Нині свято читання всім на здивування!

      За доброю давньою традицією під час весняних канікул дитячі бібліотеки України проводять радісне світле свято – Всеукраїнський Тиждень дитячого читання з метою залучення дітей до книги і читання, популяризації творчості кращих письменників української і зарубіжної літератури.
Організатором щорічного свята на Миколаївщині виступає Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна.
Протягом останніх років свято урочистого відкриття Тижня проходить в одному із районів області, а для читачів міста Миколаєва – в самій обласній бібліотеці.
Цього року 23 березня відкриття Тижня відбулося на сцені Братського будинку культури за участю бібліотек Братської ЦБС, а 24 березня – в обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна.
У програмі свята – театралізована вистава, нагородження кращих читачів року, презентації книжкових виставок, зустріч з письменниками Л. Я. Чижовою та А. Крихелі, літературні ігри і конкурси. Яскравою подією свята є театралізована вистава «Нині свято читання, Всім на здивування!» у постановці працівників обласної бібліотеки для дітей. В її основу покладено літературне знайомство з дитячими письменниками, які відзначають у 2017 р. свої ювілеї. За задумом режисера-постановника, провідного бібліотекаря Сокуренко Тетяни, літературні герої, які живуть у «Великій ювілейній книзі», вийшли з неї, аби прогулятися нічними залами бібліотеки, а на ранок повернутися на свої місця.
Проте, за законами жанру, «темні сили» спробували завадити цьому. Зокрема, Бридакус, герой книги В. Нестайка «Чорлі» поцупив саму книгу. Королеві книги разом з літературними героями Червовою Королевою, Алісою з Країни Чудес, Котом Чорлі, Бабусею Ядвігою Олізарівною та дівчинкою Рено довелося подолати чимало першкод, щоб повернутися в книгу. А допомогли їм у цьому, звичайно, начитані та розумні гості бібліотеки – її юні читачі. Всі герої повернулися в книгу, а директор бібліотеки Тетяна Анатоліївна Жайворонок разом з Королевою Книги вручили найкращим читачам року дипломи та книжкові подарунки. Свято вдало доповнювали яскраві виступи самодіяльних колективів: у смт. Братському – районного будинку культури, у м. Миколаєві – Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району.
У подальші дні Тижня в обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна і в усіх бібліотеках для дітей області відбудуться літературні свята, відкриття нових творчих імен серед дорослих і дітей, знайомства з новими книгами, спілкування з однодумцями та літераторами, участь у цікавих акціях, демонстрація читацьких талантів і досягнень.