PRO100 років разом з дітьми. Думки. Дії. Досягнення

В рамках святкування 100-річного ювілею Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна 27 жовтня 2021 року відбулася Науково-практична конференція «PRO100 років разом з дітьми. Думки. Дії. Досягнення» . Захід пройшов онлайн на платформі ZOOM. У ньому взяло участь 46 осіб.

Конференцію відкрила директорка Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім..В.О. Лягіна Тетяна Анатоліївна Жайворонок. З вітальним словом виступили Наталія Андріївна Хльобас, учений секретар Національної бібліотеки України для дітей, Галина Миколаївна Кожушко, головний спеціаліст відділу закладів культури та мистецтв Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та Агаркова Вікторія Вікторівна, директорка Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Пленарне засідання розпочалося виступом Жайворонок Т.А., директорки Миколаївської обласної бібліотеки для дітей за темою: « Історичний поступ обласної бібліотеки для дітей – 100 років успішного досвіду». Її виступ вдало доповнила доповідь Пономарьової Олени Володимирівни, завідувачки експозиційним відділом Миколаївського обласного краєзнавчого музею за темою « Бібліотека на Спаській 66: з історії архітектури будівлі».

У другому блоці науково-практичної конференції під назвою «Ефективна взаємодія: партнерство заради дітей» взяли участь наші колеги з КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради (Крижановська Ольга Володимирівна, заступник директора з організації бібліотечного обслуговування ); Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (Гич Галина Миколаївна, завідувачка кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук): Березанської публічної бібліотеки Березанської селищної ради (Туманова Євгенія Андріївна, директорка), головний бібліотекар Центральної бібліотеки для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка Толокнова Катерина Євгенівна та письменниця Віра Іванівна Марущак, голова Миколаївського відділення Національної спілки письменників України.

Під час ІІІ блоку «Візія Бібліотеки: простір дитинства, професійні ініціативи» своїм досвідом і здобутками поділилися фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім..В.О. Лягіна: «Реалізація соціально значимих проєктів/програм у бібліотеці для дітей» (Романченко Олена Леонідівна, заступник директора); «Бібліотеки для дітей Миколаївщини: творчо розвиваючись, активно рухаємось вперед» (Нахова Тетяна Іванівна, завідувачка науково-методичного відділу); «Просування бібліотеки у мережі Інтернет на зустріч до читача» (Голенко Ірина Олександрівна, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів); «Соціокультурна діяльність: події бібліотеки гідні шоубізу» (Голосна Оксана Євгенівна, завідувачка відділу обслуговування дітей дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів), «Бібліотека і діти: точки дотику для читацького зростання» (Чмельова Ганна Леонідівна, завідувачка відділу обслуговування учнів 5-9 класів).

Підводячи підсумки науково-практичної конференції, директорка МОБД ім.. В.О. Лягіна Жайворонок Т.А. висловила загальну думку усіх її учасників, що Бібліотека підійшла до свого сторіччя з неабиякими досягненнями і з вірою у майбутнє, що в новому сторіччі на неї чекає багато цікавих подій і важливих справ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *