Міжнародний день ромів

7 квітня 2023 року було проведено онлайн-захід до Міжнародного дня ромів. Захід спрямовано на протидію стереотипам та упередженням щодо ромів в українському суспільстві.

Слухачами стали учні п’ятих класів школи-інтернату №7, які охоче брали участь у обговорені, а також проходили інтерактивні завдання. Розвінчували поширені міфи про ромів, щоб розвити терпимість та толерантність до національної меншини.
Учні дізнались про символіку, традиції та культуру ромів, виокремили спільні риси з нашою культурою, дітям також розповіли про видатних особистостей ромського походження.

Під час заходу ми торкнулися до ще однієї дуже болючої теми національної меншини – голокост ромського народу. Для закріплення пройденого матеріалу бібліотекарі провели гру «Міф чи правда», де учні повинні були відокремити факти від стереотипів, на основі попередньо обговореної теми.

Сподіваємося, що наша зустріч допоможе молоді позбавитися від стереотипів, адже розуміння національних меншин, знайомство з їхніми традиціями, спроби глибше пізнати менталітет і терпимість до них є необхідною умовою для розвитку демократії та забезпечення гармонійних відносин у суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *