Національний костюм – гордість українського народу

     У рамках проекту по народознавчому вихованню «Я гордий тим, що українець зроду», співробітники відділу масової роботи та естетичного виховання для учнів 10-х класів миколаївського класичного ліцею провели етномандрівку «Нашого цвіту по цілому світу», аби дізнатися історію, склад та символіку українського народного костюму.
Оскільки чоловічій одяг від жіночого відрізнявся більшою простотою, тому український національний костюм розглядали на прикладі жіночого костюму. Діти дізналися, чим хустка відрізняється від очіпка та намітки; почули 10 неймовірних фактів про вишиванку, наочно побачили, які відмінності має вишиванка кожного регіону нашої країни; дізналися, що таке «корсетка» і що таке «керсетка» та які аксесуари доповнювали жіночий костюм.
А от конкурс на краще «оздоблення» вишиванки виявив найкреативніших учнів класу. Звісно, говорити про український народний одяг і не приміряти його було б не правильно, тому ми цієї помилки не припустилися, і наочно продемонстрували красу та колорит українського костюму.
Приємно усвідомлювати, що український народний костюм і сьогодні залишається затребуваним і популярним. Отже, ми маємо чим пишатися і що показати людям.