Аркас – український патріот із грецьким корінням

Микола Аркас – миколаївець, ім’я якого довгі десятиліття було викреслене з історії краю, з літератури та з людських спогадів. Адже його насичене життя й активна проукраїнська діяльність руйнувала міфи провладної радянської системи про місто Миколаїв.

Але відкривати для себе земляків, які були залюблені в наш південний край ніколи не пізно.
Працівники відділу обслуговування учнів 5-9 класів запропонували учням 5 класу МЗОШ №11 та 10-му Миколаївської санаторної школи-інтернату № 4 узяти участь в історичній розвідці «Славетні миколаївці. Микола Аркас».

Під час заходу діти відкрили для себе постать Аркаса, як багатогранної талановитої Людини. Він був і композитором, і військовим, і культурним діячем, просвітником (засновником та головою “Просвіти” у Миколаєві), і меценатом, і українським істориком – автором популярного нарису “Історія України-Русі”, який прославив його ім’я на віки, забезпечив пошану і вдячність нащадків.
Старшокласники легко впоралися з кросвордами «Просвіта» та «Катерина», які познайомили їх з життєписом Миколи Миколайовича, а п’ятикласники складали біографічні пазли та підбирали потрібні слова до віршів, написаних Аркасом.

Життєвий шлях нашого земляка своїм прикладом надихав і надихає вже не одне покоління плекати українську мову та культуру, а також Миколі Аркасу зі щирою вдячністю присвячують вірші. Один з таких написаний поетом-краянином Олександром Мачулою, рядки з якого процитуємо:
…Ще собор Адміральський напроти,
та Миколи у іншому сіль –
він писав не історію флоту,
а його України-Русі.
І народу пісенні перлини
ще збирав, не блукав навмання,
Кобзаря видатну «Катерину»
оперив у музичне вбрання.
Жаль, недовго ходив він по світу,
відійшовши у розпалі жнив,
українську народну «Просвіту»
окрім левів своїх залишив…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *