотечних працівників Миколаївської області.

«Допитливі UA» [Електронний ресурс]: [новини від 20.11.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88301, вільний. Загол. з екрану.
19 листопада в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбулося чергове засідання читацького клубу «Допитливі UA». Бібліотекарі відділу обслуговування учнів 5-9 класів підготували дітям квест-поттеріану «Маги Гоґвортсу » з мандрівкою до чарівної школи.

Свічка плакала в скорботі [Електронний ресурс]: [новини від 24.11.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88307, вільний. Загол. з екрану.
23 листопада обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна долучилася до щорічного вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та провела екскурс в минуле «Свічка плакала в скорботі» учням шостих класів ЗОШ № 13.

Обласний методичний день «Сучасні тенденції бібліографічної та інформаційної діяльності бібліотек, що обслуговують дітей» [Електронний ресурс]: [новини від 24.11.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88310, вільний. Загол. з екрану.
24 листопада 2021 року фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна організували та провели чергову професійну онлайн зустріч у форматі обласного методичного дня за темою «Сучасні тенденції бібліографічної та інформаційної діяльності бібліотек, що обслуговують дітей». Модератором виступила Жайворонок Тетяна Анатоліївна, директорка Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О Лягіна. В заході взяли участь 60 осіб.

Медіапедагоги Миколаївщини презентували досвід реалізації програми Всеукраїнського експерименту з медіаосвіти [Електронний ресурс]: [новини від 24.11.2021] // Миколаївський ОІППО: офіційний сайт. – Режим доступу: https://moippo.mk.ua/novyny/mediapedahohy-mykolaivshchyny-prezentuvaly-dosvid-realizatsii-prohra, вільний. Загол. з екрану.
24 листопада 2021 р. провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для дітей Наталя Щука взяла участь у підсумковому засіданні обласної творчої групи “Від медіаексперименту до практики: робота з медіаконтентом на уроці та в позаурочній діяльності” та поділилаяь досвідом своєї роботи.

Година спілкування «Зроби цей світ кращим» [Електронний ресурс]: [новини від 08.12.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88381, вільний. Загол. з екрану.
7 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» працівники Обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна завітали до шестикласників ЗОШ № 11, аби проговорити ті проблеми у суспільстві, які несуть за собою непорозуміння між собою, а далі, на жаль, доходить і до проявів насилля. Діти активно включалися до обговорення тем про толерантність, булінг, які види насильства існують та шляхи їх подолання.

В очікуванні зимових свят [Електронний ресурс]: [новини від 08.12.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88403, вільний. Загол. з екрану.
12 грудня в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбулося чергове засідання читацького клуб “Допитливі UA”. Фахівці відділу обслуговування учнів 5-9 класів запропонували дітям самотужки зробити новорічні прикраси: різдвяні віночки, ялинкові іграшки, підготуватись до святкування Новорічних свят.

Святкова феєрія «Святий Миколай запрошує до пригод! [Електронний ресурс]: [новини від 17.12.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88414, вільний. Загол. з екрану.
Сьогодні. 16 грудня до учнів 5 класу МЗОШ №13 завітали «представники Святого Миколая» із відділу обслуговування учнів 5-9 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна. Учні радісно зустріли янголя на ім’я Зірка й допомогли йому залагодити проблеми, яких наробив капосний чортик Антипко.

Свято Святого Миколая [Електронний ресурс]: [новини від 18.12.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88435, вільний. Загол. з екрану.
17 грудня в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбулося чарівне засідання читацького клубу «Допитливі UA». Фахівці відділу обслуговування учнів 5-9 класів подарували його учасникам свято Святого Миколая.

Новорічні дива у бібліотеці [Електронний ресурс]: [новини від 21.12.2021] // Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації: офіційний сайт. – Режим доступу: http://uknr.mk.gov.ua/ua/news/?id=88448, вільний. Загол. з екрану.
19 грудня 2021 року, у День Святого Миколая, у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна розпочалася довгоочікувана низка зимових свят.