Національний тиждень поезії

Поезія – це музика душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси; вона приходить до нашого життя в дитинстві і залишається назавжди. Кожен знаходить у поезії щось своє – близьке, рідне і зрозуміле.
На жаль, сьогодні Україна живе у війні, а творчість багатьох митців просочена гіркотою цього страшного явища. Але, не варто забувати: війна загострює не лише почуття страху та безнадії, – вона змушує ще міцніше любити і ще дужче вірити, сподіватися, чекати…
Сьогодні ми пропонуємо ознайомитись із творчістю поетеси, співачки та перекладачки – Ірини Мацкової. Вона народилася у 1961 році, в мальовничому містечку Бородянка, що на Київщині. Ірина Мацкова є авторкою віршованих казок, віршів, колискових, загадок, книжки для дітей «Казковий подарунок», виданої в Україні у 2015 році.
Наша бібліотека залюбки долучається до неймовірно важливої ініціативи Український інститут книги -Національного тижня читання поезії.
інформація про проєкт:“Національний тиждень читання” – щорічна активність Українського інституту книги, яка у цьому році буде масштабована до 4 різних тематичних інформаційно-просвітницьких акцій.
Перший тиждень читання 2024 року буде присвячений поезії і відбудеться з 16 по 24 березня 2024 р. Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.
Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – “Ріки незмінно течуть додому”. У візуальній частині ми використали фрагмент однієї з картин циклу “Сни про дім” воїна, поета й художника Валерія Пузіка.
Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *